Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postanske usluge

elitemadzone.org :: MadZone :: Postanske usluge

[ Pregleda: 3031 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Postanske usluge01.11.2010. u 23:51 - pre 164 meseci
Ne znam gde da pitam pa evo ovde, mozda se neko razume u to. Pitacu i u posti, ali znajuci nase salterske sluzbenike, bolje prvo da pitam ovako. Naime, evo o cemu se radi. Prilikom slanja pisma bilo unutar zemlje bilo u inostranstvo u nasoj posti postoje dopunske usluge, kaze "nadoslanje posiljke na novu adresu" a prilikom slanja u inostranstvo jos i "zahtev za izmenu adrese" . Znam da u Americi postoje slice usluge, pa onda se posalje pismo na poslednju poznatu adresu neke osobe, a na koverti se napise "do not forward - address correction requested" i onda ako je osoba ostavila svoju novu adresu, posta vas obavestava koja joj je nova adresa. Kako stoji stvar sa nama i sa Evropom? Da li ja mogu da posaljem pismo na poslednju poznatu adresu neke osobe (to je u stvari adresa roditelja te osobe, tako da nije nesto bezveze jer oni sigurno znaju i novu adresu) i da trazim ovu uslugu "nadoslanje posiljke na novu adresu" pa ovi tamo ako hoce da daju novu adresu hoce ako ne nikome nista. Postoji li uopste neki nacin kako da se iz inostranstva dodje do odredjene osobe ako joj se ne zna nova adresa, a da to nije fejsbuk, white pages i slicno posto od svega toga nema nista. Na primer, da li je moguce da se iz inostranstva nekako dodje do podataka o nekoj osobi uvidom u biracke spiskove, recimo u Holandiji, sto bi trebalo da budu javni podaci, ne mora preko interneta, nego recimo pismenom molbom. Ili mozda preko biroa koji izdaje vozacke dozvole. U Americi isto ako znate ime i datum rodjenja uz odredjenu taksu mozete da dobijete adresu osobe od njihovog DMV itd.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Postanske usluge01.11.2010. u 23:58 - pre 164 meseci
Cimaj nasu ambasadu (ako je osoba otisla iz Srbije, ako ne, onda ambasadu drzave iz koje je emigrirala), telefonom ili mail-om, trebalo bi da ti daju adresu ili neki kontakt.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Postanske usluge02.11.2010. u 00:37 - pre 164 meseci
Mogu da probam, mada ta porodica tamo zivi vec 40+ godina, a i tesko da ambasada ima novu adresu od potomka. Ja staru adresu od roditelja imam, i telefon i sve, ali ne mogu njih da zovem niti da im pisem zato sto ne verujem da ce da mi kazu, a mozda me se cak i ne secaju. Jedino mogu da probam da posaljem pismo na tu staru adresu, pa ako ga oni (roditelji) proslede dalje proslede ga, ako ne nikome nista. Ove savete sta i kako sam nasao na jednom amerskom sajtu, kao, evo sta sve treba da uradite kad trazite tako nekoga koga ste zagubili pre nego sto platite privatnom detektivu, jer kaze i oni koriste te iste metode. Ima toga jos, a ja sam naveo samo par metoda, i onda sam nasao da nasa posta ima te neke usluge pa ne znam sta znace, zato sam postavio temu. Na kraju uvek ostaju neki koji to mogu da urade za pare, narocito sto ja ne trazim nekoga ko je stvarno nestao, nego mi samo treba nova adresa ili samo email, ako moze da se nekako izvuce ili od roditelja, ili u opstini ili tako negde, ali je bolje ako moze da se prvo prodje dzabe ;-) i bez da se angazuju profesionalci zbog takve sitnice za njih. Onaj ko je tamo moze to da nadje za dan dva, ali treba da budes tamo.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Postanske usluge02.11.2010. u 08:13 - pre 164 meseci
Probaj pretragu preko ovog sajta http://pipl.com/ , mozda i dodjes do nekih podataka. Ja bih pre takvih zezancija sa postom prvo dobro pretrazio internet. E sad ne znam koje informacije posedujes (samo ime i prezime ili jos nesto). Pozdrav!
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Postanske usluge02.11.2010. u 10:01 - pre 164 meseci
Eeee, pretrazujem internet godinama, ali nista. Jedino gde sam nasao nesto o toj osobi je jedan univerzitet iz USA gde isto mole da im javi neko ako neko ima podatke o bivsim studentima sa kojima je izgubljen kontakt. Ali hvala, probacu.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Postanske usluge02.11.2010. u 11:04 - pre 164 meseci
Daj ovde poznate podatke, pa ko prvi nadje ovde sa ES-a, njemu posaljes razglednicu iz svog kraja :)

Nemoj samo ako je neki CIA agent ili nesto, da nas ne uvalis u probleme ;)
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Postanske usluge02.11.2010. u 11:54 - pre 164 meseci
ja sam drugara iz vojske (sluzili 1990/91) nasao u starom imeniku SFRJ. Stajao u prasini i mene nije mrzelo, pa sam prelistavao. Igrom slucaja zapamtio sam naziv naselja u kome je ziveo, jer je bilo totalno netipicno za oblast u kojoj se nalazi... I tako smo se culi 11 godina kasnije.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Postanske usluge02.11.2010. u 13:32 - pre 164 meseci
Pozovi njene roditelje, najbolje da pozove zenska osoba npr. sa americkim akcentom i predstavi se kao njena koleginica iz srednje skole ili fakulteta, mozda neka koju su njeni roditelji nekada znali. Trazi je radi okpuljanja te klase skole ili prijateljstva ili tako nesto. Ne postoji razlog da roditelji ne daju kontakt, sem ako nije u nekom programu zastite svedoka.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Postanske usluge02.11.2010. u 14:11 - pre 164 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Daj ovde poznate podatke, pa ko prvi nadje ovde sa ES-a, njemu posaljes razglednicu iz svog kraja :)

Nemoj samo ako je neki CIA agent ili nesto, da nas ne uvalis u probleme ;)

Ne mogu da saljem imena, slike i druge podatke, da ne pravim probleme ljudima. Trazim ja povremeno vec godinama, ali nista. Ona da hoce sama bi stavila podatke na net kao sto joj sestra ima nalog na facebook, plus imam i njen mail i telefon, ali ne mogu da pitam tu sestru zato sto je malo ljuta na mene pa nece da se druzi.

Trazeno lice tamo radi kao profesor u srednjoj skoli u glavnome gradu, pa bih recimo mogao da se ubacim na lokalni facebook sa laznim identitetom i da stavim sliku, kao, jel zna neko ovo lice, imam test iz toga i toga pa kako cu da prodjem na testu, ovo ono, pa bi neki od okupljenih bubuljicara sigurno bio sadasnji ili bivsi djak itd, ali isto ne mogu da koristim te nacine da ne bih napravio vecu stetu njima nego korist meni.

Ovo poslednje je za sad najbolja ideja. Pomisljao sam na tako nesto, mozda i probam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Postanske usluge

[ Pregleda: 3031 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.