Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gradjevina skele

elitemadzone.org :: TechZone :: Gradjevina skele

[ Pregleda: 11947 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DAAN
Beograd

Član broj: 222013
Poruke: 7
79.101.240.*



Profil

icon Gradjevina skele09.05.2009. u 12:17 - pre 181 meseci
Treba mi skela za malterisanje fasade.Visina je 10-11 metara a sirina da ne buda manja od 2 metra.
Najduze cevi nebi smele da budu duze od 4.5metra jer posle rasklapanja skele imam prostor za skladistenje tih cevi ali da ne prelaze 4.5 metra.
Dakle rec je o tome da hocu da kupim skelu i da je imam u trajnom vlasnistvu.
Dali neko ima ideju jer prodaju cevi od 6 metara koliko zabica i na koliko da secem cevi da bih imao sigurnu stabilnu skelu ,gore pomenutih dimenzija.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Gradjevina skele09.05.2009. u 18:19 - pre 181 meseci
Kupis 6m_ske cevi rezes na 4m a 2 kom od 2m u vinkli zavaris. Od 2 cevi imas 3
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

DAAN
Beograd

Član broj: 222013
Poruke: 7
79.101.240.*



Profil

icon Re: Gradjevina skele10.05.2009. u 11:07 - pre 181 meseci
Hvala na odgovoru.
Sto se varenja tice imam aparat za varenje od 55-160 ampera ali nisam siguran u moje znanje o zavarivanju. plasim se da ne dodje do pucanja vara i popustanja i rusenja dela skele
a tim i povrede.Pre sam za spajanje sa srafovima mislim na zabice.
Ono sto me interesuje je takodje kolika je sirina gde majstor gazi .Dali je to sirina jedne fosne ili je to sire za 10-15 santima.
Dakle sirina gazista bi bila 35-50 santimatera. Skela pa neka npr 2-3 metara a visina da se popnem sigurno do 10 metara.
Takodje dali se cevi sa zabicama mogu spojiti vertikalno odn. paralelno u visinu.Dakle 2 cevi verikalno a kraj jedne je spojen sa drugom i tako sve u vis.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Gradjevina skele10.05.2009. u 11:50 - pre 181 meseci
Za produzivanje cevi koriste se ulosci koji sevu drze iznutra,da ne dodje do smicanja.Da bi napravio upotrebis sledecu tanju cev.Posto ne ulazi pasent trebas stici sev za ulozak da dobijes zaobljenu kvadradnu formu.Iseckaj parcad ~20cm,na sredinu im navari prsten da ne upadnu u donju cev.Posto ce tebi ovoga trebati vise najbolje napravi alat,jace mengele,dizalica...
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Gradjevina skele10.05.2009. u 14:52 - pre 181 meseci
vidi DAAN

da bi pravio skelu treba ti bar osnovno znanje o bravariji

prosetaj malo pored nekog gradilista, inace neces naci majstora koji ce hodati po tvojoj skeli
35 cm

ako mislis da se samoubijes iz zasede, ti lepo pravi sebi skelu


rad sa zabicama nema nekakve veze sa varenjem i navarivanjem cevi, a kamoli sa umetnutim cevima

da bi napravio dobru skelu treba ti plan

ako hoces jeftinu skelu, kupi merdevine

Citat:
Horvat I:na sredinu im navari prsten da ne upadnu u donju cev..


pa covek ne zna ni da vari a kamoli da vari prsten


daan
mani se corava posla dok ti je vreme


[Ovu poruku je menjao bakara dana 10.05.2009. u 21:42 GMT+1]
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

DAAN
Beograd

Član broj: 222013
Poruke: 7
79.101.240.*



Profil

icon Re: Gradjevina skele10.05.2009. u 20:16 - pre 181 meseci
Vidi Veljko.Bravarija podrazumeva varenje.Ja govorim o zabicama fiksnim i onim sto se mogu pod uglom postaviti.
Dakle cevasti kljuc i vrti dok ne stegne. To nema veze sa bravarijom.
I to dimenzije slicne onim koje sam rekao.Dakle 10 metra visine 2-3 metara sirine i kolika je sirina gazista si mi rekao.
Tacno je da treba plan za pravljenje skele i to sam zato i izneo na forum u nadi da ce mi neko poslati neki link kako se sigurna skela sklapa.

,,,Upravo sam gledao na dva gradilista i na jednom je kao sto ti kazes oko 3 fosne ali na drugom je bila jedna
fosna i majstor je po njoj hodao levo desno.Ali ako kazes da je metar sirine i npr. 3 metra duzine propis onda je to prava informacija,
i to ne zato sto to majstor hoce ili nece nego zato sto je u pitanju sigurnost.
Dakle ako imas nesto konsrtuktivno da preporucis hvala ti.
A preporuka da kupim merdevine ne stoji.Kao ni arogancija u tonu kojim odise tvoje pisanje.
Ako neko nesto ne zna onda nema smisla da se bilo ko na njemu istresa, iizzivljava.
Samo dobre vibracije.








[Ovu poruku je menjao bakara dana 10.05.2009. u 21:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.159.*



+370 Profil

icon Re: Gradjevina skele10.05.2009. u 20:25 - pre 181 meseci
Ako to radis u Beogradu, mozda je jednostavnije da iznajmis skelu na onoliko dana koliko ti je potrebno, ili da je kupis, pa po zavrsetku prodas. Cene, koliko se secam od 2000din. po danu, pa na vise. Dovoz i odvoz ukljucen.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Gradjevina skele10.05.2009. u 20:41 - pre 181 meseci
MOMCI RECNIK!!!

Tema je interesantna, i necu dopustiti vredjanje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

wolfpack
milan vuksanovic
serbia,zrenjanin

wolfpack
Član broj: 167770
Poruke: 30
94.189.240.*

Sajt: www.elitemadzone.org


+10 Profil

icon Re: Gradjevina skele10.05.2009. u 21:54 - pre 181 meseci
10metara visine sa 2 sirine --------- auuuu prijatelju imas da se ljuljas sve do poda
 
Odgovor na temu

DAAN
Beograd

Član broj: 222013
Poruke: 7
79.101.240.*



Profil

icon Re: Gradjevina skele11.05.2009. u 09:49 - pre 181 meseci
Evo jutros su u komsiluku sastavili skelu pa mogu sa vama prijatelji da podelim ove mere.Meni su znacile.
Ovako: sirina je 3 metara. Gaziste je 0.76cm. Kose sipke su 3.60-70 metra.Visina je na 2 metara visine ide gaziste.
Jedino sto ne znam je u vezi toga sto je to ramovska skela dakle kupovna namenska fabricki varena.
Nema nijednu zabicu nego se montira i spaja samo sa osiguracima.
Predpostavljam da bi isto tako bila stabilna skela i sa cevima i sa zabicama.
Dakle krajnje dimenzije bi bile 10 metara visine.3 metara sirine.Gaziste bi bilo u sirini 2fosne.
Sto se ljuljanja tice imam srafove sa maticom koji su metar dugacki a santimetar debeli.
To planiram kroz prozor da izbusim rupu odn.ispod prozora probusim tupu i proturim ti srafcinu da viri napolje.
Time zasrafim skelu -priljubim je uz spoljni zid a u stanu zasrafim sa podloskama od 20cm sirine za zid u stanu.
Tu bi tako mogao slon se popne a da se ne ljulja. Neki to zovu ankerisanje ali to sa sajlama mi je manje sigurno nego ove moje srafcine.
Ili moze betonsko gvozdje santim debljine pa se to provuce od spolja na unutra u stan i onda se to ukruti na bilo koji nacin i u stanu i napolju na spoljnom zidu.
Najvaznije je moj motiv.Da se razumemo.Da imam pare ja ovo nebih ni pisao. Toliko imam da to nebi smelo da predje cifru od 10-12 evra po kvadratu skele.
Iznajmljivanje cak i po 1000 dinara ne dolazi u obzir jer to je preko 300 evra mesecno i posle toga nemam nista.Da ne pominjem da se majstor razboli ili pada kisa
a ja svaki dan po 10 evra.To ne dolazi u obzir.To neka ovi bogati lopovi rade.
Ovo je jedini nacin da mi sirotinja mozemo malo da omalterisemo ono sto imamo da se ne bi sve srusilo.
Ja je sklopim pa majstor uradi koliko moze po dnevnici.Kad zavrsi onda je za 3 dana ponovo sklopim i rasklopim na drugom mestu i tako neka traje i 3 meseca tih 500 kvadrata
koje mislim da spolja malterisem.Para nemam ali imam VREMENA.
Ma i 5 meseci neka traje .Neka je sklapam 2 nedelje.Ko me juri i zuri.
Pozdrav prijateljima.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Gradjevina skele11.05.2009. u 14:56 - pre 181 meseci
1. bakara, izletelo izrazavenje, al bilo zgodno za poredjenje

daan

pravio sam skele, al one na tockovima iz elemenata od po 1 m visine, i a 3X1 m
a radio na gradjevinskim razno raznim

nisam zeleo da budem drzak i arogantan, ali kad neko onako iz glave bubne da bi zeleo skelu od 10 m visine i sirinom gazista od 35 cm

pa to je za svaku osudu, ako nista drugo, a ono bar protiv opste bezbednosti

rad na visini je pomalo zeznut, videces kad se popnes

to sto planiras sa brezonima M10 da ucvrstis skelu je losija varijanta
najbolje da armaturu provuces kroz zid ili otvor prozora pa sa one strane umotas neku dasku ili lepo poprecis

kad planiras skelu i gazista, planiraj i ogradu ( moze i daska)
skelu moras ucvrstiti i dijagonalno i bar jedan kosnik

moras pod svaku sipku podbaciti dasku, skela moora biti stabilna i nesme da se ljulja ni kad je pokusas ljuljati

na kraju

kupis lepko sipke od 6 metara
i kad zavrsis sa poslom iseces na meru koja ti odgovara za skladistenje




koristite forum, ne pp
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DAAN
Beograd

Član broj: 222013
Poruke: 7
79.101.240.*



Profil

icon Re: Gradjevina skele11.05.2009. u 17:29 - pre 181 meseci
Izvini Veljko i ti za moju ocenu da je tvoje pisanje arogantno.
Ja sam se rukovodio po onoj staroj poslovici.citiram"nema glupih pitanja ima samo glupih odgovora".No to ne znaci da sam glup i da ne ucim brzo.
Kako god da si se izrazio ti si mi pomogao da nesto shvatim i da nesto naucim.
Ja kao potpuni amater u tom poslu koji sam gledao skele preko puta ulice i nisam nikada u zivotu prisao blize ni jednoj skeli od 30 metara
dozvoli da imam pravo da pitam i nesto sto je za majstore u malom prstu.Dakle sve sam mogao da vidim iz daljine i to bez merenja metrom.
Prvi put u zivotu jutros sam imao priliku da pridjem blizu skeli i da pitam ljude za razmere.Kao i da napravim 50-60 fotografija svih delova koji su tu upotrebljeni.
Normalno posto je to skela koja je fabricka i po ceni od koje usi otpadaju to za moje skromne finansije ne dolazi u obzir.
Jedino improvizacija ali maksimalno osigurana dolazi u obzir.To sa brezonima sam mislio ili da busim rupu u zidu od unutra do napolje ali tvoja ideja je jos bolja i
mogao bih da dve cevi ubacim u stan koje su sire od prozora i onda u samom stanu da ih fiksiram sa daskom tako dobijam "RASPON U SAMOM STANU" koji je dakako siri od prozora kao sto si mi uostalom objasnio.
Pa ako pukne noseci zid od kuce onda i skela pada (sto je naravno nemoguce).Ankere su ovi majstori busili na svakih 3 metra visine i stavljali tiplove i kuke u te tiplove.
Cak u jednom momentu sa na internetu nasao i projekat skele od drveta.Stafle i fosne.Dakle za 23-25-000din mogu da nabavim kubik stafli a to je 62 stafle od 4 metara duzine svaka.
I jos fosne ako ima polovne.Dakle sve u svemu za 30kvadrata skele ja ne dam preko 300 evra, ni cent preko toga pa kako mi bude -Bude.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

wolfpack
milan vuksanovic
serbia,zrenjanin

wolfpack
Član broj: 167770
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.elitemadzone.org


+10 Profil

icon Re: Gradjevina skele12.05.2009. u 20:39 - pre 181 meseci
aj da kazem da je 300eu skela gotova montazna u vecim prodavnicama tipa metro tempo itd pa je ti lepo kupis koristis koji mesec i PRODAS !!! potrzi po netu : uradi sam; sve za kucu;.... pozz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Gradjevina skele12.05.2009. u 21:23 - pre 181 meseci
Za 300e moze d akupi samo jedan elemenat skele, a treba mu bar tri za tu visinu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Bane SSM
Branko Mladenovic
Gipsar
Beograd

Član broj: 216380
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gradjevina skele12.05.2009. u 23:55 - pre 181 meseci
Cena cevaste skele se krece od 10e-15e po metru kvadratnom.

Zaštitna ograda na skeli mora biti visoka najmanje metar, a vodoravne prečke koje je čine, ne smeju biti razmaknute više od 35 centimetara. Zabranjeno je da pod bude uži od 80 centimetara i da slobodnim krajem prelazi preko oslonca. Ovo su neka pravila(ali ko se njih pridrzava)
 
Odgovor na temu

DAAN
Beograd

Član broj: 222013
Poruke: 7
79.101.240.*



Profil

icon Re: Gradjevina skele13.05.2009. u 17:52 - pre 181 meseci
Tako sam nesto i mislio.ajde 30kvadrata.10 visine 3 sirine.To je 30 kvadrata .
Pa to puta 15 evra je 450 i jos onda fosne jos jedno 100 to je dakle oko 450-500 evra za ovo moje sto mi treba.
Gledao sam Womax te skele pokretne i te fabricke i ima stvarno za 50-60.000 dinara ali su do 8 metara.
Lepo izgledaju ali fali mi jos 2 metra.A nisam nigde ni na forumuma video gotove ramovske skele u radnji a da nisu izmedju 1500-2500 evra.
Layher ko otrov skup.
Mislim kada kazem AUTO onda mislim na bilo koji nacin preci od tacke A do tacke B.
A o tome koji je auto onda je prioritet najeftiniji.
Tako i za skelu.Koji je najeftiniji nacin da se domognem krova koji je na 10 metara visine dakle ja i kofa maltera.
A da ne padnem.Sve ostalo je sminka.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Gradjevina skele13.05.2009. u 20:14 - pre 181 meseci
Te womaxove skele sam i ja gledao prosle godine, i deluju kao najpovoljnija ponuda...ali gledao sam preko neta tako d ane znam kakve su stvarno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

aanel
diplomirani inzinjer gradjevine
Samoter
Zenica, BiH

Član broj: 329549
Poruke: 1
31.176.136.*



Profil

icon Re: Gradjevina skele15.06.2015. u 08:55 - pre 106 meseci
Interesuje me koliko u m2 i m3 ide skele ( zabica, cijevi , fosnei nastavaka).
Hvala.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Gradjevina skele

[ Pregleda: 11947 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.