Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad cena stanova u Beogradu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad cena stanova u Beogradu

[ Pregleda: 8086 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

josefija

Član broj: 196198
*.nwrknj.fios.verizon.net.



Profil

icon Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 16:40 - pre 189 meseci
Sta mislite je li realno ocekivati da cene stanova u Beogradu padnu posto su porasle cene stambenih kredita (kamata)?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 16:46 - pre 189 meseci
na to pitanje niko ne moze da ti da siguran odgovor-samo pretpostavke.

Vec je sada promet nekretnina veoma usporen. Ljudi su nabili nerealne cene, finansijska kriza u svetu, malo njih se odlucuje za kupovinu stana sada (osim onih kojima je hitno). Kada vlasnici budu videli da im se stanovi ne prodaju po par meseci, shvatice i spustice cene.
Tako bi, barem po meni, trebalo da bude.
U svakom slucaju, sigurno je da nece vise rasti.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 18:36 - pre 189 meseci
Ma deca se igraju ekonomije. Videli od amera.

Neki kažu da očekuju da za godinu-dve cena kvadrata u Beogradu skoči na 5.000 evra.

Ko će ga znati šta su smislili vlasnici Srbije.

Tja.
Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 18:58 - pre 189 meseci
Mislim da problemi kod nas nisu bas isti kao u SAD. Cene stanova u BG su narasle usled realne potraznje koja je velika. Bilo je vec price o tome utemi o Americi, kod nas su cene jos vise skocile zato sto je Drzava subvencionisala kredite, tacnije davala 20% ucesca ako se dobro secam. Sto je povecalo broj ljudi koji mogu da ostvare kredite i tako je jos vise povecana potraznja, cime su cene skocile jos vise i de facto "pojele" taj novac koji drzava daje. Kod nas nema hipotekarnih kredita, tako da se nece desiti totalni fijasko, ali da balon postoji-postoji. Cene ce pasti kada opadne traznja, a to ce se desiti na 2 nacina, smanjenjem broja dosljaka u BG, vrlo malo moze da se utice na to, mozda malo-poboljsanjem uslova u ostalim gradovima i selima, kako bi se bar koliko-toliko smanjio priliv ljudi iz unutrasnjosti u BG. I drugi mnogo efikasniji nacin, izgradnja onog broja stanova koji zadovoljava potrebe, sto je opet veoma tesko, ali bi imalo daleko vece i bolje efekte. Jer bilo kako bilo Beograd ce se siriti i rasti, i treba mu zivotnog/poslovnog prostora. Sa ovakvim tempom i volumenom izgradnje, cisto sumnjam da ce se cena normalizovati "sama od sebe".
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 20:01 - pre 189 meseci
Dok je u Americi svako mogao da dobije veliki kredit, dakle neko ko je kreditno nesposoban i za koga se unapred znalo da taj kredit ne može da vrati, već da će ga jedino moći vratiti prodajom te nekretnine ( za koju se računalo da će usled buma njena cena skočiti ), kod nas je za dobijanje kredita potreban spermogram, bris, siguran prihod i hipoteka na postojeću nekretninu.
Osim toga, građ. operativa kod nas i tamo nemaju baš puno zajedničkog, pošto kod nas pod operativom podrazumevamo kad Pera Glavonja nadogradi sprat zgrade ili u najboljem slučaju kad sazida zgradu.
Kos nas potražnja velika - ponuda skromna.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
89.216.136.*



+2283 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 21:24 - pre 189 meseci
Moje misljenje je da cene nece padati, izuzev u nekoliko slucajeva:

1. Ukidanje viza
Mada se prica o ukidanju viza odnosi na turisticke a ne na radne vize, realno je ocekivati da ce povecana mogucnost kretanja uticati na povecanje mogucnosti zaposlenja u inostranstvu tako sto ce polovina kad vec ode tamo uspeti nekako da obezbedi radnu dozvolu, a druga polovina ce raditi ilegalno. Kad oni odu tamo, pojavice se visak stambenog prostora ovde, sto ce uticati na smanjenje cena.

2. Hiperinflacija, sankcije, rat...
Malo verovatan scenario - ako se plate vrate na 50 EUR-a, ni kvadrat stana ne moze biti skuplji od 500 EUR-a.

3. Masovna promena pogleda na svet
Cinjenica je da se ogroman broj zanimanja moze obavljati van velikih gradova, u sredini koja je lepsa, prirodnija, zdravija i jeftinija. Primera radi, jedna programerska firma moze sasvim lepo da funkcionise na nekoj planini, medjutim iz nekih iracionalnih razloga svi gledaju da se nabiju u centar Beograda. Da se ja pitam, ja bih prvo fakultete premestio na planine, zatim bi na planine mogle bolnice u kojima bolesnici provode vise od par nedelja, onda bih penzionere poslao trajno u Vrnjacku banju, dalje bih industriju zabranio u krugu 30 km od centra grada. Takvim nekim merama bi se broj stanovnika Beograda prepolovio, cene nekretnina bi se smanjle na trecinu, a sporedni efekti bi bili nestanak saobracajnih problema i smanjenje stope kriminala. Jedini problem je sto je i ovde mala verovatnoca da se to desi jer ja nisam naisao na mnogo istomisljenika za sve ovo...

Ako se nista od ovoga ne desi i nastave se trendovi koji su vladali do sada, nastavice se i trend rasta cena.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.231.*



+3 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 21:32 - pre 189 meseci
culi ste nekad za zasicenje trzista?
ako nesto ima velik rast(cene nekretninta) ,to ne moze da traje dozivotno ..kad tad ce da padne ....
e sad ...ajd recimo da sva ta euforija oko kupovine nekretnina traje (lupam) 5godina...onaj ko ima mogucnosti(kao sto je zutokljunac rekao ,kod nas ne moze svako da dobije kredit ko u USA) za kredit/kes kupovinu ce da kupi stan u tih 5godina a investitori ce graditi i dalje ... i onda ce doci onaj period ko je kupio kupio je stan a ko nije imao nema ga ni sad...i neki stanovi ce camiti prazni i cene ce morati padati ...i onda ce da padne na neku smesnu cifru i onda ponvo krene navala kupovine i sve tako tj LOOP efekat :D

e sad ovo se ne mora desiti jedino ako ne vaskrsnemo (ko kina) pa da svi trce kod nas da grade/prave nesto i da traze stanove...a posto je to tesko da se desi....samo je pitanje vremena kad ce sve da rokne.....(tu sad dolazim i do one teme da dolazi do zasicenja trzista na svim nivoima jer se stvari masovno prave i vise nego sto treba i da svaka susa moze sve imati i da ce zbog toga izbiti novi rat (moja procena za 10god) ali necu sad o tome jer je to skroz druga tema) :D
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 21:38 - pre 189 meseci
Pričaj nam o toj suši. Jesi mislio na suši-japansko jelo ili suši?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu04.10.2008. u 22:09 - pre 189 meseci
ljudi, vec sada je prodaja nekretnina opala (bavim se tim poslom). Jos uvek se kao ludi prodaju stanovi do 70-80KE, ali preko toga vec zastoj. Zasto je to tako, da li zbog toga sto se vecina ljudi koji mogu da uzmu kredit vec ispucala, ili zbog toga sto se ljudi stekaju da vide sta ce se generalno desavati sa trzistem, ili pak zbog toga sto vise nema Crnogoraca koji su dole nesto malo zemlje prodali i naprasno postali milioneri, ja ne znam. Ali znam da je prodaja stanova opala.
Iako zvuci da smo mi suvise daleko od neke americke recesije, ljudi koji se opredeljuju (ili ne) za kupovinu nekretnine, dobro paze sta se desava u svetu novca i na koji nacin ce ga potrositi (ili ne)
Naravno, onaj kome treba stan po svaku cenu (i stekao je uslove da ga sad uzme) nece sada odustajati zbog bilo cega, ali takvih je malo.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.218.*



+1 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu05.10.2008. u 08:12 - pre 189 meseci
srpski narod je da izvinete najobicnija stoka. zasto to mislim?

zato sto se ponasaju kao stado ovaca. krenulo par ovaca za beograd i onda svi za njima pa makar to bilo i na sopstvenu stetu.

zato su cene nekretnina kada se stave u poredjenje sa prosecnim platama najvise u evropi upravo u beogradu.

recimo u kraljevu mozete kupiti kucu od 450 kvadrata sa 2 lokala za 65.000 eura . ali neee , ne valja kraljevo pa se ta kuca prodaje i za iste pare se kupuje u beogradu stan od 30-35 kvadrata.

sto neko rece ovde postoji mnogo firmi koje mogu da se stacioniraju u mestima van beograda pogotovo programerske firme, ali je tu problem ljudskih kompleksa i laznog sistema vrednosti kod srpskih sabana po kojima si samo lep, uspesan, pametan ako zivis u beogradu sve ostalo je irelevantno. ne kazem da svi slede taj lazni sistem vrednosti, ali vecina - svakako da.

i sve dok je dovoljno tih takvih ljudi - cene nece padati. jer svugde u svetu je normalno da ljudi predju iz grada u grad, samo u srbiji se u 90% slucajeva svi doseljavaju u beograd a iz beograda skoro niko ne prelazi da zivi recimo u suboticu, kraljevo, krusevac, vranje, leskovac, nis. zato su cene u beogradu nenormalno visoke i bice takve sve dok srbi budu takvi kompleksasi kakvi jesu danas.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu05.10.2008. u 09:20 - pre 189 meseci
Hmm... €144, 44444444444 kvadratni metar stambenog prostora. Ja bih se tu cenko na 140, al´pošto daje i lokal gratis, dogovorili bi se.
Zezam se. Tužno je sve to. Ali kad bi mene pitali, hoćeš tu kuću ili garsonjeru na Slaviji, ja bih odabrao garsonjeru. Zašto? Prvo garsonjeru mogu uvek da izdam za €200-250, a tu kuću verovatno nemam kome, a da sam živim u njoj, nemam para za grejanje, a pošto se verovarno greju na smederevac, a onda bih morao da se zezam svaki dan i da ložim, a uvek mi se vatra ugasi pa se smrznem, onda nabavljanje drva i uglja, pa prebacivanje u podrum/garažu, pa svaki dan sa lavorom u podrum, pa loži, pali vatru, održavaj, duvaj...
Suviše je to komlikovano. Više volim da stavim naočare za sunce, obučem Pal Zileri odelce i da dva sata pijem kaficu, evo recimo u Cvetiću u Njegoševoj. Šta da se radi, kad sam takav. A zamisli tek što moraš da održavaš dvorište... šišaj travu, čisti lišće, pa onda svađe sa komšijama oko međe...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
79.101.218.*



+165 Profil

icon Re: Pad cena stanova u Beogradu05.10.2008. u 13:46 - pre 189 meseci
Citat:
Sopocanac: srpski narod je da izvinete najobicnija stoka. zasto to mislim?

zato sto se ponasaju kao stado ovaca. krenulo par ovaca za beograd i onda svi za njima pa makar to bilo i na sopstvenu stetu.

hehe

Ti mislis da oni koji su prodali kucu,plac,njivu shumu...radi kupovine 30-40m2 u BG-u nisu razmislalji danima i notjima..
Mislis da je takva odluka jednostavna,usputna...
Varas se...



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad cena stanova u Beogradu

[ Pregleda: 8086 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.