Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate

elitemadzone.org :: MadZone :: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18367 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

David Reven
Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 10:37 - pre 183 meseci
Da li je neko dobio vec?
Ja sam dobio opomenu, oko 13 hiljada ukupno...
Da im platimo?
Ja sam za NE.
Racunajte>>
1 milion pretplatinika x 400 din
400 miliona dinara svaki mesec
pa gde idu sve te pare?
Gde bi isle te pare?
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.187.*



+5251 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 10:56 - pre 183 meseci
Mislim da je malo kasno, za neko "izjasnjavanje".

Kao prvo niko te i nije pitao da li si ZA ili DA ili NE. Obaveza je uvedena, i jedino zadovoljstvo moze da bude da placas i sudske troskove.

A gde ce pare da idu, pa to je zanimljivo pitanje, recimo da se slazem sa istim

Poz
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

David Reven
Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 11:06 - pre 183 meseci
NIKO i ne sme da me pita!!!
Uradicemo kontratuzbu zbog 90tih i tadasnje politike RTSa.
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

Laza80

Član broj: 32978
Poruke: 93
79.101.163.*



+1 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 13:24 - pre 183 meseci
Stvar je jednostavna. Ako nas ima dovoljno koji ne plaćamo, sudovi će biti zatrpani tužbama (tačnije neće moći sve da nas tuže). Ako nas bude malo, pretplatu će još da povećaju jer im se može (izgovora uvek ima: skočio evro, povećali se troškovi, kvalitetniji program, beovizija, evrovizija, univerzijada...)
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

David Reven
Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 13:39 - pre 183 meseci
jeste, ima mnogo razloga... prenosi skupstine, snimanje kojekakvih klanovskih serija o selu i seljacima, pa i o gradu ako cemo iskreno, i mi sve to treba da placamo, te "umetnicke vrednosti" Pavića, Kovačevića, Sekule i drugih nazovi umetnika...
U svetu se to rešava preko producenata, sponzora... ne preko čitavog naroda.

Za 400 miliona dinara i više, odnosno 4 milona EUR, možemo svaki mesec da pravimo zgradu televizije i avalski toranj na svakoj planini!
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.53.*



+558 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 13:52 - pre 183 meseci
Citat:
Zakon o radiodifuziji

Član 81.

Vlasnici radio i TV prijemnika imaju obavezu placanja radio--televizijske pretplate javnim radiodifuznim servisima, u skladu sa ovim zakonom.

Vlasnici radio i TV prijemnika placaju jedinstvenu radio-televizijsku pretplatu u istom iznosu na celoj teritoriji Republike Srbije.

Radio-televizijska pretplata (u daljem tekstu: pretplata) se placa na radio i televizijske prijemnike (u daljem tekstu: prijemnik) po domacinstvu i na prijemnike koji su povezani sa kolektivnim antenama ili prikljuceni na kablovski sistem.
Domacinstvo, vlasnik dva ili vise prijemnika, izuzev prijemnika u motornom vozilu, placa pretplatu samo za jedan radio ili televizijski prijemnik na istoj adresi.

Hoteli i moteli placaju pretplatu na svakih deset soba opremljenih televizijskim ili radio prijemnikom, a svako drugo pravno lice, vlasnik televizijskog prijemnika, placa pretplatu na svakih 20 zaposlenih koji su u stanju da primaju program.
Obaveza placanja pretplate nastaje od prvog dana narednog meseca od dana nabavke prijemnika.

Sva fizicka i pravna lica koja su vlasnici prijemnika duzni su da prijave nabavku prijemnika republickoj ustanovi javnog radiodifuznog servisa, a sa teritorije Autonomne pokrajine Vojvodine i pokrajinskoj ustanovi javnog radiodifuznog servisa. Obaveza prijavljivanja prijemnika ili prijavljivanja promene adrese ili sedista vlasnika prijemnika, nastaje u roku od 15 dana od dana pribavljanja, odnosno nastanka promene.

U slucaju otudjenja prijemnika, raniji vlasnik prijemnika je obavezan da placa pretplatu za sve vreme dok taj prijemnik ne odjavi, uz izjavu da ne poseduje drugi prijemnik.

Republicka ustanova javnog radiodifuznog servisa vodi evidenciju pretplatnika, sa svim licnim i drugim potrebnim podacima. Za teritoriju Autonomne pokrajine Vojvodine ove poslove obavlja i pokrajinska ustanova javnog radiodifuznog servisa.

Ustanova javnog radiodifuznog servisa ne moze da vrsi kontrolu posedovanja prijemnika na nacin kojim bi se ugrozila ustavna prava gradjana.


Prema tome, idemo na sud, a onda cemo prvo da vidimo gde je papir na kome sam potpisao da prijemnik imam i prijavio ga, a ako taj papir ne postoji, ili je na njemu falsifikovani potpis, onda cemo da vidimo dalje, a u medjuvremenu oni nek dokazu da imam prijemnik koji nisam prijavio. Ali to moraju da urade tako sto nece ugroziti moja ustavna prava, to jest uz nalog od suda. Propisi su propisi.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 14:09 - pre 183 meseci
I kome covek moze da prijavi da nema TV prijemnik?

na primer ja nemam nikakav tv prijemnik vec 2 godine, a placam pretplatu :S
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
212.62.56.*



+4 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 14:15 - pre 183 meseci
@David, Laza

Dzabe vam to, vise puta je receno da drzavu ne mozes da zaje*es...
Ako nista nije uradjeno PRE duga, sad je kasno. Sta traze to ce i dobiti, na ovaj ili onaj nacin....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 14:25 - pre 183 meseci
Ovo je sad žvakanje i prežvakavanje. Bile su već dve teme i lik koji je tužen i išao na sud je opisao kako je DOBIO parnicu.

Molim moderatora za zaključa ovu temu, a forumaše koji bi da nastave diuskusiju da uputi na već postojeće teme.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.static.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 14:38 - pre 183 meseci
Mora da se plati.. makar to bilo za 450 god.. http://www.blic.rs/zanimljivosti.php?id=83198
 
Odgovor na temu

Laza80

Član broj: 32978
Poruke: 93
91.150.107.*



+1 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 14:44 - pre 183 meseci
Citat:
zaraza: @David, Laza
Dzabe vam to, vise puta je receno da drzavu ne mozes da zaje*es...
Ako nista nije uradjeno PRE duga, sad je kasno. Sta traze to ce i dobiti, na ovaj ili onaj nacin....


Na koji način? Ne mogu da tuže milion domaćinstava! Da je razuma niko ne bi plaćao. Nemaju mehanizam naplate. Ranije je to bilo uz struju pa su ljudi morali da plaćaju. Sada stiže račun uz račun za struju, ali je nezavistan, tako da je lako izbeći plaćanje.
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

David Reven
Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 14:46 - pre 183 meseci
Izvini Java, ali ako imas neki koristan predlog ti kazi, ako nemas, ne moras da se podizes sa nekim zatvaranjem ovoga ili onoga, kao da mi tu trosimo tvoje ili necije izgubljeno vreme.
Demokratski je da kazes sta imas a ne da gasis i palis nesto na sta nemas pravo.

Tacno je da je mozda bilo sudskih postupaka ali ovo je novi momenat jer su konacno
poceli sa urucivanjem opomena [da ne kazem opomena pred iskljucenje].

U ovoj zemlji je sve preskupo ili skuplje, pocevsi od momenta kad se neko dete rodi,
treba ti tuce para za porodjaj, mozda nisi cuo ali sada traze i 20.000 din za prisustvo tvog lekara
10.000 ostaje Frontu...
pa o mitu i korupciji da ne govorimo, te babice, te hirurzi... [gledaj hapsenja onog za ucenu roma cije dete je teko obolelo]
te pelene, decja hrana sokovi

da ne govorim o djacima prvacima i njihovim potrebama, uopste skolovanju, fakultetu.

o ceni benzina i drugim porezima na ovo ili ono da ne govorimo...

Poenta je da se sve svodi na monopol RTSa i RRA koji maltene zajednicki odredjuju cenu TV pretplate
na osnovu njihovih potreba, odnosno moguce naplate... jer svesni su i oni da ne mogu svima da naplate
a onda ti prosek izadje 200 din po domacinstvu, manje-vise

e pa sad, zasto lepo ne kazu da im treba toliko i toliko, pa ko ima, nek da...
nemaju svi ista primanja u drzavi, posebno jadni penzioneri, seljaci i dr.

Neko ce da kaze 400 din pa sta... ali pitaj ti one dole ispod Nisa i samog nisliju kolika mu je plata?

S obzirom da mi nismo nivo Svedske, Nemacke ili Francuske, i da nikada necemo ni biti... logicno je da imamo visinu pretplate shodnu standardu. Ako je prosek u Srbiji 20.000 din i nemaju sva domacinstva 2 zaposlena roditelja, ne moze ni TV pretplata da bude 400 din da bi zaposleni u RTS imali 50.000 i vise hiljada platu.

Ne kazem da svi imaju tamo toliko ali dosta njih ima.

A pri tome gradjani su prisiljeni da gledaju reprize repriza od pre 20 godina...
ili da placam serijske klanove Pavic, Sekula...

Ako ces da se bavis poslom nadji pare pokreni proizvodnju, uzmi kredit...
Ako ces da snimas serije, filmove, budi producent, nadji sponzore... ne trazi pare od naroda...

Realno je da cena pretplate s obzirom na standard gradjana bude 100 din ili maks, 1,5 EUR
pa da ide po 1 pretplata za svaku kucu, a ne za auto pa za prikolicu, pa vikendicu, pa stalu i svaku supu koju posedujes a ima brojilo.

Milion domacinstava, 100 miliona mesecno... Malo li je?

A da se pri tome smanji broj zaposlenih u RTS i svim spoljasnjim redakcijama na realno potreban broj
a ne po potrebi rodjaka, ljubavnica, prijatelja i kupljenih radnih mesta!
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.209.*



+7 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 14:55 - pre 183 meseci
Tačno Java,i evo gde smo o tome pričali:

http://www.elitemadzone.org/t2...TS-TV-pretplati-pomoc-pravnika

Obzirom da imam neka iskustva potrudio sam se da,koliko to mogu,detaljnije objasnim problem.
Tada,a i sada sam mišljenja da u to ne bi trebalo niko bez advokata da se upušta,međutim upitaću vas samo jedno:
ŠTA MISLITE ZAŠTO JE DRŽAVA DOZVOLILA ADVOKATIMA DA BUDU PAUŠALCI?!?!

Srećno i ulažite PRIGOVORE U ROKU OD TRI DANA na dozvoljene predloge za izvršenje,pa šta bude!

Na Tijanićeve opomene se ne osvrćite(odnosno kako ko hoće)...
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.195.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 15:26 - pre 183 meseci
Mislim da se ovde desava jedan vid diskriminacije, tj. ako znamo da je po ZAKONU kosovo sastavni deo Srbije i znamo da tamo ama bas niko neplaca pretplatu niti drzavni organi nesto preduzimaju po tom pitanju onda smo mi samim tim zrtve diskriminacije po "teritorijalnoj" osnovi (damn :) ) .


www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

David Reven
Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 15:33 - pre 183 meseci
apsolutno tacno!
diskriminacija.
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.209.*



+7 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 15:40 - pre 183 meseci
Tačno je sve to što kažete i po pitanju diskriminacije i miliona evra koje bi Tjanić da nam ćapi,ali ako iole želite da se borite protiv toga(pretplate...za sada)
NE SMETNITE S UMA DA IMATE SVEGA TRI DANA ZA PRIGOVOR!!!

To vam je u ovom trenutku najbitnije da biste dalje mogli na sudu uspešno da se nosite sa Tijanićem.
 
Odgovor na temu

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
91.150.125.*



+1 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 15:41 - pre 183 meseci
13778 dinara.
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.219.*



+558 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 15:50 - pre 183 meseci
Citat:
David Reven: Realno je da cena pretplate s obzirom na standard gradjana bude 100 din
...
Milion domacinstava, 100 miliona mesecno... Malo li je?

Tacno, ali ti zaboravljas da imas posla sa bolesnim ljudima kojima je filozofija vec decenijama "bolje da ja zajebem trojicu i prodam im to i to po 1000 dinara, nego da to isto prodam po 100 dinara 5 hiljada puta" Bolest je tu u pitanju, i onaj vic o Mirku Marjanovicu i Milosevicu, ono, kad pita Milosevic Mirka, je li Mirko, imamo li mi, struju, benzin, brasno, secer, ovo ono, i ovaj sve odgovara "imamo" , a Milosevic pita, "pa sto se onda ovi ljudi bune" , a ovaj ce "pa oni nemaju". Sta on zna, seo tamo negde u fotelju i sam sebi razrezao platu 100,000 dinara, okruzio se sve sa takvima, "uspesnim bizmismenima" ovo ono, da postoje obicni ljudi to je i zaboravio, kao Nusic sto je opisao vlast http://www.yurope.com/people/n...ske/Branislav_Nusic/Vlast.html i njemu je 400 dinara sica. A to sto neko (ogromna vecina) ekonomise svaku paru pa mu je to hrana za 3 - 4 dana, ovog to bas boli uvo. Takvi su oni. Ma nek salju opomene, bas me briga, ćeraćemo se još, a za 450 godina neka salju i meni opomenu, ne pravim pitanje.b]

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 12.03.2009. u 17:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

trfgyuiktgufvh

Član broj: 173767
Poruke: 18
212.200.183.*



+7 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 16:03 - pre 183 meseci
Citat:
NIKO i ne sme da me pita!!!
Uradicemo kontratuzbu zbog 90tih i tadasnje politike RTSa.


Citat:
Stvar je jednostavna. Ako nas ima dovoljno koji ne plaćamo, sudovi će biti zatrpani tužbama (tačnije neće moći sve da nas tuže). Ako nas bude malo, pretplatu će još da povećaju jer im se može (izgovora uvek ima: skočio evro, povećali se troškovi, kvalitetniji program, beovizija, evrovizija, univerzijada...)


Kao sto neko napisa, stvar je 100 puta dosad prezvakana. Cemu ovo pisanje ako necemo da pokrecemo inicijativu. Ja necu da cekam da mi dodju opomene (na 3 rate jos nude, blazeni i premilostivi rts) pa da dizem galamu, ajde da je dignemo sad, svi, organizovano, udruzeno, sta bi bre sa tim...
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

David Reven
Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate12.03.2009. u 16:21 - pre 183 meseci
Slazem se da treba da se udruzimo i osnujemo Udruzenje gradjana koje bi se bavilo zastitom svojih prava
pa i po pitanju RTSa ali i drugih. Mozda ih vec i ima, ali nesto slabo funkcionisu.
Kako poceti, skupiti clanove?
Odavde, elitemadzone.org ???
Facebook?
Preko novina?
Preko RTSa he he?
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: TV pretplata u Srbiji - pocele opomene i nalozi za 3 rate

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18367 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.