Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Ladom Special 1500

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa Ladom Special 1500

[ Pregleda: 3355 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos88_vkbgd
Beograd

Član broj: 75464
Poruke: 282
*.smin-1.sezampro.yu.

Sajt: milos88_vkbgd.webs.com/ap..


+1 Profil

icon Problem sa Ladom Special 150031.01.2008. u 21:49 - pre 197 meseci
Problem sa palenjem kod Lade sprecial 1500!
Naime uvek kada pokusham da upalim kola to se zavrsi ne tako bajno,i toliko frustirajuce da mi se posle kola ne ne voze.Palenje traje pa od nekih pola sata do sat vremena.Cak mi se desava da motor ni ne "zavergla" nego se samo cuje caktanje na alternatoru,nece da zavergla.Otkrio sam i da mi se prazni akumulator u toku od nedelju dana,tako da opadne napon i ne mogu da upalim kola.Cak i kada su kola vozena,sutradan opet isti problemi oko palenja.Da li neko zna u cemu je problem?
Da napomenem i da mi neki uredjaj vuce struju od 10 mA,kad je auto ugasen,gadan problem,uffffff....
Da,i regler je promenjen,umesto mehanickog stavljen je elektronski,popravljan alternator,zamenjena iglica na karburatoru,koja regulishe palenje,.....
Da li je moguce da nijedan majstor kod koga su kola bila ne zna u cemu je problem,bukvalno su menjali ispravne delove:(:(:(:(:(:(:(:(
Na ovom linku mozete i pogledati sta kupujete http://milos88_vkbgd.webs.com/apps/photos/album?albumid=7748164
Informacije o hardveru koji zelite da kupite nalaze se ispod slika, potrebno je samo kliknuti na sliku.
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Problem sa Ladom Special 150031.01.2008. u 22:03 - pre 197 meseci
Kad probas da zaverglas i čuje se caktanje, znači da ne valja automat na anlanseru. Struju od 10mA vuče ili sat ako ga ima ili antena za radio sa pojačavačem ili standby radioaparata. Očisti kleme na akumulatoru, masu na šasiji gde ide - od akumulatora. Proveri kod 2000-3000 o/min da li je napon 14V+/-0,2V. Kad upališ farove treba da opadne za otprlike 0,3V napon.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa Ladom Special 1500

[ Pregleda: 3355 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.