Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23010 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
79.101.185.*



+3 Profil

icon Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?21.04.2008. u 21:38 - pre 194 meseci

Znam da postoji predbracni ugovor koji regulise pitanja imovine bracnih drugova nakon stupanja u brak a pise se i potpisuje pre braka. Ali me interesuje da li postoji nesto tipa "bracni ugovor", koji bi se mogao saciniti i potpisati u toku braka?

Konkretno, da li se njime moze recimo regulisati da sva imovina koju neko od supruznika stekne u toku braka (a vodi se ili ce se voditi na njegovo ime: nepokretnost, kola, stednja, hartije od vrednosti...ne znam ni ja sta sve moze da bude...) bude njegova posebna imovina. Ili recimo da se unapred kaze da ce kupljeni stan biti 70 vlasnistvo jednog a 30% drugog bracnog druga? Da li je takav ugovor sam po sebi dovoljan (overen naravno - gde?) ili se te stvari vezane za nepokretnosti moraju registrovati i u katastru nepokretnosti (da je prakticno nad tom nepokretnosti suvlasnicki odnos)?

Ima li neko neki primer ovakvog ugovora?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.242.*



+6455 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?21.04.2008. u 23:18 - pre 194 meseci
Potraži na Engleskom "prenuptial agreement", "antenuptial agreement", ili "premarital agreement".

Možeš početi odavde www.docstoc.com
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-200-14.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?21.04.2008. u 23:46 - pre 194 meseci
ti mu nudis PREDbracni ugovor
on trazi "bracni" ugovor [moje moje i samo moje :D]
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?21.04.2008. u 23:52 - pre 194 meseci
Djevojka mi je nekidan objasnjavala da tako nesto nije moguce,tj. valjda se krsi sa ustavom i protiv je osnovnih prava. :)
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-200-14.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 00:33 - pre 194 meseci
pa ima smisla

a inace kad potpisujes vencani list maticar ti kaze da sve delite [sad malo karikiram,treba procitati sve clanove] ;)
 
Odgovor na temu

2nd to none
bgd

Član broj: 26310
Poruke: 50
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 00:48 - pre 194 meseci
ima li neko predstavu da li moze da se npr prilikom razvoda podeli imovina firme koja je na ime jednog supruznika a koja je stecena za vreme braka? dakle recimo imam firmu koja sad vredi x, ozenim se, za 5god firma vredi 10x, ocu da se razvedem, imovina firme je firmina, a ne moja licno, kako se to resava sa pravne strane?
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 00:48 - pre 194 meseci
U svakom slucaju treba dobro paziti kod braka, jer nikad ne znas hoces li kasnije postati milioner. O:)
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 00:49 - pre 194 meseci
Nažalost, mislim da ne postoji nešto kao što je bračni ugovor. Ono što postoji jesu predbračni ugovor pre braka, kao i raspodela imovine posle braka. Sve što se stekne u braku deli se na dva jednaka dela osim ukoliko ne piše drugačije u predbračnom ugovoru ili se supružnici drugačije ne dogovore u toku razvoda. Ako dogovor nije moguć (jedan od supružnika ne pristaje na uslove drugog) sud automatski deli sve što se dokaže da je stečeno u toku braka 50-50%. Tako da, ako imaš problema u braku i misliš da ćeš se razvesti, a nemaš predbračni ugovor, jedini način da "zaštitiš" imovinu koju nameravaš da kupiš (ili stekneš na neki drugi način) jeste da tu imovinu kupiš na ime nekog od tvojih... brat, sestra, mama, tata, rođak u koga imaš poverenja... i onda ti posle razvoda poklone to imanje, i to ne može niko da ti oduzme. Takođe, koliko znam, imovina koju naslediš u toku braka se izuzima iz eventualnog spora, tj. ti postaješ i ostaješ jedini vlasnik. Naravno, ovo treba proveriti kod nekog advokata, kojeg takođe možeš da pitaš i za taj bračni ugovor da li postoji, jer jedino ti advokat može dati 100% tačan odgovor.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 00:52 - pre 194 meseci
malo offtopic, cisto da vidite kako mi kikindjani to resavamo :)


http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 06:33 - pre 194 meseci
Mislim da je situacija jos malko "ostrija"...

Deli se 50-50 sva imovina stecena od pocetka zajednickog zivota (znaci, ne morate biti u braku), nas zakon izjednacava vanbracnu i bracnu vezu.

Jedino ne znam za ovo nasledjivanje u toku veze/braka, ajmo pravnici, sta kaze slovo zakona ?
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 07:55 - pre 194 meseci
Pokusaj da pitas ljude na http://www.mojepravo.net/

Kapiram da oni moraju znati sve relevantne detalje.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 08:54 - pre 194 meseci
Ne bih ja rekao da se sve automatski deli na pola. U sudskom postupku se dokazuje koliko je ko doprineo. A sto se vanbracnih veeza tice treba praktikovati nekoliko paralelnih da bi se izbegla mogucnost potrazivanja.
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 09:36 - pre 194 meseci
Jutros sam opet pricao sa djevojkom i ona kaze da se po austrijskom zakonu, a 99% i po nasem ne moze nikakvim ugovorom izbeci deljenje na po pola.
Koliko je ko sticao je apsolutno nebitno.Izuzetak su naravno pokloni i nasledstva.
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 09:56 - pre 194 meseci
Pa sta si ocekivao da cujes od devojke? Valjda ce se javiti neki advokat. Ja ne znam, zavrsio sam svoje sporazumno a na zalost nije ni bilo nesto da se deli.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 09:57 - pre 194 meseci

Ja sam na nekom sajtu procitao (nazalost ne mogu da se setim na kom!) da se od 2005 godine nesto kod nas u zakonu izmenilo ("u skladu uskladjivanja propisa sa EU" ili sta ti ja znam...) i da je sada zakonski moguce pisati te ugovore i nakon sklapanja braka. Medjutim, izgleda da ni pravnici nisu bas upoznati s tim?
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 10:05 - pre 194 meseci
Zaboravio sam reci da djevojka ima jos dva ispita na pravu.Znaci, gotov sam. :)

Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 10:22 - pre 194 meseci
Ako si planirao da kupis nov auto ili da udjes u kredit za stan ovo ti je zadnji cas...:))))
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 13:37 - pre 194 meseci
ali kredit za stan pre dobijaju parovi :D
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 13:38 - pre 194 meseci
Citat:
Jutros sam opet pricao sa djevojkom i ona kaze da se po austrijskom zakonu, a 99% i po nasem ne moze nikakvim ugovorom izbeci deljenje na po pola.
Koliko je ko sticao je apsolutno nebitno.Izuzetak su naravno pokloni i nasledstva.

Milsim da tvoja devojka nije u potpunosti u pravu. Ako se predbračnim ugovorom ne može izbeći pola-pola raspodela, onda predbračni ugovor nema nikakvog smisla, jer samim stupanjem u brak obezbeđuješ 50% imovine u slučaju brakorazvodnog spora (osim ako je u pitanju sporazumni razvoda, pa se dogovorite o drugačijoj raspodeli). Predbračni ugovor upravo služi da reguliše imovinske odnose pre, za vreme i posle braka. Doduše, ne znam baš da li možeš da tražiš da sve što bilo ko stekne u braku pripada samo tebi, ali ako se budući supružnik slaže, ne vidim zašto ne bi moglo i to. Predbračni ugovor prvenstveno služi da se navede šta je ko uneo u brak, kako bi u slučaju spora te stvari bile izuzete iz procesa, a zatim da reguliše i kasnije stečenu imovinu. Recimo, u ugovor se stavi da ako ti svojim novcem kupiš kuću, ona pripada samo tebi, ili auto. E sad, da li je dozvoljeno staviti u ugovor da ti pripada sve što i budući supružnik na bilo koji način stekne, ne znam, za takve detalje treba konsultovati pravnike.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?22.04.2008. u 14:07 - pre 194 meseci
Cek ako dodje do razvoda ja uzmem i pola njene imovine a ona pola moje ? :)
AKo je ovo sto sam rekao meni se totalno isplati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bracni ugovor - postoji li tako nesto, i ima li neko primerak?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23010 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.