Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša

elitemadzone.org :: MadZone :: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9940 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Crveni011
ETF Beograd
Telekomunikacije i informacione
tehnologije
Beograd

Crveni011
Član broj: 197943
Poruke: 17
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 12:04 - pre 174 meseci
http://www.blic.rs/hronika.php?id=120897

Kakva je praksa u ovakvim slucajevima kod nas? Je l' ce da cimaju coveka ili je ovo samoodbrana?
Volimo te, otadzbino nasa. Ali sjasi malo, zivota ti!:)
 
Odgovor na temu

Crveni011
ETF Beograd
Telekomunikacije i informacione
tehnologije
Beograd

Crveni011
Član broj: 197943
Poruke: 17
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 13:42 - pre 174 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=KoopTek6Gi0&feature=related
Volimo te, otadzbino nasa. Ali sjasi malo, zivota ti!:)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 13:50 - pre 174 meseci
Po svakoj zdravoj logici, ako ti na gajbu (ili samišku) naleti naoružani razbojnik, ma biblijsko je pravo na samoodbranu. Sebe, svoje porodice i svoje imovine.

Eeeeeee, ali u savremenim zapadnim pravnim naukama nije baš tako ... Oni vole da mrsomude. Stoga je termin "samoodbrana" jako sputan. Mislm da smo skoro diskutovali o tome, bila je neka tema. Dakle, ako on nije pucao, nisi smeo ni ti, jer je to onda prekoračenje nužne samoodbrane. WTF ? Da sačekam da me ubije, pa da se onda branim ?!

Iskreno mi je žao što je vlasnik zlatare teško ranjen, i istovremeno se zalažem za potpuno pravo samoodbrane !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 13:57 - pre 174 meseci
Verovatno hoce da ga cimaju, zato sto mu je pucao u ledja, ali ne verujem da ce da dobije neku kaznu za to.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 14:02 - pre 174 meseci
Citat:
Java Beograd: Iskreno mi je žao što je vlasnik zlatare teško ranjen, i istovremeno se zalažem za potpuno pravo samoodbrane !


+1

samo je u nasem pravosudju jako upitno kako ce proci [jos ako je lopov bio poznanik nekog,kef'o je ovaj jeza]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 14:13 - pre 174 meseci
Jedna od OBAVEZA DRZAVE je da ZASTITI svoje gradjane,
i da obezbedi da se ljudi osecaju sigurno i da stvarno jesu sigurni.

Ako to drzava nije u stanju (ljudi se okolo setaju naoruzani), sasvim
je logicno da cevek stiti samog sebe, svoju porodicu, ili svoje bliznje.

Niko nije, i ne treba da bude ovca.
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 15:18 - pre 174 meseci
OK, razumem šta hoćete da kažete, ali stvari, sa stanovišta zakonodavca nisu baš tako jednostavne.

Mislim, i meni bi refleks bio da, ako mi se u kući pojavi naoružana osoba, saspem šaržer u njega, ali prosto omogućavanje ljudima da koriste vatreno oružje kako hoće, bez postavljanja pitanja i određenih preduslova će rezultovati zloupotrebama koje su verovatno gore od ovoga što imamo sada.

U takvoj situaciji bih, npr. ako hoću da se rešim tašte, trebao samo da je pozovem kući, nafilujem je olovom i podmentem joj pištolj i onda sam home free, no questions asked... Yeah right. Ne ide to baš tako. Zakoni su ovakvi sa dobrim razlogom.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 18:18 - pre 174 meseci
Sudice mu se za ubistvo eto sta ce biti doduse moze se cupati da je bilo u afektu sto i jeste.

[Ovu poruku je menjao dava dana 17.11.2009. u 19:28 GMT+1]
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 19:28 - pre 174 meseci
"Mladić naoružan pištoljem ušao je u zlataru i zatražio od Marka C. da mu preda nakit, a kada je sin vlasnika radnje to odbio, razbojnik je zapucao i pogodio ga u nogu i karlicu." Mislim da je od tog momenta napred sve jasno. Nije bitno da li je napadac pogodjen u ledja i slicno, jer je napadac pucao prvi i to 2 puta, sto je dokaz da je bio spreman na sve.

Ranjeni covek nije mogao nesto previse da razmislja i da ceka da napadac ispali jos koji metak. Ako je on poceo da skuplja nakit i tom prilikom se okrenuo ledjima ranjenom vlasniku ignorisuci ga u smislu "ovoga sam neutralisao, sad mogu da "radim"" - zalim slucaj, njegov problem. Sta bi se desilo da je napadac bio pazljiviji, pa prilikom skupljanja nakita svako malo pogleda na ranjenog i primeti da se ovaj sprema da puca? Garantovano bi opet pucao u vec ranjenog coveka i dokrajcio ga.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 19:36 - pre 174 meseci
Pa, ne znam - mozda ovog pljackasa stiti ovaj novi Zakon o zastiti potrosaca (musterija je po tome uvek u pravu)...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 19:38 - pre 174 meseci
Trebalo bi da mu sude. Takav je zakon, ali ima sanse da bude proglasen nevinim
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.adsl.beocity.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 19:54 - pre 174 meseci
Sudice mu u svakom slucaju, posto nije sluzbeno lice u vrsenju duznosti.

U zavisnosti od dokaza, moze se desiti svasta, ali s obzirom da je pljackas prvi pucao u njega (i to ne kao upozorenje, nego u meso), mislim da ovo sasvim lagano moze da se kvalifikuje kao cista samoodbrana... Ne znam samo da li u nasem zakonu postoji onaj detalj oko jednog ili vise ispaljenih metaka, ali ne mislim da ima preterano veze u svakom slucaju...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 20:02 - pre 174 meseci
I ja bih verovatno ispraznio šaržer napadaču, ali u glavu.

Čovek je imao registrovan pištolj na zlataru (potrvđeno). I čemu služi taj pištolj, nego da pucaš na napadača? Nije verovatno da ga pokazuješ deci i komšijama oko zlatare.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.190.*



+3 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 20:06 - pre 174 meseci
meni se cini da ce mu suditi za ubistvo i nema reci o samoodbrani .... zasto? (cuo sam pre koji dan to)
on nije bio zivotno ugrozen ...sad ce reci neko kako nije kad mu ovaj uperio pishtolj ....
da je lopov pucao(nzm nisam citao mozda je pucao) na njega onda bi bio zivotno ugrozen i smeo bi da se brani ..a ovako nije ....moze dobiti prekoracenje samoodbrane....
Isto tako ako je neko 2m od tebe i mlati nozem ka tebi ti ne smes da ga ubijes jer isto nisi zivotno ugrozen (Da tih 2m nisi ugrozen) ...glupo jeste al tako sam ja cuo na TV-u
mozda gresim..ispravite me...


EDIT: mada da...i ja bi pucao bez obzira....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 20:08 - pre 174 meseci
Citat:
da je lopov pucao na njega onda bi bio zivotno ugrozen i smeo bi da se brani ..a ovako nije ....moze dobiti prekoracenje samoodbrane....

Kako nije pucao u njega, pa pucao je i to dva puta?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 20:16 - pre 174 meseci
Živim 15 godina na Bulevaru kralja Aleksandra blizu ove zlatare. Sa svim vlasnicima radnnji se znam makar iz viđenja. Nema dana da nekom ne uleti ludak sa nožem, pištoljem, i slično.

Menjačnicu Apa, mog komšije napao ludak, preplašio mu sestru, i u poteri Vlada vlasnik ga stigne i odvali od batina. Dođe policija uhapsi ga, i isti dan pusti.U fazonu imamo ga registrovanog.Posle umalo Vladu nisu osudili.

Od mene bi u zlatari popio ceo šaržer. I to u glavu.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 20:28 - pre 174 meseci
Postoje te nebuloze u nasem zakonu... otprilike

1) mozes da reagujes samo istom silom u samoodbrani
2) moras da reagujes trenutno - odnosno neposredno u toku napada
3) Smes da reagujes samo dok opasnost nije otklonjena - znaci jedan metak... ili koliko je dovoljno da bi se odbio napad (sto manje to bolje za sudjenje)

Ako je ovaj bio okrenut ledjima (ili bezao), to znaci da je napad proshao... bez obzira sto je prethodno pucao i ranio ga. E sad, sta je vlasnik zlatare trebao da radi? Da ceka da se ovaj okrene i overi ga?!

Da sam ja na mestu zlatara ispraznio bi sarzer... za svaki slucaj. To sto je nas zakon u fazonu "Policija ce da te stiti... nema ti tu sta da se branis", e to je posebna prica. Boli policiju k***c... ona je tu u 99% slucajeva da popishe zrtve i ceka da neko ocinkari izvrshioca, pa da ga eventualno uhapsi, ako ovaj naravno nije sin nekog glavonje... (cast onom 1% koji shvata policijsku profesiju ozbiljno - takvi obicno, nit' su bogati, nit' napreduju... za njih se cuje kad poginu na duznosti).


[Ovu poruku je menjao a1200 dana 17.11.2009. u 22:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 20:38 - pre 174 meseci
@bugsu,pa procitaj barem 1. poruku
upucan je u nogu i kuk,nakon cega je pucao u lopova


samo sto,policija i sudstvo stite zlocince :(


ja se jedino nadam da to nece u ovom slucaju biti,nego da lik nece biti osudjen ni na dan zatvora ili za neku novcanu nadoknadu

@a...
Citat:
i ceka da neko ocinkari izvrshioca

ili da neko postavi snimak vrsenja napada na net i da to vidi par stotina ljudi i onda prisiljeni moraju nesto da urade
[a "cinkanje" izvrsioca bas i ne pali,jer u previse slucaja i znaju ko je izvrsio napad,pa nista ne ucine...]
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 21:36 - pre 174 meseci
Ako su tačni navodi iz štampe, nema nikakve šanse da vlasnik zlatare bude osuđen na zatvorsku kaznu.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša17.11.2009. u 23:21 - pre 174 meseci
Ako je taj pljackas upucao zlatara i okrenuo se da pobegne, pa onda dobio metak (x2) - to je prekoracenje nuzne odbrane. Jos mu to sto je ranjen moze biti otezavajuca okolnost (jer se, po mestu ranjavanja vidi da bad guy nije imao nameru da ga ubije). E sad, sto se tice kazne, verovatno nesto sitno, mozda samo neka uslovna, ili par meseci + uslovna.
Ali ako se okrenuo da pokupi to po sta je dosao, pa onda bio ranjen, onda vec (uz dobrog advokata) moze da se svrsta u samoodbranu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ranjeni vlasnik zlatare ubio pljačkaša

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9940 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.