Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fotografisu vozila na trotoaru???

elitemadzone.org :: MadZone :: Fotografisu vozila na trotoaru???

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75793 | Odgovora: 368 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.scbeograd.org.



+3 Profil

icon Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 07:16 - pre 173 meseci
Juce sam u uzem centru grada video da dva lika u civilu idu ulicom i fotografisu svako vozilo koje se nalazi na trotoaru ili nije na parking mestu, ne ostavljaju nikakve kazne ni obavestenje ili bio sta sto moze da upozori na napravljen prekrsaj i da je zbog toga kaznjen, neki su komentarisali da su komunalci, itd...Zna li neko nesto o tome???
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.150.*



+7 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 07:57 - pre 173 meseci
Ne plaši se...mnogo...

...to se samo mlađi brat VELIKOG BRATA malo igra piljke...na ulici...
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
93.87.175.*



+120 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 11:30 - pre 173 meseci
Kod Javne povrsina kad je u pitanju,
za razliku od privatnog poseda,
bukvalno svako ako ima uredjaj koji ima mogucnost slikanja/snimanja
sme da slika/snima,
te nista cudno mozda su u pitanju turisti :) pa im zanimljivo kako se parkiraju ljudi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 11:30 - pre 173 meseci
Vrlo moguce da su neki koji cesto prolaze tuda pa im je dojadilo da ne mogu da prodju od stoke koja vecito zauzima trotoar pa su odlucili da ih slikaju i prijave. Znam neke koji su to radili.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 11:43 - pre 173 meseci
Vrlo moguće da su iz nekog javnog preduzeća: ovde su tako slikali, njih troje, baš "zelene površine". Videlo se da su organizovani.
Sutradan ne beše nijedan auto parkiran tu.
 
Odgovor na temu

milancheBGD

Član broj: 158919
Poruke: 48



+7 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 15:48 - pre 173 meseci
Mozda su momci sa bahatoparkiram.com
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 16:25 - pre 173 meseci
Citat:
noreniou: Kod Javne povrsina kad je u pitanju,
za razliku od privatnog poseda,
bukvalno svako ako ima uredjaj koji ima mogucnost slikanja/snimanja
sme da slika/snima,
te nista cudno mozda su u pitanju turisti :) pa im zanimljivo kako se parkiraju ljudi.


E sad da li smem da snimam telefonom policiju dok vrsi neki pretres vozila ili legitimaciju??? Pre neko vece\jutro vracam se kuci i projuri budala autom kroz centar i bas se pitam gde je sada milicija. Nakon 5 minuta vidim da je naleteo na interventnu i poceli da ga cimaju. Stvarno komicna situacija :-))) Da li sam to sme da snimam?
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 17:22 - pre 173 meseci
Na javnom mestu gde zakonom nije zabranjeno snimanje lokacije (aerodrom recimo),
mozes da snimas sta oces i koliko oces.
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 22:49 - pre 173 meseci
Ma da je neko slikao tek tako, ne bih se mnogo ni cimao oko toga.
Cuo sam price da su verovatno tzv komunalci, o kojima se prica vec par meseci unazad, i da ce da krenuti da se bave slicnim poslovima, a da nemaju veze sa parking servisom...

I ja bih slicno komentarisao ovde da sam procitao ovakav naslov, ali posto sam vec video o cemu se radi, bolje da obavestim ljude kako bi obratili paznju...Najiskrenije se nadam da je to sto kazete, jer je i moj auto uslikan, ali ako nesto stigne obavesticu ;)

 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???03.02.2010. u 23:58 - pre 173 meseci
Sve je to zbog clana 66. novog ZOBS-a.

Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:
.
.
.
na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza,
na pešačkoj stazi, odnosno na delu trotoara koji je namenjen za kretanje lica sa posebnim potrebama,
.
.
.
.

Ostaje nam da vidimo kako ce nadlezni naci mesta za sve - i za pesake i za bicikliste i za parking i za kolovoz.....
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???06.02.2010. u 16:49 - pre 173 meseci
A u starom ZOBS-u je pisalo:
Citat:
Član 75.
Osim u slučajevima iz člana 74 ovog zakona, vozač ne sme da parkira vozilo, naročito ni:
.
.
.
5) na trotoaru, odnosno na pešačkoj stazi, ako to nije izričito regulisano saobraćajnim znakom. Ako je parkiranje dozvoljeno, mora se ostaviti najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pešaka, s tim da ta površina ne može biti uz ivicu kolovoza.

Ja ne vidim neku bitnu razliku...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???07.02.2010. u 00:07 - pre 172 meseci
@Daniel011

Moraju nadlezni organi da se pokazu kako postuju novi zakon - koliko su neke odredbe izvodljive i kako ce se sprovoditi to ce mo imati prilike da vidimo.......
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
93.86.40.*

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???07.02.2010. u 00:41 - pre 172 meseci
To je tačno. Neko od nadležnih je izjavio da u ovoj godini planiraju da sakupe 80 miliona evra od naplaćenih kazni po novom ZOBS-u. A pre neki dan sam negde pročitao da su se prilično unervozili, jer su u januaru sakupili dosta manje novca od očekivanog (zeznuli ih vozači, ne prave prekršaje onoliko koliko su ovi planirali), tako da ne treba da nas iznenadi ako sada budu krenuli na sve načine da kažnjavaju, kako bi ostvarili svoj plan za ovu godinu.

Briga njih i za pešake i za parking i za vozače i za bicikliste, njima je samo stalo do novca.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???07.02.2010. u 00:55 - pre 172 meseci
Motiv je nebitan sve dok se ostvaruje cilj, a to je omogućavanje pešacima, invalidima, majkama sa kolicima i ostalima, da se slobodno kreću prostorom koji im je namenjen.

Neka im je motiv i novac novac isamonovac, odlično, ako bude uticalo da se gornje ostvari.

Inače, recimo u Takovskoj ulici, su iscrtana parkirna mesta paralelno sa kolovozom, tako da ostaje mesta i za pešake. Ali ljudi i dalje parkiraju po starinski, ukoso na trotoar. Tu nema naplate parkiranja, pa niko to ne kontroliše/sancioniše. Znači ne vredi seljaku ni da mu nacrtaš kako da parkira, dok mu ne zalepiš kaznu, neće misliti na druge i poštovati njihov prostor.

Što se tiče slikanja, sasvim je moguće da su "turisti", tj. obični prolaznici. I ja ponekad slikam usput svašta. Nikad neću prežaliti scenu kada je 4-5 pandura u onim interventnim uniformama, sedelo na klupi na Tašmajdanu i lizalo sladolede (tipa Rumenko), svi do jednog. Prolazio sam pored njih i smejao se, i palo mi je napamet da ih slikam ali onda bih morao da zastanem, da se vratim, namestim, oni bi to sve videli, pitanje je kako bi odreagovali i slika ne bi bila spontana. Inače bi bila super :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.mbb.telenor.rs.



+80 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.02.2010. u 14:40 - pre 172 meseci
Citat:
bolje da obavestim ljude kako bi obratili paznju...Najiskrenije se nadam da je to sto kazete, jer je i moj auto uslikan, ali ako nesto stigne obavesticu ;)

Ja sam isto primetio u skorije vreme da se policija više bavi seksualnim manijacima nego ranije, tako da bih da upozorim drugare manijake da budu oprezni i pažljivi prilikom planiranja i obavljanja svojih aktivnosti. Ako primetim još neko sumnjivo muvanje policije, obavestiću vas.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.02.2010. u 17:28 - pre 172 meseci
>>Motiv je nebitan sve dok se ostvaruje cilj


hoces da kazes, cilj opravdava sredstva?


o zivote....
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
93.86.168.*



+115 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.02.2010. u 18:04 - pre 172 meseci
U KV vozila slika policija.......nepravilno parkiranje.....na šoferki ostavljaju obaveštenje a čestitka stiže dva dana kasnije u vidu poziva kod sudije za prekršaje.....sve u svemu 5 hiljada-ako pokažeš dovoljno kooperativnosti može i na tri rate........mada,ruku na srce,ne mogu a da ne kažem "ako i treba" jer se za pet dana (delimično) rešio problem parkiranja.......pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.02.2010. u 19:55 - pre 172 meseci
Citat:
Yoba: >>Motiv je nebitan sve dok se ostvaruje cilj
hoces da kazes, cilj opravdava sredstva?
o zivote....

Šta, da nije možda protivzakonito fotografisati nepropisno parkirana vozila?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.02.2010. u 21:31 - pre 172 meseci
Nisi shvatio poentu, zao mi je.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
79.101.68.*

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.02.2010. u 21:48 - pre 172 meseci
Citat:
bttp: Šta, da nije možda protivzakonito fotografisati nepropisno parkirana vozila?

Naprotiv, baš uživam kad znam da će se moje vozilo naći u nečijoj kolekciji fotografija... Tvoja izjava "Motiv je nebitan sve dok se ostvaruje cilj" je bila odgovor na moju konstataciju da je državi stalo samo do novca, prema tome, nemoj sad da se praviš da ne znaš o čemu se radi.
Citat:
vidan kv: mada,ruku na srce,ne mogu a da ne kažem "ako i treba" jer se za pet dana (delimično) rešio problem parkiranja

Neće biti da se ovime rešio problem parkiranja. Ovime se možda rešio problem zauzeća površine na trotoaru za prolaz pešaka, ali se problem parkiranja, baš naprotiv, ovime samo uvećava. Problem parkiranja bi se rešio izgradnjom novih parking mesta u vidu višespratnih garaža i slično, što državi nikako ne odgovara, jer ne bi nikad mogla naplatom korišćenja legalnog parking-prostora da uzme toliko novaca koliko uzima kažnjavanjem zbog nepropisnog parkiranja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fotografisu vozila na trotoaru???

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75793 | Odgovora: 368 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.