Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje elektronike manjih gabarita (konkretno, pulsmetra) od strane fizičkog lica iz UK u Srbiju

elitemadzone.org :: MadZone :: Slanje elektronike manjih gabarita (konkretno, pulsmetra) od strane fizičkog lica iz UK u Srbiju

[ Pregleda: 3915 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.87.217.*



+294 Profil

icon Slanje elektronike manjih gabarita (konkretno, pulsmetra) od strane fizičkog lica iz UK u Srbiju14.11.2009. u 16:08 - pre 175 meseci
Ovako: znam da slične teme postoje u forumu e-kupovina, ali mislim da ovoj temi nikako nije mesto tamo, jer, jednostavno, ne radi se o e-kupovini.

Naime, nedavno sam nabasao na jedan zgodan pulsmetar čija je redovna cena oko 50€, na sajtu amazon.co.uk na popustu za 22 GBP. Naručio sam ga na adresu drugarice u UK, koja je baš dolazila u Srbiju. Na žalost, isporuka se malo odužila tako da je ona došla u Srbiju pre nego što je stigao paket na njenu adresu.

Moje pitanje je - da li neko ima iskustva sa slanjem nekih sitnijih, jeftinijih predmeta (poput, eto, ovog pulsmetra), od strane fizičkog lica iz inostranstva u Srbiju? Da li roba nestaje i da li se nerealno bezobrazno carini? Da li postoji neka razlika u tretmanu od onog kad robu šalje pravno lice?
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
93.86.109.*



+115 Profil

icon Re: Slanje elektronike manjih gabarita (konkretno, pulsmetra) od strane fizičkog lica iz UK u Srbiju14.11.2009. u 16:44 - pre 175 meseci
Roba u principu stiže bez problema.....carini se vrednost preko 100€....jedino je procedura malo duža i ume da traje do 15 dana......pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.87.217.*



+294 Profil

icon Re: Slanje elektronike manjih gabarita (konkretno, pulsmetra) od strane fizičkog lica iz UK u Srbiju14.11.2009. u 17:17 - pre 175 meseci
Hvala na brzom odgovoru! Mislio sam da se carini sve preko 20€... Elem, da li treba da naglasim drugarici da šalje na neki poseban način? Mislim, ono, ode u nji'ovu englesku poštu, spakuje paket, preda, plati... vrednosno pismo, paket, preporučeno, njanja...? Ima li ikakve razlike?
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Slanje elektronike manjih gabarita (konkretno, pulsmetra) od strane fizičkog lica iz UK u Srbiju14.11.2009. u 17:29 - pre 175 meseci
Napomeni joj da obavezno u unutrasnjosti paketa napise sadrzinu, da se ne bi desilo da nesto nestane, jer ti na carini otvaraju posiljku bez tvog prisustva. Napomena treba da bude napisana na nekom delu paketa koji ne moze da se baci, iscepa itd. I obavezno preporuceno.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.86.92.*



+294 Profil

icon Re: Slanje elektronike manjih gabarita (konkretno, pulsmetra) od strane fizičkog lica iz UK u Srbiju07.12.2009. u 14:47 - pre 174 meseci
Pošiljka poslata pre nedelju dana standardnom poštom iz Mančestera, stigla danas u Pančevo
Pulsmetar je bio u svojoj originalnoj ambalaži sa računom od amazona, upakovan u običnu bubble-wrap kovertu. Pošiljka nije otvarana na carini. Poštar mi je paket doneo na kuću - ništa nisam morao da platim. Na kovreti je, osim moje adrese, bila nalepnica od pošte, na kojoj je pisala sadržina paketa, kao i cena (21.99 funti). Inače nije slala preporučeno (ne znam da li je zaboravila ili nije moglo preporučeno u Srbiju, iskreno nije mi ni bitno pošto je paket stigao)

Hvala još jednom svima na savetima, i nek nam dugo žive i rade svi ljudi kroz čije ruke je prošao moj netaknuti paket

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Slanje elektronike manjih gabarita (konkretno, pulsmetra) od strane fizičkog lica iz UK u Srbiju

[ Pregleda: 3915 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.