Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je stopa amortizacije za mobilne telefone

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja je stopa amortizacije za mobilne telefone

[ Pregleda: 5971 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Koja je stopa amortizacije za mobilne telefone03.12.2010. u 21:25 - pre 163 meseci
Mplim one koji vrse popis i obracun amortizacije u preduzecu da mi kazu koju stopu amortizacije koriste za mobilne telefone i u koju grupu ih klasifikuju. Kod nas su klasifikovani kao kancelarijska oprema, znaci imaju stopu amortizacije 10%, sto mi je veliki problem - imam po knjigama mobilne telefone stare 7-8 godina, cija je sadasnja vrednost posle svih amortizacija oko 20.000 dinara (a realno su prestali da imaju bilo kakvu vrednost jos pre 4-5 godina). Znam, moze to vanredno... pa da ide na izvrsni odbor... pa ako prihvate... to je jasno, ali zanima me kako imati realnu stopu amortizacije. Ili barem realniju od ove, jer nemamo ispravan mobilni stariji od 4 godine, a nema stope koja bi im tako brzo spustala vrednost. Htedoh da predlozim da se iz grupe OPREMA ZA KANCELARIJU (10%) prebace u grupu SVA OSTALA STALNA SREDSTVA (15%), ali pre toga da pitam, kako ih vi ostali klasifikujete?
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Koja je stopa amortizacije za mobilne telefone03.12.2010. u 22:08 - pre 163 meseci
Zasto ne proveris sa knjigovodstvom? Pitam te zato sto znam da takva sredstva (mobilni, PC, itd) mogu posle nekog vremena da se jednostavno otpisu sa stanja.
Bar su tako radili u firmi u kojoj sam ranije radio. Nakon 3-4 godine (ili tako nesto) koriscenja, jednostavno se vrsila podela radnicima (koji su zeleli) monitora, kompjutera, telefona, itd. a knigovodstvo je jednostavno ta (zastarela) sredstva otpisivala.
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Koja je stopa amortizacije za mobilne telefone04.12.2010. u 08:32 - pre 162 meseci
Citat:
dexxx: Zasto ne proveris sa knjigovodstvom?

Upravo zato sto su oni postavili na 10% i doveli do ovakve situacije jer "to tako mora", a ja sam ubedjen da ne mora.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Koja je stopa amortizacije za mobilne telefone04.12.2010. u 08:42 - pre 162 meseci
Citat:
dexxx: ...knigovodstvo je jednostavno ta (zastarela) sredstva otpisivala.

Pri otpisu mora da se plati porez, plus se jos umanjuje kapital u bilansima. To lako moze u manjim firmama gde ima manje te opreme a manje rukovodilaca to treba da odobri, ali kod mene ima 100 starih mobilnih telefona ukupne vrednosti oko milion dinara, pa nije lako ubediti 10 clanova izvrsnog odbora da mi dozvole toliki poslovni rashod. A sve i da to uradim, to nije trajno resenje - na sledece godine opet cu imati gomilu telefona koji ce se u medjuvremenu pokvariti a imace veliku knjigovodstvenu vrednost... Potrebno mi je trajno resenje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja je stopa amortizacije za mobilne telefone

[ Pregleda: 5971 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.