Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Monofazna na trofaznu problem sa strujom

elitemadzone.org :: TechZone :: Monofazna na trofaznu problem sa strujom

[ Pregleda: 24524 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanja7777
Beograd

Član broj: 143534
Poruke: 45
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Monofazna na trofaznu problem sa strujom25.03.2008. u 18:15 - pre 195 meseci
Imam veliki problem u kuci...imam monofaznu struju i nekada 2 puta na dan mi "iskoci"glavni osigurac u kutiji...

Treba da uvedem trofaznu ili ako neko ima drugo resenje neka mi kaze...neki spominju neke budzene osigurace ili sta vec..

Kakav je proces za dobijanje trofazne struje u elektrodistribuciji dali se dugo ceka...Hvala puno unapred...
The World is Yours
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.madnet.sohosistem.net.



+6 Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom25.03.2008. u 18:35 - pre 195 meseci
Najbolje pozovi nekog elektricara da ti sredi to .


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

nemanja7777
Beograd

Član broj: 143534
Poruke: 45
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom25.03.2008. u 19:01 - pre 195 meseci
zvao sam par njih svi predlazu te budzene ali niko ne zna gde se mogu nabaviti...i kazu da je najbolje resenje trofazna struja

sto i jeste...mene interesuje kakav je proces za dobijanje trofazne..dali neko ima iskustva sa tim

The World is Yours
 
Odgovor na temu

boyy
Pomoravski okrug

Član broj: 19159
Poruke: 216
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom25.03.2008. u 20:42 - pre 195 meseci
Ne znam kakvi su to "budzeni" osiguraci ali moja preporuka ti je da ne experementises sa tim kako ne bih upalio kucu...........i naravno resenje za tvoj problem samo trofazna struja
boyyyyyyyyy
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.madnet.sohosistem.net.



+6 Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom25.03.2008. u 20:48 - pre 195 meseci
Budzenje nikako , sa strujom nema zezanje

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

hipp
Beograd

Član broj: 16431
Poruke: 310
*.ptt.yu.

Sajt: www.dekodiranje.org


Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom25.03.2008. u 21:06 - pre 195 meseci
Budjeni osiguraci se zovu zato sto je elektro distribucija odredila tebi 10A po fazi da bi kontrolisala potrosnju elektricne energije.Srbi su napravili stampu istu kao na tim od 10A a stavljaju na osigurace od 20,25 i40A.
tako kad dodju iz edb-a oni vide da je 10A osigurac a ti imas 40A ustvari.Normalno da mozes da stavis jaci osigurac od onog sto ti je edb stavio(limitator)ako ti instalacija dolazna i kucna adekvatna.
pozdrav
p.s.te osigurace mozes naci kod svakog elektricara ili coveka koji cita brojila
Hipp
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.co.yu.



+26 Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom25.03.2008. u 21:33 - pre 195 meseci
Ma kako ce da stavi stampani osigurac kad je ta fora prevazidjena jos pre par godina,i sad se prave u bojama sto je vrlo tesko iskopirati!
 
Odgovor na temu

zzipp
Nis

Član broj: 37617
Poruke: 28
194.230.154.*



Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom26.03.2008. u 16:14 - pre 195 meseci
Najbolja ti je solucija trofazna struja, ali to nije ni malo jednostavno. Prvo moras da promenis ceo ormaric sa brojilom i uklopnim satom, jer sada moras da dodas mesto za limitatore,i da ubacis novo (trofazno) brojilo.Onda moras da promenis dovodni kabl,ali prvo moras da vidis sa lokalnom dostribucijom kakav ce prikljucak da ti dozvole,znaci, mora neko od njih da izadje na licu mesta da odredi uslove prikljucka,a pre toga, naravno, da podneses zahtev za prelaz na trofaznu struju i da uplatis finu svotu novca, a to ce oni da ti odrede koliko.E,za ovo nisam siguran, ali mislim da moras da imas i sertifikat,tj firma koja ti izvodi te radove, mora da ima sertifikat za te poslove.Na kraju kad sve prepracunas, to ti je dosta skuplja solucija,ali je bolja od budzenja osiguraca. Nadam se da sam bio od koristi...pozz
 
Odgovor na temu

nemanja7777
Beograd

Član broj: 143534
Poruke: 45
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom26.03.2008. u 16:33 - pre 195 meseci
e hvala vam puno...

znaci mogu ovi iz ED da provale da je budzen ili ne...posto je po tim bojama kao sto je neko reko...

videcu jos danas mi dolazi elektricar sto mi je spajao tablu pa da vidim sta on predlaze...


nego recite mi jel kada bi stavio te budzene od 40 A dali je moguce zapaliti kucu dali su sigurni ili on samo sluze da oslobode malo ove ostale osigurace u kuci...


The World is Yours
 
Odgovor na temu

hipp
Beograd

Član broj: 16431
Poruke: 310
*.ptt.yu.

Sajt: www.dekodiranje.org


Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom26.03.2008. u 20:21 - pre 195 meseci
dal mozes da zapalis kucu pitaj elektricara(koliko ti je stara instalacija i koji je presek kabla dolaznog kao i odlaznog ka osiguracima u kuci
sto se tice boja limitatora edb je po prijavi komsije dosao i zamenio jedan limitator u narandjastoj boji a jedan u plavoj boji .Tako da komsija ima sada zuti ,plavi i narandjasti .koji je sada od edb ?????????
plavi je minel
naranjasti rumunski (ima ih na buvljaku)
zuti ne pise ciji je
jedino su svi od 25A
pozdrav i nadam se da sam pomogao

Hipp
 
Odgovor na temu

pinkic
elektronicar
banjaluka-srbac

Član broj: 174575
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom27.03.2008. u 05:24 - pre 195 meseci
Ako imas pristup vijcima gdje je zica vezana za osigurac,znaci gdje struja ulazi i izlazi,uzmi dobro izolovan jak srafciger i dotegni malo te vijke.Mozda su ti spojevi malo losiji pa se osigurac grije zbog toga a on reaguje na toplotu.Ili ako je plombirano reci ovima iz distribucije da ti to urade kad budu ocitavali stanje na kraju mjeseca.
 
Odgovor na temu

nemanja7777
Beograd

Član broj: 143534
Poruke: 45
92.244.133.*



Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom28.03.2008. u 21:05 - pre 195 meseci
e hvala puno stvarno...videcu da probam da uradim to zatezanje vijaka...

hvala jos jednom...


The World is Yours
 
Odgovor na temu

dobrid
dimitrijevic dobri

Član broj: 49319
Poruke: 139
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom29.05.2008. u 13:41 - pre 193 meseci
U čemu je razlika izmedju limitatora od 16A i automatskog osigurača od16A?
Da li limitator može podneti veći strujni "PIK" od običnog automatskog osigurača?
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom30.05.2008. u 12:18 - pre 193 meseci
Razlika je u karakteristici, oba rade na principu bimetala, s time da je limitator nešto tromiji, tj. nešto malo duže može podnjeti preopterećenje.. Ali u praksi se zna dogoditi da u slučaju kratkog spoja skoro istovremeno izbace oba.

S obzirom da današnja moderna trošila često traže trofazni priključak (štednjak za ugradnju u kuhinjsku plohu), ili su prilično velike snage (perilica suđa ili rublja, bojleri i ostalo), glavni osigurač priključka (pancer) od 35 A sve to ne može izdržati. Sve što je više od 35 A nije po propisima, i badava je ugrađivati jače kućne osigurače, kad ispred njih imate 35 A. Pancer bi po propisima trebao biti plombiran, i nedostupan potrošačima.

Stoga je najbolje otići distributeru, i zatražiti promjenu priključka. Uz to trebate angažirati ovlaštenog električara, koji će vam vašu instalaciju pripremiti za 3-fazni priključak. To najčešće znači ugradnju novog razvodnog ormarića, i izmještanje mjernog mesta (brojila i uklopnog uređaja) u priključno-mjerni ormarić na fasadi objekta (ako se radi o obiteljskoj kući).
 
Odgovor na temu

solbadguy
bez posla

Član broj: 221516
Poruke: 1
93.86.194.*



Profil

icon Re: Monofazna na trofaznu problem sa strujom14.07.2009. u 16:51 - pre 179 meseci
Razlika izmedju glavnog i kucnog osiguraca je u tome sto glavni prekidac ima C karakteristiku ,odnosno trpi vece magnetno osiguranje. Svaki od tih osiguraca ima bimetalnu i magnetnu zastitu. Magnetna zastita je jaca kod C karakteristike. Sto se tice budzenih mora se paziti od kog se uzima jer laici znaju da ih blokiraju tako da uopste posle toga nemaju nikakvu funkiju u slucaju kratkog spoja. Prave budzene ja sam dobijao za 50 eur tropolni limitator od 25 ampera. Minelovi su bili najbolji, medjutim od kako su privatizovani vlasnik pokusava da ih ugasi da bi unistio firmu i dobio fraj zemljiste na odlicnoj lokaciji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Monofazna na trofaznu problem sa strujom

[ Pregleda: 24524 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.