Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neplacanje racuna za mobilni telefon

elitemadzone.org :: MadZone :: Neplacanje racuna za mobilni telefon
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 32059 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:21 - pre 166 meseci
Ovako.
Vipov korisnik sam vec 2 godine.Uzeo sam nov telefon pre izvesnog vremena i potpisao novi ugovor na 2 godine.
Medjutim ne mogu ispostovati taj novi ugovor,jer mesecna pretplata je 2 000 din i to moram da placam narednih 2 godine a ja NEMAM novca.
Jednostavno nemam toliko para da platim za racun.Niko me nije terao da potpisujem ali ne kapiram zasto mi je dozvoljeno da potpisujem ugovor sa toliko velikim mesecnim racunom,kada nisam zaposlen.

Interesuje me sta se desava kada neko ne placa racun za telefon.
Moze li mi neko reci? I da li je gore ako sam telefon kupio uz ugovor?
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:23 - pre 166 meseci
zar ne piše u ugovoru uslovi raskidanja istog? pročitaj lepo.
već se pisalo o tome:

http://www.elitesecurity.org/t397659-VIP-raskid-ugovora
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:28 - pre 166 meseci
Ovo je totalno druga situacija.
On nije uzeo telefon i nije potpisao ugovor na 2 godine.

A i ja znam uslove raskidanja ugovora,nije to bitno.
Nego sta ce se desiti sada kada ja ne placam svoje racune.Koja je procedura.
Tuzba,zaplena imovine,zatvor?
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:31 - pre 166 meseci
Pa možeš i ti da raskineš ugovor, ali da platiš penale.

Ne razumem takve ljude poput tebe koji ne rade, znaju da nemaju novca da plaćaju 2000 mesečno, ali ipak potpišu ugovor samo da bi dobili fancy telefon. Čemu bre to?

Oni ti daju da potpišeš, a i zašto ne bi? Platićeš ti to kad tad. Ako ne ti, onda tvoji roditelji, odnosno onaj ko te izdržava, a ako i nema takvih, kad tad ćeš se zaposliti, pa kad stigne osnovni dug + kamata + zatezna kamata + sudski troškovi, biće kuku lele.

Eventualno probaj da prodaš taj telefon, ne znam koliko para može da se uzme, pa od te kinte plaćaš račune, a u međuvremenu koristi stari telefon, a onda gledaj da se zaposliš. Građevina, građevina, ako ne može ništa bolje.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:34 - pre 166 meseci
Kontam da ti je frka i zao mi je zbog toga i nemam nista pametno da kazem.

Ali ovo mi je ludilo -
Citat:
Niko me nije terao da potpisujem ali ne kapiram zasto mi je dozvoljeno da potpisujem ugovor sa toliko velikim mesecnim racunom,kada nisam zaposlen.


Pa ko drugi da ti dozvoli ili ne dozvoli osim ti sam sebi?
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:37 - pre 166 meseci
Citat:
fozzybear:Niko me nije terao da potpisujem ali ne kapiram zasto mi je dozvoljeno da potpisujem ugovor sa toliko velikim mesecnim racunom,kada nisam zaposlen.


Ti ces taj racun da platis na ovaj ili onaj nacin. I ne samo racun nego tu moze da ti se nakace i razne kamate i dodatni troskovi.
Oni nisu decije obdaniste da gledaju i razmisljaju kako ce ko da placa, podrazumeva se da osoba koja ima licnu kartu ume da procita ugovor i da isplanira da li ce i kako placati svoje obaveze.

Uostalom, prodaj telefon, pa ces imati za placanje. Kupi neki jeftin. S obzirom da si uzeo telefon na 2 godine sa ratom od 2000 mesecno, to sigurno nije neki krsh.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:52 - pre 166 meseci
Da radim na gradjevini da bih placao racun za telefon?Al si pametan.

Ok,a zasto ne mogu da podignem sada i stambeni kredit?
Imam licnu kartu i vise od 18 godina
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:53 - pre 166 meseci
Ako nemas nikakvu pokretnu/nepokretnu imovinu, baci karticu i racune i zaboravi. Kad vide da se ne isplati cimanje po sudovima s tobom, batalice...
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 22:54 - pre 166 meseci
Citat:
fozzybear: Da radim na gradjevini da bih placao racun za telefon?Al si pametan.


Sto, sta bi ti falilo?

Citat:
fozzybear:
Ok,a zasto ne mogu da podignem sada i stambeni kredit?
Imam licnu kartu i vise od 18 godina


Ne moras kredit.
Idi kod zelenasa, pa od njih trazi pare.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:03 - pre 166 meseci
Ja sam zeleo da raskinem taj ugovor nakon 2 godine ali mi je ona rekla da mora da prodje jos 3 meseca dok se to ne raskine.
Smorio sam se i zbog stresa otisao da gledam telefone i naisao na njega. HTC tattoo
S`obzirom da sam njihov korisnik 2 godine mislio sam da cu ga dobiti za dinar po mojoj staroj tarifi a to je tarifa 150
Medjutim ne,mogao sam da ga dobijem kao i svako nov ko bi dosao da ga uzme
Po ceni od dinar za tarifu 325 + 1GB interneta naredne 2 godine i 3 meseca.

Oni su krivi na neki nacin jer mi nisu dozvolili da jednostavno na licu mesta raskinem ugovor posle 2 godine kako je i dogovoreno.
Nego mi je rekla "ajde poslacemo zahtev za raskid pa kad kolege budu mogle da ga odrade" a ja joj kazem "ali proslo je 2 godine a ja ga vise ne koristim i zasto bih ga placao"

Kako kolege mogu momentalno na licu mesta da odrade sklapanje ugovora?
Nemam nikakvu imovinu,niti pokretnu niti nepokretno a ako treba da idem u zatvor zbog neplacanja racuna,neka odem.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:05 - pre 166 meseci
I ja sam nesto pod stresom, odo' da pogledam neki auto...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:06 - pre 166 meseci
Citat:
fozzybear: Da radim na gradjevini da bih placao racun za telefon?Al si pametan.


Požuri, mislim da prolazi sezona za građevinske radove.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:07 - pre 166 meseci
Za tebe mozda prolazi,ali za mene nikada nije ni bila :-)
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:09 - pre 166 meseci
Prezalice oni tih 100+ € za Tattoo, a broj ionako neces koristiti...Mada mozes i da im vratis telefon i zvanicno se pozdravis. A sad pamet u glavu, pa sledeci put uzimaj ono sto mozes (ces moci) da platis
 
+1

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:09 - pre 166 meseci
Citat:
fozzybear: Za tebe mozda prolazi,ali za mene nikada nije ni bila :-)


A sto bi i bila kada ceo zivot mozes da se ciganises i ne placas racune...
Pogotovo ako zivis kod nekoga...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:09 - pre 166 meseci
Nego, fozzybear, ako si pod stresom hoćeš da potpišemo neki ugovor da se malko smiriš?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:11 - pre 166 meseci
Citat:
Da radim na gradjevini da bih placao racun za telefon?Al si pametan.


ma budala, lupa gluposti... ja ti savetujem mnogo bolji posao, laksi i isplativiji... samo se skines i legnes na stomak i to je sve... ne moras nista da radis a dobro se placa... kazu da malo boli guza ali sta je to u poredjenju sa gradjevinom i fancy telefonom u dzepu...
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:12 - pre 166 meseci
Ajde da potpisemo ali nesto ako moze 5 000 + PDV + PUMT + extra PDV i to ako moze na 48 meseci bez ikakve provere kreditnog biroa
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:13 - pre 166 meseci
~ ma budala, lupa gluposti... ja ti savetujem mnogo bolji posao, laksi i isplativiji... samo se skines i legnes na stomak i to je sve... ne moras nista da radis a dobro se placa... kazu da malo boli guza ali sta je to u poredjenju sa gradjevinom i fancy telefonom u dzepu... ~

Povraca mi se od tvojih fantazija
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Neplacanje racuna za mobilni telefon23.08.2010. u 23:14 - pre 166 meseci
Citat:
fozzybear
Interesuje me sta se desava kada neko ne placa racun za telefon.
Moze li mi neko reci? I da li je gore ako sam telefon kupio uz ugovor?


Ako odbijas da platis...

- Prvo ce ti iskljuciti karticu
- Onda ce ti slati opomene
- Onda ce te tuziti
- Onda ce sud dosuditi u njihovu korist
- Onda ce drzava potrazivati pare i na to ce ici kamata
- Drzava ce pokusati prinudnu naplatu ako vide da to mogu da urade, ako ne - ici ce kamata, dok ne budu mogli

Pre ili kasnije ces to morati da platis sa sve kamatom, osim ako ne nameravas da zivis kod nekoga u gajbi ceo zivot i na tudj racun :)

Postoji i opcija #2 - da pre tuzbe VIP proda tvoj dug nekoj firmi koja se bavi time - pa ce onda da te juri neko drugi i cela procedura ce opet biti ista na dalje... osim sto ce mozda taj drugi vise da te zivka i salje pisma gde zahtevaju da platis.

Na kraju ce opet neko u lancu da te tuzi na kraju... a onda sledi presuda, i prinudna naplata.

Sve u svemu, vrlo je verovatno da ces morati da platis to na kraju... samo je pitanje da li ces platiti sada, ili kasnije N puta vise.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Neplacanje racuna za mobilni telefon
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 32059 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.