Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem so dizelov motor Golf

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem so dizelov motor Golf

[ Pregleda: 9225 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Genij
Goran Nikolov
elektronicar
Kavadarci,Makedonija

Član broj: 232503
Poruke: 96
95.86.8.*



+5 Profil

icon Problem so dizelov motor Golf12.12.2010. u 18:08 - pre 161 meseci
E sad ovako.Imam Auto Audi 80 dizel 86 godiste.RAdi se o golf 2 dizel motor.4 god go imam taj auto i do sad ni sam imao nikakav problem so njega.Od pred eden mjesec dana desava se ova:KAd je hladno napolju posebno kako sad u minus pri prvom paljenja ujutro:auto pali super ali kad malo dodam gas motor pocinje da kloca t.e radi kako na 3 klipa.Kad pokusam da trgnem trokira,isto i dalje radi kako na 3 klipa i naravno togas ima velike vibracije motora.Dodeka radi taka nazad izbacuje beli dim iz auspuha.Ovaj proces traje oko 4 do 5 min dodeka se motor ne zagrije malo,potoa radi super.Inace motor je veoma dobar kad sam ga kupio bio je praven generalen remont na nju,ne dimi nazad vuce ko zmaj ne trosi ulje.Kompresija u cilindri mu je 30 bara.Dali se radi o bosch pumpa ili neka dizna mozda?A,i da napomenem dodeka radi taka menja se zvukot na motorot t.e cuka povise od normalno.Dali je u pitanje BOSH pumpa ili mozda neka dizna?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf12.12.2010. u 20:40 - pre 161 meseci
Grejac na nekom cilindru je oslabio, ili ne radi. Proveri ozicenje za grejace.

Poz
 
Odgovor na temu

borkostar
elektro tehnicar
Pancevo

Član broj: 233330
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf12.12.2010. u 21:08 - pre 161 meseci
Citat:
Ovaj proces traje oko 4 do 5 min dodeka se motor ne zagrije

Neverujem da grejac ima neke veze posle 5 minuta rada
 
Odgovor na temu

Genij
Goran Nikolov
elektronicar
Kavadarci,Makedonija

Član broj: 232503
Poruke: 96
95.86.8.*



+5 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf12.12.2010. u 22:57 - pre 161 meseci
Grejacu su ispravne so sigurnost tvrdim.Kad sam ga kupio 2 grejaci ni su radili,palio je samo na dva.Istina je da malo povise verglase ali od kad zapali nemase problema,a i grejaci su provereni so sigurnost.Elektronicar sam po zanimanje ali se razumem dosta u mehaniku,znam da nastelujem palenje,i neki dr raboti posto moj.Kad sam kupio bio sam bio sam kod majstora da mi promene filtri za naftu,ulje i vazduh,rebrasti kais(ne da ne mogu i ja to da uradim)ali togas nisam imao vreme,bio sam zafaten so dr stvari.Od kad su mi mastori smenili site filtri auto ne mi idese kako treba.Slabo vucese nemase snage.Togas sam ja otvorio haubi i ustanovio sam da mi majstori na filtru za nafte ni su mi stavili gumici pa od tamu primao je vazduh.Od togas pa do den denes sam si menjam filtri i rebrasti kais kako sto sam radio i na moji prvi auto koji je bio benzinec
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf12.12.2010. u 23:46 - pre 161 meseci
Bos pumpa moze da povuce vazduh, ali se drugacije ponasa. Dizne mozes da proveris, za svakki slucaj, ali neispravna dizna se tesko sama "popravlja" kada se motor zagreje.

te dizne otavaraju na pritisak, i treba da imaju odredjen oblik mlaza. Za to treba nesto pribora, za proveru, ili odlazak kod majstora koji se bavi diznama.
Sam mozes da ih ocistis mesinganom cetkom, kada ih skines.

Meni deluje da je problem sa grejacem, sto je lako proveriti, meri se ukupna strua svih grejaca, i vidi da li neki ne radi. To je najlakse za pocetak.
Kada se motor zagreje samopaljenje je lakse.

Poz

 
Odgovor na temu

Genij
Goran Nikolov
elektronicar
Kavadarci,Makedonija

Član broj: 232503
Poruke: 96
95.86.8.*



+5 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf13.12.2010. u 00:22 - pre 161 meseci
Grejacu su provereni tako sto izvadeni su jedan po jedan i probao sam na akumulator,tako mi je posigurno,inace proveravao sam i so unimerom so merenje na otporom sta ga ima svaki grejac, site grijat.A moguce li je da grejac oslabi,t.e da grije,a da ne grije dovoljno?
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf13.12.2010. u 20:23 - pre 161 meseci
za početak promeni filtere za gorivo... koje gorivo koristiš?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf13.12.2010. u 21:48 - pre 161 meseci
Grejaci zavisno od tipa, vuku odredjenu struju, pa se lako i izracunava koliko ih radi, od 4, prema ukupnoj struji koju vuku.

Moguce da imas vazduha u pumpi, i da proveris brizgaljke, ili samo skines, ocistis i vratis.

Poz
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf13.12.2010. u 22:34 - pre 161 meseci
Jedna dizna je losa,dok bude tako lose radio odvijaj cevcice redom na svakoj dizni dok ne utvrdis na kojoj najmanje menja rad i samo nju zameni,ako se i nakon zamene dizne slucajno ponovo javlja isti problem onda menjaj nepovratni ventil na bos pumpi a nalazi se na cevi koji vodi ka dizni.
 
Odgovor na temu

Genij
Goran Nikolov
elektronicar
Kavadarci,Makedonija

Član broj: 232503
Poruke: 96
109.69.42.*



+5 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf14.12.2010. u 12:30 - pre 161 meseci
Da Glackop i ja isto sumljam u neka dizna,ovih dana ke uradim to pa da vidim kako bi se ponasao motor.Inace filter za gorivo nije zato sto je menjan pred mesec dana.Inace sipam isklucivo eurodizel
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:2:201:1ff:fe41.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf14.12.2010. u 13:24 - pre 161 meseci
Citat:
Genij: Inace sipam isklucivo eurodizel


nisam strucnjak, ali mi se cini da tadasnji motor i danasnji eurodizel nisu bas najbolja kombinacija...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf14.12.2010. u 14:07 - pre 161 meseci
Eurodizel je svakako cistije gorivo, sa manje parafina, istina i manje sumpora, koji je po legendama nesto "podmazivao" u starim dizelima.
Mislim da bi biodizel napravio propoblem, bez prilagodjenja motora.

Ponasanje hladnog motora ukazuje na lose paljenje, moguce i rasipanje goriva, po efektima iz auspuha.

Jedan cilindar ocigledno ne radi korektno dok se motor ne zagreje. Zapekla dizna, los pritisak, slab dotok goriva u pumpu mogu da budu razlog, ali i grejaci ili nesto trece.

Sve ono sto se "popravi" zagrevanjem, ukljucujuci razne pukotine, zaprljanost dizni ili velike zazore.

Bez jasnih provera, ne moze se eliminisati deo po deo, recimo da smo eliminisali grejace, ali ostalo je vise funkcionalno na "poverenje".

Poz

 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf15.12.2010. u 00:13 - pre 161 meseci
Jeste da jedan neispravan grejac daje skoro iste simptome ali oni iscezavaju za oko deset sekundi,a uz to i kompresija mu je vrlo dobra da bi se to vreme moglo produziti na vise.Vrlo je moguce da je nesto trece-cetvrto/i kasno paljenje zna praviti slican problem/ ali posto se sam odlucuje da resi problem od necega mora krenuti.Ubuduce sipaj dizel nikako euro.
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf15.12.2010. u 12:46 - pre 161 meseci
Hm...a jel na svim cilindrima kompresija 30? Kad je neranvomerna kompresija tj na nekim cilindrima osetno manja desava se upravo to sto si opisao...
:-)
 
Odgovor na temu

Genij
Goran Nikolov
elektronicar
Kavadarci,Makedonija

Član broj: 232503
Poruke: 96
109.69.42.*



+5 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf16.12.2010. u 12:22 - pre 161 meseci
Kompresija je 30,30,29,29 bara,od kad je poceo da radi tako prvo sam i ja na to mislio,odnesio sam kaj majstor koji je pravio remont da opet meri kompresiju i on izmeri ta kompresija sto sam ja napisao.Nego da vi kazem uste nesto.Ujutro sam zapalio auto,nije bilo palen pre 3,4 dana.Auto zapali od prva,radio je oko 1 min i ugasio se,opet sam zapalio radio je 20 sek i opet ugasioposle toga opet ugasio.Nakon po 5 puta gasnenja,upalio sam uste ednas u auto upali.Ne se ugasni,ali radio je bukvalno ko traktor,od auspuh uzbacivao je beli dim,i taka je radio ok 3 min.ponekad kako da sakao da se ugasni,secna dva puti.e posle toga auto je pocnalo da radi sosem normalno,i beli dim iz auspuha nestaje.Po ovim simptoma ja sumljam da gorivo mi se vraka u rezervoauru,t.e da Bosh pumpa dozvoljava da se vraka gorivo u rezervoaru.Po vasim mislenja dal je moguce da je to.Ono sto napisao Glackop da menjam nepovratni ventil u bosh pumpi?
 
Odgovor na temu

Genij
Goran Nikolov
elektronicar
Kavadarci,Makedonija

Član broj: 232503
Poruke: 96
95.86.8.*



+5 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf18.01.2011. u 20:01 - pre 160 meseci
Evo da javljam posle duzeg vremena sta je bio problem sa Golfom.Zapusile se svi hidraulicni podizace ventila Zamenjeni i sad radi ko sat.E sad imam uste jedno pitanje.Dali sa onaj plombirani straf na poklopac bosch pumpi,sa negovo odvijanje se obogacuje ili osiromasuje kolicine goriva?
 
Odgovor na temu

borkostar
elektro tehnicar
Pancevo

Član broj: 233330
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf18.01.2011. u 20:07 - pre 160 meseci
Samo je pitanje dal bi imao uopste kompresiju od 30 da su bili zapuseni hidro podizaci
Ja mislim da nebi
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf18.01.2011. u 21:17 - pre 160 meseci
Da na tom srafu se odredjuje kolicina ubrizgavanja,samo sto proces ide obrnuto-Odvijanjem osiromasujes smesu a zatezanjem obogacujes,naravno to se da i iz prakse primetiti jer osiromasavanjem se i ler gas smanjuje tako da se ne moze pogresiti.
 
Odgovor na temu

Genij
Goran Nikolov
elektronicar
Kavadarci,Makedonija

Član broj: 232503
Poruke: 96
95.86.8.*



+5 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf18.01.2011. u 22:46 - pre 160 meseci
Hvala na brzi odgovor Glackop,a sto se odnosi na kompresiju mozda majstor je pogresno izmerio ili mu ne valja instrument?Uglavnom za sad radi dobro,a hidro podizaci se zapusile zbog ulja koji sam ja sipao od kada sam kupio auto.Sipao sam Valvoline 20w50,mineralno ,a prethodni vlasnik sipao je 10w40 elf polusinteticko.E pa sad da vam pitam po vasim mislenja koje ulje sipati u tom auta buduce Za sad sam sipao Areca 15w40,po preporuka majstorima koji kazu da 20w50 e premnogu deblije ulje za taj motor i je smrt za hidro podizaci.Sta vi preporucujete?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Problem so dizelov motor Golf18.01.2011. u 22:59 - pre 160 meseci
Sipaj 10W40 sinteticko(ili polusinteticko), ali za dizele. Zamena ulja ce morati cesce, nego sto preporucuje taj motor, iz prostog razloga sto je evidentna prisutnost cadji i katrana.
Predhodni vlasnik je imao dobar izbor, nema potrebe za tezinom 50, ne vozis vazdusnjaka po Africi(mada je klima solidno topla u makedoniji). Uzgred, i pumpa za ulje moze da ima problema sa postizanjem pritiska, u hladnimdanima(mada joj nije lako ni leti, dok se motor ne zagreje)

Bitnije je da se hladan motor dobro podmazuje, posto su kod dizela veca naprezanja, i pojavice se vruce tacke, koje ce spaljivati svako ulje.

Mineralna ulja su principijelno drugacija od sintetike, i sklonija su "razbjanju", i sagorevanju, odnosno gubljenju viskoznosti i podmazljivosti.
Korisno je da postoji bar malo sintetike u ulju.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem so dizelov motor Golf

[ Pregleda: 9225 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.