Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

www.cuil.com - misljenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: www.cuil.com - misljenje

[ Pregleda: 5031 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

almin_karic

almin_karic
Član broj: 187151
Poruke: 30
91.191.13.*



Profil

icon www.cuil.com - misljenje30.07.2008. u 18:19 - pre 191 meseci
Sta mislite o novom internet pretrazivacu cuil, kazu da ce ugrozit google na prvom mjestu!!!!
_aalmin_
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: www.cuil.com - misljenje30.07.2008. u 18:26 - pre 191 meseci
to kazu autori tog pretrazivaca
veeeeeeeeeeoooooooooooomaaaaaaaaaaaaaaaa teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeskoooooooooooooooooooo da ce ugroziti Google, mozda se kroz 2-3 godine priblize Live-u koji je na 3.mestu

tm pretrazivacu slabo ide pretrazivanje cirilicnih pojmova, npr
drugo, cesto je nedostupan, ocito nema dovoljno servera
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

ivangm
unknown unknown
BIA
secret

Član broj: 189189
Poruke: 2
80.93.236.*

Sajt: www.partizan.rs


Profil

icon Re: www.cuil.com - misljenje31.07.2008. u 09:11 - pre 191 meseci
ma vreme ce pokazati... ovako na prvi pogled ne deluje nista posebno... google rules!
 
Odgovor na temu

m.stojanov
Test Test

Član broj: 126777
Poruke: 231
*.adsl.verat.net.



+3 Profil

icon Re: www.cuil.com - misljenje31.07.2008. u 14:10 - pre 191 meseci
Testirao sam ovaj pretrazivac i prvo sto mi je palo na pamet je totaltv, uneo to u polje za pretragu, ali od "kablovske preko satelita" nema ni traga ni glasa - sve same gluposti. Dalje necu se ni zamlacivati.

Mozda se poboljsa vremenom, ali ne verujem bas da ce na bilo koji nacin ugroziti Google. A i ne dopada mi se ni kako izgleda i nije mi lako da se snalazim u njemu, tako da ga necu ni koristiti.

I da...sam naziv pretrazivaca mi je bezveze.
 
Odgovor na temu

_Maria_
Beograd

Član broj: 162085
Poruke: 93
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: www.cuil.com - misljenje01.08.2008. u 22:31 - pre 191 meseci
sto se tice naziva, procitala sam negde da ni sami ameri ne znaju kako se izgovora.

izbacuje vrlo cudne rezultate. i spor je.
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: www.cuil.com - misljenje03.08.2008. u 12:29 - pre 191 meseci
Iz ovog primera se vidi kolika je moć propagande. Pre neki dan pita me majka jesam li gledao vesti na „Košavi“ pošto su pričali o nekom novom pretraživaču koji je počeo da radi. :)
Ono što mi nije jasno zašto svi pričaju o tome kada se ove i prošle godine pojavilo više novih pretraživača (što je dobro) ali ni za jedan nema ovoliko galame, čak ni za Wikia-u.

Ne bih da komentarišem uopšteno kvalitet pretrage pošto ga nisam koristio u realnoj situaciji, ali bih rekao nešto o ovome što je ovde rečeno o pretrazi za domaće izraze.
Nijedan pretraživač sem Gugla i Pogotka nije upotrebljiv za jugoslovenske jezike zato što jednostavno nisu lokalizovani. Pod lokalizacijom ne podrazumevam prevod korisničkog sučelja (to je uradio Lajv), već prepoznavanje specifičnosti ovdašnjih jezika, na primer da se piše sa tri pisma, ćirilicom, srpsko-hrvatskom i ošišanom latinicom (gde opet postoje više varijanti), padeži, jednina-množina itd. Tako da nikako na Jahuu i drugima ne možete dobiti kvalitetne rezultate za domaći upit.

Ja lično često upravo koristim Jahu za pretragu engleskih pojmova (imam Fajerfoks pa samo izaberem iz padajućeg spiska) pošto mi daje dobre rezultate, i što je najvažnije ima savršeni spell checker (to vam je ono „did you mean“); ima to i Gugl, ali Jahu u ovome mnooogo bolje radi, a to mi je važno pošto ipak nisam „native english speaker“.

Citat:
_Maria_: sto se tice naziva, procitala sam negde da ni sami ameri ne znaju kako se izgovora.


Mislim da se čita „kul“.
 
Odgovor na temu

_Maria_
Beograd

Član broj: 162085
Poruke: 93
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: www.cuil.com - misljenje04.08.2008. u 15:34 - pre 191 meseci
znam ja kako se cita nego ce tesko postici popularnost sa nazivom koji nije tako lak za citanje cak i amerima
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: www.cuil.com - misljenje27.08.2008. u 13:46 - pre 190 meseci
totalno bezveze porediti sa google.


ni;emu ne služi uz to i ne radi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: www.cuil.com - misljenje

[ Pregleda: 5031 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.