Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto ozvucenje, sta je + a sta -

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto ozvucenje, sta je + a sta -

[ Pregleda: 2901 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Auto ozvucenje, sta je + a sta -08.09.2010. u 17:52 - pre 165 meseci
Nabavio sam neke Pioneer trosistemce, i hocu da ih ubacim u kola, ali na samom zvucniku nema oznake polariteta.

Ako se na isti nacin povezu svi zvucnici, u sustini polaritet nije ni bitan, bitno je da nisu u kontra fazi, ali me zanima sta uglavnom predstavlja +, a sta - tj uzi konektor je sta, a sta je siri?

Poz
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Auto ozvucenje, sta je + a sta -08.09.2010. u 19:44 - pre 165 meseci
Ne znam za te trosistemce. Obican(jedan) zvucnik mozes da provjeris tako sto uzmes bateriju od 9V ili neku manju(na njoj imaju oznake + i -) i prislonis kontakte na kontakte zvucnika(samo kratko dodirnes) i vidis u kojem smjeru ide membrana, ako "tup" uradi naprijed onda ti je polaritet isti kao na bateriji, znaci + baterije je + zvucnika. Ako membrana krene nazad, onda je kontra.
pozdrav
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Auto ozvucenje, sta je + a sta -08.09.2010. u 22:40 - pre 165 meseci
Za ovo sa baterijom znam, ali sam negde i citao da navodno moze da se osteti namotaj....Sad da li je tacno, ne znam, pa zato ne bih ni da pokusavam

Pomislio, verovatno ima zasto je jedan konektor manji, a jedan veci, kontam veci je - jer je uvek potrebna dobra masa pa reko mozda moze da i ovde bude ta neka logika

Ili da ga vezem, pustim muziku sa jacim basovima i jos podesim na plejeru pa probam da vidim kako radi membrana...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Auto ozvucenje, sta je + a sta -09.09.2010. u 09:21 - pre 165 meseci
+ terminal na zvucnicima je obelezen, veci je od - terminala, ili ima u blizini znak plus, ili crvenu tacku..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto ozvucenje, sta je + a sta -

[ Pregleda: 2901 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.