Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vitrina za knjige sa kliznim vratima

elitemadzone.org :: TechZone :: Vitrina za knjige sa kliznim vratima

[ Pregleda: 5015 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.38.*



+1 Profil

icon Vitrina za knjige sa kliznim vratima08.10.2009. u 09:50 - pre 176 meseci
Treba mi jedna obicna vitrina za knjige sledecih dimenzija:

Visina 200 cm
Sirina 90 cm
Dubina 30 cm

Vitrina ima bocne strane, krov, dno, ledja i nekoliko polica recimo na svakih pola metra, nebitno. Ovako nesto ima da se kupi i za 2000 din u Forma ideale.

Medjutim ja sam hteo da na ovu vitrinu stavim neka klizna vrata da ne pada prasina. Zamislio sam da donji deo vrata bude od nekog punog materijala a gornji od nekog stakla ili tako providnog materijala. Zvao sam Sogal i oni traze 700eura za ovo sto je totalno besmisleno, takodje su mi rekli da je minimalna sirina za klizna vrata 100cm.

Ja sam zamislio dvoja klizna vrata, vitrina ne sme biti sira od 90 cm.

E sad moje pitanje, da li se ovo uopste isplati. Koliko bi kostala ta vrata u sopstvenoj izradi, da li se mogu kupiti tako kratke sine? Koliko bi ovo kostalo u izvedbi nekog stolara?
Da li je 90 cm zaista malo za dvoja klizna vrata?

Molim vas za savet i predloge ako neko ima. Hvala svima unapred.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Vitrina za knjige sa kliznim vratima08.10.2009. u 10:20 - pre 176 meseci
Vidi, klizna vrata, zbog svoje konstrukcije moraju da zauzmu min oko 5 cm dubine. Zatim, širina jednih vrata mora da bude bar malo veća od polovine širine police. Staklo o kojem pišeš, opet, mora da bude u nekom okviru. Sve u svemu, izrada ovakvih vrata nije trivijalna, mada,naravno nije nemoguće uraditi. Možda je čak i najbolje da kupiš onaj komad nameštaja od 2.000 din, eventualno skratiš dubinu pojedinih polica da bi klizna vrata mogla de umontiraju. Poslaću ti na pp link firme koja proizvodi materijal koji bi mogao da koristiš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vitrina za knjige sa kliznim vratima08.10.2009. u 13:20 - pre 176 meseci
Po meni, za knjige je mnogo prakticnija vitrina sa obicnim vratima. Ako bas hoces klizna, onda ti je daleko lakse da na tu visinu od 2 metra stavis 3 nivoa kliznih stakala. Sve sto ti treba je par metara onih lajsni sa zljebovima za stakla, ili da sam necim izdubis kanal u drvenoj letvici.

Da sam pravis klizna vrata od drvenog ili aluminijusmskog rama i stakla nije bas ni jednostavno ni jeftino. Isto tako ako budu samo od stakla nije jednostavno, a i pricvrscivanje onih metalnih okova za staklo (koje u tom slucaju mora biti znatno deblje i teze) takodje nije jeftino.

Pozdrav.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Vitrina za knjige sa kliznim vratima

[ Pregleda: 5015 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.