Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema

[es] :: Linux hardware :: kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema

[ Pregleda: 5213 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
109.93.134.*



+1 Profil

icon kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema15.02.2010. u 19:24 - pre 172 meseci
Pozdrav svima.
Malo sam se pogubio sa ovim mikrofonom neće da radi. OS Kubuntu 9.10 matična ASUS P5Q - E.

System Settings / Multimedia:
Audio Output:
HDA Intel (AD198x Analog)
HDA ATI HDMI, ATI HDMI (HDMI Audio Output)
Pulse Audio
Audio Capture:
HDA Intel (AD198x Analog)

Zvuka ima mada mu ponekad naiđe (uključenje, restart) da "HDA Intel (AD198x Analog)" ne radi pa nema zvuka (ponovni restart pa proradi - tako se mi igramo sa zvukom)

+++++++++++++++++++++++++++
aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: Intel [HDA Intel], device 0: AD198x Analog [AD198x Analog]
Subdevices: 0/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 0: Intel [HDA Intel], device 1: AD198x Digital [AD198x Digital]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 1: HDMI [HDA ATI HDMI], device 3: ATI HDMI [ATI HDMI]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0

+++++++++++++++++++++++++++
lspci -v
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801JI (ICH10 Family) HD Audio Controller
Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Device 8311
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 22
Memory at fe7f8000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: HDA Intel
Kernel modules: snd-hda-intel

01:00.1 Audio device: ATI Technologies Inc Radeon HD 3870 Audio device
Subsystem: Micro-Star International Co., Ltd. Device aa18
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 17
Memory at fe8fc000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: HDA Intel
Kernel modules: snd-hda-intel

+++++++++++++++++++++++++++
Soundcard List for Intel
http://www.alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Vendor-Intel
nije u listi Intel (ICH10 Family)

+++++++++++++++++++++++++++
alsamixer
http://img85.imageshack.us/img85/2406/alsamixer1.png

Na nekom mestu sam video da ima i Capture u listi ( http://www.penlug.org/twiki/pu...eInfoAppleiMac24/alsamixer.png ) kod mene nema - uopšte ni ne znam da li to ima veze, da li to treba.

Ne znam ni kako da isprobam mikrofon ima li neki program za capture, probao sam sa Skype ali ništa nema dobio.

Pozdrav još jednom.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema15.02.2010. u 21:31 - pre 172 meseci
Probaj sa Audacity - Record and edit audio files. Imam isti Ubuntu. Problem sa mikrofonom resio sam tako sto sam u podesavanju postavio Mic:0 ( Inace, kod mene ima Stereo Mixer:0, Front Mic:0, Line:0, CD:0 i Mic:0 ). Mikrofon u Skajpu radi jedino kada u Audacity postavim Mic:0. Vidi, mozda je slicno i kod tebe. Takodje, vidi u Sound Preferences, Input da nije Input volume na nuli ( ako jeste, povecaj ga ).
 
Odgovor na temu

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
109.93.134.*



+1 Profil

icon Re: kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema17.02.2010. u 00:30 - pre 172 meseci
Citat:
ljuba.micic: Probaj sa Audacity - Record and edit audio files.

Probao sam Audacity
Kada u Preferences / Devices / Recording stavim na
* HDA Intel AD198x Analog (hw:0,0) - radi recording preko mikrofona sve deluje OK.
* HDA Intel: AD198x Digital (hw:0,1) ne može se recording preko mikrofona ne pokreće se traka snimka, kao da zapne na početku. Kada zaustavim dobijam poruku - Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero. Audacity has brought it back to start at zero. You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place. ??? (tražio sam i po google)
Ne znam kakav uticaj ima Analog - Digital. Možda zato radi na Analog pošto je u System Settings / Multimedia: Audio Capture: HDA Intel (AD198x Analog)
No glavno je da mikrofon radi na Audacity
Skaype je već nešto drugo tu ne radi. U test call-u dobijam deformisani glas i to vrlo tih.
Negde sam pročitao da treba ukloniti Pulse Audio da bi Skype dobro radio.
sudo apt-get remove pulseaudio i tada mi kaže - Package pulseaudio is not installed, so not removed
Kako se meni čini barem sam tako negde pročitao da u Kubuntu nema Pulse Audio. Jedino me zbunjuje što u System Settings / Multimedia: Audio Output: ima Pulse Audio
Citat:
ljuba.micic
vidi u Sound Preferences, Input da nije Input volume na nuli ( ako jeste, povecaj ga ).

Ovaj Sound Preferences ne znam gde da nađem. Jedino što sam našao je System Settings / General / Multimedia i tu nemam baš nikakva podešavanja (Kubuntu)
Ne znam na šta misliš da stavim Mic:0 (na max u mixeru) http://img59.imageshack.us/img59/1222/mixer1.png (u ovom mixeru sam sve pootvarao i sada ne znam šta je šta - imam samo jedan mikrofon i par običnih zvučnika)
Pozdrav i hvala ljuba.micicu
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema17.02.2010. u 10:41 - pre 172 meseci
Sound preferences je u ( kod mene ): System-Preferences. Pri dnu se nalazi Sound. Kda ga otvoris ima, izmedju ostalog, Input. Kada kliknes vidi se Input volume. To kod mene povremeno ide na nulu pa mora da ga povecam....
Vidi da li imas vise prikljucaka za zvucnike. Ako ima probaj da prikljucis na drugom, trecem i td. da vidis da li ce zvuk biti jaci ( takodje bio slucaj kod mene, slab zvuk u Skajpu dok nisam zvucnike prikljucio na drugom prikljucku )...

p.s. Imam GNOME
 
Odgovor na temu

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
109.93.134.*



+1 Profil

icon Re: kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema17.02.2010. u 21:26 - pre 172 meseci
Proradio mi i skype - odabrao sam u Sound Devices kao na slici i sa time radi.

http://img687.imageshack.us/img687/2356/skypez.png

Hvala ti još jednom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Knindza1995
Mile Martic
ETS Zemun
Beograd

Član broj: 293535
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema13.03.2012. u 22:08 - pre 147 meseci
Pozz i ja imam problem sa mikrofonom ili zvucnicima na Kubuntu 11.10... Ne cuje mi se zvuk na zvucnicima vec se cuje zvuk sa mikrofona...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: kubuntu audio problem - mikrofon ne radi, capture u alsamixer nema

[ Pregleda: 5213 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.