Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

budj u decijoj sobi

elitemadzone.org :: TechZone :: budj u decijoj sobi

[ Pregleda: 13779 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nina ns
Srbija

Član broj: 258489
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon budj u decijoj sobi28.04.2010. u 12:21 - pre 169 meseci
Pojavila mi se budj u sobi gde nema isparavanja. Budj mi je po zidovima od poda pa na gore jedno 10cm. Sobu grejemo pomocu gasne peci. Da li je uzrok gas ili nesto drugo i kako da se resim budji. Inace, kuca je od cvrstog materijala gradjena 1942god.
Hitno mi treba odgovor...hvala.
Nina ns
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: budj u decijoj sobi28.04.2010. u 15:50 - pre 169 meseci
Pojasni pojam gasne peći.

Da li je to katalitička,žareća peć ili plamena sa priključkom na odžak.

Prilikom korišćenja katalitičkih peći je povećan sadržaj vlage,vodene pare u prostorijama gde se njima greje,tako da u tom slučaju to svakako može biti uzrok pojave buđi.

Za sanaciju buđi na zidovima može se koristiti nešto od namenskih fungicidnih sredstava,kao i asepsol,a dobre efekte daje i varikina.
 
Odgovor na temu

nina ns
Srbija

Član broj: 258489
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: budj u decijoj sobi28.04.2010. u 17:13 - pre 169 meseci
Koristimo plamenu sa priključkom na odžak.
Hvala na savetu...
Nina ns
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: budj u decijoj sobi28.04.2010. u 19:19 - pre 169 meseci
Koja je razlika između katalitičke,žareće peći ili plamena sa priključkom?
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
212.200.85.*



+25 Profil

icon Re: budj u decijoj sobi29.04.2010. u 11:32 - pre 169 meseci
Uzrok buđi je kondenzacija:

- previše vlage u vazduhu (bez obzira od čega) i
- greješ nedovoljno da bude topao pod i donji deo zida,

dovodi do toga da je velika razlika temerature, tj, donji deo je dosta hladniji i na njemu se kondenzuje vlaga. Još ako je spolja slaba izolacija efekat ti je višetruko jače izražen. Garantovano ti nije peć uključena stalno nego greješ samo po potrebi.

Rešenje bi ti bilo otprilike:

- decu privremeno izmesti iz te sobe, buđ je jako gadna i opasna. Obriši buđ sa kuhinjskim sunđerom, pokušaj iz jednog poteza, i sunđer baci. Uzmi više sunđera ako ti treba. To mesto dok je suvo ošmirglaj i usisaj, a posle naštrcaj onog "aće" sredstva za izbeljivanje ili tako nešto slično, i kad se osuši prekreči taj deo krečom ili čime je već soba urađena. Ako ne očistiš dobro buđ se vraća sigurno, čak i ako osušiš sobu, zato je ovo važno.

- Ugrej sobu dobro, da ti bude vruće kad uđeš u nju, i nek bude topla 24 sata. Posle smanji jačinu ali nemoj gasiti peć da se soba ne ohladi, nego održavaj toplotu ( da ti bude prijatno). Nađi neki ventilator da ti stalno duva u sobi, da pravi cirkulaciju vazduha, ne mora mnogo da duva ali nek bude stalno. Ako imaš termometar stavi ga na pod kod zida, ili pipni rukom, ako je hladno na dodir ne valja, treba da bude toplije.

- Ujutru i uveče luftiraj sobu po 15-20 minuta, ali nemoj gasiti peć. I obavezno proveri da ti se nije uplesnivio nameštaj odozdo, ili ormani pozadi, fotelje i slično...

ovo nije laka borba, aj pa sa srećom
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: budj u decijoj sobi29.04.2010. u 12:30 - pre 169 meseci
Citat:
Nikola M:  buđ je jako gadna i opasna.


Ovo sam 'teo da potenciram i još da dodam: kad se jednom pojavi onda se razmnožava i ima je i tamo gde je obično nema. Jednostavno širi spore po vazduhu i razmnožava se.
Moj primer: dugo godina sam imao suvo kupatilo (mislim na zidove, tavanicu), dakle, bez problema sa buđi. I onda, valjda je počelo sa onom buđi u silikonu, na spoju kade i pločica, ili na spoju umivaonika i pločica. Nisam reagovao na vreme, i nisam davao dovoljan značaj problemu, dok jednog dana nisam primetio da je maltene cela tavanica prekrivena, svi ćoškovi, sve fuge pločica. E onda sam "objavio rat". Potpuno i temeljno sam uništio buđ, otprilike ovako kako je Nikola objasnio. Još sam i našao neka sredstva protiv buđi, Beli Bref ili nešto tako. Kupatilo je i dalje suvo kao što je i bilo, ali sad na vreme detaljno uklonim svaki tračak buđi, čim se pojavi.

Dakle: obavezno se moraš boriti protiv buđi i to detaljno i temeljno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: budj u decijoj sobi29.04.2010. u 12:35 - pre 169 meseci
Citat:
Brodoplovac: Koja je razlika između katalitičke,žareće peći ili plamena sa priključkom?

Katalitička nema priključak na odžak jer prilikom sagorevanja,žarenja, stvara minimum ugljen dioksida i ugljen monoksida, već je u najvećem obimu produkt sagorevanja plina u tim pećima poprilična količina vodene pare.

Plamena peć, kao što joj i ime kaže, stvara toplotu sagorevanjem plina u plamenu sa svim mogućim produktima tog procesa, dakle, čađ, ugljen-dioksid,ugljen-monoksid, koji solundarima bivaju odvođeni u odžak.
 
Odgovor na temu

nn306

Član broj: 65310
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: budj u decijoj sobi17.06.2010. u 11:27 - pre 167 meseci
Ja sam koristio neko nemacko sredstvo. Nanotehnologija, srebro, spejs-satlovi..Uglavnom vec dve godine sam miran..
 
Odgovor na temu

dedamige

Član broj: 234448
Poruke: 32
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: budj u decijoj sobi01.08.2010. u 16:56 - pre 166 meseci
ajde molim te reci kako se zove to sredstvo....treba da krečim sobu a pojavila mi se vlaga, toliko se oseća da mi se stvari koje se ne nose često osećaju na vlagu...i koliko je to čudo koštalo?
hvala
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: budj u decijoj sobi01.08.2010. u 20:19 - pre 166 meseci
Postoji sredstvo u farbarama koje se sipa u onu smesu za krečenje (iako i one kao u sebi to već imaju), a protiv buđi je. Nisam siguran za ime ali znaju to oni u farbarama. To ako krečiš. Pre krečenja očistiš buđ. A ako ne krečiš meni je problem super rešio onaj Domestos. Znači premazao sam sa njim uveče i ujutro nema buđi. Samo ostane malo kao žut taj deo zida.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

ako Bog da

Član broj: 123676
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: budj u decijoj sobi01.08.2010. u 20:38 - pre 166 meseci
http://www.nanotehnologije.rs/nature.html
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: budj u decijoj sobi01.08.2010. u 21:56 - pre 166 meseci
........ja sam rešenje ovog problema potražio u unutrašnjoj izolaciji spoljnih zidova.Koliko sam imao argumenata ZA isto toliko je bilo i PROTIV.Na kraju smo rešili:3cm trdo presovanog stiropora,mrežica,lepak.....pošto je sve još uvek u fazi sušenja dobrodošao mi je ovaj sajt jer ću najverovatnije sve da premažem sa ovim sredtvom.......da li sam ispravno postupio videćemo na proleće.....do tada-Živeli!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

nn306

Član broj: 65310
Poruke: 7
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: budj u decijoj sobi21.08.2010. u 22:34 - pre 165 meseci
Citat:
dedamige: ajde molim te reci kako se zove to sredstvo....treba da krečim sobu a pojavila mi se vlaga, toliko se oseća da mi se stvari koje se ne nose često osećaju na vlagu...i koliko je to čudo koštalo?
hvala


Bioni Nature sa linka u postu iznad.... Sto se cene tice, ne secam se tacno u cent ali nekih 150 eur za 5 litara. Da kazem papreno bio bih blag..A opet sad kad vidim sta sam dobio i kako radi posao uopste nije skupo. Nemci znaju sta rade :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: budj u decijoj sobi

[ Pregleda: 13779 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.