Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mala kucna mrezica

[es] :: Enterprise Networking :: Mala kucna mrezica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11195 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.203.EUnet.yu



Profil

icon Re: Mala kucna mrezica... help25.10.2001. u 01:57 - pre 273 meseci
heh,
pa ako ce da koristi tu mrezu za neam pojma koje besove gde se trazi BRZINA .....nek' zaobidje plip0, to je bio samo pomen, alternativa ... sta vec ...
odma dza bu !!
A sto se tice 3com-ve 905c, ja kuci imam Combo varijantu i to je izricito BNC kartica, hm, nemesis, naviko sam od tebe da cujem preporuke samo za brze uredjaje L;))
I moje preporuke idu prema realtek-u i to 100BaseT, iskoristi tu 486-cu kao "hub" ako imas dovoljno PCI/ISA lezista slobodnih ...

ps: kao bnc /luser mogu da kazem: BNC (jos uvek) rulz !

L;))
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Mala kucna mrezica... help25.10.2001. u 05:59 - pre 273 meseci
[A sto se tice 3com-ve 905c, ja kuci imam Combo varijantu i to je izricito BNC kartica, hm, nemesis, naviko sam od tebe da cujem preporuke samo za brze uredjaje L;))
I moje preporuke idu prema realtek-u i to 100BaseT, iskoristi tu 486-cu kao "hub" ako imas dovoljno PCI/ISA lezista slobodnih ...
ps: kao bnc /luser mogu da kazem: BNC (jos uvek) rulz !
L;))
[/quote]

ne znam ... uzimali smo iz magacina raznorazne mrezne ... i najbolje se pokazala PCI 3COM 905c .. 80DM je ;)... al da znash kako piche ... :))) .. braaaaate...
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Mala kucna mrezica... help27.10.2001. u 01:25 - pre 272 meseci
Ma da bog da vam udario grom u te bnc budzevine
pa da onako stojite sa rascupanim koaxialnim kablom u ruci
i uzdignutom kosom na sred sobe i da se vicete WHYYYYYYYY !!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.93.EUnet.yu

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Mala kucna mrezica... help11.11.2001. u 22:50 - pre 272 meseci
Citat:
m r v a je napisao:
heh,
pa ako ce da koristi tu mrezu za neam pojma koje besove gde se trazi BRZINA .....nek' zaobidje plip0, to je bio samo pomen, alternativa ... sta vec ...
odma dza bu !!
A sto se tice 3com-ve 905c, ja kuci imam Combo varijantu i to je izricito BNC kartica, hm, nemesis, naviko sam od tebe da cujem preporuke samo za brze uredjaje L;))
I moje preporuke idu prema realtek-u i to 100BaseT, iskoristi tu 486-cu kao "hub" ako imas dovoljno PCI/ISA lezista slobodnih ...

ps: kao bnc /luser mogu da kazem: BNC (jos uvek) rulz !

L;))


Da to mogu i ja da kazem iako koristim UDP, mada se po neki put prespoji nazan na BNC kada dodju ortaci na LAN party :))) jer nema se za HUB :)

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mala kucna mrezica... help12.11.2001. u 00:44 - pre 272 meseci
Misliš UTP...
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.verat.net



Profil

icon Re: Mala kucna mrezica21.01.2002. u 00:39 - pre 270 meseci
Hteo sam da kazem da bi u slucaju da hoce da "turi" httpd, ftpd, sendmail i druga sranja, najbolje bi bilo da namesti forwarding na onaj jaci comp koji bi to mogao brzo da odvrti...

p0zdrav
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Mala kucna mrezica21.01.2002. u 01:09 - pre 270 meseci
I sta bi sa ovim covece ? Jesi li uspeo da instaliras linux na tu i486-icu ? Ako jesi sto se ne raspitujes dalje za masquerade itd itd ...
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.vis.clearwire-dns.net.



+1 Profil

icon Re: Mala kucna mrezica27.01.2002. u 12:49 - pre 269 meseci
hmm ja treba nesto slicno ovome da uradim kao ovaj zidoo.....
samo sto ce biti Linux server i jedna win makina.

Linux server je na 24/7 vezi sa staticnom adresom, pa me sad zanima oko ip masqeradinga... Citao sam malko how-to, ali ako ima neko uprosceno da objasni.

Skonto sam da ce ova win makina imati private network IP address, ali kako se podesava to sve ?

Kontam da mi trebaju 3 etherneta za ovo da izvedem...2 na linux serveru i jedan na win makini.

Linux bi bio amd 200 mhz, 32 ram-a.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Mala kucna mrezica27.01.2002. u 17:25 - pre 269 meseci
Judge, ta tema se jedno 3482543 puta ponavljala, da je to vec besmisleno ponavljati,a usput je i krajnje jednstavna.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

luner
Donald Secret
ISP admin

Član broj: 80
Poruke: 171
195.252.118.*

Sajt: www.lun.co.yu


Profil

icon Re: Mala kucna mrezica08.09.2002. u 19:50 - pre 262 meseci
Kao prvo "Mala kućna mrežica" je pleonazam.

Kao drugo džabe plašite čoveka - nema tu baš toliko posla koliko ste vi naduli problem.

Imaš tri kompa. Za dva kompa ti definitivno ne treba HUB već samo iskoristiš uvrnuti kabl direktno iz kartice u karticu. Kod 3 kompa imaš 2 solucije:

- U komp koji će da bude izlaz na net uštekaš 2 kartice a u ostala 2 računara po jednu. (Svi kablovi (tj. oba) su za direktno povezivanje dve mrežne (uvrnute parice))
- Staviš HUB i 3 mrežne kartice - u svaki komp po jednu - a kablovi su sada normalni. (Ovo je bolje rešenje, možda malo skuplje u startu ali definitivno bolje ukoliko planiraš da dodaješ još računara u mrežu)

Veoma je bitno da se ne zezneš kad kupuješ kablove jer u protivnom možeš da konfigurišeš do iznemoglosti i opet neće raditi.

Za dalje konfigurisanje možeš da pogledaš navedene dokumente (a ima ih i milion na netu i prilično su upotrebljivi). Ja ti evo šaljem još jedan dokument koji sam uspeo da iskopam u svojoj arhivi.

Srećno!
*************************************
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Mala kucna mrezica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11195 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.