Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja biljka kod nas proizvodi najvise kiseonika

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja biljka kod nas proizvodi najvise kiseonika

[ Pregleda: 7948 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Glumac
Luxembourg

Predrag Glumac
Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.yu.



Profil

icon Koja biljka kod nas proizvodi najvise kiseonika31.08.2008. u 14:07 - pre 190 meseci
Pozdrav svima.

Dakle, koja biljka koja se moze uzgajati u Srbiji na otvorenom proizvodi najvise kiseonika ? Drugar tvdri da je to kukuruz, neke potvrde sam nasao na netu po pitanju istog, ali mi je malo neverovatno da jedna stabiljka kukuruza proizvede vise od jedne, recimo, breze ?!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Koja biljka kod nas proizvodi najvise kiseonika31.08.2008. u 15:34 - pre 190 meseci
Nisam strucnjak i ne znam odgovor, ali imas potencijalnu gresku u pretpostavci. Naime, vecina odgovora ce ti reci koja biljka daje najvise kiseonika (ili cega vec) po jedinici povrsine pod tom biljkom, a ne po jednom primerku biljke. Breza je veca od kukuruza i dok mozda daje vise kieseonika (kazem, ne znam), nemoj zapostaviti to koliko se stabljika kukuruza moze posaditi na prostoru koji zauzme jedna breza. I jedno i drugo pitanje jesu validna, ali vecinu ljudi interesuje ovo "po povrsini" a ne "po biljci" :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Predrag Glumac
Luxembourg

Predrag Glumac
Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Koja biljka kod nas proizvodi najvise kiseonika31.08.2008. u 17:00 - pre 190 meseci
U pravu si, moja greska :) U obzir bi trebalo uzeti povrsinu koju neka kultura zauzima i koliko kiseonika proizvodi jedinka. E sad', gde mogu da nadjem takve podatke, zapravo, da li je to iko merio i da li se uopste moze izmeriti i tako rangirati ?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.157.*



+292 Profil

icon Re: Koja biljka kod nas proizvodi najvise kiseonika01.09.2008. u 13:59 - pre 190 meseci
Korovi! Ljutimo se na njih ruzni su bodu... ali obavljaju fotosintezu,ne zavise od nasse brige,najbolje podnose nepovoljne uslove i najbrze se oporavljaju
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Predrag Glumac
Luxembourg

Predrag Glumac
Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Koja biljka kod nas proizvodi najvise kiseonika01.09.2008. u 21:51 - pre 190 meseci
:) To je jos jedan aspekt - da li se smatra biljka koja je kultivisana od strane ljudi ili ne, mada je drvece poprilicno autohrono. Ali da uzmemo da je trazena biljka uzgajana od ljudi i sa ciljem da proizvodi kiseonik. Gledao sam svuda, jer mi bas stepuje sa visokim potpeticama po nervima, ali nisam nigde nasao nesto konkretno osim "C4 fotosinteze" i plavo-zelenih algi, koje se ne mogu bas primeniti na nase podrucje :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja biljka kod nas proizvodi najvise kiseonika

[ Pregleda: 7948 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.