Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blokiranje prilaza garazi

elitemadzone.org :: MadZone :: Blokiranje prilaza garazi

[ Pregleda: 5895 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 09:41 - pre 163 meseci
Imam parking mesto u zajedničkoj garaži. Garaža se nalazi na Novom Beogradu, i u kraju kreće lagano drama za parkiranje, pogotovo u radno vreme. U poslednje vreme su ljudi počeli sve češće da parkiraju kola na prilazu garaži. Nije da skroz blokiraju da ne može da se prođe, pošto je prilaz širine dve kolovozne trake, ali kada na tridesetak metara parkiraju 3-4-5 auta, problem je normalno prići garaži. Neki put se postave tako da jedva može da se prođe, i verujem da veći auto od mog i ne bi mogao da prođe. Samo skretanje na prilaz garaži je očajno nepregledno, i tu najčešće i parkiraju kola.

Šta raditi u ovakvoj situaciji? Kako se tretira prilaz garaži, kao privatna ili javna površina? Svi korisnici garaže su i vlasnici garažnih mesta. Ako je prilaz privatno vlasništvo korisnika garaže, da li bi mogli da ograničimo pristup i samom prilazu garaži?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 09:43 - pre 163 meseci
Zovi pauka. Tako kod mene to resavaju.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 10:07 - pre 163 meseci
Palo mi je to na pamet, ali mislim da je pauk možda previše za ovu situaciju. Nije da oni skroz blokiraju prilaz, može da se prođe, a ne znam kako bi reagovali iz parking servisa da ih pozovem zato što parkirani auto smanjuje preglednost.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 10:21 - pre 163 meseci
Teško da će više da budu situacije da je sve pregledno i prazno, ako možeš da prođeš onda nema problema. Jedino ako se nekad desi da baš ne može da se prođe, iskoristi priliku pa zovi pauka a posle će valjda da budu pažljiviji i oprezniji.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 10:22 - pre 163 meseci
Iskulirali bi te samo tako. Parking servis ne sme ni da pogleda auto bez zahteva vlasnika (to se plaća) ili naloga od strane komunalne inspekcije ili saobraćajne policije (to se indirektno plaća kroz kaznu koja sledi).


 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 10:34 - pre 163 meseci
Upravo zato i pitam ovde. Šta još mogu da radim osim da zovem pauka? Možemo li mi (vlasnici garaže) da ogradimo prilaz nekom rampom ili tako nečim?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 10:38 - pre 163 meseci
Zoveš komunalnu. Oni lepo daju nalog parking servisu, ovi odnesu auto. Pa nesavesni vlasnik vozila plaća kaznu i troškove odnošenja vozila.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 12:09 - pre 163 meseci
Hm, zar kod vas u paucima nema pandura? Ovde je uvek jedan prisutan, ako negde vide problematičan auto (dobro, pod nekim uslovima ali nije za ovu temu) ili neko prijavi, onda pandur napiše cedulju i okači, sačekaju malo i nose.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 12:37 - pre 163 meseci
Neki imaju pandura neki komunalca.

Komunalci su obično u žutim kamionima. Ali oni u većini slučajeva kao i panduri ne reaguju na direktan pristup. Nego se zove nadležni pa ih oni pošalju tamo.
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.exe-net.net.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 14:11 - pre 163 meseci
A zasto za pocetak ne odstampas na A4/A3 nesto tipa "Garaza je u upotrebi. Molim Vas oslobodite prilaz".
Ukoliko ne pomaze, dodaj ispod i "Zovem pauka" :D
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 18:30 - pre 163 meseci
Trenutno nemam tih problema, ali dok sam bio na Mirjevu imao sam ih, i evo kako sam ih resavao:

Dodjem sa posla, a komsije parkirale kola ispred moje kuce, ja nemam gde da parkiram. Ja par puta stavljao A4 na soferku "NE PARKIRAJ OVDE, PUSTAM GUME".
2-3 puta tako, i na kraju pocnem ja da pustam gume.

I svi su prestali da parkiraju.

Letos odem na more, 15 dana niko nije parkirao :)
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi18.11.2010. u 22:50 - pre 163 meseci
Postavite par stubica da onemogucite parkiranje pored ulaza/izlaza iz garaze...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi19.11.2010. u 11:48 - pre 163 meseci
meni kad su parkirali ispred garaže pozvao sam pauka pauk došo odno auto i to je to.....


naravno policajac je bio u pauku i napisao nalog za nošenje i to je to........



ovo se svakodnevno dešava i nema neke naročite filozofije oko toga.

naravno da vozač pauka neće na svoju ruku da diže vozilo nego je sa njim uvek ovlašćeno lice.


veliki problem je u tome što verovali ili ne ima mali broj pauka (samo ne znam kako je ovo moguće) pa se može desiti da neće da dođu ili da im mnogo treba...


i uvek je tu mogućnost uzimanja pravde u svoje ruke. problem sa ovim je što nije legalno, a može i da vas vidi vlasnik nepropisno parkiranog auta pa da bude svašta.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi19.11.2010. u 12:03 - pre 163 meseci
Stubići rulez. Dok ti pozoveš pauka, dok on dođe - presedne ti parkiranje u garažu. Tim pre što je pokretač teme objasnio da nije u pitanju parkiranje ispred garaže, već bezobzirno parkiranje tako da običan, svakodnevni ulazak u zajedničku garažu traži manevrisanje i/ili izuzetno sporu i pažljivu vožnju. (Umesto normalnog ulaska, sporog ali u drugoj brzini)

Sa stubićima je ispoštovana poslovica "Bolje sprečiti nego lečiti".

Čak, i ne moraju da budu stubići. Ima više varijanti:
- dve ogromne kamenčine. Neko ko ima nameru da se uparkira na kratko nema želje ni volje da izlazi, kilavi se i prlja ruke da bi ih pomerio.
- dve ogromne kamenčine, betonom ili građevinskim lepkom trajno pričvršćene za ulicu
- dva lepa ivična kamena od bankine
- dva lepa ivična kamena od bankine, betonom ili građevinskim lepkom trajno pričvršćena za ulicu
- dve stare gume napunjene betonom
- dve stare gume napunjene peskom, šljunkom, zemljom
- odnekud donešene ulične betonske kante za đubre
- odnekud donešene ulične betonske kanta za đubre, NAOPAKO postavljene, betonom ili lepkom trajno pričvršćene za ulicu
- dva stara bureta, limena, napunjena vodom i/ili peskom i/ili zemljom i/ili šljunkom i/ili betonom. Još kad se ofarba drečeće žuto-crveno, milina jedna !
- (bilo šta dovoljno veliko i teško da mamlaz ne može lako, ili ne može nikako da pomeri)

Takođe sam negde viđao postavljene betonske piramide. Ne znam otkud im, ali služe svrsi.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi19.11.2010. u 12:29 - pre 163 meseci
Kako ce on da izadje iz garaze od svih tih prepreka? :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi19.11.2010. u 12:55 - pre 163 meseci


Ma neeee ... Ne sve prepreke, samo jedna od ovdenabrojanih, postavljene na oko metar ipo od ulaska u garažu. Taman da bilmezi ne mogu da se parkiraju neposredno uz ulaz
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

idzigi
Bgd

Član broj: 136484
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Blokiranje prilaza garazi06.01.2011. u 01:19 - pre 161 meseci
Batice, ovo sa gumama je dobra ideja. Malo zapreti, pa jos, malo, i na kraju im izduvaj gume. Danas, sutra, prekosutra, pa ces da ih oducis. Simply as that. Vidis kako ih je covek oducio od parkiranja ispred (pored) garaze.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Blokiranje prilaza garazi

[ Pregleda: 5895 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.