Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?

[ Pregleda: 8965 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
62.193.129.*



+2 Profil

icon Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?28.11.2003. u 16:23 - pre 247 meseci
Zale mi se moji prijatelji da im rad na kompjuteru oduzima mnogo energije. Neki misle da im kompjuter na neki nacin "krade" njihovu zivotnu energiju?
To sam i ja primetio. Kompjuter,i rad na njemu vas toliko isrcpi kao da ste rudar koji radi pod zemljom.
Kada zavrsim rad na kompjuteru moja potkosulja,i kosulja su potpuno mokre od znoja?
Kakva su vasa iskustva sa vasim kompjuterima,i da li smatrate da ste usamljeni zato sto toliko vremena provodite za kompjuterom?
Mnogi momci se "zabavljaju",i vise vremena provode za svojim kompjuterom,nego sto izlaze sa devojkama,ili ortacima u provod???
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.62.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?28.11.2003. u 17:59 - pre 247 meseci
Popularni citat: "Ma vama sto radite za kompjuterom je lako, sedis ceo dan i zajebavas se a kompjuter sve sam odradi. Dodji malo kod mene da vidis kako se radi..."
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?28.11.2003. u 18:31 - pre 247 meseci
Citat:
Pandora 58:
Mnogi momci se "zabavljaju",i vise vremena provode za svojim kompjuterom,nego sto izlaze sa devojkama,ili ortacima u provod???


Mrzim reč "provod". Verovatno zato što živim u Subotici pa je tako nešto dosta retko (skoro svi stanovnici Subotice se žale na ovo). Reč "druženje" mi nekako više odgovara.

Ne znam zašto sam vam ovo ispričao...u svakom slučaju ne može da škodi.

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?29.11.2003. u 01:49 - pre 247 meseci
Citat:
bluesman:
Popularni citat: "Ma vama sto radite za kompjuterom je lako, sedis ceo dan i zajebavas se a kompjuter sve sam odradi. Dodji malo kod mene da vidis kako se radi..."

Pa kako drugacije moze da ti izgleda tip ili tipica koji sedi za racunarom i ne pomera se 7, 8, 9, 10, ... sati ???

Dobro pitanje bi bilo: Koliko dugo mozete da izdrzite bez racunara?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?29.11.2003. u 07:53 - pre 247 meseci
Uffff... dosta tesko pitanje. Pa recimo da posle 12 sati bez neta pocinju prvi znaci apstinencijalne krize. :)
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.070.dsl.concepts.nl



+3 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?29.11.2003. u 12:14 - pre 247 meseci
Pa zavisi sta radis za racunarom... Ima poslova koji ne zahtevaju gotovo nikakav niti fizicka niti mentalni napor. Sa druge strane, neko ko projektuje sisteme, taj isti, sedi za racunarom, ima sastanke sa malim milionom ljudi od koji svako ima svoje zelje (od toga da mu buduci sistem bude stavljao kafu ujutru, ali da moze i da racuna na guzvu u putu, pa da mu se ista kafa ne ohladi, do toga da finansijki sistem moze real time da vrsi transakcije, koje ce biti kriptovane, ali opet da...).

Prema tome, rad za racunarom moze a i ne mora biti naporan.

A koliko dugo bez kompa? Pa mogu i par dana, ali samo kada odem na odmor u Beograd, pa imam lepsih stvari da radim :-)

Poz,
Sale

PS. God bless ADSL :)
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?29.11.2003. u 14:30 - pre 247 meseci
Ma komp iscrpljuje bas ono ...
Ja kad radim neki projekat posebno one sajtove sa gomilom aplikacija i scripti onda sedim ko zombi i kucam dok ne dodjem u stanje da moram da legnem, pa posle opet znate vec Programming is 99% fun and 1% coffee...

A mogu da izdrzim i mesec dana bez kompa komotno :))))
(naravno u slucaju da imam nesto mnogo bolje od toga na primer letovanje na nekom egzoticnom ostrvu sa devojkom etc, ali bih proverio da li na tom ostrvu ima internet caffe cisto da pogledam mail:))))
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.rcub.bg.ac.yu



+2 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?29.11.2003. u 15:20 - pre 247 meseci
Zovem ja ortaka:"Sta radis?".Nasmejano mi kaze:"Evo lezim u mraku na krevetu i gledam u plafon".Pitam ja "Sto?". Kaze covek, komp mu se pokvario, ne zna sta da radi.

Meni isto "rad" na kompjuteru oduzima puno dnevnog vremena. Bez net-a mogu koliko hoces, ali bez kompa... Kada se bio pokvario na jedno mesec dana, bilo mi je kao da mi je pao tezak kamen. Odradio sam kilo stvari za koje "nikad nisam imao vremena" i osecao sam se mnogo lepse...
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.beograd-1.tehnicom.net



+2 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?29.11.2003. u 16:02 - pre 247 meseci
Ja sam zahvalan mom najboljem prijatelju,programeru,i studentu matematike sto me je zainteresovao za kompjutere. On mi je predlozio da mi kreira sajt da bi imao cime da se zanimam u slobodno vreme,i zahvaljujuci njemu,sam preko interneta upoznao mnogo interesantnih prijatelja od Kalifornije do Australije.
Kada radite nesto rekreativno kao ja onda je rad na kompjuteru pravo zadovoljstvo.
Razume se,voleo bih da mogu da zakupim vreme na nekom super kompjuteru i da onda izracunavam broj Pi do,na primer,tri milijardite decimale,ili neki drugi iracionalni broj.
Da li je vama poznato da li su naucnici mozda radeci na super kompjuterima dosli do zakljucka da je svemir vestacki stvoren?
Uostalom sta je kosmos nego jedan dzinovski super kompjuter!

 
Odgovor na temu

BOOK
Beograd

Član broj: 9769
Poruke: 117
*.231.EUnet.yu

Jabber: BOOK@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?29.11.2003. u 17:52 - pre 247 meseci
Citat:
Pandora 58:
Razume se,voleo bih da mogu da zakupim vreme na nekom super kompjuteru i da onda izracunavam broj Pi do,na primer,tri milijardite decimale,ili neki drugi iracionalni


Toliko moze i na PC-ju. Ja sam izracunao za 36 sati do pola milijardite decimale broj pi. Trebalo bi mu nesto vise od nedelju dana za 3 milijarde. Inace, radi se o 1.4GHz, mada kazu da je RAM jos bitniji (imam 256MB).

Javi mi se na mail ako zelis programe za racunanje.
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
62.193.129.*



+2 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?29.11.2003. u 22:44 - pre 247 meseci
Za "Book",
Sutra cu ti poslati e-mail u vezi broja Pi.
Moji prijatelji matematicari misle da se u nekom od iracionalnih brojeva mogu pronaci skrivene poruke?
Treba poci prvo od broja Pi,jer intuitivno predosecam da negde posle tri milijardite decimale mogu zaredjati samo nizovi nula i jedinica. A svi vi znate sta to znaci!
Predpostavljam da ako "naletimo" na te nizove nula i jedinica da ih onda mozemo pretvoriti u slike,i poruke?
Siguran sam da je Kreator namerno sakrio sofisticirane poruke u nekim od iracionalnih brojeva. Danas smo u stanju,pomocu super racunara,analizirati te iracionalne brojeve,i ko zna,mozda u njima pronaci neke skrivene poruke?
Ja mislim da je svemir vestacki stvoren.

P.S. Ohrabrio bih te da nastavis analizu broja Pi,jer sam siguran da se negde moraju pojaviti samo nizovi nula i jedinica. S obzirom da su nasi matematicari jedni od najboljih u svetu mislim da bi Srbija trebala da investira novac u kupovinu jednog super kompjutera. Ta investicija bi se vrlo brzo isplatila.
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter 30.11.2003. u 00:29 - pre 247 meseci
Citat:
Treba poci prvo od broja Pi,jer intuitivno predosecam da negde posle tri milijardite decimale mogu zaredjati samo nizovi nula i jedinica. A svi vi znate sta to znaci!
Predpostavljam da ako "naletimo" na te nizove nula i jedinica da ih onda mozemo pretvoriti u slike,i poruke?


Stara fora, Karl Segan - "Kontakt". BTW, tesko verovatno:) Mogu da budem siguran da ce se posle tri milijardite decimale zaredjati nizovi 0,1...9 jer je konstanta , koju mi poznajemo, ma koliko mi to zeleli, ipak samo predstava konstante napisane u dekadnom sistemu. Tako da...nista
 
Odgovor na temu

iinmii
Nikola Marić
Novi Sad

Član broj: 14098
Poruke: 84
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?30.11.2003. u 01:08 - pre 247 meseci
Za sve pi frikove http://www.boo.net/~jasonp/pipage.html
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.beotel.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?30.11.2003. u 17:29 - pre 247 meseci
Na mene komp ima isti efekat kao i hrana: ako sam skroz budan i odmoran, umori i uspava me malo, a ako sam mrtav umoran i spava mi se, onda me malo razbudi... Uvek me negde drži oko sredine...

(Uhhh, povukao sam paralelu između kompa i hrane?! Hesus... =)))
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.yubc.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?01.12.2003. u 07:54 - pre 247 meseci
Ja mogu bez računara 10-tak dana, pa čak i mesec dana. Najjača mi je bila partija šaha prošle godine kada smo drugar i ja igrali u sledeće uloge: drugar se neće kupati prva 3 dana na moru (igrali smo dan pred njegov odlazak u Bugarsku), ja neću koristiti računar 10 dana. Pogađate ko je dao 2,5 ispita u septembarskom roku 2002.

Zanimljivo je da uglavnom gubim vreme za računarom. To ne važi u slučaju kada pišem neke radove ili kada tražim nešto na net-u. Posle godinu i kusur dana traganja (iskreno da vam kažem, jedva da sam 5 puta tražio za to vreme) našao sam solidan kompajler (lcc32) za C. Koliko sam video, ne bi trebalo da ima problema ako na njemu rimenjujem gradivo iz knjige "programski jezik C" iz 1992., iako imam problema sa najprostijim programom: Hello, world . Mozda ne radi jer sam umesto "Hello, world" stavio "Dje si, covece". Moraću da pogledam po ES-u šta bi trebalo da uradim po ovom pitanju (ne, neću da igram ruski rulet).

Gubite li i vi vreme za računarom ili uglavnom radite na njemu? Ja pokušavam da zaradim malo parica od rada na njemu.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

sudyxor
BGD

Član broj: 3535
Poruke: 126
194.247.209.*



+8 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?01.12.2003. u 11:00 - pre 247 meseci
Radim za racunarom nekoliko sati dnevno, ali kada leti opalim mesec-dva na more i ne pomislim na isti, a kamoli da ga koristim... dakle nisam zavisnik.
A da krade energiju, sve zavisi koje sajtove posecujes :-))) Salim se, pretpostavljam da je ovaj post aluzija na ono poznato "nekada sam imao zivot, a onda sam kupio modem!"

Justice for Calimero and cracker for Poly
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Da li vam kompjuter 01.12.2003. u 11:25 - pre 247 meseci
Mozda je bolje pitanje: Da li gasite racunar u toku dana?
Znam kad sam ga dobio kao klinac (j jos uvek imam isti PC), to je bilo 1 sat igrica, pa ga ugasim. Posle 3 sata opet 1 sat igrica, pa ga ugasim. Sada mi stalno stoji upaljen, pa kad mi nesto treba...
 
Odgovor na temu

L I L I T
nadmin

L I L I T
Član broj: 2437
Poruke: 868
195.252.80.*

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?02.12.2003. u 08:34 - pre 247 meseci
hm pa sad ...
dal krade il ne ...
rekla bih da ja kradem njemu više enrgije nego on meni
(sinoć mi je na mom kompu riknula matična,posle dužeg vremena)
nije mogao komp da me izdrži :)
pa zaključite sami ...
ko kome ovde... krade ...energiju ;)

inače mogu bez kompa neko vreme ...dana il šta već ,ovisno od toga šta radim ... ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam kompjuter "krade" vasu energiju?

[ Pregleda: 8965 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.