Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradnja keramičke ploče za kuvanje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16555 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crade
Srbija

Član broj: 79038
Poruke: 61
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Ugradnja keramičke ploče za kuvanje02.08.2010. u 14:03 - pre 166 meseci
Samostalno sam ugradio novu BOSCH-ovu ploču za kuvanje,
regularno sve povezano na trofaznu utičnicu.
U početku je sve bilo OK da bi posle nekoliko minuta rada
sve otkazalo!!!
Proverio sam ponovo veze i osigurače, sve je na svom mestu.
Kako je sve u garanciji pozvao sam ovlaštenog servisera
koji kaže da zbog duže neaktivnosti trofazne utičnice možda nije bilo "nule"
i na ploču je poslat napon od 380V??? što je prouzrokovalo pregorevanje
elektronike.
Zanima me vaše mišljenje o ovoj stvari jer se tiče mojih prava iz garancije.
Moželi se uopšte poslati veći napon ako je nula bila u prekidu i kako?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje02.08.2010. u 15:29 - pre 166 meseci
Koliko ja znam, šta god da si dirao garancija prestaje da važi.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje02.08.2010. u 16:08 - pre 166 meseci
Objašnjenje je glupost. To je izgleda pametna ploča koja je primetila da na jednoj žici nema nulu pa je na tu žicu prebacila fazu i samoubila se?
Može da bude samo da nisi dobro spojio, pa si umesto faze i nule spojio dve faze, napravio 380v i spalio elektroniku.
Imaš li ti napismeno konstataciju kvara i uzrok?
Koliko znam, za puštanje u rad ne piše da mora uraditi majstor sa 3 fakulteta. Ali da promaši faze i 0 ne sme niko.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

crade
Srbija

Član broj: 79038
Poruke: 61
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje02.08.2010. u 16:56 - pre 166 meseci
Citat:
rewqrewq: Koliko ja znam, šta god da si dirao garancija prestaje da važi.

Dirao? Samo sam ploču "uštekao" u struju!

Citat:
tihi2: Objašnjenje je glupost. To je izgleda pametna ploča koja je primetila da na jednoj žici nema nulu pa je na tu žicu prebacila fazu i samoubila se?
Može da bude samo da nisi dobro spojio, pa si umesto faze i nule spojio dve faze, napravio 380v i spalio elektroniku.
Imaš li ti napismeno konstataciju kvara i uzrok?
Koliko znam, za puštanje u rad ne piše da mora uraditi majstor sa 3 fakulteta. Ali da promaši faze i 0 ne sme niko.

Kontaktirao sam i druge Bosch-ve servisere i od njih čuo istu priču: da u slučaju da manjka "nula" ringla preko druge ploče dobija fazu i izgara na 380V ???
Inače je sve PROVERENO dobro spojeno, inače bi reagovali osigurači, sklopka a i ne bi ploča počela da radi...

[Ovu poruku je menjao crade dana 03.08.2010. u 16:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje02.08.2010. u 19:01 - pre 166 meseci
E pa neka ti dokazu da je falila nula. Bas bi to voleo da vidim kako.
Ja bi je odneo u servis i rekao da ne radi.
A zasto bi tebi u kuci falila nula? I kako ti to da znas?
To su samo majstorski fazoni. Neka ti to konstatuju kao strucni (NAPISMENO), a ti onda u trzisnu inspekciju ili zasitu potrosaca ili slicno. Email proizvodjacu takodje moze da pomogne, telefoniranje uvozniku...
Njima je najlakse da te otkace i da se vise ne javljas. Budi uporan.
Najbolje je da kupis novu opet, jel?

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje02.08.2010. u 21:51 - pre 166 meseci
Nosi plocu u servis na reklamaciju, reci da je elektricar povezao i da ne radi (nije ni radila)

mada meni u opste nije logicno da tako izgori elektronika, pa pobogu to je trofazna ploca nema logike da izgori tek tako, sta bi se desilo da u radu nestane nula, ili neka od faza sto realno moze uvek da se dogodi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje02.08.2010. u 22:31 - pre 166 meseci
Falicna roba.
Inace imas pravo, kao svaki normalan kupac, da u roku od nedelju dana zapakujes bilo sta sto si kupio i vratis prodavcu uz reci "ne odgovara mi". Mora da ti vrati pare i stvar je gotova.
Posto ga u prodavnici nisu probali, ko garantuje da je i bio ispravan, da ne kazem, mozda ga je neko vec vratio pre tebe.
Ako ne radi, zapakujes i kazes neispravan.
Posle nedelju dana mora u servis, ali stvar je ista.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

crade
Srbija

Član broj: 79038
Poruke: 61
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje03.08.2010. u 15:28 - pre 166 meseci
Citat:
tihi2: Falicna roba.
Inace imas pravo, kao svaki normalan kupac, da u roku od nedelju dana zapakujes bilo sta sto si kupio i vratis prodavcu uz reci "ne odgovara mi". Mora da ti vrati pare i stvar je gotova.
Posto ga u prodavnici nisu probali, ko garantuje da je i bio ispravan, da ne kazem, mozda ga je neko vec vratio pre tebe.
Ako ne radi, zapakujes i kazes neispravan.
Posle nedelju dana mora u servis, ali stvar je ista.

Neznam za to pravilo "od nedelju dana". Da li je to regulisano nekim pravilnikom i sl., kako bi se na to pozvao kod prodavca.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje03.08.2010. u 16:23 - pre 166 meseci
Naravno. Mislim da je to po Zakonu za zaštitu potrošača. Potraži na Internetu, sigurno to negde piše, posebno na sajtovima za zaštitu potrošača i sličnim.
Znam pouzdano dva slučaja, gde su moji drugari tako vratili kupljeno (u pitanju su Homemarket - muzička linija i Tehno... neki - frižider, oba u NS; inače prodavac u Merkatoru u NS je to striktno naglasio kada je drugar kupovao lap-top - ja bio prisutan). Muzička linija zamenjena, a frižider vraćen zato što je našao veći na drugom mestu za skoro iste pare (naravno da to nije rečeno prodavcu već samo da ne odgovara).
Problem je što se to retko koristi, pa se ne zna potrošačevo pravo, a pogotovo što prodavci to dočekaju na nož i šalju u servis. Prodavac je odgovoran za robu do nedelju dana i to je probni period.
Po novom Zakonu o zaštiti potrošača koji treba da se usvoji, probni period je mesec dana, na polovnu robu garancija 6 meseci, obavezno prikupljanje prodatih stvari zbog reciklaže (ako nisi obratio pažnju, cene bele tehnike su u junu povećane za oko 5% jer je donešena uredba da se bela tehnika ne sme bacati, već prikupljati i reciklirati) itd. Strane firme, Top-šopovi i slični čiji su vlasnici stranci normalno daju 15-30 dana "kada možete vratiti proizvod, a mi ćemo Vam vratiti Vaš novac", samo obrati pažnju na to.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

crade
Srbija

Član broj: 79038
Poruke: 61
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje03.08.2010. u 17:45 - pre 166 meseci
Po novom zakonu:
"Kupci u Srbiji će prema nacrtu novog Zakona o zaštiti potrošača, moći bez ikakvog objašnjenja da u roku od 14 dana vrate prodavnicama tehničku robu i dobiju novac natrag." Izvor RT Vojvodine.


Nažalost sada je ovako:
"Postupak reklamacije započinjete u prodavnici gde ste kupili proizvod;

· Ako niste zadovoljni odgovorom obratite se jednoj od inspekcijskih službi (tržišna, sanitarana i dr.) zavisno od vrste proizvoda;

· Ako ni tada niste zadovoljni obratite se sudu.

Ono što morate da znate!!!!!
Ako želite da zamenite proizvod koji je ispravan, morate da znate da to isključivo zavisi od dobre volje prodavca." Izvor:www.bgpotrosac.org.rs
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje03.08.2010. u 18:34 - pre 166 meseci
Ako Vam je cilj da lažete prodavce i "kradete" neću da odgovaram na temu (reče jedan da vraća jer je našao jeftiniji, jok donesi ga kući pa imaš fore 15 dana da ili nađeš jeftiniji ili da ti taj ostane) .

Nije mi jasno kako neko reče "samo sam uključio ploču"? Ako si povezivao kabal na ploču SAM, tog trenutka prestaje da važi garancija! To same da radi onaj što ima pečat, PIB i sl. da SME (ume) to da radi. Tako je kod ozbiljnih firmi. TAKO I PIŠE.
Ako je kabal bio ugrađen kad je ploča kupljena i ti samo uboo u zid pa crkla, onda imaš pravo da je vratiš!

Ako se već pozivate na Zakon, platite državi porez svaki put kad uradite "sam svoj majstor" kao što se radi, recimo, u USA!
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje03.08.2010. u 21:25 - pre 166 meseci
Crade, "Ono što morate da znate!!!!!
Ako želite da zamenite proizvod koji je ispravan, morate da znate da to isključivo zavisi od dobre volje prodavca." Izvor:www.bgpotrosac.org.rs "
Za neispravan, koliko ja znam 5-6 slučajeva, se uvek od prodavca dobijao novi (u Metrou sam pri kraju garancije doneo mini pekaru gde su dali novu bez obzira što je u međuvremenu poskupela, u Tehno... nekom sam vratio rešo sa jednom ringlom koji je posle 3 dana i 5 kafa požuteo od temperature) i to bez bilo kakvh dodatnih potpitanja i sumnjičenja ko je to priklučio i da li je on stručan za to. Da li je to njihova dobra volja bila? Ne verujem. Tako se na zapadu posluje.

A ova odredba
Citat:
rewqrewq: Ako Vam je cilj da lažete prodavce i "kradete" neću da odgovaram na temu (reče jedan da vraća jer je našao jeftiniji, jok donesi ga kući pa imaš fore 15 dana da ili nađeš jeftiniji ili da ti taj ostane) .
Nije mi jasno kako neko reče "samo sam uključio ploču"? Ako si povezivao kabal na ploču SAM, tog trenutka prestaje da važi garancija! To same da radi onaj što ima pečat, PIB i sl. da SME (ume) to da radi. Tako je kod ozbiljnih firmi. TAKO I PIŠE.
Ako je kabal bio ugrađen kad je ploča kupljena i ti samo uboo u zid pa crkla, onda imaš pravo da je vratiš!
Ako se već pozivate na Zakon, platite državi porez svaki put kad uradite "sam svoj majstor" kao što se radi, recimo, u USA!


će posebno oduševiti prodavce. Na celom Zapadu (u koji se toliko kunemo) je tako, samo kod nas je prodavac slatkorečiv i kad platiš i odneseš robu, onda garancija ne važi. Tj važi, samo ne možeš da je u svom životu isteraš.
I zaista, za priključenje ploče je potrebno 3 fakulteta i 2 doktorata. One šeme i uputstva su sigurno greškom stigla sa uređajem i služe da se zove majstor koji će za 10 minuta posla uzeti najmanje 20evra. I dati fiskalni račun za uslugu (kad smo već kod poreza).
U konkretnom slučaju (ploče) uređaj je pokazao neispravnost pri upotrebi u prvih nekoliko dana. Falična roba, zameniti.
A za prodavca bi bilo najbolje da kupac kupi novu ploču kod njega ponovo, po mogućstvu istog proizvođača i isti model kako bi obojica proverili (za pare kupca) da li je cela serija loša ili samo pojedini primerci. I kad ta druga crkne kao prva da zaključe da je "nula nestabilna pa ploča (i pored svoje zaštite od pregrevanja i svakakvih maltretiranja) dobija odmah ni manje ni više već 380V" ili bilo koji drugi kvar za koji garancija ne važi. Jeste da to stanje ne smeta nijednom uređaju u kući i da sve radi normalno, ali ovo je ploča renomiranog proizvođača pa nije projektovana za ... Nije nego.
Opšte poznata stvar oko elektronike je da ako ima bilo kakav problem on se manifestuje u nekoliko dana korišćenja. Posle desetak dana korišćenja, elektronika se neće pokvariti verovatno nikad.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje04.08.2010. u 08:26 - pre 166 meseci
Mogućnost da potrošač vrati tehničku robu zato što mu se ne sviđa, u roku od 10 dana - ne postoji nigde u našim zakonima.
To zavisi od konkretne sitiuacije i dobre volje prodavca i uvoznika. Ukoliko nešto ne radi od samog starta, to se skoro uvek menja.

Slučaj koji je ovde opisan nema veze sa "ne sviđa mi se" ili "ne radi od samog starta" već sa samostalnim priključivanjem koje je, koliko ja znam, pogotovo za proizvode kao što su ugradne rerne i ploče, u svim garancijama koje sam imao prilike da vidim - izričito navedeno kao nešto zbog čeka se gubi garancija.

Mrzi me da tražim ali je ovde bila diskusija u vezi sličnih slučajeva. Ja sam tada rekao, a sada ponavljam: budite sigurni da zaista znate da povezujete aparate u čijim garancijama piše da ugrađivanje/povezivanje mora da uradi ovlašćeno lice. Jer glupo je da zbog troška od cca 1.000 din, napravite štetu od 20 ili 30.000.

 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje04.08.2010. u 11:23 - pre 166 meseci
Ako proizvođač traži da proizvod u rad pusti ovlašćeno lice onda je to ovlašćeni serviser za taj proizvod (koga je proizvođač ovlastio). Tada se pečat za garanciju dobija posle puštanja u rad, a ne u radnji. To se radi za velike i skupe uređaje.
Odredba "uređaj u rad pušta stručno lice" ne znači ništa: da li je to komšija koji radi u Elektrodistribuciji, student elektrotehnike, električar koji radi u nekoj firmi pa to radi popodne honorarno, električar koji dolazi kući u ime neke firme po nalogu i daje (fiskalni) račun ili ja koji sam završio srednju elektrotehničku npr.?
U slučaju da se desila ista stvar, a priključio električar, kome da se obrati kupac za rešenje? Postaje ping-pong loptica jer je električar dobro spojio, a prodavac ne priznaje neispravnost. Kvar može konstatovati samo ovlašćeni servis proizvođača i to napismeno. I tada bi kupac mogao da traži i dobije NIKAD da mu električar kupi novu ploču.
Ali konsatacija da "usled nekorišćenja verovatno nula bila slaba pa je sve izgorelo" je čista nebuloza. Neka to napišu na papir i konstatuju kao uzrok. Čim to budeš tražio, odmah će se promenuti priča, jer je to nemoguće dokazati. A ONI treba da dokažu da je to uzrok, a ne ti da je tvoja instalacija ispravna.
Svakako, da bilo šta uradiš, neophodno je da imaš NAPISMENO konstataciju kvara i to od prodavca ili od ovlašćenog servisera. To što te sada vozaju od jednog do drugog je nevažno i mogu da poreknu kad hoće, računajući da ćeš odustati i nikom ništa. Imaćeš muke i papir da dobiješ, ali tamo sigurno neće stajati ono što su ti rekli kao uzrok. Da se kladimo?
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje04.08.2010. u 20:54 - pre 166 meseci
A sve bi to bilo drugačije da ste platili ovlašćenom servisu da to uradi.

Na kraju će te morati platiti opravku jer kako da dokažete da niste spalili ploču pogrešnim povezivanjem ?
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje04.08.2010. u 21:44 - pre 166 meseci
A zasto bih platio nekome 2500 din da poveze 5 zica?

Ja sam po struci elektro tehnicar...naravno imam diplomu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje04.08.2010. u 23:07 - pre 166 meseci
Citat:
Pajapatak: A sve bi to bilo drugačije da ste platili ovlašćenom servisu da to uradi.

Na kraju će te morati platiti opravku jer kako da dokažete da niste spalili ploču pogrešnim povezivanjem ?
E to je taj tipičan stav našeg prodavca: onog momenta kada izneseš uređaj iz prodavnice NIKAKO ne možeš dokazati da uređaj nije riknuo sam od sebe već je uzrok UVEK nešto što je kupac uradio. Šta će onda uopšte garancija?
Sreća da ima i drugih primera. Zato ja kupujem u velikim robnim kućama (Rodić, Homemarket, Tehnomarket, Metro, Tempo) gde važi onih nedelju dana i gde važi garancija. A onda male prodavnice kukaju kako imaju mali promet. Baš se pitam zašto. Izbor je mali, cena veća, a garancija ne važi...
Prodavci klima nemaju problem jer uvek preporuče momke za ugradnju ili je to uračunato u cenu. Ionako većina nema alat za puštanje klime u rad, ali za šporet...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje05.08.2010. u 00:16 - pre 166 meseci
Citat:
bakara: A zasto bih platio nekome 2500 din da poveze 5 zica?

Ja sam po struci elektro tehnicar...naravno imam diplomu.




Imam i ja diplomu i registrovanu radnju pa ne mogu da puštam u pogon šta hoću , jednostavno nisi ovlaćen od strane proizvođača ili uvoznika i kraj priče.

Oni to napišu u garantnom listu , ko je kao ovlašćen da poveže ili montira uređaj i protiv toga se vrlo teško možeš izboriti.

Znam i ja da je to 5 žica ali kako možeš da budeš siguran da ovaj drugar zaista nije spalio šporet ?

On kaže da nije , a možda i jeste. Zato postoje kao ovlašćeni servisi , platiš neku kintu i ne boli te glava.

Nov Reno Kangoo , euro džek za auto radio , ako sam ugradiš autoradio gubiš garanciju na ceo auto ?! Vrlo jasno piše u garantnom listu.
Otišli u Reno servis ,dečak gurne džek ,uzme 15 eu i napiše da su oni ugradili autoradio,udari pečat i to je to. I nema tu rasprave.


Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje05.08.2010. u 08:23 - pre 166 meseci
Ko što kaže stara srpska narodna poslovica: "Posle samostalnog priključivanja nema reklamacije"

 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje05.08.2010. u 12:07 - pre 166 meseci
Ja ne bi da diskutujem puno,al tvrdim da ako si izgubio nulu,crkla je elektronika jer je dobila 380 V..Objasnjenje servisera je tacno.Primer to se isto desava i kad nestane nula u kuci(sa bandere ili izgori u nekoj kutiji)svi elektronski uredjaji ce da crknu(tv,klima,dvd itd)..Probajte ako mi ne verujete....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16555 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.