Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14860 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?21.12.2009. u 08:23 - pre 173 meseci
Radi se o mom kolegi koji je kao student dosao u Austriju.
Ima studentsku vizu i sad je predao da mu se produzi. Viza istekla Oktobar 2009 ali ima papir da je u opradi produzivanje vize.
On zeli sad za praznike kuci da ide i da izvadi pasos novi i da se bez vize vrati u Austriju. I kad bude viza gotova u Austriji podigne...

Es sad je pitanje: da li on moze sa starim pasosom da izadje iz EU (Madjarske) a nema vizu ima papir da mu je viza u obradi(koliko uopste taj papir vrijedi).

hvala puno
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.91.*



+69 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?21.12.2009. u 08:55 - pre 173 meseci
Ja se ne bih igrao sa tim, rizik je isuvise veliki.
A sta ako mu Madjari udare zabranu? Mislim da bi ta zabrana vazila u celom sengenu, pa i u Austriji.
Bolje bi mu bilo da ili saceka vizu ili da u Becu izvadi novi pasos.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?21.12.2009. u 09:43 - pre 173 meseci
Ja sam isto tako u proceduri, i kod mene na papiru lepo pise da ne smem da napustim Sloveniju, tj. ne smem ici cak ni u zemlje Sengena. Moguce da u Austriji imaju slicna pravila.
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?21.12.2009. u 12:04 - pre 173 meseci
on ide na to da ce kao da ga puste madjari kao vraca se on kuci. I izvadit ce pasos, mislim rekao sam u i ja da je previse rizicno ali njemu je logcno da moze da ide kuci :))

i sad sam zvao sofere: posto oni najbolje znaju... :))))
kaze slovenci koga uhvate bez vize nagrebusio ga je...
Studenta iz NJemacke uhvatili na granici ide kuci ali ima papir da studira i da obradjiva vizu itd...
prvo kazna sto je izasao iz NJemacke
drugo sto je bez vize krenuo i zabranu mu pukli ulaska u EU...

Da u Austriji isto ima da ne smijes izlaziti iz Austrije dok ne bude gotova viza...

 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?21.12.2009. u 23:25 - pre 173 meseci
pa potvrda o produzenju vize uglavnom vazi samo za doticnu zemlju cak i ako je ona u Sengenu. Da doticni ima crveni pasos sve bi bilo OK, ali sa plavim ne znam. Neka ode avionom iz Beca za Beograd ili neka pita Madjare da li ce mu praviti probleme. neka nazove dakle gr. prelaz i objasni stvar.

Mada ja bih vadio pasos u Becu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?21.12.2009. u 23:40 - pre 173 meseci
Citat:
osmania
Studenta iz NJemacke uhvatili na granici ide kuci ali ima papir da studira i da obradjiva vizu itd...
prvo kazna sto je izasao iz NJemacke
drugo sto je bez vize krenuo i zabranu mu pukli ulaska u EU...

Da u Austriji isto ima da ne smijes izlaziti iz Austrije dok ne bude gotova viza...


Mozda je tako za prvu vizu/dozvolu boravka - pre ~5 godina dok sam imao te privremene vize se secam da sam imao problem sa birokratijom u DE tj. nisu na vreme uradili neku proceduru i, sve u svemu, bio sam bez dozvole boravka 6 nedelja. Sve u svemu bila je njihova krivica sto nisu mogli da mi produze tu dozvolu.

Prvo su mi dali parce papira na kome pise da ce biti gotovo za 2 nedelje, i da u to vreme to parce papira sluzi kao potvrda / viza - a onda su mi za 2 nedelje poslali postom isto takvo pismo, na jos 4 nedelje (birokratija, bato - sporo im ide :-)

U to vreme sam bar 2-3 puta izasao iz EU za tih 6 nedelja, i uvek sam samo pokazao to parce papira - i niko nista nije pitao niti pravio probleme :-)

E, sad - najbolje za postavljaca teme tj. njegovog kolegu je da lepo ode u opstinu gde mu odobravaju tu vizu, i da ih zamoli da mu izdaju potvrdu u kojoj pise da je vizna procedura u toku i da se potvrda moze koristiti kao viza (i koji vazi do datuma kada treba da mu bude izdata "prava" viza). Kao sto rekoh, takvo parce papira definitivno moze da se izda (videti gore, moj primer)

Ne bih se zezao i pravio akrobacije sa razno-raznim pasosima i nekim pokusajima "zezanja" sistema, jer time samo moze da se dovede u neku glupu situaciju, a to uopste nije potrebno kada to moze sasvim normalno da se sredi eventualno uz administrativne troskove od ~5 EUR :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.static.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 00:16 - pre 173 meseci
Da se nadovežem. Pre dve godine kada sam se autobusom vraćao u Srbiju, bio je sa nama jedan putnik koji je imao isto neki sličan papir. Čini mi se da je bio izdat u Landratsamt-u u Nemačkoj, no nisam siguran više.

Uglavnom, na papiru je stajalo da iako je viza istekla zbog nekih tehničkih stvari putnik nije mogao u predviđenom roku izaći iz zemlje, te da taj dokument tih par dana važi kao viza (nije bukvalno to stajalo, ali nešto u tom fazonu, a mi smo putovali 31. a njemu je viza važila do 30. ako se dobro sećam). E sad, na izlazu iz Austrije nije bilo nikakvih problema, pokazao je čovek taj papir i sve super. No kada smo došli na granicu Mađarske nastao je problem. Oni nisu priznali taj papir, tako da smo se mi zadržali tu jedno sat do dva dok čovek nije obišao sve i jednu graničnu službu, da bi na kraju morao dati par desetina evra za tranzitnu vizu kroz Mađarsku.

Tako da tvoj prijatelj svakako treba da uzme papir (i da ima koji evro u džepu :-)), ali i najbolje da konkretno tamo gde vadi vizu pita da li je njegova zamisao ostvariva. Što kažu ljudi, sa tim stvarima se ne treba zezati.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 01:20 - pre 173 meseci
Moguce je da je to zato sto tada Madjarska nije bila u sengen zoni (usli su 1.1.2008) pa nisu imali tu varijantu pokrivenu propisima - ili su jednostavno hteli da izmuzu pare :-)

Sada to svakako vise ne bi smeo da bude problem, ako na papiru pise da papir jeste zamena za dozvolu boravka do izdavanja vize. Taj papir jeste ekvivalent dozvoli boravka.

Naravno, sve ovo vazi pod uslovom da Austrijanci hoce da izdaju taj dokument - a, idu i praznici - valjalo bi pozuriti sa tim ako covek zeli da putuje uskoro :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.static.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 02:03 - pre 173 meseci
Mislim da se radilo čisto o parama, pošto je lik bio zaprepašćen, u Nemačkoj mu je rečeno da će moći proći do Srbije. Čovek nije ni imao dovoljno para, pa je morao da pozajmi od vozača. Mada, ko zna, možda je i zbog šengena, a ovaj se malo pravio naivan.

U svakom slučaju to treba dobro proveriti i odraditi što pre da se ne dočeka gužva.
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 07:34 - pre 173 meseci
problem je u tome sto na tom papiru pise samo:

broj pod kojim se vodi i datum predavanja i osoba koja je za njegov predmet zaduzena
da je viza predata i da su svi dokumenti vollständig (potpuni)
i da ce biti ili pozvan telefonom ili da ce dobiti pismo kad bude viza abholbereit (moze podici)

nigdje ne pise:
da je to zamjena za vizu,
da mozes da izlazis iz zemlje ili da ne smijes da izlazis


zvao je Magistrat(ustanova koja izdaje vizu) oni mu kazu da nemaju pojma i da ako izlazi iz Austrije izlazi na svoj rizik...

Druga stvar:
to je najobicniji papir koji je isprintan na a4 papiru, nije neki sigurnosni itd...

Pasos u AUstriji izvaditi (Crveni ) procedura traje 6 mjeseci i vise neke termine trebaju itd...

najzanimljivije sta je bilo: nazovem ja vozaca poznanika koji vozi za BiH, kaze ne znam za Madjare ali kod Slovenaca ne bi mogao proci sigurno... bz vize nema sile...
nazovem drugog vozaca koji vozi za Srbiju kaze on zaebano jeste ali kao mogli bi se madjari potplatiti ali nista ne garantuje, a kesha bi trebalo poprilicno
nazovem treceg vozaca nadajuci da ce on nesto bolje da zna, kaze meni lik kao takve slucajeve mi ne mozemo da primimo u autobus.
kontam sta kao ne mozes. Prvo prvilo (vozac) putnici koji putuju moraju da imaju sve uredne dokumente jer ako ga skinu sa granice moraju vozaci (firma) da se brine o njemu kako da ga vrate i kako da prespava itd... zato takve slucajeve ne primaju u Bus jer prvo moze doci do velikog cekanja (nikome se ne ceka na granici) a drugo ako ga skine kud ce sa njim :( ...
reko ljudi uredu hvala puno...

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 12:36 - pre 173 meseci
Moze i da se desi da prodje sa tim papirom.
Alo ako mu to podje za rukom, neka onda svrati i na jednu partiju ruskog ruleta i neka popuni loto-tiket, kad ga je vec krenulo...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 12:50 - pre 173 meseci
Ljudi,

Taj papir je legalni dokument izdat od strane zemlje clanice sengenskog sporazuma, nema nikakve veze to sto je otprintan na A4 papiru svasta. Takodje, taj papir ima svoj broj, koji je zaveden u sistemu.

Legalno gledano, taj dokument je dozvola boravka na teritoriji sengenske zemlje (u roku do izdavanja finalnih papira) i po sengenskom sporazumu SVAKA zemlja clanica tog sporazuma MORA da postuje pravo na slobodu kretanja osobi koja ima validnu dozvolu boravka na teritoriji druge zemlje clanice sengenskog sporazuma.

Nema to nikakve veze sa ruskim ruletom - mozda neko u Madjarskoj i sl. zemljama hoce da se malo okoristi, ali boze moj - to je rizik uopste imanja posla sa takvim zemljama, ako je nekom hitno da ide u Srbiju, sa tim papirom moze savrseno da prodje granice. Jedino sto mozda bude morao da plati par desetina EUR korumpiranim granicarima osim ako ne zeli da propusti prevoz i tera stvar do kraja (sa zvanjem opstinskog organa u zemlji koja je to izdala)

Neko pomenuo zabrane/kazne? Mislim WTF - to je apsolutno nelegalno i neko bi mogao i da odgovara za to. Posto osoba ima validnu dozvolu boravka ta stvar nema sanse da prodje ni na jednom sudu u EU. Te price su mozda iz vremena kada SLovenija/Madjarska NISU bile u sengenskoj zoni - i tada NISU imale obavezu da propustaju ljude sa takvim papirima.

Btw, Srbija ne pravi nikakve probleme sa tim papirima - pricam iz licnog iskustva, cak i JAT nije pravio probleme (a oni hoce da budu jako obazrivi jer svako bez legalne osnove boravka biva vracen nazad komplet o njihovom trosku + kazneni penali koji su reda velicine hiljada EUR).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 12:57 - pre 173 meseci
Citat:
Legalno gledano, taj dokument je dozvola boravka na teritoriji sengenske zemlje


A koja je razlika izmedju tog "dokumenta" i dozvole boravka? :) Zasto onda uopste cekas na neki drugi dokument? Jer postoji mogucnost da dozvolu boravka nedobijes pa samim tim i uslov da su zemlji do konacne dozvole boravka jeste opravdan.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 13:08 - pre 173 meseci
Razlika je prosta

Taj dokument je samo privremena mera, nastala zbog nemogucnosti izdavanja konacne dozvole boravka odmah i na licu mesta - i kao takav ima takvu formu kakvu ima (parce papira).

Postoji mogucnost naravno da dozvolu ne dobijes na kraju, u kom slucaju je opet - tvoj boravak BIO legalan dok nisi dobio negativan odgovor od strane vlasti. To je isto sve lepo u zakonu - ima tu jos, ako na negativan odgovor podneses tuzbu - opet, tvoj boravak u sengenskom prostoru je legalan dok se ne resi tvoj zahtev/zalba :-)

Ovo ne vazi za specificne dozvole boravka poput azila i sl... tu postoje dodatna ogranicenja koja nisu deo ove price i zaista u nekim slucajevima ne mozes da putujes slobodno kroz sengen. Klasicne dozvole boravka za rad/studije ne podlezu takvim ogranicenjima.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 16:43 - pre 173 meseci
Pa mozda sa nemackim papirom mozes da prelazis granice, ali to ne mora da vazi za Austrijce. Mislim da su Austrijci vise kao Slovenci, a meni bukvalno na papiru pise (evo sad citam) "potvrda strancu omogucava prebivanje u R.Sloveniji, ne dozvoljava mu prelazak drzavne granice". Ako jos malo potrazis u zakonu, onda ces naci da tu zaista misle na drzavnu granicu, i da u ovom slucaju Sengen ne vredi nista.

E sad kako je u Austriji, taj covek mora da pita. Verovatno oni isto tako imaju odsek za strance, pa njih treba pitati, tj. iste ljude koji su izdali taj papir. Kod mene pise i telefonski broj koji mozes zvati. Pa ne verujem da je Austrija tako neorganizovana drzava da se nista ne zna...
 
Odgovor na temu

Srdjan Marinkov

Član broj: 38417
Poruke: 214



+3 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 17:57 - pre 173 meseci
moj drugar je imao, maltene, isti problem pre par godina, s' tom razlikom što je njemu viza istekla par dana pre nego što je planirao da napusti Austriju. Tada je još uvek postojala granica između Austije i Mađarske, pa mu je pred granicu vozač kombija kojim se vraćao rekao da mu je bolje da se vrati nazad avionom, jer će ga momentalno uhapsiti na granici pošto je pokušao da uđe u zemlju (Mađarsku) bez vize. Šta bi se desilo da je pokušao da pređe granicu sa isteklom vizom ne znam, ali se za svaki slučaj vratio u Beč i do BG došao avionom. Na aerodromu su, naravno, videli da mu je istekla viza, ali mu nisu pravili probleme pretpostavljam, jer je već imao kupljenu kartu za BG i što sam, svojevoljno napušta zemlju.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?22.12.2009. u 21:02 - pre 173 meseci
Jedan od aspekata tog papira je lakoca falsifikovanja. Naime, svako moze odstampati na najobicnijem stampacu sta god hoce.
Sto se tice Austrije, to zavodjenje se moze provjeriti telefonskim pozivom u nadleznu instituciju koja je papir izdala, a da neki granicnik na Madjarskoj granici ima pristup nekom magistratu u Becu je nadasve zanimljiva vizija.
Sa druge strane, granicne sluzbe imaju instrukcije koje im jasno govore sta su validna putna dokumenta, i kad su duzni da nesto rade ili provjeravaju ako nesto ne potpada u te slucajeve.
Ja licno ne vjerujem da je iko duzan da se zamajava tim papiricima. Polazi se od toga da je covjek duzan da pribavi sebi validne putne isprave, a ne da sve sluzbe provjeravaju licnu situaciju svakog takvog slucaja. U tom smislu covjek bi mogao i bez dokumenata da krene. Pa mu na granici uzmu otisak prsta, pa provjere u njegovom maticnom SUP-u identitet, pa pozovu organ za koji on tvrdi da mu je dao validan pasos, pa onda organ koji tvrdi da mu je dao vizu itd...
Ne ide to tako.
Bez obzira sto covjek ima pravo da negdje boravi ili putuje, on ima i obavezu da nosi za to odgovarajuca dokumenta.

Ako misli da putuje, onda neka izvadi neki dokument koji se u takvim slucajevima vadi za putovanje, a ne da putuje sa dokumentom koji u stvari samo govori da on ceka vizu (a taj papir, koliko ja znam sluzi samo u slucaju da te legitimise policija, a stara viza ti istekla, pa da ne bude da boravis tu neosnovano, ali nije ni u kom slucaju zamjena za vizu - jer onda vizu ne bi trebalo ni praviti). A na tom papiru i ne pise dokad ce da traje viza koju bi trebao dobiti - 7 dana, mjesec, godina?
Otkud onaj granicar zna da u vreme povratka ta nova viza nije vec istekla? Ako neko sad pravi npr. vizu sa starim Srbijanskim pasosem dobice je do 31. dec. 2009, pa taman da ispunjava uslove i za duze...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.194.*



+363 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?23.12.2009. u 19:02 - pre 173 meseci
Trebace mu najmanje 2 nedelje od podnosenja zahteva do izdavanja novog pasosa, a verovatno i vise.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?23.12.2009. u 19:22 - pre 173 meseci
Citat:
Odin. D.
Ja licno ne vjerujem da je iko duzan da se zamajava tim papiricima. Polazi se od toga da je covjek duzan da pribavi sebi validne putne isprave, a ne da sve sluzbe provjeravaju licnu situaciju svakog takvog slucaja. U tom smislu covjek bi mogao i bez dokumenata da krene. Pa mu na granici uzmu otisak prsta, pa provjere u njegovom maticnom SUP-u identitet, pa pozovu organ za koji on tvrdi da mu je dao validan pasos, pa onda organ koji tvrdi da mu je dao vizu itd...
Ne ide to tako.
Bez obzira sto covjek ima pravo da negdje boravi ili putuje, on ima i obavezu da nosi za to odgovarajuca dokumenta.


Odine, to sto ti pricas - osim ako NISI imao doticni papir je najobicnija prica napamet. Zbog toga me stvarno cudi to "ne ide to tako", posto to sto pricas nije istina. Drugo, ako nisi primetio ti papiri se daju kao VANREDAN slucaj, zato sto nije moguce dobiti dozvolu na vreme - tako da ne vidim uopste cemu te price o "mogucnosti putovanja bez dokumenata" kada je vise nego jasno da je poenta tih papira davanje prava ljudima zbog kasnjenja/trenutne nemogucnosti da se odmah izda viza.

Ja sam doticni papir imao 2 puta, i vise puta izlazio i ulazio u EU apsolutno bez ikakvih problema na raznim granicama - niko nije zvao nikoga da nista proverava, iako je sam papir bio najjeftiniji moguci (reciklirani). Moguce da je to zbog toga sto sam ja vec imao raniju dozvolu boravka u pasosu koja je istekla - ako neko nema nista jos u pasosu, moguce je da bi provera bila veca.

Nema nikakve veze da li je papir iz Austrije ili Nemacke (jer su pravila ista za njih - obe zemlje su deo sengenskog sporazuma i imaju identicne propise), vec je samo bitno da postoji legalan osnov za boravak zbog rada ili studija, sa kojim se dobija pravna mogucnost putovanja kroz sengen zemlje.

Mozda neko bude imao problem u Madjarskoj - jer je poznato da su oni korumpirani i da generalno traze svaki nacin da prikupe neku kintu za sebe, tako da - ako prolazi kroz Madjarsku, savet je da uvek ima pasos sa svim potrebnim vizama jer su doticne jajare takve da generalno vole da prave probleme. Ili da putuje tokom dana, kada je moguce okrenuti telefon opstine koja je taj papir izdala.

Sa druge strane, ako putuje avionom ili kroz civilizovane zemlje - nece biti nikakvih problema, pricam iz LICNOG iskustva - znaci nisam pitao nekoga ili sam nesto cuo u nekoj kafani, vec sam licno putovao uz takav A4 papir - i to ne jednom, vec vise puta.

Btw, u opstini su mi rekli da imam sva prava da putujem sa tim papirom.

Toliko.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 23.12.2009. u 20:32 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?23.12.2009. u 21:10 - pre 173 meseci
Imao sam taj papir i ja licno.
Receno mi je da sluzi samo dokazivanju da cekam vizu koja je u procesu.
Na papiru nigdje ne pise da cu vizu zaista i da dobijem, tako da ne vidim osnov prema kojem bi me neko u povratku propustio, kad mi je stara viza istekla, a neizvjesno je da li cu novu i dobiti.
U zemlju se propustaju ljudi koji imaju vizu, a ne koji je cekaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li se moze iz EU izaci ako je viza istekla?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14860 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.