Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?

[ Pregleda: 7695 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?27.09.2008. u 14:18 - pre 189 meseci
Ukoliko je jačina svetla koja potiče od dnevnog nedovoljna (tmurno vreme) neki ljudi zamračuju prostoriju i onda uključuju sijalicu ili radije sede u polumraku ako nema zavesa kojim se to može učiniti.

Lično mislim (znam) da svetlo jako utiče na naše funkcionisanje, bioritam raspoloženje i ostalo. Kao i da se čitanjem pod slabim osvetljenjem napreže vid. Ali ove postupke u vezi sa opasnošću od mešanja nikako ne mogu racionalno da objasnim.
 
Odgovor na temu

aceall
freelancer
Doboj, RS

Član broj: 43753
Poruke: 212
*.team.ba.



+4 Profil

icon Re: Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?27.09.2008. u 16:42 - pre 189 meseci
Recimo danas je vrijeme tmurno i u tri sata sam upalio svjetlo u sobi. Zasto? Gledam monitor i vidim da mi nesto smeta, nesto mi ne godi, pogledam oko monitora i zid je dosta taman tako da se stvara veliki kontrast. Takvi uslovi paraju oci i ne bih mogao gledat monitor duze od sat vremena a da me ne zabole i glava i oci.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?27.09.2008. u 17:14 - pre 189 meseci
Citat:
stil: Ali ove postupke u vezi sa opasnošću od mešanja nikako ne mogu racionalno da objasnim.

Možda ljudima jednostavno smeta da imaju više izvora svetla različitih boja, kao što smeta da imaš upaljen TV i radio u isto vreme.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?27.09.2008. u 18:04 - pre 189 meseci
Ja to razumem, ali da li ima ikakvog naucnog objasnjenja za tako nesto (da se time ostecuje vid) ili je to samo navika i nista vise. Meni licno nije nikakav problem da ako izvor prirodnog dnevnog svetla nije dovoljan u prostoriji jednostavno ukljucim sijalicu umesto da cekam da se smrkne ili da navlacim zavese :)
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
79.101.73.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?27.09.2008. u 20:26 - pre 189 meseci
nije štetno (bar ne više od zbira štetnosi dnevnog i veštačkod svetla :D), al kao što reče jablan - nekome smeta da se koncentriše, nekoga nervira itd.

dok ja npr mogu da radim pod šarenim svetlom i da toga ne budem ni svestan dok ne pogledam kroz fotoaparat :)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Atsa
NS

Član broj: 187588
Poruke: 23
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?28.09.2008. u 21:37 - pre 189 meseci
I ja sam chuo da je shtetno za vid...ali ne mogu da objasnim..
yo
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
195.252.85.*



+132 Profil

icon Re: Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?28.09.2008. u 23:49 - pre 189 meseci
Po nekim pravilima ne bi trebalo da se mesaju belo(neonke) i zuto(sijalica) svetlo, zbog utiska. Verovatno vazi slicno i za prirodno svetlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li mešanje dnevnog i veštačkog svetla može na bilo koji način da utiče na vid ?

[ Pregleda: 7695 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.