Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa grejanjem

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problemi sa grejanjem

[ Pregleda: 2748 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Problemi sa grejanjem15.10.2009. u 11:35 - pre 176 meseci
Pozdrav,

Instalirao sam šporet na etažno grejanje, na prvoj etaži gde se nalazi šporet nemam radijatore ona je 36 m2, i do sad sam taj prostor jako lepo grejao sa više šporeta od smederavca 7 pa dop nekog nemačkog od 200 kg , dole je bilo super toplo zimi, na spratu sam instalirao 4 radiatora od 50 rebara i sa njima je sve u redu lepo greju temperatura u kotlu vode je od 60-80 'C, e sad ide problem, dole u prizemlju gde je šporet ne mogu nikako da zagrejem lepo kao ranije, greje ali ne i dovoljno, bez obzira koliko da naložim, čini mi se da se toplota ide samo na kotao i ploču, inače ugradio sam rešetku u ložištu (redukcija ložišta da bi moglo da se kuva na istom)
Prethodni šporeti su svi imali šamotne poloče ili već šta u sebi, ovaj je od čeličnih ploča tačnije ložište mu je unutar kazana odnosno cevi sa vodom.
Jel ima neko neki savet kako da poboljšam grejanje prostorije u kojoj se nalazi šporet, da li bi ubacivanje šamotnih ploča u ložište pomoglo da se poveća grejanje samog šporeta i prostorije u kojoj se nalazi , a da pritom ne poremeti rad radijatora.
Šta činiti????
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Problemi sa grejanjem15.10.2009. u 19:22 - pre 176 meseci
Pritvori slavine na gornjim radijatorima,izvazdisiraj ceo sistem i proveri pumpu
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problemi sa grejanjem

[ Pregleda: 2748 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.