Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji standard (JUS, DIN...) za vodovodne instalacije u Srbiji?

elitemadzone.org :: TechZone :: Koji standard (JUS, DIN...) za vodovodne instalacije u Srbiji?

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Koji standard (JUS, DIN...) za vodovodne instalacije u Srbiji?31.12.2010. u 19:50 - pre 161 meseci
Zna li neko koji standard su proizvođači vodovodnih instalacija u Srbiji obavezni da ispune?

Kupio sam danas razvodnik za vodovod, proizvod privatne firme, koji strašno smrdi na neka ulja iz procesa proizvodnje, a i metal mi ne deluje imalo stabilno u pogledu budućeg onečišćenja tečnosti koji protiče kroz razvodnik, i ja kroz to nemam nameru da pustim bilo kakvu pijaću vodu.

Dakle, po kom standardu to mora da bude urađeno da bi prodaja u Srbiji bila legalna?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Koji standard (JUS, DIN...) za vodovodne instalacije u Srbiji?01.01.2011. u 12:49 - pre 161 meseci
kakvi standardi ;)

kupuj od pestana i znas da je kvalitetno (doticni imaju ove standarde/sertifikate)

btw,ovo je od plastike
metal ne bi smeo da "mirise" (btw, mislis na t-racvu,ili kakav "razvodnik"??)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koji standard (JUS, DIN...) za vodovodne instalacije u Srbiji?04.01.2011. u 16:00 - pre 161 meseci
Razvodnik je razvodnik, isto kao razvodnik za grejanje samo što služi za pijaću vodu. Ima i ventile na kojima je napisano: lavabo, mašina, kada...

Metal je beli, a unutrašnjost je tamna, skoro crna, i smrdi strašno na tečnosti koje se koriste tokom mašinske obrade. Znači, ovo bih jedva stavio i u sistem grejanja, a kamoli za pijaću vodu. Očigledno otrovno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Koji standard (JUS, DIN...) za vodovodne instalacije u Srbiji?

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.