Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)

elitemadzone.org :: MadZone :: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11099 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)03.08.2010. u 10:27 - pre 166 meseci
U pitanju je reklama za borbu protiv nasilja/mobinga u školama:
Kao , nova učenica dolazi u odeljenje i na času likovnog crtaju čime bi voleli da se bave.
Ona nacrta manekenku, i zamišlja sebe na modnoj reviji.
Na kraju časa joj druga učenica otme crtež i ismeva je, onda joj bace crteže po podu hodnika.

Ono što mene strašno iritira u toj reklami je što ne mogu da prepoznam akcenat kojim
govore akteri tog "skeča" , kao i glas koji govori poruku te akcije.

Da li ima neko ko je video reklamu i može da prepozna akcente iz nje, iz kojeg su kraja naše zemlje,
ili neke druge zemlje ?
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)26.08.2010. u 01:29 - pre 165 meseci
Pronašao sam opisan spot na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=2pTqZMTexi0
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)26.08.2010. u 01:36 - pre 165 meseci
Meni glas na kraju ('ne gazite tuđe snove...') deluje kao da je sa mađarskim akcentom.
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)26.08.2010. u 23:49 - pre 165 meseci
I ja bih rekao da je ovo na kraju sa mađarskim naglaskom.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 06:24 - pre 165 meseci
Posto si iz Subotice, ne sumnjam u dobro prepoznavanje madjarskog akcenta :-)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 08:09 - pre 165 meseci
Meni bas i ne lici (mada mozda severni madjari imaju drugaciji naglasak od ovih pancevackih juznih :)), samo je akcentuacija pogresna, meni vise deluje da samo neuspeno pokusavaju da budu teatralni, to se npr bas da primetiti kod uciteljice (koja je jos i shushkava malo).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.guerrilla-games.com.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 08:18 - pre 165 meseci
Meni vise smeta ideja ovog 'skeca', uvek je bilo i bice ovakvih stvari po skolama, pokusati da se to istrebi je idiotizam.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 09:49 - pre 165 meseci
Pa ne mora da se istrebi skroz nego samo malo, kod labilnih koji se femkaju oli da se i oni pridruze maltretiranju slabijih oli da se ne pridruze. A manijaka ce uvek biti. Samo sto se i jedni i drugi ne sprecavaju da lude reklamama i kampanjama a la "nije tesko biti fin" nego ovako:

Tako se to radi
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 10:04 - pre 165 meseci
Ne znam za akcenat, ali ideja je pozitivna.
Jedino što bi moto "dobrotom protiv nasilja" trebalo zameniti sa "pendrekom protiv nasilja" ili tako nekako :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 10:10 - pre 165 meseci
Citat:
tosa: Meni vise smeta ideja ovog 'skeca', uvek je bilo i bice ovakvih stvari po skolama, pokusati da se to istrebi je idiotizam.


Cilj je smanjiti neku pojavu koja je negativna, kao i sto je lopova uvek bilo ili neceg drugog, to ne znaci da ne treba reagovati.

Kao sto postoji mobing na poslu, tako postoji i u skoli. Ponekad umeju da se zavrse i nasiljem.
Ja znam za slucaj devojcice koja je bila 5. osnovne kad je pocelo maltretiranje u skoli iz koje se ispisala u 7. ili 8. razredu, ne secam se tacno.
Slucajno sam upoznao njenu majku dok sam radio nesto u toj skoli koja mi je ispricala, a posle se ja i uverio da ni pedagog, ni direktor nije zeleo da reaguje na zalbe majke i deteta.
Ispisala se kad su je srusili na stepenice ortaci iz razreda.

E sad, ako je reklama jedini metod borbe protiv toga, onda bolje da je nisu ni pravili.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 10:36 - pre 165 meseci
Reklama je tu da utiče na podizanje svesti o problemu, a glavni metod za borbu protiv bilo kakvog nasilja je striktna primena zakona. Ne vidim zašto bi školsko nasilje bilo izuzetak.
U nekoj uređenoj državi (npr. USA) da dođeš do stola kolege u kancelariji i pobacaš mu stvari sa stola završio bi sa dobrom novčanom kaznom, a u slučaju guranja niz stepenice i sa zatvorom. Ne vidim što bi školsko nasilje bilo izuzetak.
Takođe se zalažem da svi sa >=14 godina idu u istu kategoriju zatvora, tj. da ne postoje posebni zatvori za maloletne i punoletne. Pa da vidimo kada bolesni manijak od 15 godina (budući šarić ili kalinić), zbog svog nasilja završi u zatvoru sa matorima, pa u novinama tipa kurir izađe kakav je tretman prošao.
Poznato je da u tim godimana najbučniji i najnasilniji najmanje vrede. To su uglavnom budući čistači ulica i pijačari, ali ako se snađu i budući šarići, legije i slična g*vna. Sa druge strane žrtve su često mirni i dobri učenici.
Onaj ko misli da su ovakve kampanje nepotrebne debelo greši jer se sistem urušava počevši od osnovnih škola, a ako se tu usvoje određene negativne navike i obrasci života, onda se će to dalje propagirati na srednju školu, fakultet, radno mesto...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 10:46 - pre 165 meseci
Zaboravio si na decu partijskih drugova, oni su ti posebna nenadje*iva kategorija, armija malih marka milosevica u nastajanju. Jos dok sam ja isao u gimanziju bilo je takvih, mogu misliti koji je sad stepen bahatosti.

A zatvaranje maloletnika u tvorza sa punoletnim kriminalcima nije dobra ideja. Sta god ti mislio o tim klincima sve je to eksterni faktor i sve se to moze zaista sanirati ako se dete izvede iz okoline u kojoj je, samo sto se to kad nas ne praktikuje nego se deca salju u sive domove sa ostalim delikventima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 11:17 - pre 165 meseci
Citat:
mmix: Zaboravio si na decu partijskih drugova, oni su ti posebna nenadje*iva kategorija, armija malih marka milosevica u nastajanju. Jos dok sam ja isao u gimanziju bilo je takvih, mogu misliti koji je sad stepen bahatosti.
Nezamislivo veci, ali su takva deca /potomci politicara, uspesnih narkodilera-odnosno gradjevinaca po novoj terminologiji/ iskljucivo institucionalizovana u privatne osnovne i srednje skole.

@Marko
Dovoljno je uzvratiti i pokazati zube i problemi nestaju. U suprotnom ostaje kukanje i traume.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 11:21 - pre 165 meseci
Citat:
mmix: Meni bas i ne lici...
... meni vise deluje da samo neuspeno pokusavaju da budu teatralni


Slažem se da nema veze sa mađarskim jezikom.

Pre bi se to svrstalo u neveštu (dilentantsku) glumu naratora, spikera, sa željom da u se vrlo kratkom tekstu bude - sugestivan i ubedljiv (što se oseti u neprirodnoj melodiji govora/reči).

Tema jeste za diskusiju i tipična za današnji trenutak.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 11:49 - pre 165 meseci
@101010, mozda u Begisu, u Pancevu i ostatku Srbije nema privatnih skola a ima lokalnih partijskih drugova.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 11:51 - pre 165 meseci
Citat:
101010
@Marko
Dovoljno je uzvratiti i pokazati zube i problemi nestaju. U suprotnom ostaje kukanje i traume.


Da, nekad malo samouvereniji stav deteta doprinese prestanku maltretiranja.
A nekad deca dobijaju jos vise problema, kao u slucaju koji sam naveo, gde je velik broj dece imao pik na jednu ucenicu i koja je vremenom kroz pokazivanje zuba dosla do kotrljanja po stepenicama.


 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 17:24 - pre 165 meseci
A sta fali starom dobrom izbacivanju iz skole ?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 20:04 - pre 165 meseci
E, ali to su ukinuli, i ne samo to, nego uča nema pravo ni sa casa da istera nekog junacinu ako ometa nastavu. Sloboda ti je to. Evo ovako:

 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 22:21 - pre 165 meseci
nemojte molim vas skretati sa teme !

pogledajte koliko diskusije na temu spota, a koliko na moje pitanje !

razočaran sam.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 22:28 - pre 165 meseci
Pa sta reci vise za akcenat?
Mozda su radili neki suboticki glumci, mozda neki losi glumci - zar je bitno?

Sustina je u poruci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11099 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.