Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9172 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama27.12.2008. u 21:40 - pre 185 meseci
Cesta je pojava na Internetu da kad neko slika svoj automobil, pre postavljanja slike na internet on u photoshop-u payljivo obrise brojeve na registarskoj tablici. Nikad mi nije bilo jasno zasto.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
89.216.67.*



+43 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama05.01.2009. u 21:07 - pre 185 meseci
A zasto bi se video?Bezveze..Reg broj govori mnogo toga o vlasniku, zasto to mora ceo svet da zna..
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
212.200.214.*



+218 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama19.02.2009. u 23:21 - pre 183 meseci
Jeste da je zastarelo ali moram da pita.
Kako recimo tebi broj govori mnogo o vlasniku?
Da li ti taj broj umesto u oglasu mozes da vidis i ovako na parkingu?

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 00:22 - pre 183 meseci
Citat:
VladaSu: Da li ti taj broj umesto u oglasu mozes da vidis i ovako na parkingu?

Upravo to sam imao na umu - da li ti isti koji kriju broj u oglasu na internetu cine to isto na parkingu, narocito ako na prozoru automobila stoji natpis "prodaje se"?
Mene skrivanje tablice asocira na neku prevaru - neko ko uopste nema auto ga prodaje preko interneta kako bi od naivnih uzeo neku kaparu preko Western Uniona. To mi je logican razlog - da ne krije tablicu, neko bi prepoznao registraciju i prijavio ga policiji. Ima li jos makar jedan logican razlog koga ne mogu da se setim?

@Milan Gligorijevic
Cemu premestanje? Jedina tema diskusije je anonimnost i privatnost. Jedino ako mislis da ce se u Madzone lakse naci odgovor zbog vece posecenosti?
 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

voodoosin
Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 09:25 - pre 183 meseci
u usa to donekle ima smisla, ne znam za ostale zemlje. ameri su prilicno paranoicni, a kako i ne bi bili kada je identity theft jako zastupljena pojava u usa. tako se uglavnom unistava/prikriva sve sto odaje ikakve licne informacije, pa makar to bilo samo ime i prezime ili adresa. tako ljudi unistavaju junk postu u rezacima, umjesto da je samo bace u smece.
nekad je to mozda i pretjerivanje, ali ljudi su prilicno zabrinuti za svoju privatnost. npr, ako ja postavim oglas za prodaju automobila, sa kontakt telefonom, pa neko prepozna po registraciji moje auto iz oglasa na parkingu, onda malo prekopa po mom smecu i nadje izvode iz banke... uz malo kreativnosti, te se stvari mogu zloupotrijebiti. posto se u usa vecina poslova moze zavrsiti telefonom, jedini nacin za utvrdjivanje identiteta je postavljanje pitanja na koje samo ta osoba moze znati odgovor. tako te pored socijalnog broja, kao potvrdu identiteta mogu pitati koje marke auto vozis ili ti navedu par naziva ulica, a samo jedna od njih je ulica gdje si stanovao u proslosti i slicno.
mozda to nije jedini ili pravi razlog, ali stvari koje sam naveo su iz licnog iskustva i kad se sve poveze itekako ima smisla. sto manje drugi znaju o tebe, tim bolje.
>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 10:05 - pre 183 meseci
^
Nisi shvatio poentu. Stotine i hiljade registarskih tablica se mogu vidti svaki dan na svim ulicama sveta. Gde je tu panika od krađe identiteta ? Pitanje je: zašto se krije ako je na net-u a ne krije se kad je na ulici ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

voodoosin
Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 10:24 - pre 183 meseci
shvatio sam poentu, mozda se nisam dobro izrazio :-)
kriminalci su vjerovatno kreativniji od mene, tako da je ovo samo moja pojednostavljena ideja:
ti na ulici mozes vidjeti samo registraciju i eventualno vlasnika i to je sve. s druge strane, ako neko ostavi kontakt informacije zajedno sa slikom registracije, dobijas puno vise podataka o toj osobi. nije vise samo registracija, nego mu znas i broj telefona, mozda i ime i prezime, pa onda i adresu...
mozda ima neko sa prakticnim iskustvom da bolje objasni :-)
>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 13:04 - pre 183 meseci
Registarski broj govori isuviše informacija o vlasniku i po meni je normalno to što ih ljudi brišu. Prosto, ako imaš problem da recimo u svoj profil na forumu staviš svoju kućnu adresu i telefon, onda ne bi trebalo da stavljaš ni broj tablica jer na osnovu jednog lako možeš da dođeš do drugog.

Ljudi po forumima svašta pišu - šta imaju kući od tehnike, s kim žive, kakve su im navike, kad idu na letovanje i sl, i ako neko onda zna i tvoju kućnu adresu mogao bi to lepo da zloupotrebi.

A to što ljudi istu stvar rade i po oglasima takođe mogu da shvatim iz prostog razloga što ako prodaješ nešto to znači da ćeš u nekom narednom periodu verovatno imati keš u kući. Nije redak slučaj da lopovi opljačkaju nekog ko je skoro prodao kuću ili auto. E sad, ako u oglas već staviš kućni telefon, onda si adresu već otkrio pa ti ne vredi mnogo da kriješ reg. broj.

Registarski broj koji vidiš na ulici ne znači mnogo ako nemaš neku drugu informaciju s kojom bi to povezao. Kao što lopovi retko nasumice obijaju nečiji stan već se prethodno informišu šta mogu ukrasti i kada neće niko biti kući. Internet može biti veliki izvor ovakvih informacija ako ljudi ne paze na svoju privatnost.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
91.150.99.*



+218 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 15:39 - pre 183 meseci
Uz oglas obicno ide i telefon. Mozes recimo da saznas gde stanuje ako nije mobilni.
Pa ako te bas interesuje broj tablica nazoves telefonom i odes i vidis auto i znas i vlasnika, broj tablice, i gde stanuje.
Kakve su to informacije do kojih ne bih mogao veoma lako da dodjem inace na ulici?
Kako mozes neki lopov to da iskoristi a da ne moze da isto to iskorisit na ulici?

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.145.*



+2282 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 16:34 - pre 183 meseci
Citat:
VladaSu: Pa ako te bas interesuje broj tablica nazoves telefonom i odes i vidis auto i znas i vlasnika, broj tablice, i gde stanuje.

da, ovo je zanimljivo pitanje - kako ljudi yeljni anonimnosti sakriju brojeve tablica kada im se javi potencijalni kupac i hoce da vidi auto? Mislim, niko mi nikada nije trazio da pokazem da imam novac pre nego sto pogledam auto, pretpostavljam da covek bey ijednog dinara u dyepu moye lako videti broj tablica.
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 18:33 - pre 183 meseci
Kod oglasa ti uvek moraš dati neku informaciju o sebi i gledajući tako rizik uvek postoji. Pogotovo pošto se auto kupuje ili prodaje - znači neki novac tu prolazi.
Po meni, logično je onda davati što manje informacija o sebi i time otežati nekome ko razmišlja o tome kako da zloupotrebi informacije - dakle bolje ostaviti mobilni nego fiksni, tablice ako su na tebe, bolje ih sakrij, itd.

Auto koji vidiš na ulici (osim ako na njemu ne piše da se prodaje) ne nosi sam za sebe mnogo informacija. Auto koji se prodaje po meni nosi mnogo više jer znaš da će vlasnik uskoro imati pare kod sebe. Slično kao što je jedna stvar znati nečiju adresu a druga stvar znati da taj neko nije tu i da ima kući X evra ili nakit i sl.

Međutim, ako kod oglasa nemaš previše izbora, mislim da kod kačenja slika po forumima i sl, treba sakrivati informacije koje govore o tebi više nego što treba. Prosto, nikad ne znaš ko sve to čita, a ta informacija po pravilu ostaje dostupna svima pa čak i kada sam ti zaboraviš da si to stavio negde.

Mislim da se generalno potcenjuje značaj privatnosti na Internetu. Evo danas je bila vest o hapšenju pedofila koji je nalazio žrtve na Facebook-u. http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=346153

Mislite o tome...
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
91.150.99.*



+218 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama20.02.2009. u 19:11 - pre 183 meseci
Mislim da je jednako tesko doci do kompletnih informacija o vlasnku i preko mobilnog telefona i preko tablica.
Opet kazem, covek moze preko oglasa sa zamucenim tablicama da dodje do informacija jednako lako kao i da nisu zamucene tablice.
Jer recimo da hocu nekoga da opljackam moram da dodjem do njega pa mi broj tablice nista i ne znaci.
Jeste da se prodajom auto stice novac i tu mogu lopovi da se pojave ali ja bih pre gledao na parkingu ko kakav auto vozi pa mu obio stan,
Uglavnom (zavisi koji auto) taj novac i ne ostane dugo u dzepovima siromasnih ljudi.

Ja bih recimo zamutio tablice kada biih prodavao ukradeni auto.

Molim da se ovde javi neki profi lopov o objasni nam detalje ili samo okvirno da ne otkriva tajne zanata.


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

voodoosin
Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama21.02.2009. u 22:32 - pre 183 meseci
pa ne mora biti samo kradja u pitanju.
zamisli zamjeris se nekoj budali s foruma, a on ima tvoju registraciju, pa prepozna tvoj auto negdje na parkingu i izbusi ti gume!

>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.176.*



+218 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama22.02.2009. u 18:18 - pre 183 meseci
aha, da...
Obicno se oglasi postavljaju na forumu i tako se lako medju 500.000 automobila prepozna bas taj auto. da da da....
I opet i da postoji mogucnost na koju ti ciljas onda cu ga nazvati da mu kazem da hocu da kupim auto tako da ta teorija bas i ne stoji.
Totalno mi je svejedno da li postavio e-mail, broj telefona ili to bila web forma za kontakt ja cu ipak doci do vlasnika.
Cak sto vise pre cu ga kontaktirati nego ici po parkinzima i traziti taj i taj auto.
I jos nesto... ko moze da dodje do podataka o vlasniku na osnovu broja? Ti i ja jok. A onaj ko moze da dodje preko tablica doci ce do vlasnika bilo kako, na 1000 drugih nacina.

Ja ipak mislim da je to neki paranoicni selja postavio pa drugi videli i ne razmisljaju zasto to tako treba ili ne treba ili nema potrebe.

To mi nekako dodje kada je isla prica kada telefoniras sa fiksnim onda kada se razgovor zavrsi ti okrenes nulu i sav racun ide tvom sagovorniku.
To je neko iz sale izvalio i jedno 50% ljudi koji su to culi poverovali a nisu ni razmislili.
Tako i ovo krenulo od neke sale i na kraju mada ljudi pocela da to koristi.

Neka bilo ko okaci oglas da prodaje auto i ja cu mu u roku od nedelju dana izbusiti gume. Ne mora da stavi ni sliku auta.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama22.02.2009. u 18:47 - pre 183 meseci
Na auto forumima ljudi neretko pruzaju 'previse' podataka o sebi i autu: sta ko ima od zastite na autu, gde je stavio, gde zivi, cime se bavi, kakav mu je dnevni raspored, i sl.

Mozda ce nekome brisanje tablica na fotografijama zvucati kao paranoja, ali mislim da je auto mafija daleko organizovanija nego sto se misli.

Ne bih detaljisao sa primerima, samo cu reci da je jednom mom poznaniku auto pracen (dolazio je iz Svajcarske na godisnji odmor) od granice do sela u okolini Pozarevca gde je ukraden 20minuta od trenutka parkiranja. Ej, u selu! Pracenje je bilo telefonom uz obavestavanje kada auto skrene u rejon gde ga preuzimaju lokalni operativci. Taj A6 je nadjen mnogo kasnije u Makedoniji kod novog vlasnika, i jedini nacin da se auto vrati je (bio) da se posalju 'svoji' lopovi da ga ponovo ukradu za pravog vlasnika.

Pa sad, verovatnocu da na osnovu javno objavljenog broja tablice neko nesto pokusa - zaista smatram malom, ali djavo nikad ne spava. Sto bih mu ja olaksavao i davao povoda...
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.176.*



+218 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama22.02.2009. u 20:21 - pre 183 meseci
Auto se ne krede zato sto si video na internetnu broj tablica!
Evo recimo kako je mojem drugaru ukraden auto. Video je lopov oglas, dosao da vidi auto, seo u auto i izbacio drugara i odvezao se. Auto je vidjen u bosni i nacin da se povrati je bio takdje da se ponovo ukrade.
Autooglas je bio u novinama bez slike.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama22.02.2009. u 20:48 - pre 183 meseci
Citat:

Auto se ne krede zato sto si video na internetnu broj tablica!

Nisam rekao na Internetu, to je presirok pojam.
Ogranicio sam se na grupaciju koja se odnosi na auto-forume, gde ljudi cesto plasiraju veliki broj informacija o sebi i svom autu, ukljucujuci i sisteme koje koriste za blokade.

Opet kazem - mala je sansa da neko zloupotrebi te informacije, ali ona ipak postoji.
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.kbcnet.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama22.02.2009. u 21:30 - pre 183 meseci
Ja nesto nisam ni obracao paznju na to, pomislim verovatno je paranoik ili ko zna vec...
Moze tu i da bude necega ko zna...Najbolje je kad pozoves prodavca da i sam pitas koji je zapravo razlog sto je sakrio br. tablice, samim tim i razlog vise za proveru auta pre kupovine
 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

voodoosin
Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama23.02.2009. u 05:46 - pre 183 meseci
ne razumijem zasto se svi hvataju glupih primjera tipa busenje guma, kradja preko oglasa i slicno. kriminalci znaju biti jako kreativni, pa zasto nepotrebno rizikovati!?
auto na cesti je samo auto sa registarskim brojem. registarski broj na slici na forumu je vise od toga, posto se teorijski MOZE povezati s vlasnikom. ko to moze doci do vasih podataka preko registracije? pa svaki policajac, parking attendant, pauk sluzba i ko zna ko jos ne. da li vi vjerujete da su svi ti ljudi postenjacine sa dobrim namjerama? ja ne vjerujem!
e sad, posto na forumu uglavnom smatramo da je nas identitet manje vise tajna, lako se moze desiti da kazemo nesto sto ne bi trebali, nesto sto bi nekom drugom moglo biti zanimljivo. i ona nas identitet otkrije registracija na slici!
bas kao sto na vecini foruma ljudi koriste svoj nick umjesto pravog imena (es je ocito izuzetak :-).

eh da, usput, dobio sam sedmicu na lottu i vidite sta sam kupio:

>>> ThatsOnlyMe <<<
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
79.101.255.*



+218 Profil

icon Re: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama23.02.2009. u 14:45 - pre 183 meseci
Odprilike 500 ljudi dnevno prica kako je puno love i ostavlja slike auta na internetu. Govorim o 99% slucajeva.
Razumem tu pricu na forumima ali na autooglasima ne.
Covek ne mora da dobije sedmicu na lotou da bi vozio takav auto. Takav auto sreces na ulici svakog dana i jednostavno saznas gde zivi vlasnik.
A jos lakse je provozati se malo po gradu i videti kuce. Automobile oko zgrada i vrebati.
Prakticno postoji milion drugih povoda, razloga da povecas sebi sanse da te neko opljacka.
Mislim nikada nisam cuo ni u Srbiji ni u svetu nije bila vest da je neko opljackan zato sto je neko saznao njegov identitet na internetu. (ne racunam kartice sto nema veze sa ovom pricom)
A na forumima se isto tako moze lako neko navuci da ti da svoj broj telefona.
Recimo zakacimo se ti i ja na forumu. Registrujem se pod drugim imenom. Prikljucim se tebi. 6 meseci sam na tvojoj strani i podrzavam te. Stvori se neka prisnost. Vidim cime se bavis i kazem da se i ja time bavim i trazim broj telefona.
Pa kako ne bi dao drugarcini preko neta broj telefona da razvijete posao....
I mozda preterujem ali 99% ljudi kaci svoje slika automobila kao oglas.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto su automobilima na slikama obicno brisu brojevi na tablicama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9172 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.