Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wife to employers: Hire my husband, please

elitemadzone.org :: MadZone :: Wife to employers: Hire my husband, please

[ Pregleda: 3658 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..2-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 07:33 - pre 183 meseci
http://edition.cnn.com/2009/US...ifornia.husband.job/index.html

pa ovo je da covek povraca:

"She used her tax refund to buy a MacBook, which came with a Web site building feature. A few days later, myhusbandneedsajob.com was born." !

itd.


"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.163.*



+250 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 08:42 - pre 183 meseci
Da li ti se povraca zato sto covek ne moze da nadje posao uz sav trud ili zato sto njegova supruga radi sve sto je u njenoj moci da mu pomogne ?
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.236.*



+13 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 08:42 - pre 183 meseci
Sto? Sto je ruzna? Udata? Kupila macbook? Site building feature? Sto cnn pise o tome?

Jedino sto meni bode oci u ovome je fraza "victim of economy".


If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.194.*



+7 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 08:49 - pre 183 meseci
Mozda mu se uzbarushilo u zelu'cu od necheg drugog i krenulo da bije po zlezdama,
sasvim sluchajno, dok je gledao klip.... Pa se setio da podeli to sa nama...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 08:56 - pre 183 meseci
Treba covek posao,krenuli su korak napred da ga nadju, ne vidim sta je toliko lose u tome. Jedino da on puca previsoko pa out of the box hoce neki tamo posao sa platom i sluzbenim autom i stanom i sta vec. 10 meseci trazio posao,a posla kao nema... Posla ima,zavisi koliko je on ocajan.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.190.*



+32 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 11:14 - pre 183 meseci
Ni ja nisam ukapirao zbog cega mu se povraca, ali mozda je zbog toga sto zena iz sve snage pokusava muzu da nadje posao umesto da se sama zaposli, ili pomogne sebi da nadje posao.

Ali mozda je pokretac teme samo pojeo neke pokvarene virsle od pre 2 nedelje pa se slucajno zadesilo da nabasa na ovaj sajt u tom trenutku.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.163.*



+250 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 11:47 - pre 183 meseci
Nigde ne pise da zena nema posao.

Citat:
Robin Stearns, who declined to discuss her job because she wants to focus on her husband's job search, says a lot of their friends have been victims of the economy.


Zaista srecan covek sto ima ovakvu zenu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 12:46 - pre 183 meseci
Citat:
Michael Stearns, 30, earned his master's in business administration from Georgetown University in Washington in May 2008. He says he is "basically looking to get into a corporate marketing environment" but is willing to try anything reasonable.


Hihihi, pa ovakvih ima koliko hoces na biroima.. svi bi da budu neki marketing menadzeri - na nesrecu, u kriznim vremenima je gomila marketing droida poslednje sto firmama treba.

Tough luck.. mislim da je bolje da proba da se zaposli van struke :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..2-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 13:13 - pre 183 meseci
otprilike, ali ono sto meni bode oci je i ono sto sam citirao. Kakav jeftin marketing...
"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 16:15 - pre 183 meseci
Povraća mu se od odvratnog i jeftinog marketinga, koji koristi finansijske nevolje ljudi za promovisanje "MacBook with a Web site building feature".
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 17:47 - pre 183 meseci
Znajuci lokalne prilike, meni ovo nije mnogo neobicno, iako jeste prvi put da vidim da zena vapi
da joj muzu daju posao na ovaj nacin.

Poslova u principu ima. Znam odredjen broj ljudi koji su u proteklih 7-8 meseci ostajali bez posla.
Svi su bez izuzetka uspevali da nadju nov posao u roku od 2 - 2.5 meseca, ali samo jedan od njih
preko head hunter-a i web sajtova preko kojih se u normalnim vremenima mogu naci zaposlenja,
kakvi su dice.com, monsterjobs.com, yahoojobs, careerbuilder.com...

Na tim sajtovima ima svega i svacega - firmi koje objavljuju oglase cisto da carsija vidi kako im dobro
ide (na koje niko ne odgovara, samo skupljaju rezimea i osmatraju profile radne snage prisutne na
trzistu), odavno popunjenih oglasa koji se recikliraju kako bi oglasni sajt izgledao zivahno i uzurbano,
headhunter-a koji ne uspevaju da saberu dva i dva i vide da je covek izuzetan match za poziciju,
drugih headhunter-a koji se uhvate na jednu od 100 kljucnih reci u rezimeu i misle da je covek match,
menadzera drkadzija koji se ponasaju kao gospodari zivota i smrti, sa ultra razvijenom osetljivoscu
za detalj (ne umem da objasnim zasto mislim da niste match za nas, ali znam da niste...), u rascepu
izmedju zelje da dovedu nekoga ko ih apsolutno nikada ne moze ugroziti na poziciji i svesti o tome da
dovesti neku budalu koja ne ume da uradi posao moze da ih kosta gubitka pozicije.

Sve vec vidjeno tokom ranijih kriza, samo u nesto manjem obimu.

Poslova i pozicija znam da ima, jer me na svim mestima sa kojima imam saradnju pitaju da li znam ljude
za ovo ili ono, i firme u principu zaposljavaju, samo koriste halabuku da spustaju cene rada i uteruju
ljude u ropsku poslusnost, i mahom se odlucuju da zovu ljude sa kojima neko (obicno menadzer) ima
predhodna pozitivna iskustva iz ranijih firmi.

U toj i takvoj klimi neko ko je tek izasao iz skole moze da ima teskih problema da uopste udje u bilo
kakvo razmatranje, i u tom slucaju ovaj potez (pravljenje web sajta sa jasnom porukom) uopste nije
nista neobicno. Za nekoga ko trazi posao u marketingu, moze mozda da zvuci i originalno i da privuce
neciju paznju.
 
Odgovor na temu

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..2-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please15.03.2009. u 21:49 - pre 183 meseci
Ona moze da uradi nesto u marketingu, ali on, o kome je rec - ne.

Sledeca recenica :

"Michael Stearns, 30, earned his master's in business administration from Georgetown University in Washington in May 2008. He says he is "basically looking to get into a corporate marketing environment" but is willing to try anything reasonable."

je neverovatno pretenciozna, cak i drska. Prakticno, Stearns odbia da radi bilo sta ispod njegovog nivoa, za koji zapravo i ne znamo sta je (s obzirom da je diplomirao prosle godine) i tvrdi da su ljudi koji su underemployed - najmanje nenormalni (unreasonable).

Uzgred taj MBA bi trebao da pomogne ljudima od struke da posto napreduju u karijeri ovladaju i birokracijom da bi mogli da vode velike korporacije i poslove.
"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please16.03.2009. u 16:24 - pre 183 meseci
Citat:
barons: Ona moze da uradi nesto u marketingu, ali on, o kome je rec - ne.

Sledeca recenica :

"Michael Stearns, 30, earned his master's in business administration from Georgetown University in Washington in May 2008.
He says he is "basically looking to get into a corporate marketing environment" but is willing to try anything reasonable."

je neverovatno pretenciozna, cak i drska. Prakticno, Stearns odbia da radi bilo sta ispod njegovog nivoa, za koji zapravo i
ne znamo sta je (s obzirom da je diplomirao prosle godine) i tvrdi da su ljudi koji su underemployed - najmanje nenormalni
(unreasonable).


Nije toliko koliko mislis.

U principu ne volim da se hvatam za reci, pravopis, gramatiku u raspravama, ali mislim da si pogresno protumacio 'reasonable'
u njegovim recima, koje ne znaci 'normalno', ili suprotno od 'blesavo/budalasto', nego vise znaci 'odgovarajuce' ili 'u smislu ovoga
za sta sam kvalifikovan'.

Koliko sam shvatio sta je rekao - ono sto hoce je corporate marketing, ali nece odbiti ni ponudu recimo manje radionice koja
proizvodi srafove ukoliko ce mu uloga biti u marketingu (pa i za 10-15% manje para), ili marketing nekog novog proizvoda kojeg
mala firma tek pokusava da plasira na trziste.

Trziste radne snage u USA je prilicno selektivno, zato jer employer-i znaju da u svakom trenutku mogu da dobiju apsolutno do
detalja taj profil koji traze. Ako traze pastira za crne ovce sa belom pegom, dobice ga, i odbijace na konkursima hiljade pastira
koji su cuvali hiljade belih ovaca u sumama sa hiljadu vukova, i pastire koji su uz provaliju duboku 150 metara cuvali stotine
striktno crnih ovaca i nisu nikada izgubili ni jednu.

Bocno prilagodjavanje trzistu jako tesko ide (uzimanje srodnih poslova koje mozes da radis ali ti nisu fokus), a kasnije zna da
smeta u karijeri, tako da ljudi masu puta rese da radije cekaju da naidje match-ujuca prilika nego da prihvataju nesto sto ce
da im otupi profesionalni fokus i time im ugrozi pozicije kasnije kad dodju bolja vremena. Tako da je u principu zauzeo dobar
stav u pogledu toga sta trazi. Svaki malo spusteniji gard koji bi zauzeo mogao bi mnogo da ga kosta u ocima poslodavaca.

Ja licno mislim da on sigurno vec raducka neke poslice sa prijateljima (malo construction, mozda kasa u obliznjoj samoposluzi ili
na benzinskoj pumpi), ali da mu ne pada na pamet da recimo radi kao ucitelj u gimnaziji ili sekretar/blagajnik u nekoj ozbiljnijoj
firmi i da se preorjentise na nesto sto mu nije uza struka.

Takodje, nije nista neobicno sto ga je zavrsio u 30-toj, mada je malo na gornjoj granici dokle skole primaju. Obicno se i pocinje
posle nekoliko godina uspesne karijere u nekoj oblasti.

Okreni, obrni...na skali efektivnosti od 1-10, ovaj pokusaj zavisno od licnog ukusa onoga koji cita moze da ide od 4.5 do 6.5.
Najneobicnije u celoj prici je sto njegova supruga vapi za njega.

Sretao sam i mnogo izrazitije slucajeve - tokom prosle krize sam jedno jutro video (i popricao) sa zenom srednjih godina
normalno-do-dobrog izgleda koja je na glavnijoj gradskoj ulici (Van Ness) u SF-u drzala karton na kojem je pisalo 'out of work,
no health insurance, single mother of two, anything helps, job leads more than welcome'.

Citat:
Uzgred taj MBA bi trebao da pomogne ljudima od struke da posto napreduju u karijeri ovladaju i birokracijom da bi mogli da
vode velike korporacije i poslove.


Da, i ...?


[Ovu poruku je menjao milanche dana 16.03.2009. u 17:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..2-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Wife to employers: Hire my husband, please16.03.2009. u 18:52 - pre 183 meseci
... ko ce njemu da da velike poslove ?

Za mene je nezaposlen strucnjak za marketing oksimoron.
"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Wife to employers: Hire my husband, please

[ Pregleda: 3658 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.