Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peugeot 206 - problem sa ručicom žmigavaca

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peugeot 206 - problem sa ručicom žmigavaca

[ Pregleda: 16781 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igiton
Nis

Član broj: 20300
Poruke: 18
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Peugeot 206 - problem sa ručicom žmigavaca02.02.2009. u 16:03 - pre 185 meseci
Molim vlasnike Peugeot-a 206 da mi kažu da li imaju problema sa ručicom za žmigavce. Kod mene je ta ručica labava i kada dam žmigavac za skretanje udesno, prilikom ispravljanja volana ručica se umesto povratka u neutralni položaj prebaci na levi žmigavac. Ovo je vrlo iritirajuće prilikom vožnje jer moram stalno da rukom vraćam ručicu u neutralni položaj. Da stvar bude gora, kupio sam polovni ablender (kod pežoa 206 su ručica za svetla i žmigavce, ručica za brisače i ručica za menjanje kanala na radiju izjedna na jednoj "raketi" tako da se ne mogu pojedinačno menjati). Ali imao sam nesreću da se i taj polovni potpuno isto ponaša.

Imam utisak da je plastika koja treba da "okine" ručicu u neutralni položaj slaba i da se vremenom izliže tako da počne loše da radi pa pretpostavljam da ima još ljudi koje muči isti problem.

Zna li neko koliko košta nov ablender za pežo 206 1.4 2002. godište?
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 275



+63 Profil

icon Re: Peugeot 206 - problem sa ručicom žmigavaca02.02.2009. u 18:24 - pre 185 meseci
To ti je standardni i dobro poznati problem na velikom broju Pezoovih modela iz odredjenog perioda. Desavalo se da se rucica polomi, izgubi kontakt, itd... Nekim korisnicima je Peugeot (ne kod nas, nego preko) menjao ceo sklop i vise puta za vreme trajanja garancije. Uglavnom se na internetu slazu da je u "novijim" serijama ablendera (tako se ceo sklop zove, mada ga zovu i COM unit, switch box, itd...) problem resen. Meni se isto slomila rucica zmigavca na novoj 307 posle mesec dana - zamenjena u garanciji.
Jedino pravo resenje (po meni) je da kupis nov, a cena se krece oko 200€. Kao sto si i sam iskusio, kupovina polovnih delova, nije uvek resenje...
Ako budes kupovao, obrati paznju na to koje funkcije ima, jer postoji bezbroj varijanti (zavisno od opreme u vozilu). Pravi prodavac ce naci odgovarajucu varijantu na osnovu VIN broja vozila (broj sasije). Mozes da ga kupis u Veranu, ili u nekoj od firmi koje uvoze delove za Peugeot/Citroen - ovo moze da bude jeftinija varijanta od Verana.

Inace, ako si vlasnik Peugeota, preporucujem ti da se (besplatno) registrujes na sajtu: http://public.servicebox.peugeot.com/
posle toga samo unesi VIN svog vozila i dobices sve podatke o njemu i ugradjenim sklopovima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Peugeot 206 - problem sa ručicom žmigavaca04.12.2014. u 20:29 - pre 114 meseci
da ne otvaram drugu temu , zna li neko gde se u pezou 206 nalazi onaj mali zvucnik sto pisti kad ne vezes pojas ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peugeot 206 - problem sa ručicom žmigavaca

[ Pregleda: 16781 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.