Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Livenje Warhammer figurica

elitemadzone.org :: TechZone :: Livenje Warhammer figurica

[ Pregleda: 3439 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

imagine2

Član broj: 151588
Poruke: 31
89.216.102.*

Sajt: www.videocv.rs


Profil

icon Livenje Warhammer figurica24.07.2008. u 16:18 - pre 191 meseci
Veliki pozdrav svima,

Zanima me da li neko zna detaljno da mi objasni proces livenja figurica. Na primer ako znate sta su FRP Warhammer figurice i sl. Znam da to ljudi rade kod nas samo ne znam kako.

Znaci, uzme se originalna figurica, od nje se napravi dvodelni kalup u nekoj tvrdoj gumi, i onda se pravi zilion novih figurica.

E sada, nasao sam ja neke postove i ovde, i na stranim forumima. Al niko nije do detalja objasnio ceo proces. Plus, veliki mi je problem kada na stranim forumima pricaju o materijalima, jer nemam pojma o cemu pricaju i da li to kod nas moze da se kupi, i gde.

Nasao sam i neki video na You tube, ali kao sto rekoh, nemam pojma od cega prave kalup, a nije mi jasno ni koji se metal koristi za livenje, jer lik topi taj metal u kutlaci koju greje na obicnoj ringli???

I jos nesto, zanima me koliko zaista odlivaka moze da se napravi sa jednim takvim nekim kalupom.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

FORD_TRANZIT
CVECAR
OBRENOVAC

Član broj: 188736
Poruke: 11
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Livenje Warhammer figurica26.07.2008. u 03:51 - pre 191 meseci
Mozes li da postavis sliku te figure interesuje me njen izgled.Moj zet radi kod nekog lika koji pravi priveske i objasnjavao mi je da privezak otisne u tu gumu, i da moze da odradi puno privezaka a da se kalup neosteti.Kad budem bio sa njim pitacu ga kako se zove ta guma i dali zna gde je ima u prodaji.Pozzz......
 
Odgovor na temu

imagine2

Član broj: 151588
Poruke: 31
89.216.102.*

Sajt: www.videocv.rs


Profil

icon Re: Livenje Warhammer figurica27.07.2008. u 07:07 - pre 191 meseci
Evo na primer jednog linka http://www.youtube.com/watch?v=oQppW67xtLg
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Livenje Warhammer figurica

[ Pregleda: 3439 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.