Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...

elitemadzone.org :: MadZone :: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...

[ Pregleda: 9238 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
79.101.139.*



+51 Profil

icon Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...10.01.2008. u 23:25 - pre 197 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=O96ZMPXuv1A&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=U-3RLx_4Y5Y

Deluje kao (još jedna) teorija zavere, živo me zanima da li je još neko čuo/video/pročitao nešto...

[Ovu poruku je menjao abyss dana 11.01.2008. u 00:42 GMT+1]
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...10.01.2008. u 23:52 - pre 197 meseci
Uf, ala se nalupetao taj ko je napravio. Mada se potrudio, mora se priznati.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 00:32 - pre 197 meseci


montaza

mislim da neki ljudi imaju patolosku potrebu da veruju u zavere.
Ja takodje citam o ovim temama, recimo procitao sam "dvanaesta planeta" od zharija sicina koja se bavi tom tematikom "bobliski kod" jos mnogo drugih (preporucujem knjigu "tragovi bogova" veoma je interesantna),i veoma je interesantno citati ih u svojstvu putopisa ili romana ali ne u svojstvu naucnih dokaza i dok ne dobijem neki opipljivi dokaz potvrdjen od strane CNN-a,BBC-a,FOX-a nemogu verovati...
Znam... uvek ce biti vas koji ce reci pa to nikada nece ni dospeti na CNN... pa to je ZAVERA!!!
Sto se tice biblije - cela biblija je skup narodnih prica koje su izuzetno metaforicne, iz cega sledi da ne znaci da smo mi STVARNO sinovi dzinova kao sto ne znaci nista i kad baba iz sela kaze da nevalja niko da ti stoji na pragu od kuce jer neces nikada da se ozenis ako to uradi. Jendnostavno ljudi imaju POTREBU da veruju da bi se posle tim verovanjem branili od strahova.

[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 11.01.2008. u 02:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.220.*



+32 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 10:58 - pre 197 meseci
I ranije je bilo najavljivanja apokalipse, smak sveta... i nista od toga nije bilo tacno. Ali 2012 nije tako daleko, pretpostavljam da ce se istina ubrzo saznati.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 11:30 - pre 197 meseci
Citat:
anakin14:dok ne dobijem neki opipljivi dokaz potvrdjen od strane CNN-a,BBC-a,FOX-a nemogu verovati...
Znam... uvek ce biti vas koji ce reci pa to nikada nece ni dospeti na CNN... pa to je ZAVERA!!!


slazem se sa onim sto si rekao, osim ovoga...malo je nebulozno....
nije CNN taj koji ce da odredjuje da li je nesto tacno ili ne, za to su zaduzene ustanove tipa univerzitet, laboratorija, naucni centri i slicno...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10246 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 13:24 - pre 197 meseci
Citat:
barakuda111: I ranije je bilo najavljivanja apokalipse, smak sveta... i nista od toga nije bilo tacno.

Ko kaže?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 13:51 - pre 197 meseci
istorija?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 14:53 - pre 197 meseci
Citat:
slazem se sa onim sto si rekao, osim ovoga...malo je nebulozno....
nije CNN taj koji ce da odredjuje da li je nesto tacno ili ne, za to su zaduzene ustanove tipa univerzitet, laboratorija, naucni centri i slicno...


nije nebulozno, ako laboratorije,naucni centri i slicno dodju do naucnog dokaza ubrzo ce se vesti ici na najvecim svetskim news kompanijama.
drugacije receno, mislim da na doticnom CNN-u tesko moze da se emituje buva.
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
77.46.230.*



+9 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 14:55 - pre 197 meseci
Odgledao sam sinoc nesto...

Malo su tu neke stvari cudne.

Ako se kaze da ce "doci Bog sa svojim sinovima" u bibliji, a to se povezuje sa prelaskom planete Nibiru, onda znaci da je moguce putovanje kroz vreme. Ustvari, Maje su znali da putuju kroz vreme. Kako bi inace znali sta ce da se desi. Prorocanstvo? Ne verujem.
Ili su ih vanzemaljci tada posecivali i prenosili im odredjena znanja o univerzumu.

Ako ta planeta prolazi svakih 3k6y onda je vec prosla mnoooooooogo puta do sada, a mi smo i dalje tu, sto znaci da se KRAJ SVETA nece desiti 2012, niti ce se nesto katastrofalno desiti. Sigurno nece izginuti 90% populacije.

Bog. Sta je Bog? Ko je Bog?
Ovde se pominje da Bog zivi na toj planeti, i da ce doci na zemlju. Takodje se pominje da smo mi napravljeni da sluzimo njemu, da budemo sluge.
Ako tako gledamo, Bog nije nista spiritualno, vec "vanzemaljac" uslovno receno, koji ce doci da gospodari nasom planetom, i koji ce od nas napraviti robove.

Kazu da je Nibiru napredna planeta sa svojim ozonskim omotacem, ne treba joj sunce... Sta ce da se desi kada bude prolazila pored sunca? Da li ce i kod njih pomreti milioni zbog sunca, ili im napredna tehnologija omogucava da naprave neki zastitni omotac.

Zasto bi bas 2012 godine "Bogovi sisli na zemlju"? I do sada su prolazili masu puta, pa nisu silazili.

Da li je Isus ustvari vanzemaljac? Zasto se prica da je rodjen 4 godine ranije? Da bi ispalo na 2012?

Uzmimo u obzir da ce ta planeta stvarno proci izmedju sunca i zemlje, ali da ce Bogovi da sidju, nesto ne verujem. Pa sto nisu sisli do sada?
Verujem da postoje udaljene galaskije i civilizacije, ali ne znam ni sta da mislim.
Sa druge strane, moguce je i da postoji Bog koji nas je napravio, ali ko je napravio Njega?

Zasto bi bas za 5 godina silazio, kada je vec toliko puta obisao planetu.
Ako nailazi svakih 3k6y, zasto je isus rodjen pre 2000? Koliko ustvari ima Bogova? Po ovoj prici ne postoji jedan Bog, vec vise njih. I koliko oni zive?
Da li je moguce da su tehnoloski toliko napredni da su nasli nacin da se popravljaju, i budu besmrtni?

Ako prolazi pored sunca, kako je moguce da sunceva gravitacija ne povuce planetu i promeni joj smer, bar malo? Ako joj pomeri bar malo putanju, konacno bi postala deo naseg sistema, s'obzirom koliko puta je do sada prolazila.

Slazem se da ima svoju gravitaciju i putanju, ali da ona utice na to da zemlja prestane da se okrece, i promeni polove, a njoj da ne bude nista dok prolazi kroz nas sistem, to mi je nemoguce malo.

Znam da su pitanja i razmisljanja malo suluda, ali ono, realno, od nekud je moralo poceti. A kako je pocelo, to niko zivi ne zna.

Ako ce zaista 2012 pomreti 90% ljudi, pre smrti, voleo bih bar da saznam kako je sve pocelo, i voleo bih da znam istinu. Ionako cemo svi umreti, jednog dana [nadam se da je taj dan daaaaaaaaaallllleeeeeeekkkkooooo].

Jel ima mozga u ovome sto sam rekao, ili nisam nesto dobro shvatio.
Moze neko o Majama da baci koju rec, taj njihov kalendar da mi pojasni, nije mi jasno kako im se kalendar zavrsava 12.12.2012? Kako su oni znali 6000 godina unapred da ce tada da se zavrsli kalendar? Ako su ziveli pre 6000 godina, onda je planeta vec jednom prolazila, pa se kraj sveta nije desio. Zasto bi sada? Moze li neko da mi objasno taj fenomen?
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 15:52 - pre 197 meseci
Citat:
og. Sta je Bog? Ko je Bog?
Ovde se pominje da Bog zivi na toj planeti, i da ce doci na zemlju. Takodje se pominje da smo mi napravljeni da sluzimo njemu, da budemo sluge.
Ako tako gledamo, Bog nije nista spiritualno, vec "vanzemaljac" uslovno receno, koji ce doci da gospodari nasom planetom, i koji ce od nas napraviti robove.


Bog i jeste spiritualan - on je ono u sta svaki pojedinac veruje - znaci moze biti i banana a moze biti i vanzemaljac. Isus je samo zrtveno jagnje nametnute vere koja se zove hriscanstvo koju su rimljani izmislili u 3,4 veku spojivsi judaizam sa paganiznom okolnih plemena a sve u cilju zastrasivanja naroda i lakseg vladanja nad istim.Tako je nastala i svaka religija. Uvek je bilo proroka - mojsije,zaratustra,Siddhartha Gautama,konfucije,isus,muhamed, oni su mozda i imali dobronamerne ciljeve ail sav njihov rad je posle neko iskoritio u cilju vladavine nad narodom. Uopste nisam skrenuo sa teme - moja konstatacija je da se ljudi sve vise bave zaverama alien,x files,paranormalno itd a ne obracaju paznju na zavere koje stvarno postoje i u koja cak i ja verujem bez dokaza - a to su religija kao sredstvo manipulacije narodom. Sta mislis zasto postoji verovajne u pakao? Pa da bi ti rekli gde ces da ides ako nisi dobar...

Cela price oko planete nibiru je cista glupost. Ne verujem da pored otkrica udaljenih glaksija nisu mogli da otkriju nebesko telo velicine jupitera(tako kazu) koje nije udaljeno ni svetlosnu godinu od sunca.

Citat:

Ako se kaze da ce "doci Bog sa svojim sinovima" u bibliji, a to se povezuje sa prelaskom planete Nibiru, onda znaci da je moguce putovanje kroz vreme. Ustvari, Maje su znali da putuju kroz vreme. Kako bi inace znali sta ce da se desi. Prorocanstvo? Ne verujem.
Ili su ih vanzemaljci tada posecivali i prenosili im odredjena znanja o univerzumu.

Kakve to veze ima sa putovanjem kroz vreme???
Maje su znale da putuju kroz vreme? Ti verujes u to?
U sve mogu da poverujem, i u 2012, ma u sve, ali za dve stvari koje se pominju u scfi sam siguran da ne mogu da se ostvare - putovanje kroz vreme i teleport.

Citat:

Kazu da je Nibiru napredna planeta sa svojim ozonskim omotacem, ne treba joj sunce... Sta ce da se desi kada bude prolazila pored sunca? Da li ce i kod njih pomreti milioni zbog sunca, ili im napredna tehnologija omogucava da naprave neki zastitni omotac.

Inace, prica ide kako je njima sa nuiburu-a bilo potrebno zlato za svoju "zlatnu" atmosferu i onsi su dosli na zemlju bogatu ag rudom,stvorli roba - coveka da mu kopa zlato (to je ujedno odgovor na pitanje "zasto je zlato dobilo svoju vrednost"). covek se pobunio, oterao "bogove", bogovi se vracaju u osvetu - Izuzetan scenario za film. Ali stvarnost? hah ali ovo nije nista. Citao sam takve nebuloze na raznim forumima do toga da postoje ljudi koji veruju bre u neke glakticke federacije,reptile,insektoide,star wars scenarije, neke vise dimenzije(koje oni zovu denziteti i koje nemaju veze sa prostornim dimenzijama) i jos mnoge gluposti koje se jedino mogu naci u nekoj trilogiji slicnoj tolkinu. I konacno da se vratim prvom delu posta - to verovanje nekom odgovara i neko ubira profit od toga, posto postoji niz kultova koji se bave prezivljavanjem smaka sveta itd a kojima se placa clanarina ( pa sta bi ste vi da prezivite a da ne platite), neki kultovi su se razvili i u religije - Jehovini svedoci direktno govore o 144000 odabranih koji ce preziveri strasni sud.. i moje misljenje je da ljudi izmisljaju ovakve stvari iz istog razloga iz kog je i neko stvorio bibliju,kuran,talmud... da VLADA narodom!
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 18:04 - pre 197 meseci
Citat:
anakin14: nije nebulozno, ako laboratorije,naucni centri i slicno dodju do naucnog dokaza ubrzo ce se vesti ici na najvecim svetskim news kompanijama.
drugacije receno, mislim da na doticnom CNN-u tesko moze da se emituje buva.


na televiziji se emituju svakakve gluposti, pa i na cnn, bbc i ostatku drustva...kakvu su samo buku digli oko meteora koji ce krajem januara mozda udariti mars, ili o meteoru koji ce nekad mozda udariti zemlju ili vec tako neku "spektakularnu" vest...isto k'o Kurir samo malo kulturnije.

i uopste nije problem u "mislim da na doticnom CNN-u tesko moze da se emituje buva.", vec o potvrdjivanju da je nesto tako kako je samo zato sto je na CNN....
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 18:11 - pre 197 meseci
Citat:
dr.NPN:
Kazu da je Nibiru napredna planeta sa svojim ozonskim omotacem, ne treba joj sunce... Sta ce da se desi kada bude prolazila pored sunca? Da li ce i kod njih pomreti milioni zbog sunca, ili im napredna tehnologija omogucava da naprave neki zastitni omotac.


a odakle crpe energiju? :)

Citat:
dr.NPN:
Uzmimo u obzir da ce ta planeta stvarno proci izmedju sunca i zemlje, ali da ce Bogovi da sidju, nesto ne verujem. Pa sto nisu sisli do sada?


tesko da to mozemo da uzmemo u obzir, posto bi se objekat velicine planete odavno primetio...

Citat:
dr.NPN:
Moze neko o Majama da baci koju rec, taj njihov kalendar da mi pojasni, nije mi jasno kako im se kalendar zavrsava 12.12.2012? Kako su oni znali 6000 godina unapred da ce tada da se zavrsli kalendar? Ako su ziveli pre 6000 godina, onda je planeta vec jednom prolazila, pa se kraj sveta nije desio. Zasto bi sada? Moze li neko da mi objasno taj fenomen?


mislim da je najjednostavniji odgovor na to pitanje ova karikatura:



 
Odgovor na temu

Kenjee

Član broj: 94651
Poruke: 19
77.46.211.*



+44 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...11.01.2008. u 20:45 - pre 197 meseci
Citat:
abyss: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...


Odstampaj i drzi pod jastukom.... i preziveces!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...12.01.2008. u 02:23 - pre 197 meseci
Ramisljao sam dad li da ovo stavim ovde ili u bisere ali evo ovde:

Citat:





ne znam sta da mislim...

[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 12.01.2008. u 03:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ne znam da li da ovo stavim u 3. oko ili Nauka forum...

[ Pregleda: 9238 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.