Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor kompresora

elitemadzone.org :: TechZone :: Izbor kompresora

[ Pregleda: 4669 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jooly
scg

Član broj: 28804
Poruke: 97
*.168.crnagora.net.



+5 Profil

icon Izbor kompresora09.06.2010. u 17:51 - pre 168 meseci
Namjeravam da kupim kompresor za amaterske potrebe (max. povrsina recimo farbanje frizidera ili sobnih vrata) pa me interesuje koji kapacitet kompresora i same boce mi je potreban. Naravno interesuju me neki low cost modeli kao Einhel ili slicno. Svaka preporuka je dobrodosla i za neki spric za farbanje.
 
Odgovor na temu

iron eddie
elektro

Član broj: 260298
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Izbor kompresora12.06.2010. u 21:12 - pre 168 meseci
kod kompresora malih kapaciteta je problem sto brzo gube pritisak u crevu pistolja pa pistolj pocinje da pljuje, zato je potrebno cesto prekidati prskanje,sacekati da kompresor dopuni pa nastaviti dalje.Alito nije nista strasno , ni kola kad farbaju ne farbaju ih odjednom cela niti
sa jednim punjenjem pistolja , zato za te male povrsine se nesikiraj, sve je stvar vezbe.Ako pogresis,mnogo farbe pa curi, krpa razredjivac i operi-obrisi povrsinu dok je sveze pa ponovo farbaj.uzivaj
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Izbor kompresora23.06.2010. u 22:15 - pre 168 meseci

Ja imam kompresor od 50lit marke Abak. Kupio sam ga iz istog razloga kao i ti, ali se nisam bas proslavio sa njim. Mnogo mi lakse ide bravarija i autolimarija. Za ozbiljan posao farbanja, pogorovo automobila ili nekog njegovog dela, najlakse je samo farbanje, a prava majstorija je u pripremi. Nije samo stvar kako ces to da uradis vec je pravo znanje u poznavanju tehnologije pripreme i poznavanje materijala kako se i sta sa cime koristi. Ja sada ipak odradim limarski deo, a pravo farbanje prepustim pravom majstoru, dok se ja uvezbam vreme prolazi a tako je i jeftinije. Naravno necu da ti kvarim volju, samo ti kazem da je to skupa igracka, makar se to radilo i o nekom jeftinom kompresoru. A kapacitet je vrlo vazan za ozboljena posao (da sad ne elabororam tu temu). Sto se tice frizidera, i njega moras farbati i prepremiti kao i da farbas neku povrsinu na kolima - dosta je komlikovano za pocetnika bez ikakvog znanja.
A da, pljuckanje iz pistolja, hoce da se desi i pre svega ako dizna nije dobro usrafljena u telo pistolja. Eto, i to treba znati.

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 24.06.2010. u 00:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Izbor kompresora

[ Pregleda: 4669 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.