Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crko kompresor ili...?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crko kompresor ili...?!

[ Pregleda: 4383 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strzoraja
Igor Zoraja
Komercijalista
Bgd

strzoraja
Član broj: 145281
Poruke: 12
93.86.45.*



Profil

icon Crko kompresor ili...?!10.01.2009. u 20:34 - pre 185 meseci
Molim Vas za pomoc. Imam Glanz klimu vec 1 godinu i u septembru sam obnovio garanciju za jos 1 godinu dolaskom njihovog servisera.
Sinoc sam slucajno upalio klimu zaboravljauci da je napolju -11c i posle nekih 15 minuta rada spljne jedinice (unutrasnja nije radila) izbacio mi je osigurac. Danas kad je temperatura se malo normalizovala pokusao sam ponovo, ali ovaj put je samo spoljna radila nekih pola sata i sama se ugasila a posle je opet izbcio osigurac. Cevi (bakarne) prilikom rada bile su hladne. Majstor koji mi je ugradio klimu je rekao da je crkao kompresor ili kondezator. Molim Vas za odgovor da li se produzenje garancije odnosi na kpl uredjaj? i da li je moguce da klima nema neku zastitu tj. da se sama ugasi kad je temp. jako niska napolju, a ne da odmah crkne komresor. Unapred Vam hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Crko kompresor ili...?!11.01.2009. u 15:17 - pre 185 meseci
U uputstvu pise da klima radi od X do Y stepeni, ako je temp bila niza od navedene sam si kriv....
 
Odgovor na temu

strzoraja
Igor Zoraja
Komercijalista
Bgd

strzoraja
Član broj: 145281
Poruke: 12
93.86.93.*



Profil

icon Re: Crko kompresor ili...?!12.01.2009. u 21:42 - pre 185 meseci
U upustvu koje sam dobio kako na engleskom tako i na srpskom nigde ne pise na kojoj spoljnoj temperaturi od - do moze da radi klima.
Mene interesuje kako je moguce da odmah crkne kompresor i ako nema neku zastitu. Inace hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Crko kompresor ili...?!12.01.2009. u 21:51 - pre 185 meseci
Citat:
da li se produzenje garancije odnosi na kpl uredjaj?


To zavisi od uvoznika i njegovih "pravila".PVF je na Galanz davao garanciju na kompletan uredjaj tokom sve tri godine (uz obavezan godisnji servis).
U svakom slucaju,ako je u pitanju kompresor(mada ne verujem),garancija ga pokriva i nema razloga za brigu.
 
Odgovor na temu

strzoraja
Igor Zoraja
Komercijalista
Bgd

strzoraja
Član broj: 145281
Poruke: 12
*.ith.co.yu.



Profil

icon Re: Crko kompresor ili...?!13.01.2009. u 10:59 - pre 185 meseci
Evo sad mi je bio majstor koji mi je i bio u redovnom servisu i konstatovao je da je "crko" kompresor. Klima je kupljena kod StellSoft-a (preko majstora) i u garanciji pise na kpl uredjaj. Medjutim majstor mi kaze da oni ne priznaju reklamaciju na kompresor u zimskim uslovima posto je tesko dokazati da li je klima koriscena na -15c ili -1c. Da li je neko imao ovakvih problema sa garancijom.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Crko kompresor ili...?!13.01.2009. u 17:54 - pre 185 meseci
Nazovi direktno uvoznika i objasni mu svoj problem.Pre toga pazljivo procitaj uslove garancije.Ako se nigde ne spominje temperaturni opseg rada uredjaja,sve je jasno i kvar mora da bude otklonjen u sklopu garancije.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Crko kompresor ili...?!13.01.2009. u 20:40 - pre 185 meseci
5 godina mi je jedino grejanje u lokalu klima.Housel 12-ista po izgledu kao Midee .Prosle zime sam imao kvar na njoj.
Krene da bruji i iskoci osigurac.Imam prijatelje servisere iz jednog veceg NS servisa u Salajci koji su sredili ocas posla.
Riknuo kondezator.Malo mi je cudno da je kompresor crkao a ne nesto drugo.Inace kad greje klima je skroz zaledjena sa spoljne strane ledom
debljine 2cm ali samo do defrosta.Ja bih zvao jos nekoga da utvrdi kvar.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Crko kompresor ili...?!14.01.2009. u 00:29 - pre 185 meseci
Moderatori, trebali bi ovu temu da premestite u klimatizaciju i belu tehniku


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

strzoraja
Igor Zoraja
Komercijalista
Bgd

strzoraja
Član broj: 145281
Poruke: 12
212.200.212.*



Profil

icon Re: Crko kompresor ili...?!13.03.2009. u 19:02 - pre 183 meseci
Evo posle x dana, danas mi je serviser doneo novu spoljnu jedinicu za klimu. Iz Steelsoft-a su priznali reklamaciju. Svaka cast na profesionalnosti uvozniku i serviseru. Inace hvala svima na pomoci i sugestijama.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crko kompresor ili...?!

[ Pregleda: 4383 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.