Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini

[ Pregleda: 24863 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
*.eunet.yu.



Profil

icon Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini01.07.2008. u 19:34 - pre 192 meseci
Pozdrav raja.....

Otvorio sam kod drugarice Candy ves masinu jer je pustila mast iz lezaja na bubnju. Sve sam lepo rastavio, izvadio bubanj, skinuo tocak za remenicu i dosao do lezaja. Ali nemogu nikako da ga izbijem. Odnosno ne znam tacno kako da ga izbijem. Jel ima neki prstenasti osigurac ili ne. Jel mi treba radapciger ili samo da raspalim cekicem dok ne pokidam nesto. Problematika je tome sto je kazan od palstike. Pa se bojim da ga ne polomim.

Hvala unapred na odgovorima....
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini01.07.2008. u 22:03 - pre 192 meseci
Radapciger ti treba sigurno a za osigurac ce morati neko iskusniji da te savetuje
 
Odgovor na temu

majstorkvariš
Paja Patak
Beograd

Član broj: 186550
Poruke: 12
79.101.68.*



Profil

icon Re: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini02.07.2008. u 23:03 - pre 192 meseci
Rasturio si masinu i izvadio kazan , da li si skinou doboš?
Misllim kazan je iz dva dela , sa prednje strane gde je guma je poklopac kazana i ostaje ti kazan
gde vidiš doboš, sa zadnje strane je remenica sa maticom za kluč 19, skineš naravno remenicu i naravno
predpostavljam da si skinuio doboš (izbio) i došao do lagera (ležajeva).
Za izbijanje lagera ti treba neka osovina , ne predebela a i ne pretanka,da je jaka, jedan čekić od npr 2kg ili više,
Unutrašnji lager lager izbijaš sa strane gde je bila remenica (sa spoljne ka unutrašnjoj) ali prvo semering moraš
da skineš, spoljni koj je puno lakši za skidanje se izbija sa unutrašne strane kazana ka spolja , znači kontra
od unutrašnjeg.
Osigurača nema (zeger), radapciger ne treba. I NE RASPALJUJ ČEKIĆEM DOK NE POKIDAŠ NEŠTO,
samo polako gledaj malo skapiraćeš lako.
 
Odgovor na temu

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini02.07.2008. u 23:58 - pre 192 meseci
E pa tu i jeste problem. Nemodu da odvojim dobos od kazana. Jer je mast iscurela i u dobos pa prljala ves, a i zapeklo je posto masina nije koriscena bar mesec dana. I sipao sam ja WD40 do besbesti ali nevredi. Oslobodio sam ja dobos sa prednje strane, i jedino gde mogu da kuckam da izleti iz lezajeva je osovina dobosa. Ali ako lupam jace moze da se pokrivi. Jel resenje da zavijem maticu, pa parce daske preko toga pa cekic od kile pa da odvojim dobos od kazana. Lezajeve cu ja lako da izbijem kad odvojim dobos od kazana.
Hvala da savetima do sada, ali SAMO da odvojim nekako dobos od kazana...... dalje je lako....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini03.07.2008. u 00:34 - pre 192 meseci
Citat:
nemawa: Jel resenje da zavijem maticu, pa parce daske preko toga pa cekic od kile
Ako udaras preko matice, mozes zeznuti i navoj, bolje uzmi veoma tvrdo drvo (bukva i slicno) pa udaraj samo u osovinu. Ne znam da li ce ici. A da probas sa vibracionom busilicom - u glavu usrafis podeblji ekser, koji malo zaokruzis na vrhu, pa ukljucis vibracije, ekser stavis u onu rupicu na osovini, koju obicno sve imaju, okreces i taj ekser lupka po osovini, a te male vibracije znaju da budu otrov za zapekle stvari. One i inace rasturaju sve zivo i mnogi se muce kako da osiguraju razne matice i srafove protiv olabljavljivanja.

Stvarno nemam ideju kako bi prisao tamo dole. Da odsrafis dobos sa rotora, pa kad ostane ona 3-kraka zvezda mozda bi se moglo prici nekim alatom izmedju nje i kazana. Steta je da pukne kazan stvarno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini03.07.2008. u 07:11 - pre 192 meseci
Pa pazi vako. Ja jesam skinuo zvezdu (ovde je petokraka.... pu). I dobos visi na lezajima. Ja sa unutrasnje strane nemogu da pridjem, a i neverujem da ima sta da se odvrne iznutra. Znaci spolja se vidi lezaj i kuglice. E nece da spadne sa lezaja. ili da se lezaj raspadne.....
 
Odgovor na temu

majstorkvariš
Paja Patak
Beograd

Član broj: 186550
Poruke: 12
77.46.235.*



Profil

icon Re: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini03.07.2008. u 23:26 - pre 192 meseci
Hehe ček polako , sada je stvar strpljenja .
Odlična ideja je predlog bušilica, letva tj. daska je ok ,samo je osovina malo tanka pa ulazi u drvo kada lupaš.
Matica izgleda kao da ima podlošku , ušrafi je naopako da se izravna sa osovinom da dobiješ veću
površinu za udaranje, bitan je jak udarac , ne kao da kucaš ekser pa navališ da mlatiš ko navijen.
Dok udaraš moraš obratiti pažnju da ne iskriviš osovinu, znam da je jako zeznuto jer niko na vreme ne reaguje
da poravi aparat , pa posle muka. Macola od 5 kg je čudo neki put.
E da jako važno kada udaraš da izbiješ doboš, predpostavljam da si ga okrenuo na stranu poklopca kazana
i stavio na zemlju, beton , parket , radni sto, i udaraš odozgo , a doboš udario u zemju, beton ....,
namesti da može slobodno da izalazi kada udaraš po osivini.
I da mašina ima dva lagera kao što već rekoh , jedan vidiš i drugi je sa unutrašnje strane kazana.
ako se ne varam oba su 6203 a semering 25x47x10, ali proveri kada skineš.
 
Odgovor na temu

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini04.07.2008. u 10:02 - pre 192 meseci
Blagodarim na odgovoru. Videcu da sutra odem do drugarice i da to resim. Javim sta je bilo.
 
Odgovor na temu

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini08.08.2008. u 08:30 - pre 191 meseci
Da raportiram. Pre par dana sam bio kod rugarice i uspešno završio popravku mašine. Čekić od 1kg je bio dovoljan za izbijanje doboša. Preko šarafa koji sam navrnuo kontra sam postavio parče drveta debljeg i raspalio. I očas posla izlete. Bio je malo problem naći semering, ali smo i to na kraju našli. Zamenili i grejac pošto je bio sam par milimetara kamenca i koječega na njemu. Devojke su oprale kazan uznutra pošto je bilo svega osim mrtvih miševa..... Sve u svemu uspelo je..... radi.....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem pri zameni lezaja na Candy ves masini

[ Pregleda: 24863 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.