Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?

elitemadzone.org :: MadZone :: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?

[ Pregleda: 5468 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.vdial.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 12:16 - pre 248 meseci
ljudi, ja vise ne znam da li ima smisla raditi na sl-u...

pogledajte ovo, vrlo je "zabavno" (procitajte komentare, videcete da ima ludaka koji bi to stvarno uradili za $20...)
http://www.scriptlance.com/projects/1070998281.shtml

inace, neki tip (webmaster) sa kojim tamo neko vreme saradjujem mi je rekao da mu je covek napravio skript koji sadrzaj form-a snima kao word dokument i salje mejlom kao attachment za $2 !!!!! mislim jeste to "piece of cake", ali dva dolara!!!

jel ima neko iskustva koliko je tesko "probiti" se na elance, kakva je tamo situacija? ili neke pametnije predloge...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 14:08 - pre 248 meseci
Koji ludaci!

Hehe nemoj ništa da te čudi to što će neko uraditi posao za 5$ samo da bi skupljao pozitvne feedbackove. Ipak je start najteži...

Mada, treba biti uporan i samo uporan i ne odustajati lako od SL.
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 14:13 - pre 248 meseci

@bocco

Trenutno stanje stvari...surova istina.
Ja sam u DVB od samog pocetka. Sad Kinezi divljaju sa niskim udarcima (cenama)...samo tako.

Sta da ti kazem: Survival!

pozdrav
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.vdial.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 15:15 - pre 248 meseci
ma ne brinu mene likovi koji rade sitnice za dobar feedback, pa i ja sam tako radio dok nisam dobio prvi...problem su ovi sto imaju po 30 feedbackova, i nude se da rade sajtove za burek i jogurt...

btw, neki drugi lik mi je dao da mu napravim jedan repository sistem, ne nesto posebno komplikovan...kad sam mu dao materijal (za nekih nedelju dana), rekao mi je da je prvobitno to dao nekim indijancima koji mu posle 40 dana nisu dali pristojan demo...(a bidovali su na 10)...taj vise nece da uzima slicne, ali dok se svaki webmaster po jednom zajebe, ovi nam uzese lebac...

ja se ozbiljno razmisljam da predjem na e-lance, ali ne bih da puknem $120 za kvartal, a da ne primirisem paru...zato pitam za iskustva tamo...


e, da, a sto se tice ove price za tipa sto je odradio skript za $2, nije on radio za rejting, pa na SL-u ni ne mozes da bidujes 2, nego to mu je tarifa!!!!!
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 15:47 - pre 248 meseci
Vec si odgovorio na svoje pitanje - kvalitetnim odradjivanjem posla. Firma u kojoj radim radi outsourceing vec tri godine i niko od klijenata ne pomislja da prekine saradnju sa nama i da angazuje indij(an)ce, iako su jeftiniji.
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 16:12 - pre 248 meseci
Citat:
boccio:
e, da, a sto se tice ove price za tipa sto je odradio skript za $2, nije on radio za rejting, pa na SL-u ni ne mozes da bidujes 2, nego to mu je tarifa!!!!!


Ne znam da li si upoznat (verovatno jesi)... Zabranjeno je bidovanje tipa "po satu" (hourly bid) za non-featured projekte. Meni su zbog toga suspendovali account, jer stvarno nisam znao da su to zabranili... Pa sam onda pročitao "Terms and Conditions", i rekao da ću da budem dobar, i sad me vratili
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.vdial.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 16:14 - pre 248 meseci
hm...da, jeste, ali akcenat je bio na ovome:

Citat:
boccio:
ali dok se svaki webmaster po jednom zajebe, ovi nam uzese lebac...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.telekom.yu



Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 18:25 - pre 248 meseci
Ja sam na Elance-u već nekih 5 meseci.
Uz dobre reference i dobru (pametnu) priču pri bidovanju se mogu prikupiti solidni poslovi.
Scriptlance sam jednom posetio pre godinu dana i čim sam video princip rada tog sajta zaboravio sam adresu!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?11.12.2003. u 19:24 - pre 248 meseci
Citat:
Judge Dred:
Citat:
boccio:
e, da, a sto se tice ove price za tipa sto je odradio skript za $2, nije on radio za rejting, pa na SL-u ni ne mozes da bidujes 2, nego to mu je tarifa!!!!!


Ne znam da li si upoznat (verovatno jesi)... Zabranjeno je bidovanje tipa "po satu" (hourly bid) za non-featured projekte. Meni su zbog toga suspendovali account, jer stvarno nisam znao da su to zabranili... Pa sam onda pročitao "Terms and Conditions", i rekao da ću da budem dobar, i sad me vratili :D


ma znam, naravno...nego nisam ja mislio bukvalno tarifa $2/hr, nego covek "procenio" taj posao na dva dolara...a da ga je uradio za sat, sumnjam :)
to je sva tuga...

@Igor: e, to me zanima...znaci uz reference, portfolio (naravno, niko nece da ti da posao dok ne vidi sta si radio) i ozbiljan pristup moze da se uzme posao... reci mi, molim te, koji level imas (basic/select), i da li je ok poceti sa basic...koliko te to "koci" u odnosu na select...koliko vidim ti tamo nemas pravo da ostavis url svog sajta (jel gresim?), znaci mozes samo da stavis reference sta si radio i sl...i zadnja stvar, da li od kategorija na koje se prijavis i onih cifara koje tamo nalupas zavisi koliko njima placas za access?

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?12.12.2003. u 00:23 - pre 248 meseci
E pa da to pricica za indi(jan)ce je tacna. Mada pazi, koliko cujem sa druge strane (od sestre koja radi u web dev firmi, ovde) oni strasno znaju da rade posao.

A inace te price oko toga da te ubiju oni koji imaju vise feedback-a i manju cenu ... pa ne znam. Meni je jednom tako "dokur*ilo" za neki posao i bidovao sam 60 $. A imao sam tada samo jedan review. Tip koji je tada koliko se secam imao 13 (~ 10) je bidovao oko 40 $. E pa zasto je onda webmaster izabrao mene ?

Crnjak je jos veci sto sam radio optimizaciju i popravljao sajt (bio je u lejerima, a zbog pozadinskih slika nije lepo izgledalo, i bezalo je van njih), a sajt je za amere da pronadju offshore radnike :>

Inace vec mi se desilo da mi je covek koga prvi put tada "vidim" plati unapred .... jos uvek nisam dovrsio (dodao je jos neke stvarcice) ali zato je sledeci poslic placen vise i to direktno wire-om :) Tako da jurite "stalne saradnike" ....
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?12.12.2003. u 00:38 - pre 248 meseci
Naravoučenije - nema pravila.

Nikad ne znaš da li će webmaster baš tebe odabrati za neki posao, pa makar tvoj bid bio i najveći, a ti imao najmanje feedbackova :)

Ipak, mislim da najviše utiče to kakav utisak ostaviš u opisu svog bida.

Samo izbegavajte pastovanje već gotovog materijala :)
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.telekom.yu



Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?12.12.2003. u 00:47 - pre 248 meseci
Imam basic level od kada sam se registrovao. Mogu ti reći da to nema mnogo veze i da ne utiče na to da li ćeš baš ti biti izabran u odnosu na još deset biddera pored tebe. Mislim da poslodavac prvo gleda reference pa tek onda rejting i ostalo...
Nemaš polje za unošenjeg svog portfolio sajta ali imaš mogućnost ubacivanja referenci.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?12.12.2003. u 08:49 - pre 248 meseci
@Igor: thx na informacijama...

ljudi, naravno da u principu "nema pravila" oko selektovanja bida, i da bez problema projekat ode coveku sa najvecim bidom i najmanjim brojem referenci, ili je to tako na prvi pogled...nikad ne znas sta se ko dogovara sa webmasterom preko pmb-a, medjutim, hteo bih da naglasim sledece:

moj utisak je da je generalno pala vrednost posla koji radimo, upravo zahvaljujuci likovima (nazalost i mi smo spadali u iste "davne" '94, '95) - koji ce da rade nedelju dana za 10 dolara...a sto je najcrnje (u pravu je free_sex) neki od njih zaista znaju da rade posao! I gde smo mi tu? Na SL-u, da bi uzeo za posao $200+ treba mecku da otelis za te pare... u hrvatskoj, za pristojan sajt mogu bez problema da uzmem oko 400-500 eur... znaci nista posebno, pristojan dizajn, malo php-a, sitna admin sekcija, da ne kazem cut'n'paste... otprilike ono sto se ovde radi za 200-300... i naravno da mi se onda vise isplati da se fokusiram na to trziste, nego da "ginem" za 80 dolara...

ocigledno da je kod populacije koja posecuje SL preovladalo verovanje da za $100 mogu da pocnu biznis...uzmu freelancer script za $50 (reseller license), nadju nekog da odradi templejt i integrise za drugih $50...tri zrna kikirikija za neki cheapness hosting - i dot com biznis se vratio na mala vrata! Tamo je sasvim normalo da covek trazi "2 page web design" za $20 ... skine eZ publish, nadje SL pocetnika da mu sve to setapuje za dobar feedback...i voilla! eto sajta za, lupam, dnevne novine!

zato sam pokrenuo ovu temu...jednostavno zelim da ukrstim misljenja sa vama koji takodje radite na SL-u ( i drugim freelance sajtovima) i vidim da li je vreme da se snage preorjentisu na druge frontove...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?12.12.2003. u 09:09 - pre 248 meseci
a zašto se niko ne seti da razmisli o drugoj strani medalje?

to što neki indijac uradi za $50, ti bi jedva za $250, a neki amerikanac ne bi ni za $1000.

njemu mi i indijanci izgledamo vrlo slično...


a što je najcrnje, neki od nas zaista znaju da rade posao!

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?12.12.2003. u 16:00 - pre 248 meseci
da, tu si 1000% u pravu (provereno), mi svi njima izgledamo manje-vise slicno, ali mi ovde posmatramo stvari iz naseg ugla, zar ne? nismo neka arbitrazna komisija pa da gledamo "ni po babu...", bar ja tako mislim.


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?31.05.2004. u 17:35 - pre 242 meseci
E ljudi ja sam tri posla odradio sa Albancem. I to je on znao da sam Srbin (a ja nisam odmah skapirao da je Albanac koji zivi u americi).

Covek mi je prilikom bidovanja na icq poslao poruku da ne bidujem 30 vec 40 $ ?!?
I posle odradismo jos dva posla.

Inace covek sa kojim sada radim van sajta, 2x mi je doplacivao za skriptu koja je u osnovi kostala samo $100 (na scriptlanceu). Naravno te pare mi je poslao wireom. A sada smo se i dogovorili da mi salje mesecno kintu. Dakle on meni kaze treba mi to i to. Ja to lagano odradim. Svaki dan po malo. I dobijem 250 Eura, mesecno.
Nije lose za posao od sat, dva,tri dnevno. Ok nekada i vise radim (ceo dan) sve zavisi kako sam raspolozen. On opet dobije vise nego sto bi to inace platio nekome, da radi po projektu a ja ne moram da se cimam da bidujem i sl. A bogami ni on ne mora da se misli kome treba da da sifru od hosta, ciji bid da izabere ....

A pri tome jos sa strane odradim po koji poslic na scriptlance-u. Dakle samo dok se dobije prvi review i mnogo je lakse. Uradis i propratni sajt (portfolio linkovi ...etc) i mnogo je lakse da dobijes bid.

Uzeo sam bio projekat od $900 (koji je upravo otkazan). Bidovao, rekao "E ja to znam. A i ako ne znam brzo kapiram. Imaces to za potrebno vreme." I izabrao me je.
Eh sad sto je odjednom prestao da se javlja to je druga prica. Posao bi bio zavrsen da ja imam vremena sada da ga radim, ali poceli su ispiti, kolokvijumi ...etc. Da mi je odgovorio na vreme imao bi skriptu do sada ;( A ja $900 "viska" :|

He who dares, wins ! This time next year, we will be milionares !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: indijci i pakistanci ubiše scriptlance: kako se boriti?!?

[ Pregleda: 5468 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.