Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?

elitemadzone.org :: TechZone :: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?

[ Pregleda: 20794 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?10.04.2009. u 17:12 - pre 182 meseci
Hocu da sprovedem signal do tv-a, mada ga i nesto ne gledam, ali moze posluziti.
Kad mi je decko iz kablovske montirao net, nije ugradio neki razdelnik vec samo nastavio kabl do modema.


Situacija je ovakva:

Iz zida izlazi kabl sa "rupom" u sebi:


U nastavljajucem kablu(do modema) je muski deo, t.j sama zica:



Antenski kabl od tv-a je standardni, ulazio u one uobicajene zidne uticnice.

Pitanje je, koji mi je razdelnik potreban, pretpostavljam sa jednim ulazom i dva izlaza?
Da li je to neka standardna varijanta razdelnika ili cu morati da cvikam krajeve kablova i da im menjam interfejs konektovanja?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?10.04.2009. u 23:39 - pre 182 meseci
Ovo ti je standardan razdelnik. On ima tri ženska konektora.

Napravi jedan patch kabl koji na obe strane ima muški konektor. Tim kablom spoji kabl koji izviruje iz zida i sam spliter.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?11.04.2009. u 08:42 - pre 182 meseci
Hvala, probacu!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
95.85.152.*



+32 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?11.04.2009. u 09:33 - pre 182 meseci
he he he, klasicna kradja signala, samo sto neverujem da ces moci da gledas tv dok ne uklonis "ometac" sa bandere
naravno, ukoliko je postavljen

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?11.04.2009. u 10:55 - pre 182 meseci
Šta je to "ometač" sa bandere i kako radi?
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?11.04.2009. u 11:30 - pre 182 meseci
Ne znam o kakvoj kradji pricas, ja placam i pretplatu za kablovsku TV i kablovski net.
U prizemlju mi je tv, a na spratu komp i tv(koji ne koristim mnogo, iz prethodnog posta).
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?15.04.2009. u 21:44 - pre 182 meseci
Kad sam gledao ove razdelnike u radnji, video sam da onaj sa dva out-a ima napisano na tim izlazima 7db(decibela?),
a recimo onaj sa tri izlaza na svakom out-u ima 5.5db.
Sta tacno znace te oznake, pretpostavljam da su vezane za jacinu(t.j.gubljenje) signala?
Da li ima uticaja koliko izlaza poseduje razdelnik na signal?
T.j., tehnicki, da li je nebitno/svejedno koji od ova dva(sa dva i sa tri OUT-a) razdelnika uzeti?

HU
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?16.04.2009. u 23:34 - pre 182 meseci
Citat:
axone: Ne znam o kakvoj kradji pricas, ja placam i pretplatu za kablovsku TV i kablovski net.
U prizemlju mi je tv, a na spratu komp i tv(koji ne koristim mnogo, iz prethodnog posta).


nemoj me pogresno shvatiti, ali u prvom postu ne pise da vec koristis kablovsku TV


jako povrsno se razumem u problematiku, samo znam da su mi rekli da je neometan signal sa ukupno tri prikljucka u kuci na jedan kabl, odnosno npr; 2 komTV i jedan internet (ja verujem da moze i vise)

i znam da ukoliko se prikljucis samo na internet, na kabl prema tebi stave neki ometac, krajnje jednostavan uredjaj ( tako mi je receno), i za montazu i za demontazu ...


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?18.04.2009. u 15:59 - pre 182 meseci
Ja sam na sbb-u i mislim da ne mozes da imas samo net, nego je preduslov da vec placas(a i nadalje) pretplatu za TV.
Znaci samo TV moze, ali Internet bez TV-a ne moze.
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

IT_DooX
Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?18.04.2009. u 19:53 - pre 182 meseci
Najbolje ti je da nađeš razdelnik koji se zove galvanski separator... Na njemu kao na prvoj slici imaš jedan IN i dva OUT priključka,s time što kod njega ima filtriranje signala,tako da ti KTV signal ne ubije signal za net. Na jednom out priključku ti stoji od 5-1000 na njega priključuješ net,a na ono gde piše 85-1000 priključuješ KTV.

Edit: Hvala veljkoE na ukazanoj gresci :)

[Ovu poruku je menjao IT_DooX dana 19.04.2009. u 00:21 GMT+1]
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?18.04.2009. u 20:57 - pre 182 meseci
Citat:
IT_DooX: Na jednom out priključku ti stoji od 5-1000 na njega priključuješ net,a na ono gde piše 85-1000 priključuješ internet.



jedno od ova dva je verovatno TV
nesto te je dekoncetrisalo u momentu pisanja

ili tako treba



koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

legalos
Beograd

Član broj: 78241
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.elitesecurity.org


+4 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?20.04.2009. u 02:25 - pre 182 meseci
I ja da se nadovezem na postojecu temu.
Stavio bih 2 antene LOGA 3 ili 4 vec nemam pojma koji su modeli i sad dolazim do sledecih problema to jest neznanja-
Koliko tv-aparata moze da se prikaci na takvu antenu, da napomenem te dve antene bih povezao u jedan antenski kabl i razvodio po kuci na 5-6 prikljucnih mesta. Da li ima ogranicenja duzina kabla zbog kvaliteta slike. i sta mi je potrebno od uredjaja za pojacavanje signala ako se gubi sa duzinom kablova, predpostavljam da ce duzina biti 9 metara glavnog kabla i da se na dva nivoa razvede sa njega jos po 3 prikljucna mesta. najdalji bi bio oko 6 metara od glavnog voda.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?20.04.2009. u 12:43 - pre 182 meseci
Uzeo sam od lokalnog elektricara obican 2-way splitter. Ima oznaceno 5-1000MHz (ili Hz ne vidim dobro).
Cini mi se da sve lepo sljaka. I tv i net.

@legalos
U prizemlju iz zidne uticnice(kuce u nizu, kablovska tv) mi ide kabl od barem 8 metara do tv-a i signal je odlican.
Koliko sam cuo sa svakim spojem(splitteri, produzivaci) se gubi pomalo signal tako da bi trebalo da
izvedes instalaciju sa sto manje razdelnika i sl.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?20.04.2009. u 18:45 - pre 182 meseci

Kablovski signal se transportuje koaksijalnim kablovima. Kroz ove kablove paralelno teče i struja voltaže 60-90 volti. Ova struja se koristi za RF pojačivače. Na slici su pojačivači obeleženi trouglovima.
Na ulasku kabla u kuću stavlja se filter koji sprečava da struja voltaže 60-90 volti uđe u kuću, pa nema opasnosti po ljude.

Stvar je u tome da ako RF pojačivač radi za kablovskog distributera radiće i za svakog od nas.
- Znači, nabaviš pojačivač.
- Instaliraš pojačivač na kablovsku televiziju ili LOGA antene.
- Povežeš gomilu televizora na isti televizijski signal, pri čemu je taj signal pojačan RF pojačivačem.
 
Odgovor na temu

legalos
Beograd

Član broj: 78241
Poruke: 83
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.elitesecurity.org


+4 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?21.04.2009. u 08:47 - pre 182 meseci
>
Narvano da nije problem sa signalom kablovske televizije ali kad signal
dobijam sa LOGA antene to vec moze da bude problem. U blizini ne
postoji kablovski operater tako da o tome necu da razmisljam vec kako
sa LOGA antene stvoriti i razvesti po spratnoj instaliciji relativno
kvalitetan signal.

Brodoplovac hvala za ideju u principu to sam trazio ali nisam bio
siguran kako se tacno zove i jos jedna stvar da li taj RF pojacivac mora
da ima napajanje i na kucnoj instalaciji posto u kabloskoj instalaciji
postoji napon a ovde ne bi postojao, posto bi signal hvatala obicna LOGA
antena...
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?21.04.2009. u 15:12 - pre 182 meseci
Citat:
Brodoplovac: Kroz ove kablove paralelno teče i struja voltaže 60-90 volti. Ova struja se koristi za RF pojačivače.

Teoretski!
A prakticno smo ceo bozic bili bez signala pre 3godine jer su odputovali ljudi kod kojih je u hodniku utikac za napajanje pojacala koje se slucajno izvuklo.Posto se na telefon za prijavu kvara nisu hteli javljati otisli smo kod 1 kuci i tada se saznalo.
Nije nista promenjeno.
Ako od "centrale" do tebe bilo gde nestane struja ode i signal.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?22.04.2009. u 01:24 - pre 182 meseci
Na zapadu su kablovi lepo ukopani i kanalisani. Zato i mogu da koriste kablovski "power over ethernet" a da niko ne bude ugrožen.

Kod nas se kablovi postavljaju bože sačuvaj pa je normalno da koriste pojačivače koji se uključuju u zidnu utičnicu.

Evo jednog odgovarajućeg modela sa interneta:
 
Odgovor na temu

delics
operater
Apatinska pivara Apatin

delics
Član broj: 311289
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?23.01.2013. u 15:45 - pre 136 meseci
Gde mogu da na bavim RF pojacivac da resim tu muku?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Razdvajanje kablovskog signala: za net i tv. Koji razdelnik?

[ Pregleda: 20794 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.