Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brodski pod i alu profili

elitemadzone.org :: TechZone :: Brodski pod i alu profili

[ Pregleda: 6404 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.rs.



+156 Profil

icon Brodski pod i alu profili04.09.2009. u 16:28 - pre 177 meseci
Napravio bih spušteni plafon od brodskog poda debljine 2 cm, pa me interesuje da li se za roštilj mogu iskoristiti alumuniski profili koji se koriste kod gipsanih ploča ili mora da bude drveni roštilj, ustvari pitanje je da li ima bolja varijanta za roštilj od letava i štafli?
Hvala unapred
Pozdrav
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.rs.



+156 Profil

icon Re: Brodski pod i alu profili09.09.2009. u 13:56 - pre 177 meseci
E od jake ste mi vi pomoći,
pa ni Bakara da se javi,
evo odgovoriću sam sebi,
nemoj mnogo da komplikuješ uzmi štafle, letve i grede, napravi čvrst roštilj da može da se hoda po njemu,
posle raspali brodski pod, premaži sadolinom i bog da te vidi.
Toliko od mene.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Brodski pod i alu profili09.09.2009. u 15:58 - pre 177 meseci
http://www.elitemadzone.org/o/pravilnik/korisnici/


10. Ne budite nestrpljivi

Ne budite nestrpljivi! Postoji velika mogućnost da odmah po postovanju dobijete odgovor, ali će često proći i više od deset (10) dana pre nego što se pojavi neko ko zna pravi odgovor. Ne ponavljajte poruku u toku nekoliko dana ukoliko vidite da Vam niko ne odgovara. Dozvoljeno je ponoviti istu poruku tek posle dve nedelje, i to odgovorom na tu istu temu za koju nije dat pravi odgovor.


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Brodski pod i alu profili10.09.2009. u 08:17 - pre 177 meseci
Što reče Veljko, strpi se malo. Ovo je forum, nije "Call centar", pa da je neko plaćen da odgovara.

Elem, kao prvo, profili za GKP (Knauf i Rigips) nisu od aluminijuma, već čelični, pocinkovani. Inače, Rigips na svom sajtu preporučuje i drvene profile, ali da se ne bi zbunio, to nisu one letve koje se mogu naći na stovarištima građe kod nas (sirove, vlažne i dimenzija "otprilike 5x3 cm") već gredice od suvog drveta i tačnih dimenzija.

Ne zaboravi da se GKP za profile spaja ušrafljivanjem, i to posebnim šrafovima, koji sami probuše rupu u profilu. Brodski pod se ne ušrafljuje, on se ukucava ekserima. Tako, ne znam kako bi ti uspelo da eksere zabijaš u metalne profile.

Dalje, malo me zbunjuje tvoja namera da na plafon staviš brodski pod. Već je i sam naziv zbunjujući, zar ne ? Brodski pod je od relativno debljih dasaka i uglavnom se koristi za pod. Za zid i plafon je mnogo pogodnija (i jeftinija) "lamperija". To je slično, ali su letve lamperije tanje i uže.

I na kraju da ti odgovorim i na tvoj odgovor. Ne trebaju ti štafle i grede. Dovoljne su letve, koje šrafiš na plafon pod pravim uglom u odnosu na lamperiju, na rastojanju od 1 m. Nije loše u međuprostor ubaciti table stiropora, jednake debljine kao i letve. U svakom slučaju, podrazumevam da je plafon betonski i dovoljno jak da izdrži celu konstrukciju.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 10.09.2009. u 13:54 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.rs.



+156 Profil

icon Re: Brodski pod i alu profili11.09.2009. u 14:42 - pre 177 meseci
Pa ajde da i ja odgovorim, mada mi je sve jasno, ali možda nekom zatreba.
Radi se o plafonu iznad koga nema ništa tj samo podaskan krov,
zato brodski pod ide na plafon a ne tanka lamperija i zato trebaju grede a ne letve i štafle za roštilj,
a da gore ima betonska ploča onda bi priča bila drugačija , i onda bi stvarno bilo glupo stavljati "pod" na plafon.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Brodski pod i alu profili11.09.2009. u 14:51 - pre 177 meseci
Aha, shvatam. Ako je tako, ono na šta moraš posebno da obratiš pažnju je nivelacija "roštilja". Da bude "idealno" vodoravno.

I opet, bilo bi jako dobro da na tako napravljeni brodski pod staviš stiropor. Dakle, kako ređaš daske, tako redom slažeš na njih stiropor. Malo je problematično kad dođeš do kraja, ali i to se nekako može izvesti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.rs.



+156 Profil

icon Re: Brodski pod i alu profili11.09.2009. u 18:39 - pre 177 meseci
Pa ide 5 cm stiropora i 5 cm trska, bez najlona, folija, brana i ostalih s.....,
pošto ostavljam otvor za tavan, nije problem završiti.
Eto toliko od mene
Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Brodski pod i alu profili

[ Pregleda: 6404 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.