Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje

elitemadzone.org :: TechZone :: ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje

[ Pregleda: 6331 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirotvorac

Član broj: 81086
Poruke: 25
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje07.04.2010. u 20:15 - pre 170 meseci
Imam mali hobi aparat starije proizvodnje bez ventilatora pa termoprekidač često ga isključuje.
Ugradio bi ventilator za kupaonicu , prva ideja je bila ventilator za hlađenje kompjutera ali sam od toga odustao jer mislim da je preslab , a još bi trebao mali trafo za njega.
Imam 2 dileme , postaviti ga da upuhuje ili ispuhuje(ova verzija mi je logičnija) i treba li stalno raditi ili samo kad se pregrije (tu bi imao problem kako napraviti automatsko uključivanje)
Kako je to rješeno kod serijskih?
Ima li netko slična iskusta?
 
Odgovor na temu

Kemppi
Sasa Simic
masinac
Bgd

Član broj: 202019
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje07.04.2010. u 21:42 - pre 170 meseci
Kod invertera se ventilator automatski ukljucuje i iskljucuje,tj elektronika ga regulise,a kod hobi trafo aparata non stop radi dok je aparat ukljucen,kod svih na koje sam obratio paznju ventilator izvlaci vazduh iz aparata,tj nalazi se na zadnjoj strani, a rupe za usis vazduha su na prednjoj.
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje08.04.2010. u 14:33 - pre 170 meseci
Imao sam isti problem. Ugradio sam ventilator od kompjutera, ima ih i na 220V.
Ja sam stavio da upuhuje zrak. Mislim da i nema neke razlike, mitno je izmjeniti zrak koji je unutar kućišta. Stavio sam da radi stalno, tj. spoio sam ga na 220 prije prekidaća za uključitavnje aparata.
Ventrilator radi dok se ne vari, kada se vari - pad napona je preveliki i nema snage za okretanje ventilatora.
Produžio sam nešto vrijeme rada, ali se svejedno isključuje. Možda da je jači ventilator... ili dva..
 
Odgovor na temu

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje08.04.2010. u 18:31 - pre 170 meseci
Taj ventilator za kupatilo može tako lepo da se namesti da izgleda kao original a efekat je sigurno vidljiv.Ako ne može da se spakuje unutra može i sa spoljne strane,naravno da se prethodno izbuše rupe za cirkulaciju vazduha.
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
Odgovor na temu

mirotvorac

Član broj: 81086
Poruke: 25
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje08.04.2010. u 18:31 - pre 170 meseci
onda ću i ja potražit ventilator od kompa koji radi na 220 jer s ovim od ventilacije će biti zeznuto s prostorom
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje08.04.2010. u 20:17 - pre 170 meseci
Off Topic!
Kakav je to ventilator za komputer koji radi na 220V, pošto u kućištu nema tog napona, osim na ulazu napajanja?
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: ugradnja ventilatora u aparat za azavarivanje

[ Pregleda: 6331 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.