Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Subvencije i za domaće računare

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Subvencije i za domaće računare

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7078 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 16:25 - pre 170 meseci
Citat No1

Beograd -- Vlada Srbije je usvojila uredbu o odobravanju subvencionisanih potrošačkih kredita za kupovinu računara domaće proizvodnje.


Citat No2

Matićeva je navela da u Srbiji ima petneastak domaćih prozivođača računara i na stotine domaćih firmi koje proizvode softver za računare.

Sors


Dakle, izuzetno mi je teško da u ovom momentu i na brzinu, nabrojim 10 svetskih proizvođača hardvera, a koliko znam u Srbiji ne postoji ni jedan.
Bilo je tu i tamo nekih akcija oko memorijskih štangli, monitora ... i tako to, ali koliko vidim pominje se Comtrade ... pa to baš i ne dovodim u vezu.

I da, da li su opet u pitanju PentiJum 4 konfiguracije, sa Duron QuadCore procesorom i sa 4Gbrama na 32-bitnom Starter OS-u ?

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 18:40 - pre 170 meseci
bese ei nis 80ih pravio neke racunare?:D

bice da malo brkaju pojmove,da one koji samo sklope konfiguraciju nazivaju proizvodjacima
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+136 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 18:48 - pre 170 meseci
upravo to.

sada susam vesti i kazu najveca domaca FABRIKA racunara COMTRADE...

a oni misle ustvari na sklapanje konfiguracija...

:D:D:D
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 19:18 - pre 170 meseci
Opšte brkanje termina od strane naših "političara". Ništa novo, a i ne bi me čudilo da nekako odmah neki od njih otvori "fabriku" računara, pa lepo sebi dodeli kredit...
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 19:58 - pre 170 meseci
Kolko god nam to bilo smešno Comtrade uvozi polufabrikate (čitaj komponente) i od njih napravi gotov proizvod (računar). Isto kao Fiat u Kragujevcu.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 20:18 - pre 170 meseci
Citat:
Kolko god nam to bilo smešno Comtrade uvozi polufabrikate (čitaj komponente) i od njih napravi gotov proizvod (računar). Isto kao Fiat u Kragujevcu.


Pa onda to isto radi 99% kompanija na srpskom trzistu (osim laptop-a, netbook-a...) :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 20:23 - pre 170 meseci
u bogte,al smo puna drzava proizvodjaca...

a ja eto,mislio da oni SASTAVLJAJU racunare,a ne da ih PROIZVODE...mada ko zna i sta je razlika... napraviti racunar (deo za njega) ili sastaviti 3 dela ....
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+136 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 21:10 - pre 170 meseci
pa onda i FIAT sastavlja automobile a ne proizvodi...

a ljudi se posle zale sto ne zaposli 100 000 radnika :D
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 21:16 - pre 170 meseci
Citat:
a1200
Pa onda to isto radi 99% kompanija na srpskom trzistu (osim laptop-a, netbook-a.


To radi i vecina kompanija u celom svetu - jedino one velike eventualno dizajniraju spoljasnji izgled i to im proizvode firme u Kini.

Sigurno nece da leme nesto ovde kad to Kinez radi brze i jeftinije :-)

A drzavna subvencija kredita... u momentu kada drzava grca u dugovima i moli MMF, Ruse, itd... da je iskesiraju - oni subvencionisu potrosacke kredite...

Ima li pilota u avionu?

Zasto drzava trosi PARE PORESKIH OBVEZNIKA kako bi pojeftinila nekome kredit za novu masinu za facebook?

Bizarno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 21:32 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

...Ima li pilota u avionu?...


Ne da nema pilota u avionu, nego nema ni aviona. Privatizovalo se...
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 21:51 - pre 170 meseci
Fascinantna je terminologija ... ona je zapravo ključ svega.
Evo, odeš na Limundo i nabodeš odmah AMD Penitum 4



Ljudi ne znaju ni šta prodaju, a još manje šta kupuju ... i to se preslikava na mnogo veće stvari, kao što je dodeljivanje titule PROIZVOĐAČA.
Oni su konkretno proizveli ŠTA, i ovim se osim dodatnog ukopavanja lakovernih pospešuje ŠTA?


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 23:26 - pre 170 meseci
Pod ovih 15-ak proizvodjaca ministarka misli verovatno na sve firme koje imaju svoje brand name racunare.
Sto znaci da ce manje radnje (na cosku) da budu malo skuplje od vecih firmi sa racunarima ako ih same sklapaju i ako se racunari uzimaju na kredit.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare29.04.2010. u 23:34 - pre 170 meseci
@Zoran Rodic, to je klasika. Gomila ljudi zna za PentiJum 1, 2, 3, 4 i da je 4 onaj najnoviji.
Klasicna situacija (starija varijanta): "Je l' ti to PentiJum cetvorka?" "Pa, ne.. znas, AMD je firma koja.. (los pocetak..) Intel pravi pentium, e sad AMD je konkurentska firma koja pravi paralelno.. (prekid)" "Aha, ali, znaci cetvorka?" "Pa nije bas, to je kao Pentium 4 ali od druge firme koja.." (blago teleci pogled) "Ma da, bre, pentium 4, koji bi bio (uz uzdah)"
Klasicna situacija (novija varijanta): "Je l' ti to PentiJum cetvorka?" "Pa, nije, Pentium 4 je stariji procesor, ovo je core2duo koji.." "Pa je l' to onda 5? nisam znao da je izasao" "Nije, nema pet nego.." "Pa lepo kazem cetvorka" "Jeste, cetvorka je..."

E, a kad trebas da im preporucis nesto.. onda situacija dobija nove momente...
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare30.04.2010. u 00:02 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
A drzavna subvencija kredita... u momentu kada drzava grca u dugovima i moli MMF, Ruse, itd... da je iskesiraju - oni subvencionisu potrosacke kredite...

Ima li pilota u avionu?

Zasto drzava trosi PARE PORESKIH OBVEZNIKA kako bi pojeftinila nekome kredit za novu masinu za facebook?

Bizarno.


Ja sve u zadnje vreme sve nešto mislim da nas ovde neko sistemski zahebava, da se šali sa nama. Svaki potez koji ova država uradi je uvek najgori mogući.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare30.04.2010. u 02:02 - pre 170 meseci
Citat:
NoneVi: Ja sve u zadnje vreme sve nešto mislim da nas ovde neko sistemski zahebava, da se šali sa nama. Svaki potez koji ova država uradi je uvek najgori mogući.
Nazalost ovo nije nikakva šala, ovo je nezapamćeni teror u istoriji Srbije. Svi ostali koji su mučili ovaj narod - razni Turci, razne ideologije i ostali, čak i NATO, svi oni su bili iskreni i jasno i glasno su govorili ko je gazda a ko je rob i šta se od roba zahteva, dok ovi sada, naša demokratska vlast, nam se uvlače već 10-tak godina na najniže moguće načine a onda jedan ode da se operiše u Minhen, drugi poseče šumu drveća u jednoj od najglavnijih ulica Beograda, treći preko noći promenu namenu dragocenog komada zemljišta u centru Beograda i tako bez kraja i konca.

Ovo je strašno zlo jer ga narod jedva prepoznaje. Na sve strane zabava i muzika, šminka se troši na tone, samo da se zamagle gladni i siromašni, a onda ti isti naravno da ne znaju o računarima ništa dalje od "Jel to četvorka?". Pojedinci shvataju situaciju ali su bespomoćni. Drugi opet profitiraju na njoj a zna se dobro da će biti isti ili čak i gori ako oni dodju na vlast (razni političari iz opozicije). Na kraj ćemo pući kao Grčka. Čak i oni koji nekom srećom odu odavde nisu 100% spašeni jer ili saosećaju sa nama, pa im je loše, ili im mi kukamo i tražimo pomoć, i opet je s....e.

Lično, ne vidim neki skori i jednostavni spas. Ovi na vlasti neće lako popustiti a sa posrnulom ekonomijom će trajati beskrajno dugo dok oni postanu zadovoljni pa počne da po nešto daju i narodu. Tito je delio i Kurti i Murti, ali je njemu bilo lako da deli tudje pare. Ovi treba pare i da stvore i da ih pravično dele, a nisu sposobni ni za jedno ni za drugo. Koliko privatizacija je uspelo? Skoro ni jedna. Šta su sami novo sazidali / pokrenuli proizvodnju? Skoro ništa......
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare30.04.2010. u 03:25 - pre 170 meseci
Hehehe, znaci stigla SEKA i Vesu...jadan...siroma' covek. A ovi genijalci resili malo da ga "poguraju", da pomognu coveku...naravno iz budzeta, nece valjda iz svog dzepa. Neka, neka, zamislite sta bi nam se desilo da propadne takva kompanija kao sto je CT, eeeej
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare30.04.2010. u 09:48 - pre 170 meseci
ma zajebo se s onim site-om od 30 kila,to ga unistilo,pa sad se izvlaci kako zna i ume ;)
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare03.05.2010. u 19:49 - pre 169 meseci
A koliko vas je apliciralo za tu kredu? A koliko vas je _dobilo_ kredu?


Ja trazio...oni me nesto lerali sa papirima, jos uvek se ne zna, jos nije pochelo...idi-mi-dodji-mi. IMHO obicna prevara jer se vecina ljudi nece ni usuditi da trazi kredu...a u medijima objavljeno kako se deli kreda sakom i kapom.



o5, sa druge strane, ako znas pravog coveka, dobijes kredu bez profakture, pretvoris u evrice i qliras, provereno 1/1 ;-)


//ne, nisam ja taj srecni...jbga...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare04.05.2010. u 09:50 - pre 169 meseci
Citat:
Shadowed: @Zoran Rodic, to je klasika. Gomila ljudi zna za PentiJum 1, 2, 3, 4 i da je 4 onaj najnoviji.
Klasicna situacija (starija varijanta): "Je l' ti to PentiJum cetvorka?" "Pa, ne.. znas, AMD je firma koja.. (los pocetak..) Intel pravi pentium, e sad AMD je konkurentska firma koja pravi paralelno.. (prekid)" "Aha, ali, znaci cetvorka?" "Pa nije bas, to je kao Pentium 4 ali od druge firme koja.." (blago teleci pogled) "Ma da, bre, pentium 4, koji bi bio (uz uzdah)"
Klasicna situacija (novija varijanta): "Je l' ti to PentiJum cetvorka?" "Pa, nije, Pentium 4 je stariji procesor, ovo je core2duo koji.." "Pa je l' to onda 5? nisam znao da je izasao" "Nije, nema pet nego.." "Pa lepo kazem cetvorka" "Jeste, cetvorka je..."

E, a kad trebas da im preporucis nesto.. onda situacija dobija nove momente...


ima jos:

"Ima i TV karticu..."
"Jel?! Super, koliko kanala?"
"..."
ili

"Ima 2GB ram-a, to ti je onako.. dovoljno za sada"
"Hmm, a koliko filmova tu stane?"
"..."




 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Subvencije i za domaće računare04.05.2010. u 13:26 - pre 169 meseci
MA to su naivci, koji pipaju po mraku. Ja, dok sam radio sastavljanje kofiguracija (i pratece aktivnosti), dolazili su mi razni lisicici.
"Jel moze jedan super ultra u fullu, da igra najnovije igrice? Sastavi mi konfiguraciju!"

Ja sastavim, jos malo redukujem ram (tada nije bilo tako opusteno mlacenje gigabajtima), i sprava ispadne oko 1600 evra, plus minus koja desetka..

Auu, jel moze nsto jeftinije, , ima po radnjama za 300-400..kazem moze, ali.. e zbog tog "ali" ode covek kod recitih piljara i kupi masinu za 550 evra koja igra sve igrice, od pasijansa do preferansa, i ponekog saha

Zove me da instaliram Win, podesim drajvere za "hardverske" modeme...mic po mic, trazi se instaliranje... Far Cry....pa neka ga instalira i natera da radi onaj ko ti je prodao "za sve igrice"

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Subvencije i za domaće računare

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7078 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.