Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7059 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenaad0

Član broj: 229387
Poruke: 28
93.86.169.*



Profil

icon Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?29.01.2010. u 14:21 - pre 173 meseci
Sta treba uraditi da vam posta prestane dostavljati posiljke?

Prebiti postara? Prebiti porodicu postara? Baciti molotovljev koktel u postu?

Postoji li nacin da vam posta prestane dostavljati posiljke?

Do sad mi nisu stigle dvije razglednice. Jedna je predata u posti u Cacku, a druga je ubacena u postanski sandukic ispred poste u Trsteniku.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
..41.client214.directonpc.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?30.01.2010. u 10:09 - pre 173 meseci
A u cemu je konkretan, pravi problem? Otvoris sanduce za postu, pocepas ono sto je unutra i bacis i teraj dalje.
 
Odgovor na temu

nenaad0

Član broj: 229387
Poruke: 28
93.86.169.*



Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?02.02.2010. u 10:44 - pre 173 meseci
Nije problem. Postoji li nesto sto kad uradis posta ti vise ne dostavlja posiljke? Npr. kad nekog uvrijedis on vise nikad nece razgovarati sa tobom i sl.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?02.02.2010. u 11:22 - pre 173 meseci
Izgleda kao da hoce da spreci racune il' neke pozive da mu stizu ;)
Mislim da to nece ici.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?02.02.2010. u 12:21 - pre 173 meseci
Citat:
nenaad0: Postoji li nesto sto kad uradis posta ti vise ne dostavlja posiljke? Npr. kad nekog uvrijedis on vise nikad nece razgovarati sa tobom i sl.

E pa ne može to tako. Neko je platio pošti da ti nešto dostavi. I sad, ne može pošta da strpa tu kintu u džep i da iskulira. Nije fer prema onom ko je platio.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

nenaad0

Član broj: 229387
Poruke: 28
109.93.28.*



Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?05.02.2010. u 11:34 - pre 172 meseci
Niko ne zna nacin kako uvrijediti postu pa da ona prestane sa dostavom posiljaka onom ko ju je uvrijedio?

Mozda ako sat vremena pred postom spaljujes marku po marku? Ako uriniras po parkiranom postanskom vozilu? Ubijes postara?

Sta god da uradis posti posta ce ti dostavljati posiljeke?!?
Izgleda da nije. Evo meni jos nisu stigle dvije razgledince iz prvog posta. Ne znam kako sam uspio da mi posta ne dostavlja dio posiljaka.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?05.02.2010. u 11:59 - pre 172 meseci
Jel ti preispitujes potencijalne uzroke zbog kojih ti nisu stigle dve posiljke ili trazis nacin da sprecis buduce posiljke da ti stizu na tvoju adresu kroz neku akciju tipa uvreda/ubistvo postara i sl?
 
Odgovor na temu

nenaad0

Član broj: 229387
Poruke: 28
109.93.28.*



Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?06.02.2010. u 08:47 - pre 172 meseci
Pokusavam da otkrijem ono sto ne bi trebalo da postoji - sta neko treba uraditi posti pa da mu ne dostavlja posiljke.
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?08.01.2012. u 14:35 - pre 149 meseci
Promeni adresu, odesli se a posiljaocu nedaj pravu adresu!
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?08.01.2012. u 22:31 - pre 149 meseci
Citat:
nenaad0: Sta treba uraditi da vam posta prestane dostavljati posiljke?

Prebiti postara? Prebiti porodicu postara? Baciti molotovljev koktel u postu?

Postoji li nacin da vam posta prestane dostavljati posiljke?

Do sad mi nisu stigle dvije razglednice. Jedna je predata u posti u Cacku, a druga je ubacena u postanski sandukic ispred poste u Trsteniku.


Očigledno te muči lenj poštar ili zagubljene pošiljke ili neiskreni pošiljaoci. (naš poštar ima nezgodnu osobinu da ne isporučuje čestitke, uglavnom)

Janko: Marko, jesi li dobio moju čestitku? (koju nisam ni poslao)
Marko: Nisam.
Janko: U poslednje vreme ovi u pošti stalno gube pošiljke.

Pošta/poštar dostavlja pošiljke prema adresi navednoj na pošiljci. U nekim situacijama moguće je vratiti (ne prihvatiti) pošiljku pri čemu poštar/pošta naznačava razlog odbijanja (koji ne može biti tipa da si u ratu sa pošiljaocem i slično): primalac se odselio/umro/privremeno (na duže) odsutan)/nije zainteresovan za reklamni materijal, primalac nepoznat, nepotpuna adresa; Takva pošiljka se vraća pošiljaocu a na njemu je da odluči da li će dalje pokušavati da pronađe primaoca.
Najbolja i najisplativija taktika je ignorisanje - pošiljka u korpi za otpatke.
Ovo se sve odnosi na normalna stanja.
ER
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
93-87-241-219.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 11:58 - pre 149 meseci
cek, ti se pitas zbog cega ti 2 razglednice nisu stigle, pa navodis sta si sve uradio postaru sto moze biti uzrok tome? :P

@emmar, a kako ce da vrati razglednicu postar?:D
ja do sad nikad nisam upisao povratnu adresu na istu
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 13:20 - pre 149 meseci
Ne postoji način da pošta prestane nekome da isporučuje pošiljke. To uopšte nije stvar pošte, već pošaljioca. Ako ti neko šalje neželjenu poštu ili slično, jedino što možeš jeste da zamoliš pošaljioca da prestane to da ti šalje, a ako ne prestane, da podneseš privatnu tužbu ili ga prijaviš za uznemiravanje. Pošta eventualno može u slučaju potrebe da obezbedi dokazni materijal da ti je to stvarno poslato i kada, ali ako je neka pošiljka dobro adresirana, pošta je dužna da je dostavi na naznačenu adresu. Možeš da uradiš šta god hoćeš, da prebijaš poštare, da zapališ poštu, postaneš serijski ubica, završiš na doživotnoj robiji, umreš... pošta će nastavljati da ti isporučuje pošiljke, sve dok ih neko šalje i pravilno adresira (recimo upiše adresu zatvora ako si u njemu). Dakle, pošta nije dužna da vodi računa o tome, niti sme uopšte da proverava ko šta šalje, kako šalje, zašto šalje, da li je primalac osvedočeni razbojnik od ranije poznat policiji ili neko ko mrava ne bi zgazio... njihovo je samo da bilo kakvu pošiljku dostave na zadatu adresu. Naravno, uvek postoji mogućnost da zbog nekakve svađe sa poštarom, nebitno zbog čega, on jednostavno na svoju ruku odluči da ti ne isporučuje pošiljke, na šta naravno nema prava i zbog takvih stvari bez problema možeš tužiti poštu i dobiti parnicu, a taj poštar bi najverovatnije ostao bez posla.

Ako je problem to što nekakve pošiljke nisu stigle, budi siguran da pošta nema ništa sa tim. Najverovatniji razlozi su loše adresirane pošiljke, a ako imaš nekih problema sa poštarom, onda je moguće i da je on na svoju ruku rešio da ih ne isporuči, ali to je lako proveriti. Odeš u poštu, kažeš da očekuješ pošiljku, saopštiš im broj pošiljke i oni će pronaći šta se sa tim desilo i gde je ta pošiljka završila. Ako se ispostavi da je stigla do njih i da je predata poštaru na isporuku, onda je stvar jasna i odmah prijaviš da ti poštar nije isporučio pošiljku i da ćeš ih tužiti ako ne reše stvar sa tim poštarom. Ako nije ni stigla do njih, onda je postojao problem u adresiranju, pa to trebaš da vidiš sa onim ko je slao da li je upisao dobru adresu, dobar poštanski broj, itd. Ako je recimo upisao dobru adresu, a pogrešan poštanski broj, onda to ne znači da pošiljka neće stići, već će možda stići sa dosta zakašnjenja i slično. A što se tiče tih razglednica, i kad se sve dobro upiše, potrebno je neko vreme da se to isporuči, a to može biti mesec i više dana.

Kad smo već kod toga , kada su u pitanju razglednice, pisma i slične stvari... ne vidim zašto bi iko normalan u 21. veku to slao tako ručno, kada postoji e-mail. Možeš da ubaciš tekst i slike i video materijal i šta god ti padne napamet, a stiže u roku od par sekundi od trenutka slanja.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 13:52 - pre 149 meseci
Citat:
... pošta će nastavljati da ti isporučuje pošiljke, sve dok ih neko šalje i pravilno adresira
A pre svega - unapred plaća da pošta stigne do primaoca.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
93-87-241-219.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 14:28 - pre 149 meseci
Citat:

Kad smo već kod toga , kada su u pitanju razglednice, pisma i slične stvari... ne vidim zašto bi iko normalan u 21. veku to slao tako ručno, kada postoji e-mail. Možeš da ubaciš tekst i slike i video materijal i šta god ti padne napamet, a stiže u roku od par sekundi od trenutka slanja.

a eto,neko vidi, a pri tome je normalan...
(za pocetak nema svaka baba net...)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 14:57 - pre 149 meseci
Al zato svaka baba ima "mobilan", samo neko treba da joj podesi da prima mejlove.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
93-87-241-219.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 16:18 - pre 149 meseci
kakve veze ima sto ima "mobilan"?
nije isto kad ti stigne fizicka razglednica i neka poruka na epostu, pa cak i sa slicicom,koju gledas na ekrancicu od par cola...

no nebitno, bitno da su svi oni nenormalni,a ti normalan
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 16:45 - pre 149 meseci
Jel to deficit novih tema na EM-u ili šta?

Pa oko čega se vi svađate ako boga znate?

06.02.2010. u 09:47(poslednji post inicijatora teme)

?!?!?!?!
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 16:57 - pre 149 meseci
Neznam zasto ali po mom misljenju inicijator ove teme je postavio istu iz dosade, mozda pak ima problem sa prijemom nezeljene poste, verovatno plavih koverti suda ili racuna jer niko ne salje pisma kako bih nekome dosadjivao, barem ja nikada nisam cuo, a svakako svu primljenu postu moze da baci tako da mislim da je svako dalje polemisanje suvisno i da je ova tema za LOCK.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 17:37 - pre 149 meseci
Pa ti si je i digao iz mrtvih, inače bi ostala u zapećku gde joj je i mesto :) Nažalost, tek sam sad to primetio kada je VasaStajić srenuo pažnju na to.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
93-86-78-150.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?09.01.2012. u 19:47 - pre 149 meseci
isto :S
verovatno se tema zbog glupog "bug-a" es-a pojavila na vrhu (kada neko digne temu iz mrtvih i onda obrise poruku,tema se ne vrati na pravo mesto,nego ostane gore,kao da je sveza)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da vam posta ne dostavlja posiljke?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7059 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.