Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zivot u stanu, zivot u kuci...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zivot u stanu, zivot u kuci...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30497 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 16:36 - pre 176 meseci
Posto supruga i ja jos nemamo trajno reseno ovo pitanje, a u nekoj
doglednoj buducnosti svakako nameravamo da ga resavamo, sada smo
u poziciji da razmisljamo da li da izaberemo zivot u kuci ili u stanu.

Voleo bih da cujem neka misljenja, cisto prakticne prirode, a i sa
osvrtom na neku danasnju situaciju, da li je pametnije kupiti kucu,
zidati svoju kucu, dici kredit i kupiti stan....

U sustini samo me zanima razlozi zbog kojih bi se vi odluciji za kucu ili stan :)

Mozda o necemu nisam razmisljao, a imam vremena dosta da odlucim, pa da
cujem jos neke savete / misljenja...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
194.12.232.*



+105 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 16:41 - pre 176 meseci
Kuca naravno.

Razloga je mnogo, od samostalonog biranja materijala, lokacije placa, parking mesta (garaze), dvorista do slobode kretanja i mogucnosti drzanja kucnih ljubimaca (ako ti je to zelja). Uz to gradnja kuce je i jeftnija po kvadratu od stana.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:12 - pre 176 meseci
Dosta sam ziveo u stanovima, a prilicno i u kucama (cesto sam se selio), tako da mogu fino da procenim! I jedno i drugo mesto stanovanja ima prednosti i nedostatke... Ja bih se, ipak, definitvno opredelio za kucu - iako ima vise posla da se radi oko nje (ne mislim na gradnju, vec kasnije sto se tice odrzavanja).
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:19 - pre 176 meseci
Ja sam ziveo u oba i definitivno sam za kucu. Odrzavanje kuce je zapravo lakse - kad nesto ima da se radi ti odlucujes kad i kako to mozes, za razliku od stana gde sve moras da dogovaras sa ostalim stanarima. Naravno, sve sto stu drugi naveli ostaje.

Kupljena ili pravljena? Pravljena, ako lokacija odgovara :D. Idealno mesto za zivot je kuca koju si ti pravio, kako tebi odgovara na lokaciji koja ti odgovara.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:26 - pre 176 meseci
moj izbor je kuca,zbog velicine prostora i slobode
a i naravno,dvoriste

a ako ti se bivstvovanje u domu svodi na 15 min budnog stanja i spavanje - stan je prava stvar
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:33 - pre 176 meseci
Prednosti koje ste nabrojali sto se tice kuce stoje, ali ja sam
ceo zivot bio u stanu, i ono sto me najvise brine je to "odrzavanje"
kuce na koje mi mnogi ukazuju, ali ne znam tacno - sto to podrazumeva,
sta tu ima toliko da se "odrzava" u odnosu na stan, ako je kuca zidana
relativno kvalitetno?


 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:36 - pre 176 meseci
pa nista,samo je veca povrsina za ciscenje [od prasine i ostalog] i krecenje i to
i eventualno dvoriste sto moras pospremati
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:47 - pre 176 meseci
Daj, pa nije valjda povrsina razlog? Ako kuca i stan imaju po
100 kvadrata, isto "kostaju" za odrzavanje?

Znam da to zavisi od dosta svari (pocetno stanje stana i kuce),
ali reko da mi neko predoci koji su to najveci troskovi vezani za
odrzavanje kuce i na sta se odnose, tj. sta je to na sa cime imas
najvise nevolja kada zivis u kuci (u odnosu na stan).
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.206.*



+7 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:52 - pre 176 meseci
Znaš kako kažu stari,'moja kućica,moja slobodica',a da to ima svoju cenu,kako ti je već i rečeno,to svakako stoji.

Evo,recimo,sad baš pada ova kiša i tačno mogu da vidim gde mi prokišnjava stakleni krov na predsoblju,*ebiga,trajao je dvadesetak godina i sad "hoće u penziju",a meni 'fali oko 1,5-2 K ojra za "njegovu otpremninu"!

Pa sad 'fasuju' lavori...

Kuća mi je,da tako kažem,kombinovana,stari deo koji sam adaptirao koliko toliko i novi deo koji sam od temelja dozidao.
E,sad stari deo 'traži svoje',dok novi deo(osim zastakljenog predsoblja)funkcioniše besprekorno.

Ovo ti pričam iz razloga odlučivanja oko toga da li da zidaš novo ili adaptiraš nešto staro,svakako shodno mogućnostima.

U svakom slučaju dvorište je ogromno i moj Meda može da smrducka po njemu kol'ko mu volja,jer ne voli da se kupa.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:54 - pre 176 meseci
pa pazi,u kuci imas npr jos i krov za "odrzavanje" [ako se redovno napravi,prakticno nikad neces morati dirati],onda odzak ocistiti s vremena na vreme [ako imas pec] ,to bi bilo [ne racunajuci dvoriste] ono sto kod stana ne radis
farbanje,odrzavanje vrata,kupatila,bla bla,to sve i u stanu radis

e,da,imas jos jednu stvar,odrzavanje ulice,tj predvorisnog dela ulice,kosenje trave,ciscenje snega i to [osim ako nisi u centru pa cistoca i zelenilo to radi za tebe]
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 17:57 - pre 176 meseci
Zanimljiva tema...

Zavisi prvo ko ce stanovati , ako je naprimer neka porodica sa decom onda definitivno kuca... mogucnost prosirivanja, dvoriste za igranje ili nekog kucnog ljubimca...ostavljanje auta, pravljenja buke ili slusanja iste... dosadnog komsiluka itd. ali sa duge strane ako je neko samac i nema nesto kesha, kuca je jama bez dna za odrzavanje pogotovo ako je stara gradnja...
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 18:01 - pre 176 meseci
pa lepo je napisao za njega i zenu [a verovatno u buducnosti i dete neko]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 18:04 - pre 176 meseci
@germanac - pa zena i ja i buduce dete / deca... :) (evo pretece me Horvat)

Ja bih voleo kucu, prvo sto bi uradio uzeo bih jednu nemacku dogu da trci okolo :)

Razmisljao sam i o finansijskom delu kupovine placa... vadjenja gomile dozvola kojekakvih,
zaebancije sa drzavom - zidanje... pa zidari... (posebna prica), samo nisam siguran da li ce
to na kraju da se ispalti novaca i zivaca...

Meni licno kuca veca od 90-tak, max 100 kvadrata ne treba...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 18:23 - pre 176 meseci
Zavisi i od toga gde je kuća.


KUĆA, Pro:
- Veća površina od stana za isto novca
- Mogućnost upravljanja rasporedom za vreme gradnje
- Sloboda i komfor u svakom pogledu, nema cenu
- Nema suvišnih zvukova kao kod zgrade (lift, puštanje vode, neposredna buka s ulice)


KUĆA, Contra:
- Obično su udaljenije od centra zbivanja od stanova (na primer klinci nemaju stalno društvo za igru), prodavnice su obično udaljenije
- Teže se zagrevaju zimi
- Teže se prodaju i za manje novca u slučaju potrebe za selidbom, dok stanovi drže cenu
- Češće su meta lopova
- Dodatni troškovi i angažovanje oko krečenja, čišćenja oluka, sređivanja travnjaka, snega, prilaza kući...
- Subjektivno vezivanje za kuću kao životno delo, što kasnije otežava odluke na štetu selidbe na drugo mesto
- Dešava se da vremenom po 3 generacije žive na istom mestu (jer ima prostora), što u perspektivi proizvodi vrlo nepovoljne efekte



Sve ima svoje.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 18:31 - pre 176 meseci
Citat:
Horvat: pa pazi,u kuci imas npr jos i krov za "odrzavanje" [ako se redovno napravi,prakticno nikad neces morati dirati],onda odzak ocistiti s vremena na vreme [ako imas pec] ,to bi bilo [ne racunajuci dvoriste] ono sto kod stana ne radis

Jok, radi neko drugi za tebe...

U stanu sve to isto radis, samo sto kad ti mislis da treba da se uradi onda moras da ubedis skupstinu stanara u to, pa da sakupite pare, pa tek onda moze da se radi. Ne zaboravi komsiju sa treceg koji nema da da, i podstanare sa drugog koje zabole da daju, kao i onog iz prizemlja koji je u "meni ne prokisnjava, sto ja to da placam" fazonu.

Krov je samo lep slikovit primer. Isto je i za sve ostalo.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 18:57 - pre 176 meseci
Moja preporuka Srdjane ti je kuca, za pare koje budes dao za stan, mozes da napravis kucu i da kupis auto i da te bas briga...

Mozes da je gradis from scratch i da zoves drustvo na pivo i na mesalicu ;-) ili da platis za montaznu koja sam cuo da i nije uopste losa solucija...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 19:20 - pre 176 meseci
To "montazno" mi bar sa neke psiholoske strane ne uliva poverenje :)

Kod stana ima:

1. Kupovina stana

Kod kuce ima (posto bih "from stratch" pravio, ako bih se odlucio za kucu):

1. Pronalazak i kupovina adekvatnog placa sa svim potrebnim dozvolama i
postupak prevodjenja svega toga na sebe.
2. Pravljenje plana kuce, odnostno placanje nekog arhitekte za taj poso
3. Placanje toga i placanje potrebnih dozvola za gradnju, dovodjenje struje i vode... prikljucka za tel, itd.
4. Pocetak zidanja sto ukljucuje trazenje majstora, sto je mislim, dosta tesko,
pogotovo sto se ne razumem toliko, a sa druge strane moze da se desi da nemam vremena da ih
kontrolisem dok rade jer imam posao i ne mogu stici, dok grade a i morao bih ja da ucim sve
to da bih mogao da pratim da li rade kako treba zasta se bojim da necu imati vremena.
Svi kojima su majstori nesto radili vece oko kuce su mi rekli nesto tipa "Jbt, morao sam
do kraja ja da naucim to sve..." - inace majstori ofusere... ne uvek, ali cesto.

I zanima me koliko traje zidanje kuce od recimo 100 kvadrata, jednostavnijeg (klasicnijeg)
dizajna bez proseravanja kojekakvih, pod uslovom da se izmedju svake faze pravi vremenska
pauza koja bi trebalo da se ispostuje (betoniranje, malterisanje, itd...)

Vidjam da ljudi dignu celu kucu sa sve finiserskim radovima jako brzo, pa me zanima
da li je tu nesto radjeno pre vremena, i da li to utice na kvalitet posle.

Koja je cena cisto sazidanog u odnosu na ono sto dolazi kasnije (finiserski radovi).... dakle taj odnos cena?

Koliko otprilike moze da kosta kuca od 90-100 kvadrata, prizemna, gradjena kvalitetno?
Mislim na ukupnu cenu od pocetka zidanja, sa majstorima i dozvolama, sa sve finiserskim
radovima, bez nekog izivljavanja, onako neka koliko toliko priblizna procena bar.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
194.12.232.*



+105 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 19:40 - pre 176 meseci
Ne znam zasto se toliko bojis montaznih kuca...sada je takva tehnologija da su razlike samo u nacinu gradnje i naravno ceni :) u odnosu na zidane kuce. Prednosti su cena, gotov projekat sa komplet instalacijama, i komplet postavljanje. Znaci, treba ti samo plac i dozvola.

Postoje proizvodjaci koji rade temelje, postavljanje sa komplet drvenarijom, olucima, fasadom, podovima i kupatilom.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.206.*



+7 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 19:51 - pre 176 meseci
Ajde pokušaj ovde:
http://www.elitemadzone.org/t3...radnje-porodicne-kuce-pod-krov

ili ovde:
http://www.elitemadzone.org/t111207-20#2279369

pa ovde:
http://www.elitemadzone.org/t361984-0#2265272

uđi lepo na tehnički forum pa 'biraj ago što ti srcu drago'...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zivot u stanu, zivot u kuci...17.09.2009. u 20:38 - pre 176 meseci
@nkrgovic,potpuno si u pravu,ali mislio sam na to da kod kuce ti sam snosis sve te troskove i ti licno moras da nadjes majstora/popravis sam,dok kod stana se to deli [troskovi] ,ali opet,treba upecati sve da plate...

Citat:
X Files
KUĆA, Contra:
- Obično su udaljenije od centra zbivanja od stanova (na primer klinci nemaju stalno društvo za igru), prodavnice su obično udaljenije
- Teže se zagrevaju zimi
- Teže se prodaju i za manje novca u slučaju potrebe za selidbom, dok stanovi drže cenu
- Češće su meta lopova
- Dodatni troškovi i angažovanje oko krečenja, čišćenja oluka, sređivanja travnjaka, snega, prilaza kući...
- Subjektivno vezivanje za kuću kao životno delo, što kasnije otežava odluke na štetu selidbe na drugo mesto
- Dešava se da vremenom po 3 generacije žive na istom mestu (jer ima prostora), što u perspektivi proizvodi vrlo nepovoljne efekte

-pa da,nemas drustvo iz zgrade,to moze biti i dobro i lose [a i da zivis u zgradi,ko ti garantuje da neces zapasti u "gerontlosku zgradu"],a opet,ako je to,postoji drustvo iz ulice [koje kao i drustvo iz zgrade,moze da bude dobro,a i vrlo lose]

-sto se grijanja tice,kako mislis? ako redovno lozis,ako se redovno isprojektuje grijanje,nije tacno

-sto se prodaje tice,potpuno tacno,iz nekih [meni licno nepoznatih] razloga sto manji stan,to skuplji kvadrat i uvek na ceni,dok novogradnja [kuca] kroz 10 godina izgubi barem duplo od vrednosti [osim ako nije u samom centru ili ind. zoni ili tako nesto]

-opet zavisi od kraja

-

-muka natera coveka na svasta,pa isto tako i da [nevoljno] proda kucu,bio on vezan emotivno za nju ili ne

-isto se moze desiti i u stanu [licno znam par primera],da imas babu/dedu[pa cak i oba] ,roditelje,decu [pa i decu koja su vencana] u istom [malom] stanu

Citat:
Srđan Pavlović:
Kod stana ima:

1. Kupovina stana

da,dok ne udjes u stan i padne ti mrak na oci sta sve ima da se jos radi i koji je fuseraj [na veliku zalost] od zgrade,ukoliko je novogradnja [na preveliku zalost,retki su primeri kod kojih ovo ne vazi],a ukoliko je stara gradnja,potrebno je renoviranje najverovatnije

Citat:

Kod kuce ima (posto bih "from stratch" pravio, ako bih se odlucio za kucu):

1. Pronalazak i kupovina adekvatnog placa sa svim potrebnim dozvolama i
postupak prevodjenja svega toga na sebe.
2. Pravljenje plana kuce, odnostno placanje nekog arhitekte za taj poso
3. Placanje toga i placanje potrebnih dozvola za gradnju, dovodjenje struje i vode... prikljucka za tel, itd.
4. Pocetak zidanja sto ukljucuje trazenje majstora, sto je mislim, dosta tesko,
pogotovo sto se ne razumem toliko, a sa druge strane moze da se desi da nemam vremena da ih
kontrolisem dok rade jer imam posao i ne mogu stici, dok grade a i morao bih ja da ucim sve
to da bih mogao da pratim da li rade kako treba zasta se bojim da necu imati vremena.
Svi kojima su majstori nesto radili vece oko kuce su mi rekli nesto tipa "Jbt, morao sam
do kraja ja da naucim to sve..." - inace majstori ofusere... ne uvek, ali cesto.


predlog,uzmes plac koji na sebi vec poseduje neku kucicu [za rusenje/adaptaciju] i onda na to uradis "adaptaciju" [a u realnosti,srusis je skroz,dizes isponova od temelja]
bonusi za ovo - manje papira za lovljenje [naravno tu kucicu sto kupis ,kupis legalizovanu,ne nekog divljaka],poseduje vec struju,vodu,kanalizaciju i preostaje ti samo arhitekta i majstori

OBAVEZNO nadgledaj majstore [ako se licno ni malo ne razumes,bolje plati nekog/zamoli nekog prijatelja da ih nadgleda] jer ce biti majmunizacija sigurno,a to ti ne treba,jer tebi treba miran dom u kojem ces se opustati a ne u novoj kuci cim bude 2 kapi kise trcati s lavorima i loncima tamo-vamo,kada dune vetar zamotavati se u cebe jer ti duva unutra i tako dalje


sto se cena tice,odes na tech zone deo,ima dosta informacija iz 1. rukiju ljudi koji su nedavno isli u taj poduhvat [a cini mi se da je i java nedavno radio to,pa njega kontaktiraj za cene]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zivot u stanu, zivot u kuci...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30497 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.