Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

" Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."

elitemadzone.org :: MadZone :: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21078 | Odgovora: 167 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.06.2010. u 10:00 - pre 169 meseci
Za sve one koji su oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka, i da treba da bude prevazidjena, ali mi to ne razumemo...bla, bla...oni to nama ne mogu da objasne...bla, bla...

Evo ovde mozete da istovarite vasu kantu za djubre .
 
Odgovor na temu

marxsi

Član broj: 292016
Poruke: 8
*.noisetor.net.



+38 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."14.10.2011. u 19:28 - pre 152 meseci
A ti si kao znao jos tada, da ce mozda biti otkrivena cestica koja ima vecu brzinu od svetlosti. Ma svi ste vi naucnici. Srecom, u poslednje vreme se brisu takve poruke i teme. Nadam se da ce uskoro i ukinuti UMZ. I da ce se ovaj forum vratiti svojoj nameni i sustini.
"Smells like a money to me!!! Money! Money! Moneeeey!!!" $$$
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."14.10.2011. u 21:24 - pre 152 meseci
Ako si primetio sa leve strane ekrana imas listu sa spiskom podforuma. Pazi, ako ne kliknes na UMZ onda si zasticen od svega sto ti se ne svidja. Jel mozes da zamislis tako nesto ?! Ne kliknes i ne brines. Fenomenalno!
 
Odgovor na temu

giline

Član broj: 297672
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."23.01.2012. u 03:19 - pre 149 meseci
Teorije se ne obaraju! Pokažite jedan primer gde je oborena neka opšteprihvaćena i dokazana teorija ili prirodni zakon. Nema takvog primera.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."23.01.2012. u 17:52 - pre 149 meseci
Pa sad. što se tiče teorija iste zavise od stepena poznavanja odredjene pojave. A prirodni zakoni deluju bez pitanja. Eto na primer Grci i antička teorija atoma po kojoj je atom nedeljiv. Sličnu "teoriju" je zastupao i Dalton. Medjutim danas je poznato da se atom može deliti.
 
Odgovor na temu

giline

Član broj: 297672
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."23.01.2012. u 20:47 - pre 149 meseci
Okej , u novijim vremenima, ko zna šta su stari Grki filozofi podrazumevali pod Atomom. Dosta jednostavno , nisu imali
tehnologiju koja bi videla Atom.

Ovo sa promenom Ajnštanove teorije neće proći baš lako, videćete.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."23.01.2012. u 22:13 - pre 149 meseci
Grci su tvrdili da postoji atomus, nesto nedeljivo, tj. da je materija deliva do konacnih granica. Ako hoces po danasnjem - da postoji neki najmanji kvant materije. NE da je nedeljivo ono sto je Dalton nazvao atom.

A relativnost radi - i radice i sutra i preksutra. Predvidjanja koja daje su tacna i ostace tacna. Satovi nece prestati da rade, sateliti nece padati iz orbite, svemirski letove nece poceti da se gube.

Ako postoji granicni slucaj gde neka druga teorija radi to bolje, a ova ne daje tacne rezultate - onda cemo doci do sveobuhvatnije teorije. Ali isto kao sto Njutnova mehanika divno radi svim inzenjerima na planeti - tako ce i relativnost da radi i dalje.

Zao mi je, vase nepoznavanje nauke i naucnog metoda vam nije donelo prelaznu ocenu. :D Probajte ponovo da izaberete karijeru, predlazem opancarstvo. :D.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

giline

Član broj: 297672
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."23.01.2012. u 22:26 - pre 149 meseci
E molim te ako je odgovor delimično upućen meni, dajte neki citat ako postoji, Nedeljivost nečega ne podrazumeva i da je to Materija.
Radiće sve naravno, jer je praktično sve zasnovano na Njutnovim zakonima koji lepo funkcionišu do nekih granica, a koje su dovoljne da ne popadaju
sateliti iz orbita itd. Ali putovanje kroz vreme nije predviđeno :D

A ja idem u Narodnu biblioteku da proučim materiju, a idrugi bi mogli isto da urade :
 
Odgovor na temu

giline

Član broj: 297672
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."23.01.2012. u 23:02 - pre 149 meseci
I ako ćemo po starim teorijama , tada su razgraničili postojeći svet na elemente Vazduh, Vatru , Vodu ,Zemlju.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."24.01.2012. u 03:46 - pre 149 meseci
Citat:
nkrgovic: Grci su tvrdili da postoji atomus, nesto nedeljivo, tj. da je materija deliva do konacnih granica. Ako hoces po danasnjem - da postoji neki najmanji kvant materije. NE da je nedeljivo ono sto je Dalton nazvao atom.

Da, bilo je Grka koji su se bavili samo filozofiranjem. Ali, evo šta kaže sajt Tanner-ova Opšta Hemija

Citat:
Atoms - Part 2 - Ancient Greece

About 400 B.C. the Greek philosopher Democritus proposed that matter consisted of various types of tiny discrete particles and that the properties of matter were determined by the properties of these particles. Liquids were made of smooth and round atoms that could slide by each other, metals of rough and barbed atoms that clung together. This theory was later elaborated in a work by Lucretius. These philosophers had no way to verify the theory and it was not pursued for many centuries.

Dakle, atomi tečnih supstanci su "okrugli" pa klize jedan preko drugog, dok su atomi metala "džombavi". I sad je jasno zašto su tečnosti "tečne" a metali kruti.

Ako si od antičkih Grka očekivao da "razvaljuju" mezone, neutrina, itd. pri spominjanju "atomističkih teorija" onda si ih malo precenioo. Oni su na hemiju (i atom) očigledno posmatrali na nivou predškolskog deteta.

Citat:
Probajte ponovo da izaberete karijeru, predlazem opancarstvo.

Izvini, da li si možda znanja o "atomističkim teorijama" pokupio kao matematičar?
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.glux.org.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."26.01.2012. u 00:44 - pre 149 meseci
Citat:
kandorus: Izvini, da li si možda znanja o "atomističkim teorijama" pokupio kao matematičar?



Nema više žara i strasti u razgovorima na temu nauke. Ovo si dobro rekao, matematičari mudruju o fizici, a od fizike imaju dva velika odmora i jedan mali. Zato sam i postavio ovu temu koja je naravno odmah zaključana http://www.elitemadzone.org/t4...a-komuniciraju-jedan-sa-drugim

Tu su mogli fino matematički da formulišu neke fizičke fenomene, i da se zabavljaju. Ali tema je zaključana pre nego što je razgovor i počeo.

Ceo forum počinje da liči na forum nauke, na kome ne postoji nijedan post sa kojim se moderator ne slaže. Tako da od nekoliko desetina postova dnevno na UMZ o različitim pitanjima na temu nauke, svelo se na nekoliko mesečno.

Dok je Gojko dolazio na ovaj forum, imao je više razumevanja za nas ludake. Odvojio je mesto za nas na forumu, i nazvao ga Ultra MadZone. Tu smo mogli da pišemo slobodno, i da razgovaramo o različitim temama. Pogotovo mi koji smo pod terapijom, i kojima je doktor preporučio da se družimo sa normalnim osobama. Da bi mogli da naučimo nešto.

Ali sad su se pojavili moderatori tipa Goran Mijailovic, koji zaključavaju teme bez ikakvog objasnjenja, a ostale se brišu bez propratnog mejla sa razlogom što su obrisane, ( u prevodu, zabole nas dupe za vaše teme- pomozite nekom da popravi usisivač, pojačalo, ili da reši domaći zadatak i ne drndajte mnogo).

Jedino Shadowed još ima razumevanja, ali nikog to ne zanima od ostalih. Tako da i ja polako gubim interes da pišem i da postavljam teme na forumu, nego eto dodjem ponekad pročitam par postova i tema, i odem. Nema više kontinuiteta i zanimljivih tema, verovatno su i ostali odustali.

Pokušaću još neki put, na primer sa temom o Psi funkcijama, da pokrenem neki zanimljiv i kvalitetan razgovor, ali čini mi se da neće biti vajde.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
174.136.100.*



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."26.01.2012. u 12:08 - pre 149 meseci
Citat:
giline: Teorije se ne obaraju! Pokažite jedan primer gde je oborena neka opšteprihvaćena i dokazana teorija ili prirodni zakon. Nema takvog primera.



Ajde ja da ti odgovorim posto niko nece. Da bi bio svestan o cemu se ovde uopste govori.

Jedna teorija je vec izvesno oborena. Jedna od dve. A mozda i obe. Zbog toga sto je nemoguce da postoje teorija relativnosti i kvantna mehanika u isto vreme. Inkozistentne su.

Naravno da ces da odgovoris da su dve teorije koje iskljucuju jedna drugu i u suprotnosti su, sigurno tacne, i da treba samo da se modifikuju. Ali to tako nece da moze.

Resenje vec postoji, a to je sve prihvacenija Teorija hijerarhije zakona http://www.elitemadzone.org/t400522-Teorija-Hijerarhije-Zakona

Nadam se da ti je sad malo jasnije.
 
Odgovor na temu

antitroll

Član broj: 291527
65.49.14.*



+15 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."26.01.2012. u 22:33 - pre 149 meseci
Citat:
Booxxter
Resenje vec postoji, a to je sve prihvacenija Teorija hijerarhije zakona http://www.elitemadzone.org/t400522-Teorija-Hijerarhije-Zakona


Jel to ovo http://sr.wikipedia.org/sr-el/Razgovor:Teorija_hijerarhije_zakona ???
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.anonymizer.ccc.de.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."26.01.2012. u 23:51 - pre 149 meseci



Ne, nego ovo: http://sr.wikipedia.org/wiki/%...%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B0


Ajoj...razotkrio si me i raskrinkao...sta da radimo sad??
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.236.194.158.coolhousing.net.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."27.01.2012. u 00:07 - pre 149 meseci


Mogao si da procitas bar deo teme o kojoj govoris, vrli antitrolu. Pa onda da napises nesto novo o cemu vec nismo pisali, i zevzecili se.

http://www.elitemadzone.org/t400522-Teorija-Hijerarhije-Zakona
 
Odgovor na temu

antitroll

Član broj: 291527
65.49.14.*



+15 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."27.01.2012. u 00:56 - pre 149 meseci
Čitao sam malo, i shvatio da sam ja lud što čitam, mozda i ne kapiram.

A bilo mi je interesantno samo ono rekurzivno pozivanje.

Ja sam ionako više stručnjak za paradokse, a ne za THZ.



[Ovu poruku je menjao antitroll dana 27.01.2012. u 02:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

antitroll

Član broj: 291527
65.49.14.*



+15 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."27.01.2012. u 01:13 - pre 149 meseci
Ovo si ti napisao na vikipediji:

Citat:
Za razliku od današnje matematike, koja računa u jednakostima, hijerarhija zakona sadrži i taj princip, ali i otvara novi, računanje matematike u harmonijama.


Daj napiši mi kako se bilo šta računa u harnonijama.

Postoji li Harmonijski integral?

Harmonijski logaritam?

Itd....
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.anonymizer.ccc.de.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."29.01.2012. u 19:08 - pre 148 meseci
Citat:
antitroll: Ovo si ti napisao na vikipediji:



Daj napiši mi kako se bilo šta računa u harnonijama.

Postoji li Harmonijski integral?

Harmonijski logaritam?

Itd....



http://www.elitemadzone.org/t400522-1-Teorija-Hijerarhije-Zakona

Evo ovde imas kako to izgleda. Treci post odozgore. Moras na potpuno drugaciji nacin da shvatis matematiku. I hijerarhiju. I harmoniju. Mislim da bi se trebalo posvetiti toj temi tek na postdiplomskim studijama. Zbog toga sto odgovor na to tvoje pitanje nije uopste lak.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."03.02.2012. u 11:23 - pre 148 meseci
Upravo u ovome lezi sustnina nauke
Citat:
Grci su tvrdili da postoji atomus, nesto nedeljivo, tj. da je materija deliva do konacnih granica. Ako hoces po danasnjem - da postoji neki najmanji kvant materije. NE da je nedeljivo ono sto je Dalton nazvao atom.


Svako je, prema svojim mogucnostima, ipak "otisao" jedan korak dalje.

Savremena nauka je dosla do svog "zida", koji se zove brzina svetlosti, i normalno je da se trude da prodju "dalje".

Istina, za realno okruzenje, i prakticnu fiziku, svetlost je poslednji zid. Dalje bi se moglo ici teorijama i ponudjenim opcijama, kako se i krenulo, ali realno dokazivanje, eksperimentom, protice izuzetno tesko.

Prosto je sva oprema zasnovana na elektronima(pozitronima) i fotonima..cak iako postoji neki proces koji proizvodi neke visoke energije ili cestice brze od svetlosti, problem je detekcije, izbegavanje greske i ponovljivosti.

Poz
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.limehost.ro.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."22.02.2012. u 05:51 - pre 148 meseci
Citat:
marxsi@ A ti si kao znao jos tada, da ce mozda biti otkrivena cestica koja ima vecu brzinu od svetlosti. Ma svi ste vi naucnici. Srecom, u poslednje vreme se brisu takve poruke i teme. Nadam se da ce uskoro i ukinuti UMZ. I da ce se ovaj forum vratiti svojoj nameni i sustini.




23.04.2010. u 18:46

Citat:
Boxxter@ ZFC je nastao kao kompromis da bi se izbegao Russell-ov paradoks. A kompromis na koji STR pristaje je, da relativistička masa nema definisan fizički smisao. Ocekujem i da ce oskoro biti objavljen jos jedan kompromis na koji ce STR morati da pristane da bi bila odrziva, i to ce ga objaviti ovi sto se igraju sa bozonima u Svajcarskoj. Nisu ni morali da kopaju tolke rupetine, mogli su da pitaju mene xD.


http://www.elitemadzone.org/t39736-120-Teorija-Relativnosti

:P


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21078 | Odgovora: 167 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.