Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova

elitemadzone.org :: MadZone :: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova

[ Pregleda: 8154 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoki8521
Zoran Popovic

zoki8521
Član broj: 145384
Poruke: 38
*.ms012.net.



Profil

icon Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova31.01.2008. u 20:10 - pre 197 meseci
Posto mi je dojadilo vise da me direktor organizacije laze kako ce mi isplatiti putne troskove resio sam da pitam ovde sta da radim i kome da se obratim.Sluzim vojsku(civilno) u Velikom Gradistu od 4 septembra 2007 i do danasnjeg dana mi nije isplacen ni dinar za putne troskove iako na njih imam pravo posto sam odaljen od mesta gde sluzim 10-ak km.Znaci za put placam iz svog dzepa vec 5 meseci,pa sad pitam ako ovde ime neko relevantan da mi kaze kome da se obratim.U vojnom odseku u Gradistu me uveravaju da ce mi platiti ali im ne verujem.Razmisljam da se zalim komandi vojske u Pozarevacu posto je odsek u Gradistu odeljak Pozarevackog odseka.Molio bih ako neko moze da mi kaze sta da radim.
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova31.01.2008. u 21:04 - pre 197 meseci
U ovom forumu odgovor nećeš dobiti pošto je ovo forum za ISP - Internet Service Provider-e...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova31.01.2008. u 21:30 - pre 197 meseci
Za troškove je zadužena ustanova gde služiš. Nisam siguran šta možeš da učiniš ako se "prave ludi". S jedne strane, možeš da se žališ (recimo u VO), ali ne znam koliko je to pametno, pošto direktor te ustanove u svakom trenutku može da ti "otkaže gostoprimstvo" tj. da izmisli neki razlog i zamoli VO da te upute u "pravu" vojsku. Ako ti baš ne gori pod nogama, ja ne bih puno "talasao".
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
212.200.220.*



+32 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova01.02.2008. u 09:54 - pre 197 meseci
Ja dok sam sluzio civilnu u domu zdravlja Ruma imao sam pravo na mesecnu platu od oko 450 din , medjutim tu platu nisam dobijao prvih 5 meseci (kao ni cela grupa koja je krenula kad i ja sa sluzenjem) a posto mi nije mnogo znacilo tih 450 din nisam hteo da "talasam" i pomirio sam se da te pare necu ni dobiti.

Medjutim dodje inspekcija iznenada jedan dan, okupili se svi vojnici, svi odgovorni u vojnom odseku Ruma, odgovorni za vojsku u domu zdravlja. Svi smo sedeli u sali i odrzao se sastanak. Bilo je tu raznih pricica, izmedju ostalog pita nas (vojnike) inspekcija jeste li dobili dosada platu? U sali muk. Inspektor nas potseca da zakonski imamo prava na platu i ponavlja pitanje jesmo li je dobili? Mi odgovaramo da nismo.
Da si samo video vrdanja ovih iz Rumskog vojnog odseka. "Pa mi smo njima dali platu, ovaj mislim, mi smo slali obavestenja da treba da se podigne plata, odnosno gde treba de se potigne i kada"
Mi ne samo da nismo dobili nikakva obavestenja, vec sam se ja par puta u blagajni doma zdravlja raspitivao kada cu dobiti platu, gde treba da je potignem... i odgovor koji sam uvek dobijao je "Bice, nebrini"
Jedan sat posle sastanka sa inspekcijom svi vojnici su pozvani u blagajnu doma zdravlja i svima nam je data plata (ukljucujuci i sve zaostale plate). Takodje putni troskovi su bili izplaceni, doduse sutradan.

Dakle prijatelju, to ti je sve sam lopov do lopova. Ako ih nebudes prijavio neces videti ni dinara. Samo da dodam da je bilo i vojnika iz ranijih generacija kojima je ostalo jos par nedelja do kraja sluzenja, oni su ustali i rekli da nisu dobili platu celo svoje sluzenje, da su se zalili ali bez uspeha. I njima je posle sat vremena sve isplaceno, svih 9 meseci.
Da nije dosla inspekcija tog dana nebi bilo nikom nista, a pare bi se verovatno potrosile u nekoj kafanici uz jagnjece pecenje, prasecinu, sto kaze Sojic :), a ko zna i koliko je potroseno i koliko je ranijih generacija ostalo bez icega.

Ja sam govorio da je to inspekcija ali ustvari to su bili neki sa visih vojnih polozaja iz Sremske Mitrovice (mislim, nisam siguran)

Ti sada odluci kako hoces da postupis. Ali raspitaj se ko je nadlezan za tvoj vojni odsek, da znas kome da se zalis jel ako odes na pogresno mesto odgovor koje ces dobiti je "Bice, nebrini"
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova02.02.2008. u 02:51 - pre 197 meseci
Strasno, tuzno na kojoj maloj lovi se neko bogati i krade od ljudi koji vracaju dug drzavi... ali uzmi 450 din x 9 meseci x broj vojnika i eto nekome bonusa na platu.

Korupcija se ovde nece iskoreniti za 60 godina.
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova02.02.2008. u 14:52 - pre 197 meseci
Ja znam likove koji su "pucali" dobar kesh da bi im ekipa zavrsila da idu na civilno sluzenje, a te plate niko nije ni pominjao. Posto do skoro sve potvrde koje su potrebne si morao da vadis sam, onda laganeze dobijes potvrdu iz Suda i od Opstinskog organa za prekrsaje da nikad nisi kaznjavan, to doneses u VO iako svi u VO znaju da jesi. Onda se ekipica podmaze debelo da to sve progura drugoj ekipi koja odlucuje ili jesi ili nisi i to je to. Masu ljudi koji su bili zvanicno na civilnom sluzenju nikad nisu otisli jer 90% njih nije uopste u zemlji. Te pare su otisle onima koji su zavrsili da oni "odsluze" vojsku i svi zadovoljni.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova02.02.2008. u 15:12 - pre 197 meseci
meni u BG Vodovodu redovno isplaćuju platu i markicu za prevoz svakog 15. u mesecu.
čak se ljute ukoliko ne podignemo na vreme.
 
Odgovor na temu

zoki8521
Zoran Popovic

zoki8521
Član broj: 145384
Poruke: 38
*.ms012.net.



Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova03.02.2008. u 03:18 - pre 197 meseci
Posle svih ovih odgovora,pravo da vam kazem malo sam se i zbunio ali ipak cu uraditi sto sam i pre planirao.Zalicu se VO-u u Pozarevcu pa sta bog da.Izracunajte sami 9x3000din. i vise posto je mesecna svakog meseca skuplja.
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova14.02.2008. u 19:15 - pre 196 meseci
Da malo ozivim thread...
Ne znam kako je u drugim gradovima, ali u Nisu je popularno odricanje od plate i putnih troskova. Ja sluzim u Elektrodistribuciji i nama redovno isplacuju 1950 din. (plata i putni troskovi, bez obzira ko gde zivi). U Klinickom centru potpisuju papir na kome pise da se odricu svega toga, cuo sam da je tako i na svim fakultetima (znam pouzdano da je tako na Elektronskom, a onima koji bi da odbiju prete slanjem nazad u vojni odsek).
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.171.*



+363 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova15.02.2008. u 02:08 - pre 196 meseci
Ne mogu to raditi. Trebaju da se zale vojnom odseku jer su se te ustanove koje su potpisale ugovor sa vojnim odsekom obavezale u ugovoru da placaju putne troskove za civilnu vojsku, tj. isplata je prebacena sa vojnog odseka na ustanovu u kojoj neko sluzi civilni rok. To je pocelo da se primenjuje od februara prosle godine. Jedina mogucnost da se civilnom vojniku ne isplacuju putni troskovi je da postoji organizovan prevoz radnika u ustanovi gde sluzi pa ako vojnik nece da koristi taj prevoz mora da placa sopstveni. Sve ostalo je kradja od strane ustanove.

P.S. Ako ti prete slanjem u vojni odsek ako neces da potpises taj ugovor, reci im da ces da ides tamo da ih tuzis. Nalozice im da plate tvoje putne troskove(ako nemaju organizovan prevoz radnika), a ako nece, raskinuce ugovor o slanju civilne vojske sa njima, a ti ces sigurno dobiti zaostale putne troskove ako se to desi i bices prebacen u drugu ustanovu.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.edn.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova04.04.2008. u 08:56 - pre 195 meseci
Posle dužeg vremena rešio sam da nešto uradim po tom pitanju. Poslaću anonimnu prijavu Vojnom Odseku. Ovi koji su tamo na civilnom ne žele da "talasaju", a meni je krivo što ih na taj način za*ebavaju.
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.194.*



+363 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova04.04.2008. u 09:30 - pre 195 meseci
Ja sam svoje putne troskove i zaostale plate dobio tek poslednji mesec i to sve odjednom. Oni u vojnom odseku me jednostavno nisu imali na listi greskom nekog sluzbenika...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.edn.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova30.04.2008. u 09:06 - pre 194 meseci
Dolazila je inspekcija iz VO, popricali su sa vojnicima, vojnici su rekli da su dobrovoljno potpisali, i nikom nista... Poslao sam jos jednu prijavu u kojoj sam naveo da cu obavestiti Ministarstvo Odbrane. Nakon toga sam sasvim slucajno saznao da su ljudi iz VO jos odavno preporucili dekanu da vojnicima da da potpisu to odricanje od plate?!?! Prosto ne mogu da poverujem, a informacija je pouzdana. Ako je stvarno tako, sve je to ista bagra...
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Civilno sluzenje vojnog roka-placanje putnih troskova

[ Pregleda: 8154 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.