Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokumenta za slovenacku vizu - nedoumica

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokumenta za slovenacku vizu - nedoumica

[ Pregleda: 7066 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlaajaa
Sremska Mitrovica

Član broj: 19507
Poruke: 42
79.101.239.*



Profil

icon Dokumenta za slovenacku vizu - nedoumica12.12.2008. u 18:13 - pre 187 meseci
Pozdrav svima, treba da putujem u Sloveniju u Januaru. Nakon zakazivanja odlaska da predam za vizu dobio sam postom papir na kom pise sta mi sve treba od dokumenata i izmedju ostalog stoji:

Citat:
DOKAZ O SREDSTVIMA ZA IZDRZAVANJE:
za studente i srednjoskolce: potvrda o skolovanju,fotokopija indexa i overena izjava lica koje ga izdrzava i dokaz o njegovim primanjima


Mene buni ovaj deo - dokaz o njegovim primanjima.. sta je to? Jel to treba da se izvadi prosek primanja iz firme za prethodnu godinu? ili.. sta?

Hvala unapred
Pozdrav
 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dokumenta za slovenacku vizu - nedoumica13.12.2008. u 01:02 - pre 187 meseci
ako si zaposlen u nekoj firmi, odeš u računovodstvo i tražiš finansijski izvod tvojih primanja u poslednja tri meseca (čini mi se). to ti je papir na kom piše tvoja bruto plata, neto, doprinosi, restrikcije ako ih imaš itd. ako nisi zaposlen a živiš kod roditelja onda to isto treba da urade tvoji roditelji. ako si privatnik onda ne znam kako ide tačno procedura, ali mislim da treba da im pokažeš da posluješ sa dobitkom, znači neki fin.bilans, ali to će ti već računovođa reći šta tačno.
 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dokumenta za slovenacku vizu - nedoumica13.12.2008. u 01:05 - pre 187 meseci
e da, ustvari mislim da ne mora čak ni taj izvod, nego treba neko iz računovodstva da napiše izjavu da je prosek tvojih primanja u protekla tri meseca toliki i toliki, pečat potpis i to je to.
 
Odgovor na temu

zlaajaa
Sremska Mitrovica

Član broj: 19507
Poruke: 42
77.46.206.*



Profil

icon Re: Dokumenta za slovenacku vizu - nedoumica14.12.2008. u 21:06 - pre 187 meseci
@milanbergh hvala za odgovor, i meni bi bilo logicno da je tako nesto mada sam dobio i neke informacije da mi treba prosek plate za prethodnu godinu koji sadrzi podatke o primanjima.. porezi.. itd. Nazvacu sutra slovenacku ambasadu da ih zamolim da mi pojasne sta smatraju pod dokazom pa cu postaviti i ovde ukoliko jos nekom bude trebalo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zlaajaa
Sremska Mitrovica

Član broj: 19507
Poruke: 42
93.86.32.*



Profil

icon Re: Dokumenta za slovenacku vizu - nedoumica18.12.2008. u 19:33 - pre 186 meseci
Napokon sam ih uspeo da dobijem nekog iz slovenackog konzulata, potvrda o primanjima osobe koja vas izdrzava je uverenje koje izdaje firma u kojoj ta osoba radi, u uverenju treba da stoji:
1) vrsta posla koji ta osoba obavlja,
2) visina plate,
3) od kada je zaposlen/a i sve to da ima datum kad je izdato, pecat i potpis ovlascenog lica iz firme.

Spakovao sam u attachmentu i sta sve traze u zavisnosti od tipa vize.

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokumenta za slovenacku vizu - nedoumica

[ Pregleda: 7066 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.