Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektovanje elektricnih instalacija - kako poceti?

elitemadzone.org :: TechZone :: Projektovanje elektricnih instalacija - kako poceti?

[ Pregleda: 6718 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stari alas
bla
Beograd

Član broj: 232884
Poruke: 2
212.200.202.*



Profil

icon Projektovanje elektricnih instalacija - kako poceti?15.09.2009. u 20:28 - pre 176 meseci
Pozdrav svima!

Kao student ETF-a koji bi zeleo da postane projektant elektro instalacija, zeleo bih da cujem Vase savete kako se pocinje sa projektovanjem npr. zgrade, za slucaj kada imamo samo "ciste" arhitektonske osnove. Koji bi bili koraci, kako utvrditi snagu koja nam je potrebna za TS stambene zgrade i slicno...

Znam da je to prilicno opsirna tema, pa me u osnovi interesuje od cega poci.

Takodje, cuo sam i da postoje oprecna pravila gde se postavljaju merni uredjaji, pa ukoliko ima neko ko bi bio voljan da mi malo pojasni...

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Stari alas
bla
Beograd

Član broj: 232884
Poruke: 2
*.wmx.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Projektovanje elektricnih instalacija - kako poceti?17.09.2009. u 08:56 - pre 176 meseci
Rec je o zgradi sa cetiri nivoa, povrsine oko 1600 m2. Pretpostavljam da bih trebao poceti od stanova i njihovih snaga, odrediti napojne kablove za stanove, zastitne uredjaje tih kablova, oko mernih mesta se dvoumim. Naime, uosteno znam korake, ali bih zeleo da me neko uputi u detalje oko faktora jednovremenosti, i samih proracuna.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.235.*



+13 Profil

icon Re: Projektovanje elektricnih instalacija - kako poceti?17.09.2009. u 09:04 - pre 176 meseci
Ovde imas sve detaljno objasnjeno.

Najbolje da nadjes par kompletno uradjenih projekata, ionako se sve to radi po c/p principu, kad si pocetnik prepisujes od drugih a posle sam od sebe :>

[Ovu poruku je menjao Rumpletstilskin dana 17.09.2009. u 10:16 GMT+1]
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
adsl-193-54.teol.net.



+333 Profil

icon Re: Projektovanje elektricnih instalacija - kako poceti?25.09.2009. u 12:59 - pre 176 meseci
Projektovanje el. instalacija za stambenjak je vrlo jednostavno. Pogledaj malo po sajtu ed beograd ima nekoliko tehnickih preporuka. Cini mi se da TP 13 definise proracun snage za zgradu.
Mjerenje se radi po energetskoj saglasnosti i u 99.99% slucajeva je GRO u ulaznom holu.
Stanovi se napajaju kablom PPY ili PP00 5x6mm2 ili ako su veci a grijanje na struju sa 10 mm2.
Ostalo ide samo po sebi.
Ako te zanima neki gotov projekat stambenjaka na PP
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projektovanje elektricnih instalacija - kako poceti?

[ Pregleda: 6718 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.