Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181823 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
85.216.57.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.06.2009. u 09:59 - pre 180 meseci
Citat:
profin: ja imam jedan koji je najveci za koji znam , izdavac je 'jasen'. ima kratku i odlicnu gramatiku kao i mnoge korisne tipove. dopunjavan je vremenom.
znam da se koristi na odseku za germanistiku, preporucila mi ga je profesorka sa Filoloskog.
pozz


E hvala ti za Tipp ;)

I meni se on cinio najbolji. Obiman je i detaljan.

Vazno mi je isto da ima odredjenu kolicinu fraza prevedenih sa srpski na nemacki.


Poz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2009. u 13:05 - pre 180 meseci
zar te fraze ne radite u skoli? ima i onih jeftinih malih prirucnika za putovanja, znas vec. u njima ima tih fraza koliko hoces :)
nema na cemu i drugi put :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2009. u 22:48 - pre 180 meseci
Citat:
profin: zar te fraze ne radite u skoli? ima i onih jeftinih malih prirucnika za putovanja, znas vec. u njima ima tih fraza koliko hoces :)
nema na cemu i drugi put :)


Ma radimo, nego ja bih vise nesto - tipa fraze "Nemam ja vremena da zurim" i tako :) :)

Narucio recnik, btw.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2009. u 10:35 - pre 179 meseci
znam da cemo raditi probne testove ali ja sam krenula sa obnavljanjem prve knjige, onda cu drugu i zelela bih kad zavrsimo sa trecom knjigom u skoli da radim pitanja iz orientierungs kursa i testove za B1.
imate li nekih korisnih linkova gde su primeri ispita i sl.?
lori je postavljala nesto i to sam pregledala, ima li jos neceg?
kaze meni moja profesorka da polazem garantovano sa visokom ocenom, ali ja zbog sebe hocu da vezbam. toliko se toga zaboravi kad se ne vezba, da je to strasno.
prepozicije, glagole (refleksivne, modalne, pomocne, trennbare, vremena), clanove, priloge, veznike uf uf!
HELP!
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.06.2009. u 14:47 - pre 179 meseci
pa ja sam u 2 navrata napisala ime knjige u kojoj se nalaze primjeri testa. kosta oko 12 eura mislim. ja je nisam kupovala, al ko hoce vjezbat, odlicna je. i profin, bez ovog Help jer ces to polozit bez problema. test je peace of cake. ja sam pohadjala samo sate od b1 i imala 95% tocnih odgovora...ti si krenila od pocetka tako da nema mista panici jer ti je sve svjeze, a i sigurna sam da ces ti to rasturat.
viruj mi da je sve piz*arija dok ne dodjes na pripreme za DSH, a to je vec drugi par postola i s tim testom i Nijemci imaju problema koliko je tezak.
btw. jucer mi je ova kolegica Srpkinja rekla jednu informaciju vezano za srpske i bosanske vozacke. navodno vozacke iz te 2 drzave ne priznaju tu u de zbog toga sto su dosli do informacija da su se vozacke nerijetko dobivale na crno, a to nije bio slucaj sa Slovenijom i HR. za Srbiju ne znam, al za Bosnu znam da je bila javna tajna u bivsoj jugi da ako ne mozes polozit u Hr, odi si kupit u Bosnu i vozacku i diplomu(moj susid je to napravio).
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.06.2009. u 23:07 - pre 179 meseci
hvala lori na podrsci CMOK
pitam te sta je DSH jer ne znam....?
za vozacke znam. kako da objasnim da je ja nisam platila (ne znam nikoga ko jeste) nego grejala stolicu, ucila testove i vozila ko ma'nita ne bi li polozila! eh..... cula sam da ako i kada udjemo na beli sengen trebace vremena da se te procedure oko prepisivanja vozacke usklade ali je moguce.
p.s. danas nam je profesorka rekla da su uveli nova pravila za B1- naime nema vise pisanja pisma. mene je to bas rastuzilo....ja volim d apisem pisma i odlicna sam u tome. danas sam pisala cak 4 jer smo trenirali i imala samo 3 greske (nista strasno). schriftlich deo koji smo radili danas sam uradila perfektno. no, zelim da naucim nemacki a ne samo da polozim B1.
pozzz
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2009. u 11:30 - pre 179 meseci
DSH ti je test koji moras polozit ako tu hoces studirati.... ja sam prosla pripreme za taj test(u nasoj skoli se ta priprema racuna kao C1) i polozila test u nasoj skoli s ocjenom gut(2). ak zelim nastavit sa skolovanjem, moram na jednom od UNI-a polozit DSH. da bi mogao izac na taj test, moras imat diplomu od C1 u rukama ili od Goethea B2(samo Goetheovu B2, a sve ostale skole C1). sad se nesto premisljam da li nastavit s masterom ili da upisem neki od tecajeva(hvala Bogu u njemackoj ima masu razno raznih tecajevima nakon kojih dobijes internacionalnu diplomicu, cetrifikat). malo sam si lina ici jos 2 godine na Uni, a ovo drugo traje po oko 6 miseci(sad opet ovisi koji fach)...
ma virujem ja tebi da si ti regularno polozila vozacki, samo mi je tako kolegica rekla da su joj odgovorili na njen upit :ne zna:
e bas steta za pismo, meni je uvik bio omiljeni dio. na ispitu sam iz tog dijela imala 100%. moja profa je uvik znala rec, na pismu se vidi koliko znas jer to je "njemacki", primjena svega naucenog.

puno uspjeha u daljnjem ucenju ti zelim

 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2009. u 19:05 - pre 179 meseci
hvala lori na informacijama.
znala sam za taj ispit ali nisma znala da se tako zove. ja nastavljam dalje, B2 pa C1- sve po redu. sto se pisma tice- apsolutno je u pravu.
pozz
 
Odgovor na temu

levac
bez posla
nemacka

Član broj: 191841
Poruke: 35
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2009. u 15:43 - pre 179 meseci
Danas sam dobila novu inf. u vezi vozacke dozvole. Naime do sada je bio rok 2-3 god. da se polaze ponovo, ili vise ne vazi srpska dozvola ; a danas su mom muzu rekli da je to ukinuto. I dalje mozemo voziti samo 6 meseci, a polagati kada hocemo! Da li to vazi u svim opstinama ,ne znam.
sanja
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
78.43.201.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2009. u 16:36 - pre 179 meseci
Citat:
profin
p.s. danas nam je profesorka rekla da su uveli nova pravila za B1- naime nema vise pisanja pisma. mene je to bas rastuzilo....ja volim d apisem pisma i odlicna sam u tome. danas sam pisala cak 4 jer smo trenirali i imala samo 3 greske (nista strasno). schriftlich deo koji smo radili danas sam uradila perfektno. no, zelim da naucim nemacki a ne samo da polozim B1.
pozzz


Ja polazem B1 za par nedelja i pismo se radi regularno kao i pre. Moji profani ne znaju nista o izmeni forme polaganja.

Poz
 
Odgovor na temu

MalaJeka
Jasmina G
München

Član broj: 203216
Poruke: 72
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2009. u 21:24 - pre 179 meseci
evo i mene da se nadovezem na temu...
moja prof. je bila u sredu na mekom seminaru i doneta su nova pravila za b1.
ovako slusanje i citanje je sada jedan deo i potrebno je vise od 75% tacnih odgovora da bi se proslo dalje ,... zatim pismo naravno postoji i boduje� ne znam sa koliko poena max. . . i usmeni ciji se glavni deo sastoji od objasnjavanja slike koja nije ni malo jednostavna... ima puno detalja i u zavisnosti koje sve detalje obuhvatite tj. ne izostavite to vam je veci br bodova... takodje postoji i jedan deo od 25 pitanja vezanih za nemacku a ona se uce iz neke knjizice gde je 250 pitanja ukupno i iz tih 250 izdvojena su 25... to mu dodje kao najlaksi deo... toliko o tome...
mogu da vam kazem da ja kao dobro napredujem i sa skolom i sa poslom(poslovima) radim i neben job...ali�me je zabrinulo to�sto nam je profesorka rekla da ce znatno manji broj nas da prodje ovaj novi nacin testiranja jer je puno tezi... a u nasoj grupi, ne bih da vredjam ali, malo je onih koji i svoj jezik znaju da citaju da i pisu... cini mi se da u sl. cetvartak zavrsavamo 6 ili� 7 modul i radicemo neki probni test koji ce da bude isti kao sto ce da bude taj novi... tada cu detaljnije da vas izvestim o svemu... tako je barem u Bayernu... pozdravljam�vas puno!�




--0-1530017331-1245702264=:4226
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

--- On Mon, 22/6/09, Isak666 &lt;[email protected]&gt; wrote:
From: Isak666 &lt;[email protected]&gt;Subject: Re: Dobijanje nemacke boravisne vize [elitesecurity.pracenje.teme]To: [email protected]: Monday, 22 June, 2009, 5:36 PM
&gt; (profin: /p2310871 ):&nbsp;&gt; p.s. danas nam je profesorka rekla da su uveli nova pravila za B1- naime nema vise pisanja pisma. mene je to bas rastuzilo....ja volim d apisem pisma i odlicna sam u tome. danas sam pisala cak 4 jer smo trenirali i imala samo 3 greske (nista strasno). schriftlich deo koji smo radili danas sam uradila perfektno. no, zelim da naucim nemacki a ne *samo* da polozim B1.&gt; pozzzJa polazem B1 za par nedelja i pismo se radi regularno kao i pre. Moji profani ne znaju nista o izmeni forme polaganja.Poz--http://www.elitesecurity.org/p2313077Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#320931Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem
emaila!esauth:320931:16fe80c175b8f1cf3e8af50d73432d1bOdgovor pisite *iskljucivo* ispod ove linije:
evo i mene da se nadovezem na temu...
moja prof. je bila u sredu na mekom seminaru i doneta su nova pravila za b1.
ovako slusanje i citanje je sada jedan deo i potrebno je vise od 75% tacnih odgovora da bi se proslo dalje ,... zatim pismo naravno postoji i boduje&nbsp; ne znam sa koliko poena max. . . i usmeni ciji se glavni deo sastoji od objasnjavanja slike koja nije ni malo jednostavna... ima puno detalja i u zavisnosti koje sve detalje obuhvatite tj. ne izostavite to vam je veci br bodova... takodje postoji i jedan deo od 25 pitanja vezanih za nemacku a ona se uce iz neke knjizice gde je 250 pitanja ukupno i iz tih 250 izdvojena su 25... to mu dodje kao najlaksi deo... toliko o tome...
mogu da vam kazem da ja kao dobro napredujem i sa skolom i sa poslom(poslovima) radim i neben job...ali&nbsp;me je zabrinulo to&nbsp;sto nam je profesorka rekla da ce znatno manji broj nas da prodje ovaj novi nacin testiranja jer je puno tezi... a u nasoj grupi, ne bih da vredjam ali, malo je onih koji i svoj jezik znaju da citaju da i pisu... cini mi se da u sl. cetvartak zavrsavamo 6 ili&nbsp; 7 modul i radicemo neki probni test koji ce da bude isti kao sto ce da bude taj novi... tada cu detaljnije da vas izvestim o svemu... tako je barem u Bayernu... pozdravljam&nbsp;vas puno!&nbsp;




--0-1530017331-1245702264=:4226--
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2009. u 23:36 - pre 179 meseci
mi polazemo tek 28.08 ali sam sigurna da je to rekla. provericu jos jednom o cemu se radi.
pozz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.06.2009. u 13:34 - pre 179 meseci
proverila sam danas i rekla mi je da nije bila na seminaru ali je i ona jos jednom proverila. pogresno je razumela i receno je da pismo ostaje samo u drugacijoj formi nego sto je to bilo ranije. ich freu mich sehr!
evo opstih informacija http://www.integration-in-deut...Home/home-node.html?__nnn=true
pozz
 
Odgovor na temu

Grale79

Član broj: 226415
Poruke: 3
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.06.2009. u 12:42 - pre 179 meseci
Pozdrav svima
Slucajno sam naisao na ovaj forum i procitao dosta korisnih informacija.
Skoro sam sam dosao u DE i tu se ozenio. Danas sam upravo obavesten da sam dobio boravisnu vizu na godinu dana.
Koliko znam sad mi sledi polaganje B1, pa me interesuje:
-koliko dugo traju predavanja?
-da li su predavanja obavezna?
-da li je tezak ispit?
-sta se jos polaze osim jezika?
-da li ste uspevali da radite i idete na predavanja?

Procitao sam dosta stvari ali bile bi mi korisne informacije iz prve ruke.
Unapred, mnogo hvala
 
Odgovor na temu

mare05
AR

Član broj: 73203
Poruke: 309
93.86.6.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.06.2009. u 16:42 - pre 179 meseci
sve odgovore imas tu na forumu samo skuvaj jednu veliku kafu i citaj.verujem da ce ti ljudi pomoci ako imas neko konkretno pitanje ali na ova koja si postavio vec imas odgovore pa ti je moj savet da procitas celu temu jer ces naci dosta korisnih saveta ne samo za kurs nemackog.
pozz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2009. u 18:41 - pre 179 meseci
da videla sam i sama zasto je laksi sadasnji test od onog starog. zato sto se ukoliko se ne polozi za B1, moze dobiti na osnovu bodova Zertifikat za A2, t.j. spojeni su. ovo je link sa koga mozete skinuti skoro sve modele testova i neke radne sveske http://www.telc.net/Modelltest...0.html?&no_cache=1&L=0

koga zanima kako izgleda i model testa sa slusanjem koji nas dotice moze pogledati na gornjem linku pod nazivom
NEU: Deutsch-Test für Zuwanderer

Modelltest 1 inkl. Lösungsschlüssel und 4 Audiodateien
ovde na pocetku je objasnjeno iz cega se sadasnji test sastoji i sta je potrebno za B1 a sta za A2.

pitanja iz orientirungskursa sa odgovorimam mozete naci na http://www.bims.com/n/?Projekt...entierungskurs_-_Abschlusstest
samo izaberite bez ili sa resenjima. ima ih 250 i od tih 250, 35 se padaju na testu.

grale79 ukratko
1. ceo B1 traje 6 meseci-6 modula. kad izaberes skolu radices test po kome ti odredjuju kom nivou pripadas. mozes pripasti 5-om pa da ides samo mesec dana, itd...
2. da, obavezna su jer ausländerbehörde kontrolise tvoje odlaske i na osnovu toga ti kasnije produzavaju vizu. ono sto ja nisma znala je da je posao vazniji njima od skole. to ipak proveri kod nadlezne institucije.
3. i 4. upravo su ga uprostili i nije tezak. pored jezika sadrzi i 35 pitanja iz nemacke istorije, prava i opste kulture i drustva- to spada u Orientierungskurs koji je na kraju jezickog i koji je takodje obavezan.
5. kod mene jedino VHS ima predavanja uvece tako da moze da se radi i ide na kurs, ali ostale skole jezika ne. sto se posla tice, proveri ali mislim da je njima vaznije da li radis od toga da li ides u skolu. nije mi logicno jer samo trube o skoli ali za svaku slucaj proveri. da sam znala to ranije svakako bih drugacije postupila.
pozz
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
78.43.200.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2009. u 21:34 - pre 179 meseci
Citat:
proveri ali mislim da je njima vaznije da li radis od toga da li ides u skolu. nije mi logicno jer samo trube o skoli ali za svaku slucaj proveri. da sam znala to ranije svakako bih drugacije postupila.
pozz


Svrha skole i jeste da naucis jezik da bi se lakse integrisao, a u okviru toga zaposlio i osamostalio - sto znaci da ne mora drzava vise da ti placa nista, nego naprotiv ti placas porez drzavi :)

Ja sam imao posao pre nego sam se prijavio u Biro za strance i tamo mi je gospodja rekla da ni ne moram da pohadjam kurs, jer imam posao.
Ali nisam bio lud, pa sam isao na kurs.


Mozes raditi npr mini job, do 400 ojra. To se da organizovati. Meni su oprastali petkom da ne dolazim u skolu, jer sam morao tada da radim. Ali to moras da naglasis na pocetku.

Mislim da su stroziji za ljude koji su nezaposleni i kojima grad placa celu sumu.


E sad za full time job - kao sto ti je Profin rekla - mislim da mozes jedino u VHS, na vecernji kurs.


Sto se tice testa, ako si iole prosecno inteligentan - polozices ;)


poz
 
Odgovor na temu

Grale79

Član broj: 226415
Poruke: 3
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2009. u 21:59 - pre 179 meseci
Hvala na informacijama...pomogle su mi.
Ako mi jos nesto bude trebalo bicu slobodan da se obratim :-)
poz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2009. u 22:26 - pre 179 meseci
isak slazem se, ali meni niko nije rekao da je prioritetnije da radim umesto odlaska u skolu. mogla sam odmah da pocnem na 6 sati da radim umesto mini job-a. da mi je receno sigurno bih isla u VHS i radila. zato rekoh da trube samo o skoli kao da je to prioritet. jeste za brzu integraciju i nalazenje posla ali ima nas koji mozemo ta dva istovremeno.
pozz
 
Odgovor na temu

MalaJeka
Jasmina G
München

Član broj: 203216
Poruke: 72
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.07.2009. u 22:08 - pre 179 meseci
meni nije jasno kakav je to problem da se radi i ide u skolu... naravno za pocetak ne moze bog zna sta da se radi... meni je skola svakim radnim danom od 8 i 15 do 12 i 30a radim 5 danapo zavisi kako kada nekada 8,5 a nekada samo 6h dnevno i plus sesti dan do 400 € basis uvek utorkom i utorkom ne idem nikada u skolu jer tog dana radim jako puno sati jer je sef nas covek i dozvoljava mi da radim uberstunde da bi na kraju meseca imala sto blize 400€... malo je tuzno sto nemam vremena za ostale stvari ali uvek kada nesto isplaniram jednostavno kazem da taj dan ne mogu da dodjem i bez problema ne dodjem... tako svi rade, samo je fora da se na vreme izvinis jer te tako ne planiraju za taj dan... kasnije kada budem napravila neku struku i imala normalan posao sve ce da bude drugacije... naravno za sada jos nemam ni dece pa je sve lakse, oni koji vec imaju porodicu njima su stvari vezane za posao i bez skole otezane...moram da vam se pozalim da sam engleski
potpuno zaboravila... onako dosta slobodno pricam nemacki.. juce sam radila test,85% mi je ishod bez usmenog, taj kao sa novom varijantom sa pitanjima iz gramatike i sa slusanjem samo jedanput i gde se dobije cini mi se 12 pitanja ili 15 vezanih za taj dijalog i odgovara se sa tacno ili netacno... tipa razgovor je boi vezan za neki oglas koji je neka devojka procitala u novinama i nazvala je da se raspita za zasposlenje i dalje obrazovanje u toj firmi... prvo joj se javila centrala pa je posle prebacila za odeljak personal.. prva teza za odgovor je bila devojka je iz prve dobila pogresnu firmu, odgovor je naravno netacan jer je dobila pravu firmu a pogresan deo... zatim je sef personala pitao na koji oglas se ona javlja, i ona kaze, da na onaj vezan za dalje obrazovanje. a teza glasi fitma "ta i ta" ima vise oglasa u ponudi.. odgovor je naravno tacan...i tako bas zahrteva jako precizno i detaljno slusanje a dijalog tece jako brzo i npr na kraju
razgovora se dogovore da ona dodje u utorak, naredne nedelje da lepo i precizno porazgovaraju o svemu... a teza glasi, ona treba da dodje u utorak da bi se prijavila za pohadjanje te nastave i rada... naravno netacno jer treba tek da se detaljno informise...u principu nije ni malo lako posebno kada se samo jedanput slusa, mi smo do sada radili vezbe ali uvek sa dva slusanja... ja vam predlazem da pre nego sto uopste krene dijalog procitate sva pitanja i da kakao dijalog ide vec po nesto radite.... jer oni kazu kao da se prvo saslusa a zatim odgovori po secanju ali to nema sanse... pola stvari ima po neku zamku tako da je po meni taj deo sa slusanjem najtezi...posle toga sledeci deo slusanja je kratko predstavljanje nekih licnosti gde su ponudjena tri odgovora od kojih je jedan ta osoba spomenula u monologu, ali naravno drugim recima, pa mora i to da se razume u potpunosti da bi moglo da se odgovori....zista jedan prilicno veliki fond reci se
trazi.... preporucujem vam da sto vise gledate tv i to emisije gde se vode normalni dijalozi a ne neke sow emisije jer mahom su tu reci i recenicni sklopovi koje necete da sretnete na testu ... sto se recnika tice ja koristim ovaj ponsov on-line recnik englesko nemacki a ako mi zapne neka rec onda je tu metak.com- mada je on slab... imam i babilon nemacko engleski takodje, inace kada bi trebalo da otvaram obican recnik nikada ne bih naucila ni jednu rec , za te stvari sam uzasno lenja...ili zapisem rec koja mi je nepoznata u tel i pitam profesorku sutra na nastavi... one obozavaju kada se neko interesuje i tako da sa jednim mojim postavljnim pitanjem dobijem na tabli bar jos 10 reci koje imaju veze sa time sto sam pitala.. rekal mi je profesorka da sam pogresila sto sam dosla u ovu skolu i na ovaj kurs i da sam trebala da upisem nastavu za DSH  i time bi ujedno dobila i b1. tako da ako neko veruje za sebe da je malo iznad proseka neka ne gubi vreme sa
integracionim kursem jer je zaista to gubljenje vremena... jer te skole da bi radile posao im je da sto veci broj ucenika dovedu do minimuma znanja da poloze b1- a ti ucenici ne bi prstom da mrdnu pa im stvarno "jadna" profesorka sto puta ponavlaj iste stvari da bi na casu zapamtili kada vec nece kuci da sednu i da nauce... a nadam se da se slazete sa mnom da vi niste duzni da pratite nastavu koja izgleda kao za ucenike zaostale u razvoju... a one bitne finese nesme ni da spomene jer oni ni osnovno nisu u stanju da razumeju... pa onda ponekada napravi izuzetak i odrzi normalnu nastavu... kad vec pukne i prekipi joj...to je strasno kada radite sa ljudima koji su na kursu, cini se protiv svoje volje i bez prave zelje da nauce nesto... toliko od mene za veceras... inace svima vam zelim lepo vece....
 



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 02.07.2009. u 15:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181823 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.