Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa vivax klimom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: problem sa vivax klimom

[ Pregleda: 15912 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasha015
Privatnik
Loznica

Član broj: 171737
Poruke: 21
79.101.72.*



+2 Profil

icon problem sa vivax klimom20.06.2009. u 11:31 - pre 179 meseci
Ovako.
u pitanju je vivax acp-12ch35ael,montiran pre mesec dana.problem postoji od pocetka,ali nisam obracao toliko paznju sve do juce.Problem je sto se kompresor pali i gasi na recimo svakih 10-15 minuta,bez obzira na zadatu temperaturu.
Usisavajuci juce stan uvece,oznojih se sa ukljucenom klimom.elem,nadjoh neki prirucni,deciji termometar i temepratura u prostoriji je 26-27 stepeni sa ukljucenom klimom na 20 stepeni.
Jutros postavim temperaturu na klimi na 17 stepeni,spoljasnja temperatura je bila u tom trenutku oko 23,u sobi termometar pokazuje 28(stambena zgrada,zidovi upili toplotu,pa zrace temperaturu)...klima je radila nekih 20 minuta non stop i temperatura u sobi je pala na 26 stepeni.i onda na svakih 10 minuta se pali gasi kompresor i odrzava neku temperaturu oko 26 stepeni,iako je podesena na 20 stepeni.

Otisao sam do servisa,rekose da ce doci kad stignu....

trenutno dok ovo pisem
temperatura napolju-26
temperatura sobe - 26
klima podesena na 17 stepeni i kompresor se upravo iskljucio i duva samo ventilator.....

ima li neko ideju,da se tehnicki pripremim pre dolaska servisera?

pozdrav
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.adsl.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom20.06.2009. u 11:57 - pre 179 meseci
Pogledaj da li na spoljnoj jedinici radi ventilator dok radi kompresor, moraju istovremeno da rade u rezimu hladjenja
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom20.06.2009. u 12:09 - pre 179 meseci
Da, kupi im hladno pivo. Najverovatnije nije dobro odradjena montaza. Ne moras nista da se pripremas, osim da insistiras da dodju sto pre jer to moze biti i septembar mesec. Probaj kako radi u grejanju(nemaoj odmah da prebacis, ugasi, sacekaj 15min). nakon 10-15 rada trebalo bi da pocne da greje na prvoj brzini veoma vruc vazduh.
Da li je radila normalno na pocetku? Da li si merio nekim termometrom temperaturu kada si hladio na usisu i izlazu? Trebalo bi da bude razlika 10-15c. Mozda senzor ne lezi na svom mestu? Sto se tice ukljucenja/iskljucenja, trebalo bi da radi 45min/15min defrost ukoliko ne postigne ranije zeljenu temperaturu.
 
Odgovor na temu

sasha015
Privatnik
Loznica

Član broj: 171737
Poruke: 21
79.101.228.*



+2 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom20.06.2009. u 18:10 - pre 179 meseci
Klima se tako uglavnom ponasa od pocetka ugradnje,ali je vrlo malo radila(par dana) i ja nisam imao vremena da se "igram" sa tim.Ispitni rok je bio u toku.Posto su sada neki ispiti polozeni,red bi bio se pozabavim i ovim problemom.sinoc sam uzeo termometar,neki krs ali opet meri temperaturu.

1.kad je u rezimu hladjenja vrti se ventilator na spoljasnoj jedinici dok radi kompresor
2.klima podesena na 17 stepeni,i sobi oko 26-27 stepeni trenutno.posle 10 minuta od paljenja gasi se kompresor.
temperatura na izduvu oko 8-10 stepeni.
temeratura na usisu oko 26(vidi se na slici).

e sad dok je tako ventilator vrteo,dok sam slikao termostat,pipnem ga rukom i klima "cakne"i pocne da hladi.Termostat je uboden u isparivac i moze da se izvuce malo,ali onda zakacinje filter,pa ga filter ponovo gura u leziste.Radilo je tako jedno 10 minuta(klima i dalje podesena na 17 stepeni) i opet se ugasi kompresor...sada i dalje duva ventilator..


Sad cu da testiram kako greje,jer je kisa i temperatura spoljasnja pada...

EDIT
Greje dobro:postavio sam je na 30 stepeni i posle 5 minuta je pocela bas jako da greje i "ocas" povecala temperaturu u sobi na 29....
Bilo mi je vruce pa sam je ubrzo iskljucio....
U sustini je problem sto ne postize zadatu temperaturu pri hladjenju.Znam da mi je na 20 stepeni u stanu kod matorih bilo zima,ali bas zima.ovde to ne osecam jer se klima "pali -gasi" u kratkim intervalima i ne postize zadatu temperaturu.Drzi negde oko 26 i to je to.Inace,kada bi je pri paljenju postavio na 17,kao jutros morala bi ona da radi bar 45 minuta do defrosta,ali jok.Samo prvi put pri ukljucenju radi duze,oko 15 minuta,mozda 20,nema pravila,a posle secka u nekim kratkim intervalima.....


slike temperature usisa i senzora termostara(ako je to taj senzor termostat)...




[Ovu poruku je menjao sasha015 dana 20.06.2009. u 20:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
79.101.208.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom21.06.2009. u 00:32 - pre 179 meseci
Garanciju imas pa sacekaj taj ovlasceni servis.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

deletraj

Član broj: 223821
Poruke: 169
82.208.208.*



+1 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom25.06.2009. u 01:33 - pre 179 meseci
Kada je montirana klima, da li su majstori izvrsili vakumiranje instalacije, pre nego sto je pustena u rad. To je jedna od bitnih stavki za pravilan rad kompresora, jer ako ima vazduha u instalaciji rad klime ce biti nepravilan, kompresor tada ima otezan rad i dolazi nakon duzeg vremenskog perioda do ostecenja komresora. Danas svako pokusava da radi tudje poslove samo da bi se doslo do novca. Ja sam serviser rashladnih uredjaja, ali poznajem ljude koji se bave montazom klima uredaja a koji nemaju pojma o tome sta sve mogu da upropaste. Pojedini "montazeri " vrse takozvano ozracenje instalacije, tj. ispuste izvesnu kolicinu gasa i nataj nacin smatraju da su vakumirali klimu( princip ispustanja vazduha iz sistema za grejanje kod automobila ) Samo sto kroz instalaciju automobila prolazi voda, a kroz klimu gas, koji stvara pritisak od od 5 bara pri hladjenju do 24 , 26, 27 bara pri grejanju kod pojedinih klima. Pzzzz
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
212.200.217.*



+1 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom25.06.2009. u 13:53 - pre 179 meseci
Ovo lici na problem sa termostatom, mislim da nema veze sa vakumiranjem.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
93.87.33.*



+32 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom25.06.2009. u 22:05 - pre 179 meseci
Mislim kakvi sve odgovori...katastrofa!

Prvo da dam odgovor postavljacu teme.
Problem sa tvojom klimom je taj sto je senzor temperature preblizu isparivacu pa ima lazni podatak o temperaturi.
Kako da resis problem: Onaj mali crni kablic odvoj (vrh) sto vise od isparivaca. Neka slobodno zakacinje u filter.
Bices zadoviljan radom.



Citat:
SASA M.: Sto se tice ukljucenja/iskljucenja, trebalo bi da radi 45min/15min defrost! ukoliko ne postigne ranije zeljenu temperaturu.


DEFROST !!!
Da li vi znate sta je defrost i kada ga klima odradjuje!!!!!
To je otapanje i funkcionise samo na grejanju!!!
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
79.101.230.*



+1 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom26.06.2009. u 13:11 - pre 179 meseci
Ili je sonda neispravna ili je preblizu isparivacu.
Pomeri je malo ka filteru pa probaj, ako neradi zovi sservis imas garanciju.
 
Odgovor na temu

sasha015
Privatnik
Loznica

Član broj: 171737
Poruke: 21
93.86.18.*



+2 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom27.06.2009. u 20:01 - pre 179 meseci
Ovako..evo me..posle sedam dana i 3 puta odlaska u servis,danas dodjose konacno.Lepo su videli ono sto sam im objasnio,da klima radi 7 minuta,pa 3 ne radi,pa opet radi 7 minuta,bez obzira na postavljenu temperaturu....Ali pali se i gasi kompresor skoro tacno u sekund.

Probao sam ja to sa pomeranjem sonde/(senzora termostata),jos prvi dan,neko mi na to ukazao,ali nista.Danas je majstor cak senzor izvukao skroz gore na usis i isto...Zakljucak je da ne zna sta je i da ce u ponedeljak naruciti novu "elektroniku" iz centralnog servisa,pa za jedno 10 dana dok to stigne....Bar duva dobro hladno,pa makar i 7 minuta :-))
 
Odgovor na temu

sasha015
Privatnik
Loznica

Član broj: 171737
Poruke: 21
212.200.213.*



+2 Profil

icon Re: problem sa vivax klimom16.07.2009. u 19:20 - pre 178 meseci
posle skoro 20 dana cekanja za deo(neku elektroniku),danas kulturno nazovem servis da pitam jel to stiglo,kad meni gazda kaze ovim recima:"znam,mi smo o tome pricali sa radnikom,ja sam to zaboravio,bio sam na odmoru"...jbt..pa ovi mene vozaju mesec dana vec....
treba sutra ponovo da zovem,da on vidi sa radnikom koji je pregledao klimu,sta je to kao ,nije u redu....

ovako..1.ja nemam nista napismeno da su oni pre 20 dana dolazili da konstatuju kvar.to je moja greska..sta tacno ja treba da trazim od njih da bi mi poceo da tece zakonski rok od 45 dana za popravku uredjaja?

2.Da li da zovem centralni servis sutra bez obzira sta mi kazu ovi u lokalnom servisu?

3.nesto trece?


jbg.klima radi u rezimu 7+3 minuta(7 hladi,3 duva ventilator)

kakav je to pacerski i neprofesionalni servis....

Nije mi frka jer klima radi kako tako.Ohladi na 26 stepeni sobu i to je to....Ali jbg.Nova je stvar i mora da radi kako treba,pa bar i 1 sezonu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: problem sa vivax klimom

[ Pregleda: 15912 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.