Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH

elitemadzone.org :: TechZone :: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20298 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..7-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH01.02.2009. u 13:15 - pre 184 meseci
Potrebna mi je odgovarajuca busilica na baterije radi potrebe zavrtanja srafova na drvo ili zid. Eksploatacija je dnevno, 5 radnih dana svaki dan oko 100 srafova. Sef mi preporucuje da uzmem Makitu, medjutim meni se svidja BOSCH jer sam vec kupio IXO III full pack i veoma sam zadovoljan. Takodje drugar mi je dao 12V B&D i OK je. Ono sto mene interesuje je:

- koji se parametar gleda kod zavrtaca, snaga, brzina ?
- da li je baterija vaznija od mehanike jer je on kriticniji deo pre nego mehanika. Sta mislite o Li-jon tehnologiji BOSCH-a ?

cao


"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

slatky

Član broj: 138823
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH01.02.2009. u 20:29 - pre 184 meseci
neceš pogriješit ni sa jednom od tih uzimajuči u obzir plavi bosch. li-jon je sad aktuelan i kod aku bušilica i bolji je od starih tipova, mada ni oni nisu loši kod poznatih proizvođača. kod mene bosch radi (ne profesionalno) već 8 godina i baterija je još uvjek dobra. veća voltaža znači i veću snagu. gledaj samo da imaš dvije mehaničke brzine a ne samo na prekidaču
 
Odgovor na temu

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..7-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH01.02.2009. u 20:49 - pre 184 meseci
mislis da ima cekic ?
"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH02.02.2009. u 00:03 - pre 184 meseci
Mislim da je mislio bas na dve brzine, ne na cekic. Obicno je veca brzina namenjena za busenje, sporija za srafljenje. Takodje bi trebala da ima regulaciju snage, da prokliza kada predje odredjenu snagu, korisno kada srafis u neke mekse materijale da ne bi prosao sraf kroz njih.
Ja koristim trenutno makitu. Koristio i bosh, gomilu no name, kao i gomilu raznih el. srafcigera. Moze da se desi da ti i neka jefina zavrsi posao, ali prednosti firmiranih su uglavnom kvalitet alata, trajnost, dug rad sa jednom baterijom, dobar balans u ruci itd. Ovu makitu je kupio kolega i na pocetku mi je izgledala skupa, placena 180e pre neku godinu, u koferu imas 2 baterije, lampu, punjac. Baterija je puna za otprilike 1h. Nakon sto smo je koristili na milion mesta sada mi deluje poprilicno jeftino. Jednostavno je zamenila klasicnu busilicu i za busenje u za srafljenje, busi metal bez problema, osim za busenje u beton, tu takodje koristimo makitu, ali onu ve`lku na struju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9447
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH02.02.2009. u 08:39 - pre 184 meseci
Da i ja kažem neku reč. Sve tri su DOBRE. To je nesumljivo, i nećeš pogrešiti ma koju da kupiš.

Ipak, ako baš hoćeš da ih poređamo po kvalitetu brenda, prva je svakako Makita, pa Bosch, pa B&D. Ipak, nemojmo zaboraviti da svaki brend ima "entry level" i top modele. Tako da i to treba uzeti u obzir.

Uvek je bolje kupiti model sa većom voltažom. Po kvalitetu baterija, LiIon je svakako bolje od NiCd.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH02.02.2009. u 10:18 - pre 184 meseci
Makita kolega , sve ostalo je manje vise bolje, neudobno za rad ili skuplje
Samo da ti kazem da bosch radi sada dosta u kini kao i metabo, dok je makita iskljucivo made in JAPAN

Kvalitet+prakticnost+cena+servis=MAKITA

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH02.02.2009. u 13:02 - pre 184 meseci
Imaš one male plave Bosch GSR 10,8V-LI
http://www.youtube.com/watch?v=nbeefoQI5sI&NR=1
Ima momenta kao 15 tih IXO :) preterujem, ali svakako je IXO smešan pored toga, ja imam onaj prethodni IXO bez zamene glave i probao sam ovaj plavi GSR, nisu ni za porediti.

Ako hoćeš aku bušilicu, uzmi u obzir i DeWalt.
DeWalt DC728KA je kod nas često u upotrebi i košta manje od 20k din a ako je to skupo, imaš DC740KA ili K2 (malo jača baterija), može da se nađe i za ~11k din.
To je u rangu ovih Makita i plavog Bosch-a, 12V, do 1h za punjenje, do 2Ah baterija.
DeWalt je odličan za aku alat i imaju ponajveći raspon modela i po voltažama. Ali jeste malo i skuplji od recimo bosch-a (plavog, naravno) koji takođe ima odličan izbor i povoljnih modela sa 14.4V recimo.

Po nekom pravilu je aku alat bolji, jači, ako ima veću voltažu. Ali sve to preko 12V košta preko 15k din.
I to je alat koji se višestruko isplati, recimo ja imam ovaj 740KA i sad mi je žao što nisam ranije probao 728KA makar bio toliko skuplji, bolji je višestruko (oseti se pri radu).

I još jedno, a često se ponavlja pa nije zgore ponoviti.

hobi - profi:
zeleni bosch - plavi bosch
Black&Decker - DeWalt

Makita nema hobi liniju, Hitachi je kod nas slabo zastupljen kao i Ryobi i Milwaukee a i Hilti u toj grani, a sve su to profesionalni alati.
Skill ima neku profi liniju, Skill Masters serija.
Kod akumulatorskog alata najskuplja je baterija, ako se posao širi i na slične primene, može da se razmisli o kupovini ostalog aku alata i tu je bitno samo držati se jedne voltaže (što veće). U principu su svi ti profi alati manje-više jednakog kvaliteta, ja bih ti savetovao da obiđeš par većih radnji i da probaš po jednu od svakog i tek onda doneseš odluku. Takođe pogledaj i ko koliku garanciju daje. Na dužu eksploataciju tih par k din gore dole se ipak anulira.

LiOn baterije su u ekspanziji a veći alati s takvima su prilično skuplji, ali ovi mališani (kao onaj bosch gore) su odlični.




 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH02.02.2009. u 17:03 - pre 184 meseci
Ima i makita ta od 10,8 volti ,radio sam s njome , imas i obicne i impakt (UDARNE) koje imaju mnogo veci moment, naravno nije ni dewalt los
A ako bas imas puno para zna se sta se uzima Fein,Hilti,Protool i RIDGID
A kad ovako uzimas uzmi makitu i nema sta da razmisljas dali je bolje ovo ili ono, ako naidjes i na HITACI naravno moze i on
Ryoby je onako , srednja zalos, B&D je hoby alat kupio ga dewalt, nekad je B&D imao profesionalni alat koji je stvarno bio dobar crne boje, to znaju ovi Majstori veterani

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

millko
MAMAS-namjestaj po mjeri,okovi za klizna
vrata,... www.mamas.ba

Član broj: 64074
Poruke: 358
79.142.1.*



+1 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH02.02.2009. u 19:40 - pre 184 meseci
kod mene,bar sto se tice plocastog namjestaja primat uzima makita i bosch.obje su mislim 10 mm samostezujuca glava,ne znam koliki je napon.profesionalno se koriste,oko 6-7 sati rada dnevno.traju vec 3 god,s timd a sam makitu kupio polovnu,dok bosch sam uzimao kao novog (4 komada).
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH03.02.2009. u 10:59 - pre 184 meseci
Aha , pa fino , te od 10 milimetara sto steze futer to su od 9,6 volti najverovatnije ili od 10,8v

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

sarmudin

Član broj: 82990
Poruke: 211
89.164.167.*



+1 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH04.02.2009. u 22:15 - pre 184 meseci
ja cu samo rec onog malog boscha 10.8 LI-Ion zaboravi jer je jedan od vecih dreqova. Mi smo nedavno rashodovali 3 komada nakon isteka garancije jer je stalno nesto stekalo...
moj savjet je uzmi plavi bosch cini mi se PSB 14400 (ili tako nesto, uglavnom 14.4V) ima 2 mehanicke brzine, 2 baterije (traju jako dugo), dobar balans iako defnitivno tezak, momenta da te spakuje na hitnu bez problema.
Inace ko iz sale busi metal i u zid zavidava turbo vijke od 20cm...
Komad alata s kojim smo se preporodili i koji je za svaku preporuku.
E da cijena je oko 200 eura

p.s. uzmi i metabo u razmatranje
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH05.02.2009. u 08:36 - pre 184 meseci
PSB su zelene vibracione bušilice a GSR plave aku

http://www.bosch-pt.co.uk/bopt...division=gw&ccat_id=101327

Obična metal hibrid ili litijum jonska baterija? Koji tačno model...
 
Odgovor na temu

sarmudin

Član broj: 82990
Poruke: 211
*.dsl.iskon.hr.



+1 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH05.02.2009. u 10:41 - pre 184 meseci
moja greska oko oznake...
to je bas ovaj model http://tinyurl.com/cc6bbx
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH05.02.2009. u 13:28 - pre 184 meseci
Taj mali bosch od 10,8V sluzi vise za poslve kada se radi na nekoj visini, zbog svoje velicine i tezine i snage, drzao sam i ovaj bosch od 14,4 volti, nije los ,
moja preporuka ti je da uzmes ovo

Daleko je udobnija od boscha i laksa i izdrzljivija baterija( u praksi dokazano )

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9447
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH05.02.2009. u 14:16 - pre 184 meseci
Metabo rules !
Ono šta sigurno znam, je da je u svim tehničkim robnim kućama u Nemačkoj, Metabo uvek izdvojen, kao poseban i najskuplji alat. Imaju sledeći slogan: Work, don't play !

Edit: Marko je sasvim u pravu, pomešao sam dva brenda sa sličnim imenima


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 06.02.2009. u 10:17 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH05.02.2009. u 18:43 - pre 184 meseci
Citat:
Java Beograd:  Work, don't play !


Ne malo si pomesao to pise na metabo alatima
ali nema veze , jeste da je makita u nemackoj jedna od najprodavanjih , presla je boscha ,

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9447
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH06.02.2009. u 09:17 - pre 184 meseci
^Da, naravno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

miki321
kuca
Banja Luka

Član broj: 27787
Poruke: 486
*.teol.net.

Jabber: miki321@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH21.06.2009. u 11:40 - pre 179 meseci
evo sada sam ugledao temu
pa da ne otvaramo novu


treba mi neka profi akumulatorska busilica, posto mi je dosadilo da servisiram vise ovaj zeleni i plavi bosch (odlaze prekidaci i motori )
bavim se izradom plocastog namjestaja
tako da ce alat biti u upotrebi dnevno 5-6 sati i tkao 6 dana u sedmici

sta je sada aktuelno od modela
vidim da se preporucuje Makita,DeWalt
nesto ne bih Bosch ( na ovoj jednoj plavoj prvo crkle cetkice (mora novi motoric), sad crko prekidac ... na zlenim isti kvarovi )



jel isplatnije uzeti negdje vani preko interneta
da li je jeftinije? i gdje ?
DFI Lan Party SLI-DR;AMD 3200+ Hyper 6 ;Corsair XMS PC 4400 CL2.5; WD 200GB Sata 2;Gigabyte 7800GT;Lc Power 6550G black 14cm fan;Nec 3540a;Samsung 930BF;UPS Mustek 1000VA
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH21.06.2009. u 13:12 - pre 179 meseci
Pod br.1 makita, posle bi uzo Dewalt, inace preporucujem ti 14,4V i 2,6Ah , komsija stolar je ima, sa 2 bateije mozes raditi 5-6 sati onako solidno, i tako ce ti trajati najmanje 5 godine baterije
Bosch je sada vrlo los pogotovo ovo sto se radi u malaziji



pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH21.06.2009. u 13:17 - pre 179 meseci
A imas i ovu koja je sa Nicd batrijama i 2Ah (ona je nesto jeftinija) ja je licno imam i nema sta prezadovoljan sam, cak je i padala sa krova i sve je to prezivela



pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zavrtac/Busilica na baterije, parametri - Makita, B&D i BOSCH

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20298 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.